افق روشن
www.ofros.com

اخبار، گزارش، مصاحبه و مطالب کارگری


سندیکای کارگران واحد                                                                                                            دوشنبه ٣١ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲ آگوست ۲۰۲۲


بازداشت خشونت آمیز لیلا حسین زاده محکوم است

برای مشاهدۀ تصاویر و کلیپ ها و مطالب سندیکا اینجا کلیک کنید.
طبق گزارشات رسیده، روز گذشته، شنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱، لیلا حسین زاده فعال صنفی دانشجویی و از حامیان‌جنبش کارگری، توسط ۱۰ تن از نیروهای امنیتی در مقابل منزل خویش همراه با ضرب و شتم شدید بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین انتقال یافت‌.
لیلا حسین زاده دانشجوی کارشناسی ارشد انسان شناسی دانشگاه تهران، سال گذشته به پنج سال حبس محکوم شده بود و به دلیل ابتلا به بیماری خودایمنی که در دوران حبس پیشین خود بدان مبتلا شده بود، به گواهی پزشکی قانونی حکم عدم تحمل کیفر به ایشان داده شد و با قید وثیقه آزاد گردید.
آقای امیر رئیسیان، وکیل خانم‌حسین زاده، دیروز اظهار کرده اند که «درباره خانم ‌ لیلا حسین‌زاده ⁩ پیش از این پزشکی قانونی «عدم تحمل کیفر» را به صورت قطعی اعلام کرده بود، در سال گذشته نیز همین نظریه توسط پزشکی.ق اعلام شد و بعد منتظر نظر کمیسیون بود. بازداشت ایشان قانونی نبوده و اگر برای اجرای حکم بود چرا منزلشان تفتیش شده است». ایشان امروز اطلاع دادند که پیگیری امروز از اجرای احکام د.امنیت مشخص شد که بازداشت ‌ لیلا‌ حسین‌زاده ⁩ با دستور دادسرای شیراز بوده و علت،اقدامات اخیر ایشان عنوان شد. جدا از صحت و سقم ادعا، باید پرسید مگر اقدامات اخیر(!) در حوزه قضایی شیراز بوده؟ ضمنا دادگاه انقلاب شیراز قبلا بازداشت را به وثیقه تبدیل کرده بود».
جای بسی تاسف است که روز گذشته نسبت به آزادی موقت چهار فعال معلمی و‌ صنفی محتاطانه ابراز شادمانی کردیم در حالیکه در همان لحظات یکی از فعالین‌دانشجویی با ضرب و شتم دستگیر می شد. بازداشت خشونت آمیز لیلا حسین زاده به بهانه های واهی و پرونده سازی تکراری علیه ایشان قابل توجیه نبوده و بشدت محکوم است. لیلا حسین زاده از نظر جسمانی قادر به تحمل حبس نیست و باید فوری آزاد شود.

چاره زحمت کشان وحدت و تشکیلات

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و‌حومه

*************

بی توجهی مدیریت سامانه پنج بی آرتی نسبت به

روشنایی سطح توقفگاه باعث حادثه دلخراشی برای یکی از رانندگان زحمت کش گردید.

امروز یکشنبه ۳۰ مرداد یکی رانندگان بخش خصوصی که قصد خروج از توقفگاه سامانه پنج را داشت بعلت عدم نور و روشنایی در سطح توقفگاه و عدم دید کافی با یکی از رانندگان بی آرتی که در سطح توقفگاه حضور داشت برخورد کرد و راننده بی آرتی دچار صدمات جسمانی جدی گردید که بلافاصله با حضور اورژانس به وضعیت صدمه دیده این راننده رسیدگی شد.
کمبود نور و روشنایی یکی از مشکلات جدی اکثر توقفگاههای شرکت واحد میباشد که بارها باعث حوادث دلخراش برای همکارانی که صبح زود قبل از روشنایی درسطح توقفگاه تردد میکنند بوده و حتی این حوادث تا کنون منجر به جانباختن تعدادی از رانندگان زحمت کش در طی این سالها هم شده است.
متاسفانه بی تدبیری و بی توجهی کارفرماها نسبت به حفظ جان کارگران و عدم نظارت و توجه جدی بازرسی کار در سرکشی از کارگاهها که میتواند در پیشگیری اینگونه حوادث بسیار تاثیر گذار باشد.
همه ساله شاهد افزایش آمار کشته شدن کارگران در حوادث ناشی از کار هستیم.
سندیکای کارگران شرکت واحد به مدیریت تاکید میکند با افزایش تعداد پرژوکتورها در سطح توقفگاه ها می شود از رخ دادن چنین حوادثی جلوگیری کرد، جان همکاران زحمت کش شرکت واحد را برای هزینه های حداقلی بخطر نیاندازید.

*************

شادباش برای آزادی اسکندر لطفی، آنیشا اسداللهی، شعبان محمدی و مسعود نیکخواه

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و‌حومه آزادی موقت فعالین معلمی و ‌کارگری، اسکندر لطفی، سخنگوی شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران و عضو هیات مدیره انجمن صنفی معلمان کردستان/ مریوان، آنیشا اسداللهی، فعال کارگری، مدرس و‌ مترجم، و مسعود نیکخواه و‌ شعبان محمدی، اعضای هیات مدیره انجمن صنفی معلمان کردستان/ مریوان، را صمیمانه به این دوستان و‌خانواده ها و تشکلهای صنفی معلمان و‌ کارگران در کشور تبریک میگوید. امیدواریم به زودی تمام کارگران و‌ معلمانی که به دلیل سناریوسازیهای نخ‌نمای وزارت اطلاعات بازداشت شدند آزاد گردیده و‌خانواده ها و همکاران و یاران آنها از نگرانی در بیایند. لازم به تاکید است که تمامی این بازداشت شدگان با اتهامات واهی و‌ کاملا بی پایه و اساس بازداشت شدند و تحت بازجوییهای طولانی و آزار دهنده قرار گرفتند.
سندیکای کارگران شرکت واحد به شدت به قرار وثیقه های سنگین برای این فعالین صنفی و‌ کارگری معترض است و‌خواهان آزادی بدون قید و شرط همه عزیزان در بند، از جمله دو‌عضو زندانی سندیکا رضا شهابی و حسن سعیدی، و نیز کیوان مهتدی، رسول بداقی، جعفر ابراهیمی، محمد حبیبی و دیگر فعالین‌کارگری و‌ معلمی زندانی که هدف پرونده سازیهای اخیر امنیتی ها و صدا و سیما قرار گرفته اند، خواهان لغو‌کامل اتهامات کذایی علیه آنها، می باشد.

چاره زحمت کشان وحدت و تشکیلات

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و‌حومه

*************

چهارمین ماه بازداشت رضا شهابی و حسن سعیدی با وجود اتمام ‌مراحل بازجویی و بسته شدن پرونده.

رضا شهابی و‌ حسن سعیدی، از اعضای شناخته شده و فعال سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و‌حومه در حالی وارد چهارمین ماه بازداشت خود میشوند که بازجویی آنها به اتمام رسیده و هیچگونه وجاهت قانونی برای تداوم بازداشت این دو‌ فعال کارگری که مشخصا فعالیت شان در دفاع از حقوق کارگران و فعالیت های سندیکایی بوده، وجود ندارد.
این دو‌فعال سندیکایی به دنبال سناریو سازی اخیر وزارت اطلاعات علیه جمعی از فعالین شناخته شده و محبوب کارگری و‌ معلمی به ترتیب در تاریخ ۲۲ و ۲۸ اردیبهشت با هجوم نیروهای امنیتی به منازلشان در مقابل چشمان همسر و‌ فرزندانشان بازداشت شدند و بیش از دو‌ماه تحت بازجوییهای مکرر و طولانی قرار داشتند. در اعتراض به تداوم بازجوییها، عدم‌ ملاقات حضوری با خانواده هایشان و‌ رفتارهای توهین آمیز بازجویان، #رضا شهابی به مدت ۴۲ روز و‌#حسن سعیدی به مدت ۳۹ روز دست به اعتصاب غذا زدند که بدنبال ملاقات حضوری با خانواده و پایان بازجوییها و‌به درخواست خانواده ها، سندیکا و دیگر تشکلات کارگری به اعتصاب غذای خود پایان دادند، با این وجود، کماکان آنها را بدون هیچگونه دلیل قابل قبولی در حبس نگه داشته اند.
سندیکای کارگران شرکت واحد به تداوم حبس اعضای خود شدیدا معترض بوده و خواهان آزادی فوری #رضا شهابی و‌ #حسن سعیدی و‌دیگر کارگران و‌ معلمان بازداشتی می باشد.

چاره زحمت کشان وحدت و تشکیلات

*************

بی توجهی مدیریت توقفگاه سامانه یک نسبت به خرابی سطح توقفگاه

بی توجهی مدیریت توقفگاه سامانه یک نسبت به خرابی سطح توقفگاه، موجب خسارات شدید به اتوبوس ها و مشکلاتی برای رانندگان این توقفگاه گردیده است.
از آنجایی که انتخاب مدیران و مسئولین در شرکت واحد براساس رابطه و خوش خدمتی به مسئولین رده بالاتر صورت میگیرد و گزینه تخصص در انتخاب این پست ها هیچ گونه کارائی ندارد، بنابر همین نوع انتخاب، مدیریت جدید توقفگاه سامانه یک نه تنها هیچ کارآیی در مسئولیت خود ندارد، بلکه هیچ توجهی و دغدغه ای هم نسبت به خرابی تقریبا صدرصدی سطح توقفگاه که در طول ۲۴ ساعت دهها اتوبوس دو کابین در آن تردد میکند، ندارد.
بودن این چاله و گودالها ی داخل توقفگاه بخصوص در تاریکی شب نه تنها خسارات مالی بسیار زیادی به اتوبوس ها میزند بلکه بعضی از چاله ها آنقدر عمیق است که وقتی اتوبوس به داخل آن میافتد یا راننده از روی صندلی بیرون میافتد و یا سرش به سقف اتوبوس میخورد که در همین سالهای گذشته حتی در یک مورد، موجب حادثه مرگبار برای یکی از رانندگان شد ، بطوری که راننده ای در اثر افتادن اتوبوس در یکی از این چاله ها از روی صندلی اش به بیرون پرت شد و از درب جلو که باز بود به زیر چرخ اتوبوس خود رفت وجان باخت .
بی برنامگی وعدم ارائه راهکارهای درست از طرف مسئولین برای رفع سطح خراب توقفگاههای شرکت واحد موجب پرداخت هزینه و خسارت های زیادی تا کنون برای رانندگان گردیده است.
که نمونه بارز آن در چند شب گذشته در توقفگاه غرب سامانه یک اتفاق افتاد. بطوریکه راننده هنگام سوختگیری در پایان کار، کابین عقب اتوبوسش در یکی از گودالهای نزدیک پمپ سوخت به زمین خورد و باعث خسارت به اتوبوس گردید که مدیریت این خسارت را که ناشی از بی توجهی مدیران خودش بوده از جیب رانندگان کسر میکند.
متاسفانه مدیران منصوب شده در شرکت واحد بندرت تخصصی در رشته‌ مدیریت خود دارند که البته این روند مختص شرکت واحد نیست و در اکثر سازمان های دولتی عدم تخصص در مسئولیت عنوان شده تبدیل به یک اصل شده است.

*************

اعتراض بازنشستگان چندین شهر از جمله اهواز، شوش، رشت و کرمانشاه

امروز یکشنبه ۲۳ مرداد بازنشستگان چندین شهر از جمله اهواز و شوش، رشت و کرمانشاه در اعتراض به عدم اجرای مصوبه شورایعالی کار (افزایش ۳۸درصدی حقوق به اضافه ۵۵۰هزارتومان) دست به تجمعات اعتراضی زده اند.
بازنشستگان تامین اجتماعی ازابتدای سال ۱۴۰۱ بطور مستمر در تهران و دهها شهر کشور دست به راه پیمایی و اعتراض زده اند و تا تحقق مطالبات، این اعتراضات همچنان ادامه دارد.

*************

بیش از ۱۳۰ اتحادیه کارگری از ۴۰ کشور طی یک هفته اخیر نامه های اعتراضی به مقامات ارسال کردند

بنا به گزارش رسیده از فدراسیون‌ جهانی کارگران‌ حمل و ‌نقل به سندیکای کارگران شرکت واحد، «طی هفته اخیر، اتحادیه های کارگری عضو فدراسیون جهانی کارگران‌حمل و نقل از هر گوشه ای از جهان حمایت خود را از فعالین کارگری زندانی در ایران و اتحادیه های صنفی ای که برای آزادی آنها مبارزه می کنند، اعلام کردند. ما با یک صدای واحد اعلام می کنیم که هرگز در مقابل ظلم و ستم علیه فعالین سندیکایی در هیچ جای دنیا کنار نخواهیم ایستاد.
بیش از ۱۳۰ اتحادیه کارگری از ۴۰ کشور مختلف در سراسر جهان طی یک هفته اخیر نامه های اعتراضی به رهبر ایران و همچنین به قوه قضاییه و نمایندگی دائمی ایران در سازمان ملل ارسال کردند. کارگران در سراسر جهان از نزدیک شاهد روند اوضاع در ایران طی هفته های آتی خواهند بود، و ما خواهان آزادی فوری تمامی فعالان سندیکایی زندانی هستیم.»
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و‌حومه مراتب قدردانی و سپاس صمیمانه خود را از حمایتهای صورت کرفته توسط فدراسیون‌ جهانی کارگران‌حمل و ‌نقل و همکارانمان در اتحادیه های بخش حمل و‌نقل و دیکر بخشهای کارگری در تمامی کشورهای جهان را اعلام میدارد و متعاقبا گرارشات تکمیلی تری در این ‌خصوص ارائه خواهد داد.

*************

گرمای طاقت فرسای امروز هم‌نتوانست از اعتراضات بازنشستگان تامین اجتماعی جلوگیری کند.

۱۹ مرداد ۱۴۰۱: بی توجهی دولت و مسئولین وزرات کار و پاس کاری مطالبات بحق بازنشستگان تامین اجتماعی در بازیهای مجلس و دولت و وزرات کار و جدیدا هیات امنای وزیران، برای بازنشستگان حاوی این پیام بوده که «فقط کف خیابون حقمون بدست میاد». این شعاری است که بازنشستگان تامین امروز نوزدهم مرداد در یکی از گرمترین روزهای سال همچنان مصرانه و پایدار در خیابان های اهواز سر میدادند.
با گذشت پنج ماه از سال جدید و تمامی وعده وعیدها که در واقع اجرای مصوب شورای عالی کار (۳۸درصد افزایش حقوق به اضافه ۵۵۰هزارتومان) باید براساس قوانین و عرف همه ساله افزایش حقوق بازنشستگان از فروردین ۱۴۰۱ صورت میگرفت، با پاس کاری دولت، مجلس و وزارت کار و جدیدا هیات امنا ....پنج ماه است که بازنشستگان تامین سرگردان و بلاتکلیف برای اجرای همین قانونی که خودشان مصوب کردند میباشند. این بوضوح نشان‌میدهد‌که مسئولان در عمل درصدد دور زدن و فریب بازنشستگان برای پرداخت مطالبات بحقشان هستند.

*************

شرایط جسمانی رضا شهابی در زندان رو به وخامت است.

با گذشت نزدیک به سه ماه از بازداشت رضا شهابی، شرایط جسمانی این فعال سندیکایی به دلیل عدم رسیدگی پزشکی خارج از زندان رو به وخامت است.
رضا شهابی از اعضای هئیت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد همچنان با وجود اینکه چند روز دیگر قرار بازداشت سومین ماهش هم بپایان میرسد اما همچنان در بند ۲۰۹ زندان اوین زندانی است.
آقای شهابی در ۲۲ اردیبهشت ماه با هجوم پنج تن از ماموران اطلاعات به منزلش بازداشت شد و ۲۲مرداد ماه قرار بازداشت سه ماهه اش بپایان میرسد اما با وجود پایان بازجویی ها همچنان در بند امنیتی وزرات اطلاعات در بازداشت بسر میبرد.
رضا شهابی یکی از فعالین شناخته شده سندیکای کارگران شرکت واحد و عضو منتخب هیات مدیره سندیکا می باشد و طی این سالیان علیرغم تحمل زندانها و بازداشت ها و اخراج از کار همچنان به دفاع از حقوق کارگران و رانندگان‌ شرکت واحد ادامه داده و همچنین در راستای اتحاد و همبستگی با معلمان و دیگر فعالین کارگری و صنفی تلاش های بیشماری انجام داده اند و طی این فعالیت ها و محکومیت های طولانی مدت در زندان دچار صدمات شدید و بیماری های متعددی شده اند. جراحی های مهره های گردن و کمر رضا شهابی در اثر ضرب و شتم و بازداشت های قبلی توسط مامورین امنیتی صورت گرفته بود و همچنین به دلیل اعتصاب غذاهای طولانی در زندان دچار بیماری قند و فشار خون شده و درطی بازداشت این سه ماهه در بند ۲۰۹ به دلیل اعتصاب غذای چهل و دو روزه دچار کاهش وزن شدید و ضعف جسمانی شده اند و از آنجایی که بتازگی قبل از بازداشت چندین عمل جراحی بروی کلیه به دلیل مشکلات کلیوی انجام داده اند دچار مشکلات جدید کلیوی هم شده است که باید بطور مرتب تحت نظر پزشک برای ادامه درمان باشند.
متاسفانه این فعال سندیکایی علیرغم مشکلات حاد جسمانی همچنان در بند ۲۰۹ زندان اوین در بلاتکلیفی بسر میبرند و ادامه بازداشت و عدم رسیدگی پزشکی میتواند برای ایشان خطرات جبران ناپذیر جسمانی به همراه داشته باشد.
سندیکای کارگران شرکت واحد خواستار رسیدگی فوری پزشکی به وضعیت سلامتی رضا شهابی در بیمارستانی مناسب خارج از زندان میباشد و خواهان پایان دادن به پرونده و سناریو سازیهای وزرات اطلاعات علیه رضا شهابی و حسن سعیدی و دیگر فعالین ‌کارگری و معلمی در بند و آزادی فوری همه آنها بدون وثیقه و هرگونه قید و شرط دیگری میباشد.
همکاران عزیز لطفا عکس ها و مطالب خود را در حال حاضر فقط به آدرس ایمیل سندیکا به نشانی vsyndica@gmail.com ارسال کنید.

*************

ادامه تجمعات بازنشستگان تأمین اجتماعی

ادامه تجمعات بازنشستگان تامین اجتماعی در تهران و چند شهر کشور امروز ۱۸مرداد و عدم اجرای مصوب شورایعالی کار (افزایش دستمزد ۱۴۰۱) از سوی دولت
امروز هجدهم مرداد ماه بازنشستگان تامین اجتماعی باز هم به خیابان ها آمدند و در اعتراض به عدم اجرای مصوب شورایعالی کار(افزایش دستمزد ۱۴۰۱) در حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در تهران و اهواز واراک واصفهان و شوش و شوشتر و دزفول دست به راهپیمایی و تجمع اعتراضی زدند.
با گذشت چهار ماه از سال افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد و مصوب شورایعالی کار در خصوص افزایش ۳۸درصد به اضافه ۵۵۰ هزارتومان حقوق بازنشتگان تامین، همچنان با وعده وعید های دولت و مجلس در حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اعمال نگردیده است. با وجود تجمعات مستمر بازنشستگان در سراسر کشور تاکنون وضعیت این افزایش حقوق برای بازنشستگان تامین اجتماعی اعمال نشده و کلا ده درصد این افزایش صورت گرفته است.
بازنشستگان شعارهایی علیه رئیسی رئیس جمهور و مسئولان دولتی و صدا وسیما سر میدادند و همچنین در شعارهایشان خواستار آزادی کارگران ومعلمان زندانی بودند

*************

آزادی ریحانه انصاری نژاد را شادباش می گوییم

فعال کارگری را بعد از ۸۷ روز بازداشت شادباش می گوییم و خواهان لغو اتهامات بی اساس علیه ایشان و دیگر فعالین کارگری و ‌معلمی هستیم.
ریحانه انصاری نژاد فعال کارگری که در تاریخ ۲۲ اردیبهشت با هجوم ماموران وزرات اطلاعات در ساعت یک بامداد به منزل شخصی اش بازداشت شده بود بعد از گذراندان نزدیک به سه ماه در بندهای ۲۰۹ زندان اوین امروز شنبه پانزدهم مرداد ماه از زندان اوین با قرار وثیقه معادل یک و نیم میلیارد تومان آزاد شد.
سندیکای کارگران شرکت واحد ضمن ابراز خرسندی از آزادی موقت این فعال کارگری خواهان لغو اتهامات بی اساس علیه ایشان و دیگر فعالین کارگری و‌ معلمی می باشد. ما خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط دو عضو زندانی سندیکا، رضا شهابی و حسن سعیدی، و معلمان و فعالین در بند میباشیم.

چاره زحمت کشان وحدت و تشکیلات

*************

اسماعیل گرامی کارگر بازنشسته را آزاد کنید

خانم ژاله روح زاد همسر اسماعیل گرامی کارگر بازنشسته زندانی در نامه ای گلایه آمیز از عدم اعزام همسر بیمارش به بیمارستان، از مسئولین زندان اوین انتقاد کرد.
متن نامه:
اسماعیل گرامی کارگر بازنشسته را آزاد کنید

امروز۱۶ماه از بازداشت همسرم (اسماعیل گرامی) میگذرد.او اکنون مبتلابه کرونا و در قرنطینه زندان اوین بسرمیبر دبدون حتی یک روز مرخصی! مگریک کارگربازنشسته چه میگوید و میخواهد جزحق و حقوق سی ساله خود دردوران بازنشستگی را! حقی که بخاطرآن باید۴ سال ازعمرخود را بجای گذراندن درکنار خانواده و در آرامش و آسایش، درزندان و محروم ازدیدارعزیزانش و نبود امکانات بهداشتی و تغذیه مناسب و کلکسیونی از بیماریهای ریز و درشت بجامانده ازدوران کاردرکارخانه های مختلف سپری کند.
ایشان دراثر ابتلابه کرونا و تب بالا دچارتشنج شده است و برای اعزام به بیمارستان میخواستند به دست وپایش زنجیربزنند (به کسی که بیماراست ودچارتشنج شده واسمش راهم گذاشتند:طبق قانون) که قبول نمی کنند و به بند بر می گردانند. دراین چند روزحتی دوباره برای اعزام به بیمارستان اقدامی نکرده اند. تامین سلامتی زندانی برعهده زندان است وعواقب حال ایشان برعهده مسئولین امنیتی و زندان می باشد.
بخشی از سروده زنده یاد بکتاش آبتین
پرسید شغل؟
گفتم شاعرم
خندید و کفِ دستم رامُهر زد
روی برگه‌ی اعزام به بیمارستان
افسر نگهبان
شغل‌ام را «آزاد» نوشته بود
خندیدم
چگونه یک زندانی
میتواند شغلش آزاد باشد؟!

*************

حمایت و پشتیبانی اتحادیه های کارگری جهان از کارگران و معلمان زندانی

کمیسیون های کارگری اسپانیا: جرم معلمان و فعالین کارگری زندانی در ایران چیست؟ فعالین کارگری زندانی باید فوری آزاد شوند
اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا: به حقوق کارگران احترام بگذارید! معلمان و فعالان کارگری زندانی را آزاد کنید
فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل: ما هرگز در برابر سرکوب فعالین سندیکاهای کارگری کنار نخواهیم ایستاد
اتحادیه ملی دریانوردان هند: همه فعالان سندیکایی زندانی در ایران را آزاد کنید
کمیسیون های کارگری اسپانیا: جرم معلمان و فعالین کارگری زندانی در ایران چیست؟ فعالین کارگری زندانی باید فوری آزاد شوند
اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا: به حقوق کارگران احترام بگذارید! معلمان و فعالان کارگری زندانی را آزاد کنید

استفان کاتن، دبیر کل فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل (آی تی اف)، و پدی کراملین، رئیس هیأت مدیره آی تی اف و دبیر ملی اتحادیه دریایی استرالیا، در یک بیانیه مشترک خطاب به کارگران بخش حمل و نقل در جهان اعلام کردند: "ما بارها و بارها قدرت همبستگی جهانی را در جنبش خود نشان داده ایم. در واقع، به همین دلیل فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل ایجاد شد. اما این لحظاتی است که بیش از هر چیز دیگری بر نیاز مبرم به این همبستگی تأکید می کند. ما هرگز در برابر سرکوب فعالین سندیکاهای کارگری کنار نخواهیم ایستاد.....برادران ما رضا شهابی و حسن سعیدی، هر دو از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه که عضو فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل از ایران می باشد، در ماه اردیبهشت به اتهامات ساختگی بازداشت شدند و در اعتراض به اعتصاب غذا دست زده بودند. این دو از جمله بسیاری از فعالان اتحادیه ای هستند که در ماههای اخیر زندانی شده‌اند؛ طبق گزارشات بیش از ۲۳۰ نفر در این مدت بازداشت شدند...." برای مطالعه متن کامل اینجا کلیک کنید.

*************

ادامه بازداشت رضا شهابی در بند ۲۰۹ زندان اوین

رضا شهابی از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد که در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ماه درمنزل شخصی خود توسط مامورین وزرات اطلاعات بازداشت شده بود، با وجود اینکه هفته آینده پایان سه ماه از بازداشتش بپایان میرسد اما همچنان در بند ۲۰۹ زندان اوین محبوس میباشد.
رضا شهابی در اعتراض به پرونده سازی و رفتارهای توهین آمیز در بازجویی های طولانی دست به اعتصاب غذا زد و در چهل ودومین روز در حضور خانواده اش به اعتصاب غذایش پایان داد.
شهابی در اثر این اعتصاب غذا وزن زیادی را ازدست داده بود و شرایط جسمانی بسیار وخیمی داشت. خوشبختانه امروز سیزدهم مرداد ماه خانواده شهابی موفق به دیدار این فعال سندیکایی شدند و این اولین ملاقات شهابی با خانواده بعد از اعتصاب غذا بوده است که حال ایشان را نسبتا خوب و روبه بهبودی توصیف کردند از نظر روحی هم بسیار شرایط خوب و پایداری داشتند .
رضا شهابی و حسن سعیدی به ترتیب در روزهای ۲۲ و ۲۸ اردیبهشت ماه با پرونده سازی وزرات اطلاعات در محل زندگیشان بازداشت شدند و در اعتراض به روند رسیدگی و پرونده سازی ها، شهابی ۴۲ و سعیدی ۳۹ روز را دربند ۲۰۹ زندان اوین دست به اعتصاب غذا زدند و حسن سعیدی بعد از سی و نه روز اعتصاب غذا و بیش از ۶۰ روز بازداشت، از بند ۲۰۹ به بند چهار زندان اوین منتقل گردید. رضا شهابی همچنان در بند ۲۰۹ زندان اوین محبوس می باشد.

*************

طوفان توییتری در همبستگی با معلمان و کارگران زندانی

تاریخ: روز سه ‎شنبه ۱۱ مرداد ماه ۱۴۰۱ زمان: ساعت ۵ - ٧ بعد از ظهر

با هشتگهای زیر به زبانهای فارسی و انگلیسی (لطفا از همه هشتکها همزمان استفاده کنید):
#معلم_زندانی_کارگر_زندانی_آزاد_باید_گردد
#Freedom_for_Trade_Unionists_in_Iran #Solidarity #1u

برای مشاهدۀ متن کامل با تصاویر و نمونه توییت ها: اینجا کلیک کنید.

*************

حسن سعیدی به بند چهار زندان اوین منتقل گردید

حسن سعیدی از اعضای شناخته شده سندیکای کارگران شرکت واحد که در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ماه توسط عوامل امنیتی در محل اقامتش دستگیر شده بود بعد از بیش از هفتاد روز بازداشت در انفرادهای بند ۲۰۹ زندان اوین به بند چهار زندان اوین منتقل گردید.
آقای سعیدی در اعتراض به روند بازجویی های طولانی و متعدد دست به اعتصاب غذا زد و در سی و نهمین روز به اعتصاب غذایش پایان داد و به بند عمومی زندان منتقل گردید.
این فعال سندیکایی در بند چهار به همراه معلمان زندانی آقایان محمد حبیبی و اسکندر لطفی و مسعود نیکخواه و شعبان محمدی میباشد.
هنوز وضعیت رضا شهابی عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد نامشخص است و تا این لحظه همچنان در بند ۲۰۹ زندان اوین زندانی میباشد.
آقای شهابی هم در اعتراض به پرونده سازی و روند بازجویی ها دست به اعتصاب غذا زد و در چهل ودومین روز با ملاقات حضوری با خانواده اش به اعتصاب غذایش پایان داد. علیرغم وضعیت وخیم جسمانی در اثر اعتصاب غذا با پایان دادن به اعتصاب غذا در هفته گذشته حالشان رو به بهبودی میباشد.
همکاران عزیز لطفا عکس ها و مطالب خود را در حال حاضر فقط به آدرس ایمیل سندیکا به نشانی vsyndica@gmail.com ارسال کنید.

چاره زحمت کشان وحدت و تشکیلات

*************

اسماعیل گرامی کارگر بازنشسته زندانی ۶۷ساله در زندان دچار بیماری کرونا شده است

اسماعیل گرامی در انتقال از زندان به دادگاه حالش بهم میخورد و دچار حالت تهوع و سرگیجه میشود بطوریکه ازهوش می رود. مسئولین زندان این بازنشسته ۶۷ ساله را به بهداری زندان انتقال می دهند وهمچنان مراحل درمان ادامه دارد و حالت جسمانی پایداری ندارد که برای بررسی بیشتر توسط متخصص به بیمارستان طالقانی اعزام کردند که به دلیل نبود متخصص دوباره به زندان برگردانند.
آقای گرامی از کارگران بازنشسته معترض است که به دلیل اعتراض به وضعیت معیشتی بازنشستگان در تجمعات اعتراضی بطور مرتب شرکت میکرد و خواستار اجرای متناسب سازی و همسانسازی حقوق بازنشستگان بود که از سوی عوامل امنیتی بازداشت و با صدور حکمی ناعادلانه از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب در مجموع به شش سال زندان و شلاق و جریمه نقدی محکوم میگردد که عینا، این حکم در دادگاه ۳۶ تجدید نظر تایید میگردد و این فعال بازنشسته باید چهار سال را در زندان سپری کند.
اسماعیل گرامی حدود شانزده ماه تحمل کیفر کرده و حتی به مرخصی هم تاکنون نیامده است. نامبرده دارای بیماری های زمینه ای میباشد که به توصیه پزشکان زندان میتواند تشدید کننده بیماری هایش باشد. ادامه نگهداری این کارگر بازنشسته در زندان میتواند حتی خطرات جانی برایش داشته باشد.
سندیکای کارگران شرکت واحد ضمن محکوم کردن چنین احکامی از سوی دادگاه انقلاب برای بازنشستگان معترض، خواستار آزادی اسماعیل گرامی و تمامی بازنشستگان بازداشتی اخیر در اهواز میباشد.

*************

فوری: حسن سعیدی دقایقی پیش به اعتصاب غذایش پایان داد.

حسن سعیدی از اعضای شناخته شده سندیکای کارگران شرکت واحد در سی و نهمین روز اعتصاب غذایش امروز نهم مرداد ماه به دلیل بسته شدن پرونده اش به اعتصاب غذایش پایان داد ، قرار شده آقای سعیدی فردا به بند عمومی زندان منتقل شود
سندیکای کارگران شرکت واحد ضمن ابراز خرسندی از پایان یافتن اعتصاب غذای آقای سعیدی و شهابی، خواستار آزادی بی قید وشرط این دوفعال سندیکایی و دیگر معلمان و فعالین کارگری دربند میباشد.

*************

سی و نهمین روز اعتصاب غذا حسن سعیدی

سی ونهمین روز اعتصاب غذا حسن سعیدی امروز نهم مرداد ماه، تماس تلفنی کوتاه رضا شهابی بعد از یک هفته بی خبری از وضعیت سلامتش.
امروز نهم‌مرداد ماه سی ونهمین روز اعتصاب غذای #حسن سعیدی فعال سندیکایی است که همچنان در بند ۲۰۹ زندان اوین محبوس میباشد و مدت یک هفته است که خانواده آقای سعیدی هیچ اطلاعی درمورد سلامت این فعال سندیکایی ندارند و آخرین باری که ایشان را دیدند شرایط جسمانی خوبی نداشتند و دچار کاهش وزن زیادی شده بودند.
رضا شهابی از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد امروز طی تماس کوتاهی با خانواده اش اعلام کرد که وضعیت جسمانی اش بعد از اعلام پایان اعتصاب غذا در چهل ودومین روز اعتصاب، شرایط بهتری پیدا کرده است در این تماس آقای #شهابی به خانواده اش اعلام کردند که این پنج شنبه ملاقات دارند و خانواده اش میتوانند در زندان با وی دیدار کنند .
سندیکای کارگران شرکت واحد ضمن ابراز نگرانی شدید برای وضعیت جسمانی این دوفعال سندیکایی، خواستار آزادی بی قید و شرط رضا شهابی و حسن سعیدی و دیگر معلمان وفعالین کارگری در بند میباشد.

*************

طوفان توییتری در همبستگی با معلمان و کارگران زندانی

تاریخ: روز سه ‎شنبه ۱۱ مرداد ماه ۱۴۰۱ زمان: ساعت ۵ - ٧ بعد از ظهر

با هشتگهای زیر به زبانهای فارسی و انگلیسی (لطفا از همه هشتکها همزمان استفاده کنید):
#معلم_زندانی_کارگر_زندانی_آزاد_باید_گردد
#Freedom_for_Trade_Unionists_in_Iran #Solidarity #1u

برای مشاهدۀ متن کامل با تصاویر و نمونه توییت ها: اینجا کلیک کنید.

*************

جان شهابی و سعیدی دو عضو زندانی سندیکا در خطر است

اعتصاب غذای حسن سعیدی کارگر زندانی محبوس در بند ۲۰۹ زندان اوین‌ به سی وهشت ومین روزرسید، یک هفته بی خبری از وضعیت سلامت رضا شهابی و حسن سعیدی امروز هشتم مردادماه.
حسن سعیدی امروز هشتم مرداد ماه سی و هشتمین روز اعتصاب غذای خود را در اعتراض به پرونده سازی و روند بازجویی ها پشت سر میگذارد و از نظر جسمانی در شرایط خوبی بسر نمیبرد و همچنین رضا شهابی هم در شرایط جسمانی بسیار بدی بسر میبرد و از هفته گذشته تاکنون هیچ تماس تلفنی مبنی بر صحت سلامتی اش از سوی نامبرده انجام نشده، با وجود وخامت بد جسمانی، بازجویان حتی اجازه تلفن به شهابی برای اعلام سلامتی اش نداده اند و سعیدی هم متاسفانه در همین شرایط بسر میبرد.

رضا شهابی و حسن سعیدی را تنها نگذاریم.

جانشان در خطر است

چاره زحمت کشان وحدت و تشکیلات

*************

تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی شهرهای اهواز و شوش و اراک

امروز هشتم مرداد ماه بازنشستگان تامین اجتماعی شهرهای اهواز و شوش و اراک در اعتراض به عدم اجرای افزایش مصوب شورایعالی کار (افزایش دستمزد ۱۴۰۱) در مقابل ساختمان تامین اجتماعی این شهرها دست به تجمع اعتراضی زدند .
بازنشستگان اهوازی در شعار هایشان خواستار آزادی بازنشسته زندانی شدند که اسماعیل گرامی از جمله بازنشستگان معترضی است که مدت هفده ماه بدون مرخصی به دلیل شرکت درتجمعات بازنشستگان در زندان بسر میبرد و بتازگی از زندان فشافویه به زندان اوین منتقل شده است. بازنشستگان همچنین شعارهایی: فقط کف خیابون به دست میاد حقمون / کارگر زندانی آزاد باید گردد سر دادند. / مصوب شورایعالی کار اجرا باید گردد. / سر میدادند.
بازنشستگان تامین اجتماعی بیشتر از دوسال است که بطور سراسری دست به تجمعات اعتراضی میزنند و تا تحقق مطالباتشان به این اعتراضات ادامه خواهند داد.

*************

سی و هفتمین روز اعتصاب غذا حسن سعیدی

در بند ۲۰۹ زندان اوین و بی خبری از وضعیت وخیم رضا شهابی

امروز هفتم مرداد ماه سی وهفت روز از اعتصاب غذای حسن سعیدی در بند ۲۰۹ میگذرد و در چند روز گذشته هیچگونه خبری از سلامت این فعال سندیکایی دربند نداریم .
از وضعیت جسمانی رضا شهابی هم هیچگونه اطلاعی وجود ندارد شهابی در دوم مرداد ماه طی ملاقاتی حضوری در محوطه زندان اوین با خانواده اش در چهل و دومین روز اعتصاب غذا به اعتصابش پایان داد اما بنابر مشاهدات خانواده اش این کارگر زندانی بسیار وضعیت وخیمی از نظر جسمانی داشته، بطوری که روی پاهایش نمی توانسته بایستد و وزن بسیار زیادی را ازدست داده بود متاسفانه بعداز اعلام پایان اعتصاب غذا تا امروز هیچ خبری از سلامتی این عضو سندیکا وجود ندارد.
رضا شهابی و حسن سعیدی در اعتراض به پرونده سازی و بازجویی های متعدد در بند ۲۰۹ زندان اوین دست به اعتصاب غذا زدند که در حال حاضر وضعیت جسمانی این دوفعال سندیکایی بشدت وخیم گزارش شده است.
سندیکای کارگران شرکت واحد رفتارهای غیر انسانی با این دو کارگر فعال سندیکایی را بشدت محکوم میکند و خواستار آزادی بی قید وشرط این دوعضو سندیکا و دیگر معلمان و فعالین دربند میباشد.
همکاران عزیز لطفا عکس ها و مطالب خود را در حال حاضر فقط به آدرس ایمیل سندیکا به نشانی vsyndica@gmail.com ارسال کنید.

*************

امروز ششم مرداد ماه سی و شش روز از اعتصاب غذای حسن سعیدی میگذرد

و نگرانی و بی خبری از وضعیت سلامت رضا شهابی, همچنان پابرجاست

امروز ششم مرداد ماه حسن سعیدی عضو زندانی سندیکای کارگران شرکت واحد سی و ششمین روز اعتصاب غذا را همچنان در بند ۲۰۹ می گذراند و از نظر جسمانی وضعیت خوبی ندارد و ادامه اعتصاب غذا شرایط جسمانی این کارگر زندانی را روزبروز وخیم تر میکند.
رضا شهابی هم دیگر عضو سندیکای کارگران شرکت واحد علیرغم اعلام پایان اعتصاب غذا در دوم مرداد ماه و شرایط بشدت وخیم جسمانی، خانواده اش در همان روز ملاقات که با حضور بازجو انجام شده بود خانواده اش درخواست داشتند که رضا شهابی به دلیل وخامت شدید جسمانی حتمن روز بعد تماسی مبنی بر اعلام سلامتی اش انجام دهد که با توجه به گذشت چهار روز هیچ تماسی از سوی این فعال سندیکایی با خانواده اش انجام نگرفته و خانواده اش درنگرانی کامل بسر میبرند.

*************

طوفان توییتری در همبستگی با معلمان و کارگران زندانی

تاریخ: روز سه ‎شنبه ۱۱ مرداد ماه ۱۴۰۱ زمان: ساعت ۵ - ٧ بعد از ظهر

با هشتگهای زیر به زبانهای فارسی و انگلیسی (لطفا از همه هشتکها همزمان استفاده کنید):
#معلم_زندانی_کارگر_زندانی_آزاد_باید_گردد
#Freedom_for_Trade_Unionists_in_Iran #Solidarity #1u
با هشتگ
#معلم_زندانی_کارگر_زندانی_آزاد_باید_گردد
#Freedom_for_Trade_Unionists_in_Iran #Solidarity #1u
#رسول_بداقی
#اسکندر_لطفی
#شعبان_محمدی
#مسعود_نیکخواه
#جعفر_ابراهیمی
#محمد_حبیبی
#رضا_شهابی
#حسن_سعیدی
#ریحانه_انصاری_نژاد
#آنیشا_اسداللهی
#کیوان_مهتدی
#واله_زمانی

سندیکای کارگران شرکت واحد ضمن محکوم کردن قاطعانه سناریو سازیهای کذایی، دستگیری و تداوم بازداشت فعالین کارگری و‌ معلمی از جمله اعضای سندیکا، #رضا_شهابی و #حسن_سعیدی، و رفتارهای غیر انسانی با این کارگران حق طلب، خواستار آزادی فوری و‌ بدون قید و شرط کلیه فعالین کارگری و‌ معلمان در بند می باشد. از کارگران ، معلمان، دانشحویان و‌کلیه حامیان جنبش کارگری و مردم شریف و‌ آزادیخواه و برابری طلب میخواهیم از طرق مختلف از جمله با شرکت فعال در طوفان توئیتری در روز سه شنبه ۲ اگوست ۱۴۰۱ صدای کارگران و‌ معلمان دربند در همکاری با شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران و حمایت فدراسیونهای جهانی اتحادیه ای: فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل (ITF) و آموزش بین الملل (EI) باشند
با هشتگهای زیر به زبانهای فارسی و انگلیسی (لطفا از همه هشتکها همزمان استفاده کنید):
#معلم_زندانی_کارگر_زندانی_آزاد_باید_گردد
#Freedom_for_Trade_Unionists_in_Iran #Solidarity #1u
سندیکای کارگران شرکت واحد ضمن محکوم کردن قاطعانه سناریو سازیهای کذایی، دستگیری و تداوم بازداشت فعالین کارگری و‌ معلمی از جمله اعضای سندیکا، #رضا_شهابی و #حسن_سعیدی، و رفتارهای غیر انسانی با این کارگران حق طلب، خواستار آزادی فوری و‌ بدون قید و شرط کلیه فعالین کارگری و‌ معلمان در بند می باشد. از کارگران ، معلمان، دانشحویان و‌کلیه حامیان جنبش کارگری و مردم شریف و‌ آزادیخواه و برابری طلب میخواهیم از طرق مختلف از جمله با شرکت فعال در طوفان توئیتری در روز سه شنبه ۲ اگوست ۱۴۰۱ صدای کارگران و‌ معلمان دربند در همکاری با شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران و حمایت فدراسیونهای جهانی اتحادیه ای: فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل (ITF) و آموزش بین الملل (EI) باشند

*************

سی و پنجمین روز اعتصاب غذای حسن سعیدی

و بی خبری از سلامت جسمانی شهابی و سعیدی امروز پنجم‌ مرداد.

امروز پنجم مرداد ماه سی و پنج روز از اعتصاب غذای حسن سعیدی در بند ۲۰۹ زندان اوین می گذرد و این فعال سندیکایی همچنان در اعتصاب غذا میباشد و شرایط جسمانی خوبی ندارد.
رضا شهابی پایان اعتصاب غذا یش را در چهل دومین روز، سوم مرداد ماه در ملاقات حضوری در حالی به خانواده اش اعلام کرد که اوضاع جسمانی اش بشدت وخیم بوده و بعد از پایان اعتصاب غذایش تا کنون هیچ تماس تلفنی نداشته است.
با توجه به شرایط بسیار بد جسمانی ایشان، نگرانی ها در مورد سلامت رضا شهابی کارگر زندانی بیشتر شده است.

*************

جان شهابی و سعیدی درخطر است

سی و چهارمین روز اعتصاب غذا حسن سعیدی و بی خبری از وضعیت سلامت رضا شهابی بعد از پایان اعتصاب غذا

حسن سعیدی از اعضای شناخته شده سندیکای کارگران شرکت واحد امروز چهارم مرداد سی وچهارمین روز اعتصاب غذایش را در بند ۲۰۹ زندان اوین میگذراند و از نظر جسمانی شرایط خوبی ندارد .
آقای سعیدی بعد از هفته ها ممنوع الملاقات بودن دیروز با خانواده اش در محوطه زندان ملاقاتی حضوری انجام داد و اعلام کردند تا در مرحله بلاتکلیفی قرار دارد به اعتصاب غذا ادامه خواهند داد.
این فعال سندیکایی در اثر اعتصاب غذا وزن زیادی از دست داده و دچار ضعف شدید جسمانی شده است و شرایط خوبی ندارد وادامه اعتصاب غذا میتواند برایش خطرات جانی داشته باشد.
در همین زمینه رضا شهابی از اعضای زندانی هیئت مدیره سندیکا کارگران شرکت واحد، با توجه به اینکه دیروز سوم مرداد ماه در ملاقات حضوری با خانواده اش در چهل ودومین روز اعتصاب غذا به اعتصابش پایان داد.
اما متاسفانه دچار شرایط بسیار بد جسمانی گردیده، بطوری که نصف وزن بدنش را ازدست داده و دچار ضعف شدید و عدم توانایی در ایستادن شده و قرار بود امروز چهارم مرداد تلفنی خانواده اش را از وضعیت شرایط جسمانی خود مطلع کند که مشخصا به ایشان اجازه تلفن نداده اند که خانواده ایشان بسیار نگران هستند.
آقای شهابی قبل از اعتصاب هم به دلیل جراحی های مهره های کمر وگردن و اعتصاب غذاهای طولانی مدت در زندان های قبلی دچار بیماری فشار خون و بیماری قند شده اند و خارج از زندان هم دائما تحت درمان بودند به همین لحاظ اصلا شرایط خوبی از نظر جسمانی ندارند و باید فورا به یکی از بیمارستان های خارج از زندان منتقل گردند.
سندیکای کارگران شرکت واحد ضمن محکوم کردن رفتارهای غیر انسانی با این کارگران حق طلب و حق خواه ، خواستار رسیدگی پزشکی فوری و آزادی این دوفعال سندیکایی و تمامی معلمان در بند میباشد.

*************

تصاویر ارسالی از همکاران خطوط بی آرتی شرکت واحد اتوبوس رانی تهران.

همکاران عزیز لطفا عکس ها و مطالب خود را در حال حاضر فقط به آدرس ایمیل سندیکا به نشانی vsyndica@gmail.com ارسال کنید.

*************

ابراز نگرانی سندیکای کارگران شرکت واحد

از وضعیت بشدت وخیم رضا شهابی بعد از پایان اعتصاب غذا

با وجود دیدار دیروز دوم مرداد خانواده آقای شهابی و اعلام پایان اعتصاب غذا رضا شهابی در چهل دومین روز اعتصاب غذا در دیدار با خانواده، متاسفانه مشاهدات خانواده شهابی گویای وضعیت بشدت وخیم این فعال سندیکایی در بند میباشد بطوری که بیشتر وزنش را ازدست داده و روی صورتش چیزی بجز پوست باقی نمانده است و چشمانش به ته سر چسبیده بود و رنگ ورویش کاملا پریده گویا هیچ خونی زیر پوستش نمانده، بطوری که بدون کمک دیگری نمیتوانست حتی بروی پاها بایستد چه برسد به راه رفتن.....
با وجود مشاهدات خانواده اش از شرایط بشدت وخیم این فعال سندیکایی دربند قطعا رضا شهابی نیاز به رسیدگی فوری پزشکی دارد و باید هرچه زودتر به بیمارستان خارج از زندان معرفی شود و حتی به گفته پزشک زندان شهابی در حال حاضر فقط باید از مایعات گرم استفاده کند لذا امکان خونریزی معده وجود دارد .
اما متاسفانه مسئولین زندان و بازجو با وجود اینکه این شرایط را کاملا از نزدیک میبیند هیچ امکانات پزشکی در اختیار این کارگر زندانی نمیگذارند.
سندیکای کارگران شرکت واحد تاکید دارد رضا شهابی باید فورا به یکی از مراکز درمانی خارج از زندان اعزام گردد و عواقب هرگونه وخامت جسمانی برای شهابی وسعیدی متوجه قوه قضاییه و بازجو میباشد.
همکاران عزیز لطفا عکس ها و مطالب خود را در حال حاضر فقط به آدرس ایمیل سندیکا به نشانی vsyndica@gmail.com ارسال کنید.

*************

ادامه اعتصاب غذای حسن سعیدی و شرایط وخیم

جسمانی این فعال سندیکایی در سی و سومین روز اعتصاب غذا دیگر

امروز سوم مرداد ماه طی ملاقات حضوری خانواده آقای سعیدی موفق شدند با ایشان دیدار کنند و با دیدن شرایط بد جسمانی این فعال سندیکایی که دچار کاهش شدید وزن و رنگ پریدگی و عدم توانایی در ایستادن و ضعف شدید جسمانی شده بود هر چقدر اصرار بر توقف اعتصاب غذا کردند ، آقای سعیدی اعلام کردند تا زمانی که بلاتکلیف باشند به اعتصاب غذایش ادامه خواهند داد.
سندیکای کارگران شرکت واحد ضمن ابراز نگرانی شدید از وضعیت جسمانی سعیدی خواستار آزادی ایشان و آقای شهابی میباشد.
همکاران عزیز لطفا عکس ها و مطالب خود را در حال حاضر فقط به آدرس ایمیل سندیکا به نشانی vsyndica@gmail.com ارسال کنید
تصاویر فوق از سوی رانندگان خطوط بی آرتی به سندیکای کارگران شرکت واحد ارسال گردیده است

*************

تمدید مجدد قرار بازداشت حسن سعیدی عضو زندانی

سندیکای کارگران شرکت واحد برای سومین ماه به مدت یکماه دیگر

امروز دوم مرداد ماه حسن سعیدی از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد طی تماس تلفنی از بند ۲۰۹ زندان اوین اعلام کرد قرار بازداشت مجدد یکماهه به وی ابلاغ گردیده است .
این سومین ماه است که آقای سعیدی در بند ۲۰۹ زندان اوین محبوس میباشد این فعال سندیکایی امروز دوم مرداد سی ودومین روز اعتصاب غذای خود را پشت سر میگذارد و از نظر جسمانی شرایط خوبی ندارد و در اثر اعتصاب غذا وزن زیادی را از دست داده و دچار ضعف شدید جسمانی شده است و ملاقات ممنوع میباشد، سعیدی اعلام داشته به اعتصاب غذایش همچنان ادامه میدهد.
در همین زمینه امروز دوم مرداد ماه رضا شهابی دیگر عضو زندانی سندیکا در چهل و دومین روز اعتصاب غذا در ملاقات حضوری با خانواده اش به اعتصاب غذایش پایان داد.
شهابی هم‌در اثر اعتصاب غذا وزن زیادی ازدست داده و دچار شرایط وخیم جسمانی شده و نیاز به درمان در یکی از بیمارستان های خارج از زندان دارد.
سندیکای کارگران شرکت واحد ادامه بازداشت این دوفعال سندیکایی را محکوم میکند و خواستار آزادی شهابی و سعیدی و تمامی معلمان ودیگر فعالین در بند میباشد
همکاران عزیز لطفا عکس ها و مطالب خود را در حال حاضر فقط به آدرس ایمیل سندیکا به نشانی vsyndica@gmail.com ارسال کنید.

رضا شهابی و حسن سعیدی را تنها نگذاریم.

چاره زحمت کشان وحدت وتشکیلات

*************

رضا شهابی در چهل و دومین روز اعتصاب غذا،

امروز دوم مرداد در ملاقات حضوری با خانواده اش به اعتصاب غذایش پایان داد

رضا شهابی از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران که بیش از دوماه است در بازداشت وزارت اطلاعات در بند ۲۰۹ زندان اوین محبوس است در اعتراض به پرونده سازی و رفتارهای توهین آمیز بازجو و نداشتن حق تلفن وملاقات در چهل و دومین روز اعتصاب غذا بسر میبرد، که خوشبختانه امروز دوم مرداد ماه با ملاقات حضوری که با خانواده اش انجام داد به اصرار بیش از حد خانواده به درخواست های مکرر سندیکای کارگران شرکت واحد و پنج سندیکای کارگری فرانسوی و دلسوزان و حامیان طبقه کارگر پاسخ مثبت دادند و قول دادند که دوم مرداد پایان اعتصاب غذای ایشان باشد.
خانواده شهابی در توصیف وضع جسمانی رضا گفتند وزن بدنش به نصف کاهش پیدا کرده بود بطوری که در نگاه اول رضا قابل شناسایی، حتی برای خانواده اش هم نبود، ضعف شدید جسمانی و رنگ پریدگی چهره از علائم قابل مشاهده این فعال سندیکایی بود که علیرغم تمام مشکلات جسمانی ۴۲ روز را بدون خوردن غذا در انفرادی های بند ۲۰۹ گذرانده است.
حسن سعیدی دیگر عضو شناخته شده سندیکای واحد هم بیش از دو ماه در بندهای ۲۰۹ زندان اوین میباشد و امروز دوم مرداد سی دومین روز اعتصاب غذا را در اعتراض به پرونده سازی و بازجویی های طولانی و متعدد پشت سر گذاشته و ممنوع الملاقات هم میباشد. در حال حاضر خبری از سلامتی و وضعیت جسمانی ایشان در دسترس نمی باشد.
سندیکای کارگران شرکت واحد از پایان یافتن اعتصاب غذای رضا شهابی بسیار استقبال میکند و خواستار رسیدگی فوری پزشکی در بیمارستانی خارج از زندان به این فعال سندیکایی دربند میباشد و امیدوار است آقای سعیدی نیز هرچه زودتر به اعتصاب غذایش پایان دهد. سلامتی این دو فعال سندیکایی برای سندیکای کارگران شرکت واحد و جنبش مستقل کارگری در ایران بسیار ارزشمند میباشد. سندیکای کارگران شرکت واحد خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط رضا شهابی، حسن سعیدی و دیگر فعالان کارگری و معلمی بازداشتی می باشد.
همکاران عزیز لطفا عکس ها و مطالب خود را در حال حاضر فقط به آدرس ایمیل سندیکا به نشانی vsyndica@gmail.com ارسال کنید.

*************

تصاویر ارسالی از همکاران خطوط بی آرتی شرکت واحد اتوبوس رانی تهران.

امروز دوم مردادماه ۱۴۰۱ رضا شهابی و حسن سعیدی در اعتراض به پرونده سازی و اتهامات واهی از سوی وزارت اطلاعات به ترتیب چهل و دومین و سی سومین روز اعتصاب غذا را در بند ۲۰۹ زندان اوین میگذرانند.
جان این دوفعال سندیکای کارگران شرکت واحد درخطر است.
همکاران عزیز لطفا عکس ها و مطالب خود را در حال حاضر فقط به آدرس ایمیل سندیکا به نشانی vsyndica@gmail.com ارسال کنید.

رضا شهابی و حسن سعیدی را تنها نگذاریم

جانشان در خطر است

چاره زحمت کشان وحدت و تشکیلات

*************

ابراز نگرانی یکی از همکاران خطوط بی آر تی در نامه ارسالی

به سندیکای کارگران شرکت واحد در خصوص اعتصاب غذا شهابی و سعیدی

متن نامه:
سلام همکاران خطوط بی آرتی.
من یکی از رانندگان خطوط بی آر تی هستم

هر روز در تلگرام سندیکا و درفضای مجازی از اعتصاب غذای دو همکارمان آقای شهابی وآقای سعیدی باخبر میشوم ، واقعا امروز نتوانستم طاقت بیاورم گفتم حداقل یه حرفی از طرف خودم با همکارانم بزنم.
تا حالا فکر کردید سی روز چهل روز غذا نخوردن یعنی چی یا اینکه فکر میکنید اینها فقط عدد هستند؟ من که خودم دو روزش را هم طاقت ندارم.
من این همکاراها را از چند سال اویل سندیکا میشناسم رضا شهابی که از ابتدا اون موقعی که کمتر کسی جرات میکرد کاندیدای هیئت مدیره سندیکا بشه ایشون شد ورای هم آورد حسن سعیدی را هم از منطقه پنج میشناسم زمانی که تازه استخدام شده بودم.
از اولی که من اومدم سعیدی با سندیکا همکاری داشت، چندین بار به دلیل وایستادن جلوی مدیریت وپیگیری های حقوق همکارانش از کارش اخراج شد.
با اینکه کلی دوندگی کرد بازگشت بکار گرفت اما دوباره مقابل کسانی که حقمان را میخوردند ایستادگی کرد و باز هم اخراج شد..
تازه برای تعدادی از رانندگان اخراجی هم تو اداره کار با شهابی پیگیر اخراج از کارشون بودند و برای اکثریت شون که پرونده شان را قبول کرده بودند، رای بازگشت بکار گرفته اند یکشون هم خودم هستم.
من فقط میخواهم بگم این ها مگه از فضا اومدند که با یه تبلیغ تلویزیونی که صدا سیما پخش کرده و بارها از این فیلم ها ی کذب وساختگی ما از بیست وسی وصدا وسیما دیدیم اگه صدا وسیما راست میگه ، پس چرا اینهمه اعتراضات بازنشسته ها ومعلم وکارگر را که هرروز توخیابون میبنیم پخش نمیکنند؟
حالا ما بخواهیم تمام زحمات وتلاش های دو همکار در بندمان را فراموش کنیم که یه سری با کلی امکانات براشون پرونده درست کردند.
من نمیدونم فردا چی میشه ولی اینو میدونم که ادامه این اعتصاب غذا صدرصد به دوستانمان صدمه میزنه ، میبینید که امروز چهل ویک روز است که رضاشهابی غذا نخورده و حسن سعیدی هم ۳۲ روزه ، چرا باید اینها از جونشان برای صداشون مایه بزارند؟
میدونید چرا، چون صدای حقشون کسی نمیشنونه..
من فکر میکنم مسئولین قضایی و زندانبان که هیچ نگرانی ندارند چرا که حداقل تو این یه ماه یه پیگیری میکردند، بنابر این ما خودمون هستیم که باید دست بکار شویم، اگه ما راننده ها و همکاران کمی به فکر این دوستان که تو زندان انفرادی دست به اعتصاب غذا زدند باشیم قطعا دیگران هم توجه ای خواهند کرد.
پس باید یه فکری بکنیم‌، هنوز هم دیر نشده به نظر من از سندیکا بخواهیم یه روز را برای این دوستان از رانندگان بخواهند فقط برای حفظ جونشون چراغ روشن کنند. یا نمیدونم هرکاری میشه بکنیم تا این دوستان و همکارای ارزشمندمون دست از اعتصاب بردارند.
باورکنید باهم باشیم نتیجه میگیریم یادتون هست که همین اعتصاب فروردین چطور میخواستند چهل درصد حقوقمان را با ده درصد ماسمالی کنند حالا نمیخواهم به اعتصابات ۸۴ برگردم‌ که واقعا امروز هرچی داریم را مدیون همین رفیقایی هستیم که در سندیکا تلاش کردند و امروز ما این شرایط را داریم.
فردا شاید خیلی دیر باشه از ما گفتن بود.
من‌ به نوبه خودم هرجور بخواهید هستم و یه قدم جلو میزارم قدم بعدی را کی میاد...

چاره زحمت کشان وحدت وتشکیلات

*************

به اذیت و آزار خانواده های رضا شهابی و حسن سعیدی و دیگر معلمان‌ بازداشتی پایان دهید

متاسفانه با گذشت بیش از دوماه از بازداشت رضا شهابی و حسن سعیدی در سلول های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین که با پرونده سازی وزرات اطلاعات و شوی تلویزیونی صداو سیما صورت گرفته است این دوفعال سندیکایی همچنان سی و نه و سی روز از بازداشتشان را در اعتراض به اینگونه اتهامات واهی در اعتصاب غذا بسر میبرند.
با وجود اتمام تحقیقات بی نتیجه، بازجویان وزرات اطلاعات از هرگونه ملاقات خانواده های نگران این دو کارگر حق طلب وحق خواه جلوگیری بعمل آورده اند و خانواده های شهابی و سعیدی هفته هاست با وعده امروز وفردای بازجو در نگرانی کامل بسر میبرند و همچنان هیچ خبری از سلامت همسرانشان ندارند.
با توجه به اینکه امروز سی ام‌تیرماه ۱۴۰۱ رضا شهابی سی و نهمین روز اعتصاب غذا را پشت سر میگذارد و حسن سعیدی ۳۰ روز در اعتصاب غذا میباشد، مسئولین قضایی حتی کوچکترین پیگیری نه تنها از وضعیت این زندانیان نکرده اند.
بلکه با وجود تمدید سومین ماه بازداشت این کارگران، شعبه صدور این احکام و ادامه بازداشت هم خبری از وضعیت جسمانی و سلامت کارگران اعتصابی ندارد و منتظر خبر بازجو میباشد که احتمالا بازجوها هم طبق گفته های مامورین دادسرا ی زندان اوین در مرخصی هستند.
درواقع به نظر میرسد بازپرسی هم نمیداند که آیا بعد از گذشت بیش از یکماه از اعتصاب غذا این دو فعال سندیکا، از نظر جسمانی در چه وضعیتی بسر میبرند آیا در سلامت هستند؟ بعدا مسئولین حکومتی از وضعیت زندانیان دیگر کشورها انتقاد میکنند در صورتی که ما دراین خصوص بیشترین مشکل را داریم‌ و حتی سلسله مراتب عنوان های قضایی هم در پرونده های به اصطلاح امنیتی رعایت نمیشود.
سندیکای کارگران شرکت واحد اعلام‌ میدارد بی خبر گذاشتن خانواده های دو راننده حق طلب و حق خواه دربند نه تنها مصداق اذیت وآزار و شکنجه خانواده های شهابی و سعیدی است بلکه نشانگر ضعف و شکست تان در سناریو سازی و در هم شکستن مقاومت کارگران و معلمان و دیگر بازداشتی های این پرونده جدید به اصطلاح جاسوسی است.
سندیکای کارگران شرکت واحد ضمن محکوم‌کردن فشار بروی خانواده های معلمان و کارگران و دیگر بازداشتی ها در جهت اعتراف گیری دروغین، خواستار رسیدگی فوری پزشکی به رضا شهابی و حسن سعیدی و آزادی بی قید وشرط تمامی کارگران و معلمان و دیگر دربندان این پرونده میباشد.

جان شهابی و سعیدی در خطر است

چاره زحمت کشان وحدت و تشکیلات

*************

همبستگی بین المللی اتحادیه کارگری سراسری آلمان با بیش از ۶ میلیون عضو با کارگران و معلمان زندانی در ایران

کارگر زندانی آزاد باید گردد!
در جمهوری اسلامی ایران اعضای اتحادیه ها همچنان دستگیر می شوند.اتحادیه کارگری سراسری آلمان خواستار آزادی فوری آنهاست.
ازچندین ماه پیش کارگران ایران از حق انسانی تجمع برای گرفتن مطالبات خویش استفاده میکنند. مسئولین و دولت ایران بجای گفتگو با کارگران اعتصابی و معترض اتحادیه ها، فعالین شان را مورد سرکوب و پیگرد قرار می دهند.
برخی از اعضای اتحادیه که فراخوان به اعتراض داده بودند، دستگیر و از اوائل ماه می بدون تفهیم اتهام درسلول های انفرادی زندانی اند. بنظر می رسد که قصد دارند آنها را با دلائل نخ نمای حقوقی دادگاهی نموده و به حبس های طولانی مدت محکوم کنند.
این سرکوب ها فقط به این دلیل اعمال می شود که آنها از حق تشکل و تجمع خویش استفاده می کنند. اتحادیه کارگری و سراسری آلمان همه اشکال سرکوب دولتی علیه فعالیت اتحادیه ای را اکیدا محکوم می کند.
ما بیش از همه از مسئولین و دولت ایران خواهان:
- آزادی فوری فعالین اتحادیه ای رضا شهابی و حسن سعیدی از اتحادیه اتوبوسرانان و اعضای اتحادیه معلمان جعفر ابراهیمی و محمد حبیبی
- وتضمین آزادی تجمع و تشکل برای مردم ایران و حفظ آن هستیم.
اتحادیه کارگری و سراسری آلمان در سازمان جهانی کارگران برای تحقق حق پایه ای و انسانی کارگران ایران تلاش خواهد نمود.

*************

وضعیت وخیم شهابی و سعیدی بعد از ۳۷ و ۲۸ روز اعتصاب غذا

امروز ۲۸ تیرماه هفتاد روز از بازداشت رضا شهابی از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد میگذرد و قرار بازداشت این عضو سندیکا برای سومین ماه به مدت یکماه دیگر تمدید شد. ودرحال حاضر در بند ۲۰۹ زندان اوین مدت ۳۷ روز است در اعتصاب غذا بسر میبرد.
حسن سعیدی عضو شناخته شده دیگر این سندیکا در حال حاضر شصت و دو روز در بازداشت و در بند ۲۰۹ اوین زندانی است و ۲۸ روزدر اعتصاب غذا میباشد.
امروز۲۸ تیر ماه پایان قرار بازداشت مجدد آقای سعیدی بوده و براساس پیگیری خانواده اش تا کنون هیچ قرار بازداشت مجددی از سوی بازپرسی برای ایشان نشده است اما همچنان در بازداشت بسر میبرد.
متاسفانه به دلیل اعتصاب غذا رضا شهابی و حسن سعیدی هردو از نظر جسمانی وضعیت وخیمی دارند و نیاز به مراقبت های پزشکی دارند.

*************

تصحیح خبر عکس روز شمار اعتصاب غذا رضاشهابی.

در عکس روز شمار دیروز ۲۶ تیرماه بجای عدد ۳۵ روز عدد ۳۷ روز اعتصاب غذا به اشتباه در تصویر روز شمار اعتصاب غذا برای آقای شهابی درج شده بود.
امروز ۲۷ تیر ماه رضا شهابی سی و شش و مین روز اعتصاب غذا را پشت سر میگذارد و حسن سعیدی بیست وهفتمین روز است که در اعتصاب غذا را می باشد.

صدای بحق شان باشیم

*************

بازجویان و مسئولان قضایی با بی توجهی به اعتصاب غذای طولانی

دو فعال سندیکایی در بند میخواهند اراده آهنین کارگران حق طلب را بشکنند.

امروز به ترتیب سی و پنجمین روز و بیست و ششمین روز اعتصاب غذای رضا شهابی و حسن سعیدی است.
این دوفعال سندیکای کارگران شرکت واحد که سالهاست علیرغم تمام تهدیدها، زندان ها و اخراج از کار همچنان از ادامه پیگیری مطالبات همکاران خود و فعالیت های سندیکایی دست برنداشته اند، در ۲۲ و ۲۸ اردیبهشت توسط عوامل اطلاعاتی در منازلشان دستگیر و بیش از دوماه است که در بندهای انفرادی زندان اوین بسر می برند. آنان در اعتراض به پرونده سازی جدید وزرات اطلاعات جهت سرکوب و از بین بردن سندیکای کارگران شرکت واحد و تشکل های صنفی معلمان دست به اعتصاب غذا در بند ۲۰۹ اوین زده اند. پرونده سازی وزارت اطلاعات چنانچه شاهد بودیم با پخش مکرر سناریوی کذب و ساختگی از صداو سیما در زمان های مختلف همراه بوده است.‌
رضا شهابی در اولین تماس با خانواده اش به دلیل بازجویی های مستمر و طولانی مدت و رفتارهای تحقیر آمیز بازجو تصمیمش مبنی بر اعتصاب غذا را خبر داد و عنوان کرد عمودی به زندان آمده ام و افقی هم از زندان بیرون خواهم رفت.
سوال این است که چه رفتارهایی با این دو فعال سندیکایی دربند صورت گرفته که از مهمترین مسئله زندگی که جان هر انسانی است مایه گذاشته اند و به قیمت جانشان بر مطالبه و خواسته برحق شان ایستادگی کرده اند؟
بازجویان و مسئولان قضایی فکر میکنند که با بی توجهی و اهمیت ندادن به اعتصاب غذای طولانی مدت رضا شهابی و حسن سعیدی، می توانند به اعتصاب پایان دهند. این در حالی است که ادامه راه و ایستادگی و مقاومت برای این دوفعال سندیکایی آنقدر اهمیت دارد که علیرغم درخواست خانواده، دوستان و اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد و پنج سندیکای فرانسوی مبنی بر پایان دادن به اعتصاب برای حفظ جانشان، در کمال ادب واحترام به دوستان اعلام کرده اند که تا تحقق خواسته ها به اعتصاب غذا ادامه خواهیم داد.
سندیکای کارگران شرکت واحد ضمن ابراز نگرانی شدید برای سلامتی این دوعضو فعالش، از تمامی دوستداران جامعه کارگری و همکاران شرکت واحد؛ خاصه رانندگان خطوط بی آرتی و دیگر نهادهای کارگری مستقل داخلی و بین الملی درخواست دارد تا صدای بحق رضا شهابی و حسن سعیدی باشند. باشد که گوش های ناشنوای مسئولین بی درد سرانجام بشنود و نسبت به اعاده حق ناگزیر از پاسخگویی شود.

چاره زحمت کشان وحدت و تشکیلات

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

*************

آزادی دبیر کانون صنفی معلمان تهران محمد تقی فلاحی را شادباش میگوییم .

محمدتقی فلاحی ، معلم بازنشسته، فعال صنفی اخلاق‌ مدار و دبیرکانون صنفی معلمان ایران (تهران) بعد از تحمل ۶ ماه حبس امروز ۱۴۰۱/۴/۲۶ از زندان اوین آزاد شد.

*************

جان رضا شهابی و حسن سعیدی دو فعال سندیکایی درخطر است

ادامه اعتصاب غذای رضا شهابی و حسن سعیدی امروز ۲۴ تیرماه به ترتیب در سی و سومین و بیست و چهارمین روز اعتصاب غذا در بند ۲۰۹ زندان اوین.
حسن سعیدی از اعضای شناخته شده سندیکای کارگران شرکت واحد درتماسی تلفنی از بند ۲۰۹ زندان اوین اعلام کرد که از انفرادی به سلولی چهارنفره در بند ۲۰۹ منتقل گردیده و از آنجایی که امروز ۲۴ تیرماه این فعال سندیکایی بیست و چهارمین روز است که در اعتصاب غذا میباشد خانوادش یکبار دیگر درخواست خانواده و دوستان و اعضای سندیکا و سندیکا های فرانسوی را مبنی بر پایان دادن به اعتصاب غذا را با ایشان مطرح کردند که آقای سعیدی ضمن تشکر و احترام به همه دوستان و دلسوزان جامعه کارگری اعلام داشتند که به اعتصاب غذا ادامه خواهند داد.
در همین زمینه رضا شهابی از اعضای هئیت مدیره سندیکا که سومین ماه بازداشتش در بند ۲۰۹ زندان اوین توسط شعبه دوم بازپرسی تمدید گردیده است.
امروز ۲۴ تیرماه ضمن اینکه شصت و شش روز را در بازداشت بسر میبرد، سی و سومین روز اعتصاب غذایش را پشت سر میگذراند .
رضا شهابی دارای بیماری های زمینه ای میباشد و ادامه اعتصاب غذا میتواند خطرات جسمانی جبران ناپذیری برایش داشته باشد.
این فعال سندیکایی هم پیشتر اعلام‌کرده تا تحقق خواسته ها به اعتصاب غذایش ادامه خواهد داد.

چاره زحمت کشان وحدت و تشکیلات


*************

بیست تن از کارگران معترض اعتصابی معدن مس سونگون ورزقان

توسط عوامل امنیتی بازداشت شده اند و در خطر اخراج از کارهستند.

کارگران معدن مس سونگون که در تاریخ سیزدهم تیرماه به دلیل مطالبات معوقه و پائین بودن دستمزد دست از کار کشیدند در سومین روز اعتصاب کارگران، یگان ویژه ضدشورش با حمله و ضرب وشتم کارگران قصد پایان دادن به اعتصاب را داشتند و چند نفر هم بازداشت شده بودند . بعداز مذاکراتی که با کارگران برای تحقق خواست های کارگران صورت گرفت، کارگران به اعتصاب پایان دادند اما بعد از پایان اعتصاب بیست تن از کارگران معترض این معدن توسط عوامل امنیتی بازداشت شده اند و در خطر اخراج از کار قرار دارند.
سندیکای کارگران شرکت واحد ضمن اینکه حق اعتراض واعتصاب را برای کارگران از حقوق مسلم شان میداند. ضمن حمایت از تمامی مطالبات بحق کارگران معدن مس سونگون، برخوردهای امنیتی و پلیسی با کارگران را بشدت محکوم میکند و خواستار آزادی بی قید وشرط تمامی کارگران بازداشتی معدن مس سونگون ورزقان میباشد.

*************

نامه ارسالی یکی از همکاران به سندیکا در خصوص برگزاری

انتخابات نمایشی و فرمایشی هیئت تشخیص شورای اسلامی کار در سامانه یک اتوبوسرانی

متن نامه ارسالی به سندیکا:
خانه کارگر وشورای اسلامی کار تشکل های وابسته ای هستند که بعد از انحلال وسرکوب تشکل های مستقل کارگری در دهه شصت شکل گرفت وجایگزین تشکل های واقعی کارگری شد. این تشکل ها ی زرد دولتی بعد از گذشت سه دهه در شرکت واحد به خاطر ناتوانی در پیگیری مطالبات قانونی کارگران وهمچنین همسو بودن با کارفرما تا کنون نتوانسته اند جایگاهی در بین کارگران ورانندگان شرکت واحد داشته باشد، وناتوانی اعضای این شورا در پیگیری ها مربوط به ساختار غلط شورا میباشد، چونکه صفر تا صد این انتخابات توسط کارفرما وحراست وعوامل آنها از بهره برداری گرفته تا عوامل ناحیه مدیریت واداره می‌گردد ورانندگان هیچ گونه دخل وتصرفی در این انتخابات ندارند، گویا اصلا این انتخابات مختص کارفرما میباشد تا اینکه مختص کارگران باشد ورانندگان در این انتخابات فقط نقش عروسک خیمه شب بازی را به عهده دارند تا با حضور در پای صندوق کارفرما را به اهداف خود که همان سرکوب اعتراضات واز هم گسستگی اتحاد رانندگان را دنبال می‌کند را برسانند.
یکبار دیگر بر حسب سنوات گذشته این انتخابات در روز دوشنبه در سامانه یک به اجرا درآمد بدون اینکه مجمع عمومی ای در کار باشد در صورتیکه برگزاری مجمع عمومی یکی از ارکان اصلی این انتخابات میباشد که متاسفانه در طول این سه دهه دهه همیشه این بخش از انتخابات فاکتور گرفته شده و جالب‌تر از همه حتی مسئول انتخابات کارگری وکارفرمایی اداره کار استان هم هیچ گونه نظارتی در این خصوص ندارد وهمیشه چشمش را بر روی این تخلف وسایر تخلفات از جمله اجبار کردن رانندگان برای شرکت در رای گیری که یک نمونه از تخلفات بارز میباشد می‌بندد.در صورتیکه هیچ گونه اجبار وتهدید در انتخابات وجود ندارد ولی باز هم عوامل مدیریت با حضور در کنار صندوق وکشاندن راننده ها از پشت فرمان به پای صندوق در حضور نماینده وزارت کار با درخواست التماس و اجبار قصد گرفتن رای از رانندگان و کارگران را داشتند.

*************

حذف سازمان یافته کمک های نقدی وغیرنقدی

رانندگان و کارگران شرکت واحد از سوی شهرداری و مدیریت ناکارآمد شرکت واحد

هنوز یک ماه از سخنرانی پروعده وعید جناب زاکانی شهردار تهران در خصوص افزایش بودجه (کمک های نقدی وغیر نقدی) به پرسنل شهرداری نگذشته است که بطور کل مزایای مستمری که رانندگان شرکت واحد سالیان سال از دورهای مدیران قبلی برایشان بطور مستمر واریز میگردید و اگر چه با تاخیر پرداخت میشد اما به هرحال به صورت مرتب این مزایا به کارگران پرداخت میشد.
متاسفانه با ورود مدیریت جدید در چند سال گذشته این مزایا از حالت مستمر بیرون آمده و در چندین ماه گذشته بطور کامل قطع گردیده در صورتیکه شهردار تهران در یک مصاحبه تصویری در رسانه ملی از برقرای عدالت در پرداختی ها ما بین نیروی انسانی و تخصیص دادن پنچ هزار میلیارد تومان بودجه اضافی برای پرسنل زحمت کش شهرداری سخن گفتند . اما متاسفانه تا کنون نه تنها هیچ اثری از سخنان شهردار در پرداختی ها برای کارگران و رانندگان شرکت واحد دیده نشده ، بلکه همان مستمری قطره چکانی متعلق به پرسنل زحمت کش شرکت واحد هم قطع گردیده است.
گویا به نظر میرسد این صحبت ها و مصاحبه ها صرفا در پوشش تبلیغات و وعده وعید همیشگی مسئولین بوده است و بیشتر برای پوشش عملکرد بسیار ضعیف شخص شهردار میباشد ، تا بدین صورت خود را یک مسئول خدمتگزار به خانواده شهرداری معرفی نماید و از طرف دیگر هم توجیه مدیر عامل وقت در ناکارآمدی هایش در پیگیری های این مطالبات ، راه را برای چپاول و بهره بردن از بودجه در نظر گرفته شده بنام پرسنل و به کام مدیران هموار کرده است.
بخشی از مطالبات معوقه مطالباتی همچون طرح طبقه بندی و توزیع روزانه شیروکیک وسفرهای زیارتی وسیاحتی که هر دو سال یکبار مورد استفاده کارکنان شرکت واحد قرار میگرفت.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران به مسئولین شهرداری و شرکت واحد توصیه می‌کند که مطالبات معوقه رانندگان و کارگران شرکت واحد را هرچه زودتر پرداخت نمایند در غیره اینصورت رانندگان حق اعتراض را برای خود محفوظ میدانند و عواقب این اعتراضات گربیان گیر خود مسئولین خواهد شد.

*************

قرار بازداشت رضا شهابی یکماه دیگر توسط بازپرسی شعبه دوم‌ دادسرای زندان اوین تمدید گردید.

رضا شهابی از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد که در تاریخ ۲۲اردیبهشت ۱۴۰۱ با هجوم ماموران اطلاعات به منزلش بازداشت شده و در حال حاضر مدت دوماه است که در بند انفرادی زندان اوین بازداشت میباشد امروز ۲۲ تیرماه قرار بازداشت وی یکماه دیگر تمدید شد و برای سومین ماه هم باید دوران بازداشت خود را در انفرادی در حالی باید بگذراند که امروز سی و یکمین روز اعتصاب غذایش را پشت سر میگذ اند و بنابر همین پرونده سازی و فشارهای بازجو و بازجویی های طولانی و متعدد دست به اعتصاب غذا زده است.
حسن سعیدی یکی دیگر از اعضای شناخته شده سندیکای کارگران شرکت واحد که در همین پرونده در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ماه توسط ماموران اطلاعات در محل اقامتش دستگیر شده هفته آینده دو ماه قرار بازداشتش پایان مییابد و این فعال سندیکایی هم در اعتراض به پرونده سازی ها و بازجویی های متعدد و تمدید قرار بازداشتش از یک ماه به دوماه دست به اعتصاب غذا زده و امروز ۲۲ تیر ماه بیست و دومین روز اعتصاب غذا را پشت سر میگذارد.
با توجه به وخامت حال آقای شهابی و سعیدی در اثر اعتصاب غذای طولانی تمدید قرار بازداشت به مدت یکماه دیگر میتواند خطرات جدی جانی برای این دوفعال سندیکایی داشته باشد.
علیرغم درخواست اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد و پنج سندیکای فرانسوی برای پایان دادن به اعتصاب غذای این دوکارگر زندانی، شهابی و سعیدی به دلیل فشارهای بازجویی و تمدید غیرقانونی قرار بازداشت شان اعلام کردند تا رسیدگی به خواسته هایشان به اعتصاب غذایشان ادامه خواهند داد.

چاره زحمت کشان وحدت و تشکیلات


*************

تا ادامه بازجویی ها و انفرادی و بلاتکلیفی به اعتصاب غذا ادامه خواهیم داد

امروز ۲۱ تیرماه سی روز از اعتصاب غذای رضا شهابی و بیست و یک روز از اعتصاب غذای حسن سعیدی میگذرد. هر دو فعال سندیکایی حال جسمانی شان وخیم است بطوری که دچار ضعف و کاهش وزن زیادی شده اند.
علیرغم تمام نگرانی های خانواده شهابی و سعیدی از وضعیت جسمانی این دو زندانی که هفته هاست در اعتصاب غذا هستند، بازپرسی شعبه دوم دادسرای زندان اوین با در خواست ملاقات این خانواده ها با زندانیانیشان موافقت نکرد، و باز هم خانواده این دوفعال سندیکایی با نگرانی به منزل بازگشتند. اما ساعاتی پیش رضا شهابی و سن سعیدی تماسی کوتاه از بند انفرادی زندان اوین با خانواده شان داشتند.
رضا شهابی امروز طی تماسی کوتاه اعلام داشتند، همچنان در بند انفرادی و تحت بازجویی میباشد و تا حدود ۱۲ کیلو کاهش وزن داشته اند و وقتی همسرشان اعلام کردند که دوستان و اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد و پنج سندیکای فرانسوی درخواست پایان دادن به اعتصاب غذا را از شما دارند، ایشان ضمن تشکر و قدردانی از تمام دوستان و همکاران و نهادهای کارگری بین المللی که نگران سلامت ایشان هستند. اظهار داشتند تا ادامه بازجویی ها و انفرادی و بلاتکلیفی به اعتصاب غذا ادامه خواهم داد.
در همین زمینه حسن سعیدی دیگر عضو سندیکا که همچنان در بند انفرادی زندان اوین میباشد و بیست و یکمین روز اعتصاب غذایش را پشت سر میگذارد طی تماسی کوتاهی از کاهش وزن و ضعف جسمانی شدید خبر داده و ایشان هم علیرغم درخواست تمامی دوستان و اعضای سندیکای واحد و پنج سندیکای فرانسوی برای پایان دادن به اعتصاب غذا، ضمن تشکر و نگرانی دوستان اعلام داشتند تا پایان وضعیت بلاتکلیفی و ادامه بازجویی ها به اعتصاب غذایش پایان نخواهد داد.

چاره زحمت کشان وحدت و تشکیلات

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

*************

ابراز نگرانی پنج‌ سندیکای فرانسوی از اعتصاب غذای رضا شهابی و حسن سعیدی و درخواست پایان دادن به اعتصاب غذا ی این دوفعال سندیکایی از سوی سندیکاهای فرانسوی.

متن بیانیه پنج سندیکای فرانسوی:

نامه سندیکاهای فرانسه خطاب به رضا شهابی و حسن سعیدی برای پایان دادن به اعتصاب غذا

رضا شهابی عزی، حسن سعیدی عزیز
سندیکاهای فرانسوی س.اف.د.ت.، س.ژ.ت.، اف.اس.او.، سولیدر و اونسا، اعضای کلکتیو سندیکایی برای ایران، با نگرانی فراوان تحولات وضعیت زندان شما و به ‌ویژه شرایط غیرانسانی زندان را که در معرض آن هستید، را دنبال می‌کنند. وخامت وضعیت سلامتی شما پس از روزها اعتصاب غذا، ما را به شدت نگران کرده است.
سلامت جسمانی هر یک از شما پیش شرط تداوم مبارزات شما برای مطالبات بر حق زنان و مردان زحمتکش در ایران است. اعتصاب غذايي که شما شروع کرده ايد، افکار عمومي را در مورد وضعيت شما نگران کرده است. ما معتقدیم که جدیت و صمیمیت این اقدام شما حامل پیام بسیار قوی ای به جامعه بین المللی است.

رضا و حسن، زنان و مردان کارگر به شما نیاز دارند!
به همین دلایل، تشکل های سندیکایی ما از موضع سندیکای واحد حمایت می کند و بر این باورند که اکنون پایان دادن به اعتصاب غذای شما امری ضروری و فوری است.
از نظر ما بهترین کار پایان دادن به اعتصاب غذا جهت ادامه مشارکت در مبارزه برای حقوق اساسی سندیکایی است.
تصمیم شما هر چه باشد، ما البته خواهان آزادی شما و دسترسی به مراقبت های پزشکی مورد نیاز، ادامه خواهیم بود.

با درودها و همبستگی هرچه بیشتر

پاریس، ۱۱ ژوئیه ۲۰۲۲

کنفدراسیون فرانسوی دموکراتیکِ کار (س اف دِ تِ)

کنفدراسیون عمومی کار (س ژِ تِ)

فدراسیون سندیکائی متحد (اِف اِس او - فرهنگیان)

اتحادیه سندیکائی برای همبستگی (سولیدر)

اتحادیه ملی سندیکاهای مستقل (اونسا)

***********

طوفان توئیتری
دوشنبه ۲۰ تیرماه ۱۴۰۱ ساعت ۲۱ تا ۲۳
در حمایت از معلم زندانی محمدعلی زحمتکش که در چهاردهمین روز از اعتصاب غذای تر به سر میبرد.
با هشتگ #محمدعلی_زحمتکش_را_آزاد_کنید

*************

گسترش همبستگی بین المللی با کارگران و‌ معلمان بازداشتی در ایران در روزهای اخیر:

فدراسیون اتحادیه های کارگری خدمات عمومی اروپا روز گذشته در اکانت توییتر رسمی خود ضمن اعلام همبستگی اعلام‌کرد: «چندین فعال کارگری در ‌ ایران در زندان هستند. برخی از آنها در اعتصاب غذا به سر میبرند. خانواده هایشان اجازه ملاقات با آنها را ندارند». در ادامه با به انتشار گذاشتن بیانیه مطبوعاتی مشترک سندیکاهای کارگری فرانسه که همچنین عضو فدراسیون اتحادیه های کارگری خدمات عمومی اروپا میباشند اعلام نمود که کنفدراسیون فرانسوی دموکراتیکِ کار (س اف دِ تِ) کنفدراسیون عمومی کار (س ژِ تِ)، فدراسیون سندیکائی متحد (اِف اِس او - فرهنگیان)، اتحادیه سندیکائی برای همبستگی (سولیدر)، و اتحادیه ملی سندیکاهای امستقل (اونسا) حمایت خود را از اتحادیه‌های کارگری ایران اعلام می‌کنند. برای مطالعه متن کامل اینجا کلیک کنید.

*************

جان دوفعال سندیکایی و یکی از فعالین معلمان درخطر است.

امروز نوزدهم تیرماه بیست وهشت روز است رضا شهابی در اعتصاب غذا میباشد و نوزده روز از اعتصاب غذای حسن سعیدی میگذرد و همچنین سیزدهمین روز اعتصاب غذای محمد علی زحمتکش از فعالین معلمان میگذرد که حال این معلم زندانی وخیم گزارش شده، همچنین دو فعال سندیکای کارگران شرکت واحد هم از نظر جسمانی حالشان وخیم گزارش شده و بعلت ملاقات ممنوع بودن خانواده این فعالین زندانی از شرایط جسمانی شان بی اطلاع هستند .
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه، عواقب هرگونه خطرات جانی برای این سه فعال صنفی زندانی را متوجه مسئولان قضایی میداند و یاد آور میشود حفظ سلامت وجان زندانی به عهده مسئولین قضایی و زندانبان میباشد.

چاره زحمت کشان وحدت و تشکیلات

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

*************

بیانیه ۱۷ تیر ماه کنفدراسیون اتحادیه های کارگری اسپانیا، "کمیسیون های کارگران"، در همبستگی با کارگران و‌ معلمان زندانی در ایران و حمایت از نامه سرگشاده خانواده های آنان:

ایران: سرکوب و بازداشت فعالان صنفی و ‌معلمان نقض آشکار استانداردهای بین‌المللی کار است.

کنفدراسیون اتحادیه های کارگری اسپانیا، "کمیسیون های کارگران" طی چندین نامه خطاب به مقامات ایرانی، و با هماهنگی جنبش بین‌المللی کارگری، به درخواست خانواده‌های رضا شهابی، حسن سعیدی، جعفر ابراهیمی، آنیشا اسداللهی، رسول بداقی، محمد حبیبی، حسن سعیدی، اسکندر لطفی، شعبان محمدی، کیوان مهتدی و مسعود نیک‌خواه، وضعیت این فعالان سندیکایی را محکوم کرده است.
فعالان سندیکایی در زندان اوین و بدون حق ملاقات زندانی هستند. این فعالان سندیکایی در دو ماه گذشته تحت بازجویی های بی وقفه قرار گرفته اند. ادامه بازداشت و بدرفتاری با آنها نقض آشکار کلیه استانداردهای بین المللی کار، حقوق بشر و کنوانسیون های سازمان جهانی کار، از جمله حق سازماندهی و آزادی تشکل و بیان، است. برای مطالعه متن کامل اینجا کلیک کنید.

*************

عدم پاسخگویی دادسرای زندان اوین، بلاتکلیفی وسردرگمی خانواده ها

در بیست وهفتمین و هجدهمین روز اعتصاب غذای رضا شهابی و حسن سعیدی امروز هجدهم تیرماه

امروز هجدهم تیرماه مجددا خانم نسرین رحیمی همسر حسن سعیدی عضو زندانی سندیکای کارگران شرکت واحد که هجدهمین روز اعتصاب غذایش را پشت سر میگذارد و شرایط جسمانی خوبی ندارد به همراه خدیجه پاک ضمیر همسر معلم زندانی محمد حبیبی و خانواده های رسول بداقی آنیشا اسدالهی به دادسرای زندان اوین مراجعه کردند.
درخواست ملاقات با بازپرس شعبه دوم را داشتند که حاج مردای در دادسرا حضور نداشتند و درخواست ملاقات با رئیس دادسرا را کردند که ایشان هم در دادسرا حضور نداشتند و سپس بعداز گذشت ساعتی گفتند اسامی شما را برای ملاقات دوشنبه خواهیم داد و به محض خروج خانواده ها دفتر دار حاج مرادی خانواده ها را صدا کردند که برای دوشنبه هم کسی نیست نیایید و چهارشنبه بیایید با حاج مرادی صحبت کنید و به خانواده معلم زندانی محمد حبیبی هم اعلام کردند که قرار بازداشتش برای سومین ماه تمدید گردیده است.
رضا شهابی عضودیگر سندیکا امروز بیست و هفتمین روز اعتصاب غذایش را پشت سر میگذارد و وضعیت جسمانی اش نامشخص است.

*************

جان رضا شهابی و حسن سعیدی به ترتیب در ۲٦ و ۱٧ همین روز اعتصاب غذا در خطر است

رضا شهابی و حسن سعیدی دو تن از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد که حدود دوماه است در بند ۲۰۹ زندان اوین بازداشت هستند امروز هفدم تیر ماه به ترتیب بیست وششمین و هفدهمین روز اعتصاب غذای خود را پشت سر میگذرانند و شرایط جسمانی هردو عضو سندیکا رو به وخامت است بطوری که ضعف جسمانی شدید و کاهش وزن از همان هفته های اول اعتصاب غذا در قبل از ملاقات ممنوع کاملا مشهود بود.
رضا شهابی دارای بیماری های زمینه ای است و قبل از اعتصاب غذا دچار نوسان در فشار خون بوده و دائما نیمه چپ صورت و بدنش بی حس می شد.
سندیکای کارگران شرکت واحد ضمن ابراز نگرانی شدید از وضعیت رو به وخامت این دو عضو سندیکا، خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط‌ رضا شهابی و حسن سعیدی و دیگر فعالان در بند میباشد.

چاره زحمت کشان وحدت و تشکیلات

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

*************

جلوگیری از ملاقات خانواده های تعدادی از کارگران و معلمان بازداشتی

جلوگیری از ملاقات خانواده های تعدادی از کارگران و معلمان بازداشتی در سالن ملاقات زندان اوین، امروز پنجشنبه شانزدهم تیرماه در بیست و پنجمین و شانزدهمین روز اعتصاب غذای رضا شهابی و حسن سعیدی
امروز پنج شنبه شانزدهم تیرماه، خانواده های رضاشهابی وحسن سعیدی دو تن از اعضای سندیکا و رسول بداقی، محمد حبیبی، جعفر ابراهیمی شعبان محمدی کیوان مهتدی آنیشا اسدالهی، با وجود اینکه روز پنجشنبه، روزملاقات بود و قرار بود اگر ملاقات نباشد طبق گفته های بازپرس به خانواده ها تلفنی خبر خواهند داد.
وقتی به اتاق ملاقات رفتند، گفتند از سوی بازپرس حاج مرادی ملاقات ممنوع هستند و‌ بازپرس و بازجو هم‌ به مرخصی رفته و نیستند و از آنجایی که خانواده ها همگی به عدم‌ ملاقات با زندانیان اعتراض کردند گفتند تا بازپرس و بازجو حاضر نباشند نمیتوانند اجازه ملاقات بدهند.
حدود دو ماه از بازداشت فعالان معلمان و اعضای سندیکا و مرتبطین با این پرونده ساختگی و سناریو سازی میگذرد و جعفر ابراهیمی سومین ماه بازداشت را میگذاراند اما همچنان بازجویی ها ادامه دارد و تعدادی از خانواده ها بیش از یک ماه است که از وضعیت زندانیشان بی خبر هستتند.
رضا شهابی و حسن سعیدی از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد به ترتیب بیست و پنجمین و شانزدهمین روز اعتصاب غذایشان را امروز شانزدهم تیر ماه پشت سر میگذارانند و شرایط جسمانی هردو وخیم گزارش شده است.
مسئول بند ۲۰۹ زندان اوین اعتصاب غذای این دو فعال سندیکایی زندانی را تایید کرد و درمقابل فریاد نگرانی خانواده های اعتصاب کنندگان گفتند ما هرروز آنها را میبینیم حالشان خوب است.

چاره زحمت کشان وحدت و تشکیلات

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

*************

حمله وحشیانه نیروهای یگان ویژه به کارگران

معدن مس سونگون ورزقان در سومین روز اعتصاب کارگران، امروز شانزدهم تیرماه.

برای مشاهدۀ تصاویر و کلیپ ها و مطالب سندیکا اینجا کلیک کنید.
امروز شانزدهم تیر ماه سومین روز اعتصاب کارگران معدن سونگون ورزقان است که از همان ابتدای صبح نیروهای یگان ویژه با حمله به کارگران و ضرب وشتم آنها تعدادی را دستگیر کردند تا بلکه بتوانند به اعتصاب کارگران پایان دهند.
استخراج در سه روز گذشته در معدن متوقف شده است، لذا کارگران با وجود شرایط سخت کاری معدن در زیرزمین کسی پاسخگوی مطالبات بحق شان نیست. تنها روش پاسخگویی کارفرما و صاحبان سرمایه به کارگران، بازداشت وضرب وشتم کارگران با استفاده از نیروهای سرکوب میباشد.

*************

با افزایش فشار از طریق عدم پاسخگویی به خانواده های

کارگران و معلمان زندانی میخواهند شکست سناریو سازی دروغین را جبران کنند

امروز پانزدهم تیرماه بیست و چهارمین روز اعتصاب غذای رضاشهابی و پانزدهمین روز اعتصاب غذای حسن سعیدی است که در انفرادی زندان اوین محبوس هستند . خانواده رضا شهابی همچنان از وضعیت سلامت این عضو هیئت مدیره سندیکا که در بند انفرادی زندان اوین در اعتصاب غذا بسر میبرد بی خبر هستند و هیچ اطلاعی از وضعیت جسمانی همسرشان ندارند.
امروز پانزدهم تیر آقای شهابی طی تماس کوتاهی فقط اعلام داشته ۲۴ روز است که در اعتصاب غذا است و گفته ملاقات ممنوع میباشد و همچنان در انفرادی است . صدایش بسیار با ضعف و نگران کننده بگوش میرسید.
علیرغم شرایط وخیم جسمانی این دو عضو سندیکای کارگران شرکت واحد به دلیل اعتصاب غذا، همچنان بازپرس پرونده وعده ملاقات و یا تلفن را به خانواده های این زندانیان به بعد موکول میکند که در دو هفته گذشته بطور مرتب این خانواده ها جهت پیگیری وضعیت همسرانشان به دادسرا ی زندان اوین مراجعه کردند و بی پاسخ به منزل برگشته اند ، تنها در هفته گذشته خانواده آقای سعیدی ملاقات کوتاهی در حضور بازپرس داشته اند که از کاهش وزن شدید این فعال سندیکایی خبر دادند و تا امروز همچنان از وضعیت ایشان بی خبر هستند.
همچنین خانوادهای تعدادی از معلمان بازداشتی از جمله محمد حبیبی و جعفر ابراهیمی و رسول بداقی و خانواده های کیوان مهتدی و آنیشا اسدالهی هم، همچنان سردرگم‌ در دادسرای زندان اوین با عدم پاسخگویی مسئولان قضایی دادسرا درمورد زندانیان خود روبرو هستند.
از آنجایی که در دوماه گذشته عوامل امنیتی با افزایش فشار از قبیل تمدید قرار بازداشت تا سه ماه ، انفرادی و بازجویی های متعدد نتوانستند سناریو دروغین شان را به دو عضو زندانی سندیکا و معلمان و دیگر بازداشت شدگان در خصوص پرونده سازی و سناریو جاسوس سازی، تحمیل کنند و با شکست کامل این سناریو روبرو شدند.
با افزایش فشار برخانواده ها از طریق بی خبری در مورد زندانیانشان، میخواهند به تلاش های بیهوده ادامه دهند تا بتوانند بلکه سریال تکراری نخ نمای اعتراف گیری را کامل کنند.
سندیکای کارگران شرکت واحد ضمن محکوم کردن سناریو تکراری ونخ نمای اعتراف گیری برای سرکوب فعالین کارگری و معلمان، خواستار آزادی بی قید شرط رضا شهابی و حسن سعیدی دوعضو سندیکای واحد و تمامی معلمان بازداشتی و مرتبطین با پرونده سازی دروغین جدید وزرات اطلاعات علیه تشکل های مستقل کارگران و معلمان میباشد.

چاره زحمت کشان وحدت وتشکیلات

*************

ابراز نگرانی چهار سندیکای فرانسوی از اعتصاب غذای رضا شهابی و حسن سعیدی، دربیست و سومین و چهاردهمین روز اعتصاب غذای این دوفعال سندیکایی

متن کامل بیانیه:

جان سندیکالیست های ایرانی رضا شهابی و حسن سعیدی در خطر است!

علیرغم این که سازمان های بین المللی مختلف در طی چند هفته گذشته، سازمان جهانی کار و مقامات ایرانی را مورد خطاب قرار داده اند اما سندیکالیست ها و معلمان کماکان زندانی بوده ویا تحت پیگرد قانونی قرار دارند.
رضا شهابی، فعال سندیکای کارگران شرکت اتوبوسرانی تهران و حومه (واحد) از روز دوشنبه ۲۲ خرداد در اعتصاب غذا به سر می برد. جان او اکنون در خطر است. حسن سعیدی، یکی دیگر از فعالان سندیکای واحد نیز یک هفته است که دست به اعتصاب غذا زده است.
برای مطالعه متن کامل اینجا کلیک کنید.

*************

اسماعیل گرامی کارگر بازنشسته تامین اجتماعی را آزاد کنید

برای مشاهدۀ تصاویر و کلیپ ها و مطالب سندیکا اینجا کلیک کنید.
کارگر بازنشسته اسماعیل گرامی ۱۵ ماه (حدود ۵۰۰ روز) است که در زندان تهران بزرگ دربند می باشد! جرم ایشان مطالبه گری وخواهان افزایش حقوق طبق تورم که همانا اجرای قوانین هست، بوده است
مسئولین ناکارآمد برای آنکه تن به اجرای قوانین ندهند با ابزار سرکوب وفشار سعی کردند بازنشستگان را به عقب نشینی وادار کنند و اقدام به بازداشت اسماعیل گرامی کردند، نه تنها بازنشستگان سکوت نکردند بلکه دراین مدت بجز یکشنبه های اعتراضی در روزهای دیگر هم بازنشستگان همچنان درکف خیابان حضور دارند و فریاد "حقوق طبق تورم" وتاحق خود نگیریم / ازپای نمی نشینیم را سردادند.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران ضمن خواستار آزادی این کارگر بازنشسته فعال لازم میداند با توجه به مطالبات بازنشستگان که جدا از مطالبه گری اسماعیل گرامی نبوده، پرونده را بازنگری وحکم برائت ایشان را صادر کنند و بیش از این به خاطر جرم نکرده شرایط زندان را بر این کارگر ۶۷ ساله بازنشسته تحمیل نکنند.

*************

خواهان آزادی ریحانه انصاری نژاد

ریحانه انصاری نژاد از فعالین مستقل و‌ خوشنام کارگری و یک زن‌ کارگر زحمتکش و تنها نان آور خانواده اش است. او از ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ به دنبال هجوم نیروهای امنیتی به‌ منزلش دستگیر و مدت ۵۴ روز است در بازداشت بسر میبرد و ‌با وجود تعیین قرار وثیقه‌ کماکان از آزادی او جلوگیری میکنند.
این در حالی است که زندگی تنها فرزند ایشان‌ با بازداشت این فعال کارگری کاملا مختل شده است و ‌ایشان تحت استرس و ‌فشار شدید میباشند.
ریحانه انصاری نژاد فعالیت هایش تماما در راستای کارگری بوده و در روزهای سخت همیشه درکنار کارگران و خانواده های آنان بوده است
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط ریحانه انصاری نژاد می باشد.

*************

ژاله روحزاد، دبیر بازنشسته به دادگاه کیفری احضار شد

ژاله روحزاد، فعال صنفی معلمان و همسر اسماعیل گرامی کارگر بازنشسته زندانی با دریافت ابلاغیه‌ای به دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی قدوسی تهران احضار شد. از این معلم بازنشسته خواسته شده که در تاریخ ۲۰ تیرماه، جهت رسیدگی به اتهام مطروحه در این دادگاه حاضر شود.

چاره زحمت کشان وحدت و تشکیلات

*************

ادامه اعتصاب غذای رضا شهابی در بیستمین روز و حسن سعیدی در دهمین روز اعتصاب غذا امروز یازدهم تیرماه.

امروز یازده تیرماه رضا شهابی در بیستمین روز اعتصاب غذایش تماس بسیار کوتاهی که فقط به قصد رساندن صدایش بوده برقرار کرده و حتی خانواده ایشان موفق نشده اند درمورد سلامتی اش سوال کنند، گویا بازجو فقط قصد داشته به خانواده شهابی بگوید رضا هنوز میتواند حرف بزند.
صدای ضعیف رضا شهابی گویای شدت ضعف جسمانی اش بود معلوم نیست چقدر کاهش وزن دارد اما شرایط صدایش گویای وخامت جسمانی اش میباشد.
حسن سعیدی دیگر عضو سندیکای کارگران شرکت واحد امروز دهمین روز اعتصاب غذایش را در یکی از سلول های انفرادی زندان اوین درحالی پشت سر میگذارد که بشدت کاهش وزن داشته و شرایط جسمانی خوبی ندارد.
حسن سعیدی همچنان در انفرادی است وتحت بازجویی میباشد .
ادامه روند بازجویی ها و بی توجهی به اعتصاب غذا و شرایط وخیم جسمانی این دو کارگر سندیکایی زندانی، اصرار بازجو برای تکمیل کردن پرونده برای اعتراف گیری، جهت پیشبرد سناریو سازی علیه تشکل مستقل سندیکای کارگران شرکت واحد میباشد، چرا که طبق گفته های قبلی سعیدی و شهابی چند هفته پیش پایان بازجویی ها اعلام شده بود. اما با تلاش های بازجو دوباره حکم انفرادی وبازجویی علیه این دو فعال سندیکایی از سوی دادسرای زندان اوین صادر شده است که مجددا از دوهفته گذشته تاکنون تحت بازجویی های متعدد وطولانی قرار دارند.
رضاشهابی و حسن سعیدی از رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و از اعضای سندیکا هستند که فقط وفقط به دلیل فعالیت سندیکایی و کارگری بازداشت شده اند وبطور مرتب از طریق نهادهای امنیتی تحت فشار بوده اند تا دست از این فعالیت ها بردارند.

*************

ادامه تجمعات اعتراضی بازنشستگان تامین اجتماعی امروز یازدهم تیرماه در اعتراض به عدم مصوبه شورایعالی کار (افزایش دستمزد ۱۴۰۱) در شهرهای کرج، اراک، زنجان، خرم آباد، دزفول، شوش و دهها شهر دیگر در کشور.

*************

در خواست اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

برای پایان اعتصاب غذای رضا شهابی و حسن سعیدی

برای مشاهدۀ تصاویر و کلیپ ها و مطالب سندیکا اینجا کلیک کنید.
به همکاران عزیزمان رضا شهابی و حسن سعیدی،
یاران و همراهان!
اعتصاب غذای شما عزیزان در زندان همچنان ادامه دارد و ما همکاران شما ضمن حمایت قاطع از اعتراض و مطالبه به حق شما به شدت نگران سلامتی و به خطر افتادن جانتان می باشیم. خانواده های شما نیز عمیقا از پیامدهای اعتصاب غذایی که عزیزان شان در انفرادی و در واکنش به بازجویی های پی در پی و اتهامات کاذب و تهدیدهای بازجویان به آن دست زده اند، نگرانند.
بر کسی پوشیده نیست که #رضا شهابی و #حسن سعیدی با وجود همه هزینه ها، آزارها، زندان تهدید و اخراج ازکار و فشارهایی که طی سالیان متمادی به کرات بر آنها وارد شده است، تا لحظه دستگیری پیگیر مطالبات همکاران خود و عموم رانندگان زحمتکش شرکت واحد و دفاع از حق تشکل و سندیکا بوده اند و وکالت گروهی از رانندگان را در پرونده فساد تعاونی مسکن مرکزی شرکت واحد در پروژه سپیدار ۲ و ٣ نیز برعهده داشتند.
آنان همواره در حمایت از حقوق هم طبقه ای های خود و در مسیر حق و عدالت بی هیچ ادعا تلاش کرده اند.
سندیکای کارگران شرکت واحد و‌ اعضای آن لحظه ای برای آزادی همکاران خود و دادخواهی آنها کوتاهی نخواهند کرد و کماکان و با تمام قدرت به کارزاهای داخلی و بین المللی برای آزادی بدون قید و شرط کارگران و فعالین سندیکایی و بطور مشخص رضا شهابی و حسن سعیدی ادامه خواهند داد. در عین حال، از همکاران عزیزمان #رضا شهابی و #حسن سعیدی صمیمانه تقاضا داریم که به نگرانی روز افزون ما، خانواده و دوستدارانشان، به اعتصاب غذای خود پایان دهند.
جان شما برای بازجو و زندانبان ارزشی ندارد، اما برای ما کارگران و خانواده هایتان بینهایت پر ارزش و گرانقدر است. به امید اینکه به اعتصاب غذایتان هر چه زودتر پایان دهید.

یاران شما در سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

۱۰ تیر ۱۴۰۱

رضاشهابی و حسن سعیدی امروز دهم تیرماه به ترتیب نوزدهمین و دهمین روز اعتصاب غذایشان را در انفرادی زندان اوین پشت سر میگذرانند و اوضاع جسمانی هردو وخیم میباشد

*************

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

بازداشت آنیشا اسدالهی و کیوان مهتدی را محکوم میکند.

آنیشا اسداللهی و همسرش کیوان مهتدی از روز دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه گذشته که از سوی نیروهای امنیتی دستگیر شدند تا امروز دهم تیر ماه همچنان در بازداشت بسر میبرند. مادر آنیشا که پس از حدود یک ماه، روز چهارشنبه هجدهم خرداد گذشته، با او ملاقات کرد از زبان او پیام اعتراض وی به بازداشتش را بازتاب داد.
آنیشا اسدالهی و کیوان مهتدی حق دارند که معترض باشند. آنها مثل #رضا شهابی، #حسن سعیدی، #محمد حبیبی، #رسول بداقی، #جعفر ابراهیمی و سایر معلمان دربند بدون هیچ جرمی بازداشت شده اند.
آنیشا و کیوان فقط و فقط به خاطر همراهی، و حمایت از سندیکای کارگران شرکت واحد و معلمان مطالبه گر بازداشت شده اند.
به زعم نیروهای امنیتی، همبستگی طبقاتی بخش های مختلف جامعه کارگری جرمی است سنگین و نابخشودنی. مترجم، نویسنده، اهل قلم، روشنفکر، خاصه اگر جوان، صادق، پیگیر و آرمانخواه هم باشد به هیچ وجه نباید با جامعه کارگری تماس داشته باشد؛ همچنان که ازمنظر نیروهای اطلاعاتی و امنیتی، معلمان و یا بازنشستگان و دانشجویان هم نباید به هیج وجه با کارگران و بخصوص کارگران حق طلب ارتباط داشته باشند ودر محور حمایتی مطالبات کارگران به هیچ عنوان قرار نگیرند.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس رانی تهران خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط #آنیشا اسدالهی و #کیوان مهتدی است و همچنین خانواده بزرگ فعالین و حامیان جنبش کارگری و سندیکاها و تشکل های مستقل کارگری در جهان را به حمایت و همبستگی و اعتراض به ادامه بازداشت آنان فرا می خواند.
به سهم خود یادآوری می کنیم که حمایت از آزادی فوری و بی قید و شرط #آنیشا اسدالهی و #کیوان مهتدی، حمایت از حق ارتباط و اصل همگرایی و همبستگی طبقاتی میان بخش های مختلف جنبش کارگری است.

چاره زحمت کشان وحدت و تشکیلات

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

*************

وخامت حال جسمانی رضا شهابی و حسن سعیدی

به ترتیب در هجدهمین و نهمین روز اعتصاب غذا در انفرادی زندان اوین.

امروز نهم تیرماه هجدهمین روز اعتصاب غذای رضا شهابی از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی است و تا کنون هیچگونه اخباری مبنی بر سلامتی ایشان در دوهفته اخیر بگوش نرسیده است.
رضا شهابی درآخرین تماسی که چهارده روز پیش با خانواده داشتند، حتی قادر نبودند بروی پاهایش بایستد و با وجود اینکه دیگر تماسی نداشته اند قطعا وضعییت جسمانی ایشان روبه وخامت رفته و خانواده ایشان هیچ خبری از سلامتی این فعال سندیکایی دربند ندارند.
این برخوردهای بازجوها و مسئولین دادسرای زندان اوین در پنهان سازی سلامت شهابی خانواده ایشان را بیشتر نگران کرده است.
حسن سعیدی هم دیگر عضو شناخته شده سندیکا همچنان نهمین روز اعتصاب غذایش را پشت سر میگذارد و همچنان درانفرادی و وضعیت جسمانی اش وخیم میباشد.
بازجویان رضاشهابی و حسن سعیدی برای تکمیل سناریو سازی جدید وزرات اطلاعات، این دوفعال کارگری وعضو سندیکا را به شدت تحت فشار قرارداده اند تا بتوانند کلیپ های منتشر شده دروغین و ساختگی صدا وسیما را که بارها از تمام کانال هایشان در چندین نوبت پخش گردیده توجیه کنند.

چاره زحمت کشان وحدت و تشکیلات

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

*************

بی خبری مطلق از وضعیت جسمانی رضا شهابی:

در هفدهمین روز اعتصاب غذا، ادامه اعتصاب غذای حسن سعیدی در هشتمین روز.

امروز هشتم تیرماه ۴۸ روز است رضا شهابی در بازداشت وزارت اطلاعات در بند ۲۰۹ زندان اوین محبوس است و هفدهمین روز اعتصاب غذایش است و حالش رو به وخامت است.
حسن سعیدی دیگر عضو سندیکای کارگران شرکت واحد، چهل و دو روز است که در زندان اوین است و امروز هشتم تیرماه در هشتمین روز اعتصاب غذا میباشد.
متاسفانه دوهفته است که خانواده رضا شهابی هیچ اطلاعی از سلامتی جسمانی همسرش ندارد و در نگرانی شدید بسر میبرد و در دوهفته اخیر بارها به دادسرای زندان اوین مراجعه کرده اما هیچ پاسخی نگرفته است.
سندیکای کارگران شرکت ضمن ابراز نگرانی شدید از وضعیت رضا شهابی و حسن سعیدی دوعضو شناخته شده این سندیکا خواستار رسیدگی فوری پزشکی به رضا شهابی و آزادی این دوعضو دربند و دیگر معلمان بازداشتی است.

چاره زحمت کشان وحدت و تشکیلات

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

*************

بیانیه فدراسیون جهانی کارگران حمل ونقل (ITF) در حمایت از دو عضو بازداشتی سندیکای کارگران شرکت واحد و معلمان که در سناریو سازی جدید با اتهامات واهی بازداشت شده اند.

فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل:

ایران باید فعالان اتحادیه ای را از یوغ شکنجه های وصف ناپذیر آزاد کند

۷ تیر ۱۴۰۱
فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل طی بیانیه ای اعتراضی به تاریخ ۷ تیر ۱۴۰۱ خواهان آزادی فوری رضا شهابی، حسن سعیدی و دیگر کارگران و معلمان و فعالان بازداشتی از روز جهانی کارگر به این سوی شده است.
در بیانیه فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل آمده است: "رضا شهابی، رهبر سندیکایی در ایران، بدنبال تظاهرات های روز جهانی کارگر، بار دیگر در زندان، تحت شکنجه، محرومیت از دسترسی به امکانات پزشکی و در اعتصاب غذا به سر می برد. فدراسیون جهانی کارگران حمل‌ ونقل به طیف گسترده‌ای از تشکل هایی می‌پیوندد که دستگیری و رفتار وحشیانه‌ با او توسط یک حکومت مستبد، که صرفاً به دلیل فعالیتهای قانونی صنفی بر او تحمیل شده است، را محکوم کرده اند". ... برای مطالعه متن کامل اینجا کلیک کنید.

*************

نامه سرگشاده خانواده‌های: جعفر ابراهیمی، آنیشا اسداللهی، رسول بداقی،

محمد حبیبی، حسن سعیدی، رضا شهابی، اسکندر لطفی، شعبان محمدی، کیوان مهتدی، مسعود نیکخواه

چنان که پیش‌تر در خبرها آمده است، اردیبهشت ماه سال جاری، نیروهای امنیتی با یورش به منزل فرهنگیان و فعالان کارگری، بسیاری از آنان را بازداشت و به زندان اوین منتقل کردند. این بازداشتی‌ها، از اعضای خانوادهٔ ما و پاره‌های تنمان بودند. به محض دستگیری عزیزان ما، شبکه‌های مختلف صدا و سیما با همکاری دستگاه‌های اطلاعاتی، پرونده‌سازی علیه آنان را آغاز و انواع اتهامات را به ایشان وارد ساختند. تمام علائم، از همان ابتدا، نشان از تلاش عبث دستگاه‌های امنیتی برای فراهم کردن اسباب افترا و تهمت داشت. از همین رو، طی نزدیک به دوماه، اعضای خانوادهٔ ما را در بازداشت موقت نگاه داشته و با انفرادی و بازجویی‌های مکرر تحت فشار قرار داده‌اند. در کجای دنیا چند معلم و‌ کارگر زحمتکش و خوشنام را که هیچ جنایتی نکرده‌اند، در خیابان جوانان مردم را با گلوله نکشته‌اند، حق دیگران از زندگی را نزدیده‌اند، اختلاس نکرده‌اند، مال مردم را نخورده‌اند، سرمایه‌های عمومی را بالا نکشیده‌اند و خانه مردم را روی سرشان ویران نکرده‌اند، اینگونه آزار می‌دهند؟ جرم پاره‌های تن ما جز انسان‌دوستی و دفاع از ابتدایی‌ترین حقوق کارگران و فرهنگیان چیست؟ چرا عزیزان ما که به حق‌طلبی و دیگرخواهی زبانزد عام و خاص‌اند، باید طی سال‌های متمادی اینچنین آزار ببینند، زندانی شوند، با انفرادی شکنجه ببینند و هدف پرونده‌سازی‌های دروغین نهادهای اطلاعاتی و نمایش‌های شرم‌آور و غیرقانونی صدا و سیما قرار بگیرند؟
حال با گذشت حدود دوماه، نه تنها فشار بر عزیزان ما پایان نیافته، بلکه مسئولین زندان ملاقات ما با این عزیزان را نیز ممنوع کرده‌اند. طی روزهای اخیر، برخورد مسئولین قضایی پرونده با ما خانواده‌های بازداشتی‌ها، پر از اهمال و بی‌توجهی بوده است. در عین حال، ما را تهدید می‌کنند که در صورت سکوت نکردن، ماجرا پیچیده‌تر خواهد شد.
چرا دست از اذیت و آزار کارگران و معلمان و‌اعضای خانواده‌شان برنمی‌دارید؟ چرا این نمایش بی‌شرمانه را پایان نمی‌دهید. چرا نمی‌خواهید بفهمید که دیگر این دروغ‌ها خریداری ندارد؟
ما به عنوان اعضای خانواده بازداشت شدگان اخیر، خواستار توقف فوری پرونده‌سازی‌های دروغین علیه عزیزانمان و پایان یافتن بازجویی‌های مکرر و موهن و تهدیدآمیز آن‌ها هستیم. هیچ توجیهی برای برای تداوم بازداشت آنها وجود ندارد. تهدیدها و توهین‌های مقامات زندان و بازجوها در برخورد با بازداشتی‌ها و اعضای خانواده‌شان، مصداق بارز آزار و شکنجه‌ است و باید فوراً خاتمه بیابد. از تمام همکاران و همراهان و نهادهای مدافع حقوق کارگران و‌ معلمان در ایران و‌ جهان تقاضا داریم تا ضمن دفاع از حقوق اولیه و ابتدایی این عزیزان، از مقامات جمهوری اسلامی و مسئولان قضایی بخواهند تا فوراً آنان را آزاد کنند و بیش از این آن‌ها و‌ ما را عذاب ندهند. از رسانه‌های جمعی نیز درخواست داریم که دادخواهی و‌ مطالبهٔ ما خانواده‌های کارگران و معلمان بازداشتی را بدون معذوریت انعکاس دهند.

اسامی به ترتیب حروف الفبا

خانواده‌های: جعفر ابراهیمی، آنیشا اسداللهی، رسول بداقی، محمد حبیبی، حسن سعیدی،

رضا شهابی، اسکندر لطفی، شعبان محمدی، کیوان مهتدی، مسعود نیکخواه

۷ تیر ۱۴۰۱

چاره زحمت کشان وحدت و تشکیلات

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

*************

ادامه فشار بر فعالین سندیکایی در زندان، خدمتی دیگر

به پرونده فساد گسترده تعاونی مسکن مرکزی شرکت واحد

امروز سه شنبه هفتم تیرماه شانزدهمین روز اعتصاب غذای رضا شهابی و هفتمین روز اعتصاب غذای حسن سعیدی دو فعال سندیکای شرکت واحد است.
آنها را بشدت زیر فشار قرار داده و به زور بازجویی های ممتد قصد دارند به اعتراف به سناریوی نخ نمای از پیش تهیه شده خود وادارند. رویکرد مشابهی در مورد فعالین صنفی معلمان از جمله رسول بداقی محمد حبیبی و جعفر ابراهیمی و...... هم جریان دارد.
می خواهند به خیال خود با شکستن اراده بازداشت شده گان و سندسازی از اعترافات زیر بازجویی های ممتد و طولانی، خط نیروهای امنیتی در جرم انگاری ارتباط طبیعی میان فعالین تشکل های مستقل صنفی و سندیکایی با تشکل های مستقل صنفی بین المللی و حامیان جنبش کارگری به عنوان حلقه اصلی پیوند میان آنها را تحمیل کنند؛ بهانه برخورد گسترده تر با سندیکا و کانون های صنفی را فراهم سازند و از این طریق جریان مطالبه گری را مهار نمایند، اما تاکنون ناکام مانده اند و جنبش مطالباتی و کنشگرانش نه تنها مرعوب نشده اند که دامنه اعتراضات گسترش یافته است. به همین دلیل بیم آن وجود دارد که به جبران شکست شان، با بی توجهی به اعتصاب غذای دو فعال سندیکایی که با تنها ابزار اعتراض باقی مانده یعنی جان شان مایه گذاشته اند، قصد فشاری مضاعف بر آنان داشته باشند و از این طریق خدمت درخشانی هم به مافیای نظامی - امنیتی مدیران سابق شرکت واحد صورت دهند که میلیاردها تومان اعتبار و آورده های رانندگان و کارگران شرکت واحد و سرمایه تعاونی مسکن شرکت واحد را غارت کرده اند و اکنون پرونده هایشان پس از سالها رکود در اثر پیگیری های دو سال اخیر فعالین سندیکایی در دادسرا جریان یافته است.
طی چند سال اخیر بارها به خاطر پیگیری همین پرونده فساد تعاونی مسکن مرکزی شرکت واحد از سوی تعدادی از نمایندگان سندیکایی، عوامل نفوذی شهردار سابق تهران، به خاطر برگزاری تجمعات اعتراضی در برابر شهرداری و شورای شهر اقدام به پرونده سازی و دستگیری اعضای سندیکا ونمایندگان سپیدار دو وسه کرده و حتی در یک مورد حسن سعیدی یکی از نمایندگان سپیدار دو وسه را ماموران لباس شخصی و تحت فرمان، لای پتو پیچده و از درون تعاونی با خود بردند.
تعدادی از این فعالین سندیکایی که وکالت حقوقی ۱۲۰ راننده مالباخته عوامل امنیتی - نظامی تعاونی مسکن مرکزی شرکت واحد را دارند، شرایط ادامه پیگیری مستقیم پرونده شکایت از این عوامل در پروژه سپیدار ۲ و۳ را از دست داده اند. زیرا به بهانه ای سراپا پوچ و توخالی و صرفا بر اساس یک سناریوی امنیتی نخ نما زیر بازجویی های پی در پی در بند ۲۰۹ اوین دست به اعتصاب غذا زده اند. ادامه فشار امنیتی و بازجویی از رضا شهابی، حسن سعیدی خدمت به مافیا و یغماگران سرمایه های رانندگان زحمتکش شرکت واحد است.
سندیکای شرکت واحد اتوبوس رانی تهران و حومه در شرایط دشوار کنونی که جان فعالینش در زندان در خطر است، دست یاری و حمایت به سوی همه فعالین صنفی، کنشگران مدنی، تشکل های مستقل کارگری، صنفی و سندیکایی دراز می کند تا درهر کجای جهان که هستند از هر طریقی که می توانند حمایت خودرا از فعالین اسیر دریغ نکنند.

چاره زحمت کشان وحدت وتشکیلات

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

*************

جان رضا شهابی و حسن سعیدی در خطر است.

پانزدهمین روز اعتصاب غذای رضا شهابی و ششمین روز حسن سعیدی

امروز ششم تیرماه، بی خبری از وضعیت سلامت جسمانی دو عضو زندانی سندیکا، رضا شهابی پانزدهمین روز و حسن سعیدی ششمین روز اعتصاب غذا را پشت سر میگذارنند.
امروز ششم تیرماه، رضا شهابی پانزدهمین روز اعتصاب غذای خود را پشت سر میگذراند این فعال سندیکایی علیرغم تمام مشکلات جسمانی که دارد در اعتراض به پرونده سازی و توهین وتهدیدهای بازجو، امروز پانزده روز است که در اعتصاب غذا میباشد و دومین هفته ای است که هیچکس از وضعیت جسمانی این کارگر زندانی خبر ندارد و خانواده ایشان درنگرانی شدیدی بسر میبرند.
حسن سعیدی دیگر عضو شناخته شده سندیکای واحد هم در اعتراض به پرونده سازی و بازجویی های مکرر و طولانی در ششمین روز اعتصاب غذا میباشد و طی تماس کوتاه دو روز پیش اعلام کرد که در اعتصاب غذا و دربند انفرادی ۲۰۹ میباشد.
سعیدی هم در اعتراض به بازجویی های مکرر اعلام کرد دیگر بازجویی نخواهد داد. از وضعیت سلامتی ایشان هم تا مخابره این خبر هیچ اطلاع دقیقی وجود ندارد وخانواده ایشان کاملا بی خبر از وضعییت همسرشان هستند .
رضا شهابی و حسن سعیدی درحال حاضر ممنون الملاقات و تلفن میباشند.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه ضمن ابراز نگرانی شدید از وضعیت جسمانی این دوفعال سندیکایی دربند، خواستار رسیدگی فوری پزشکی در بیمارستان خارج از زندان و آزادی بی قید و شرط رضا شهابی و حسن سعیدی و دیگر فعالان دربند میباشد.

چاره زحمت کشان وحدت وتشکیلات

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

*************

تعدادی از رانندگان بازنشسته خطوط بی آرتی دست به تجمع اعتراضی زدند

چهارم تیر ماه تعدادی از بازنشستگان شرکت واحد اتوبوسرانی در اعتراض به عدم پرداخت چهار درصد حق بیمه کارهای سخت و زیان آور برای چندمین بار در سال جاری مقابل اداره مرکزی شرکت واحد دست به تجمع اعتراضی زدند.
نیروی های انتظامی با خشونت از شکل گیری این تجمع جلوگیری کرد و طبق اظهارات شاهدان حاضر درتجمع ۳۰ راننده بازنشسته توسط نیروهای امنیتی وانتظامی بازداشت شدند که در مرکز پلیس امنیت هفت حوض با گرفتن تعهد همگی آزاد شدند.
عدم پرداخت حق چهاردرصد بیمه کارهای سخت وزیان آور از سوی کارفرما باعث سردرگمی و بلاتکلیفی رانندگان شده است ودرواقع نه شاغل محسوب میشوند ونه بازنشسته و دفترچه های تامین اجتماعی شان هم بی اعتبار است.

*************

جان‌رضا شهابی و حسن سعیدی در خطر است.

امروز پنجم تیرماه چهاردهمین روز اعتصاب غذای رضا شهابی است.
متاسفانه همچنان خانواده این فعال سندیکایی از سلامتی همسرش بی خبر و در نگرانی کامل بسر میبرد.
علیرغم پیگیری های متعدد خانواده، هیچ خبری از سلامتی رضا شهابی تا کنون نرسیده است و معلوم نیست که وضعییت این فعال سندیکایی که چهارده روز در اعتصاب غذا میباشد و دارای بیماری های متعدد زمینه ای است در چه شرایط جسمانی بسر میبرد.
امروز پنجم تیرماه حسن سعیدی طی تماس کوتاهی اعلام کرد در چهارمین روز اعتصاب غذا است و درانفرادی ۲۰۹ میباشد که نه تنها بلافاصله تلفنش را قطع کردند بلکه چند دقیقه بعدطی تماسی بازجوی سعیدی، همسر ایشان خانم‌ نسرین رحیمی را تهدید کردند که اگر صحبت های سعیدی به بیرون درز کند دستور قضایی علیه تان میگیرم و برخورد خواهیم کرد.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه ضمن ابراز نگرانی شدید از وضعیت جسمانی رضا شهابی و حسن سعیدی، خواستار رسیدگی فوری پزشکی به این دو فعال سندیکایی است و تهدید خانواده سعیدی توسط بازجو را شدیدا محکوم میکند وخواستار آزادی بی قید وشرط این دوفعال سندیکایی و معلمان و دیگر فعالین در بند میباشد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

*************

حسن سعیدی طی تماس کوتاه از بند ۲۰۹ که بطور ناگهانی قطع گردید،

امروز پنجم‌ تیرماه اعلام کرد چهار روز است در اعتصاب غذا بسر میبرد و در انفرادی محبوس است.

امروز پنجم تیرماه حسن سعیدی از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد طی تماسی کوتاه که با دخالت عوامل امنیتی قطع شد اعلام کرد چهار روز است در اعتصاب غذا بسر میبرد و در انفرادی بند ۲۰۹ میباشد که با فریادی از پشت خط تلفنش قطع گردید ، چند دقیقه بعد تلفن زنگ خورد و شخصی که خودش را بازجو حسن سعیدی معرفی کرده است . خانم نسرین رحیمی همسر این فعال سندیکایی در بند را تهدید کرد که اگر گفته های سعیدی درز پیدا کند و اطلاع رسانی شود حکم‌ قضایی علیه شما میگیرم و برخورد خواهیم کرد.
خانم رحیمی در اعتراض به رفتار بازجو گفتند چرا باید همسر من چهار روز دراعتصاب غذا باشد ما و خانواده اش بی خبر باشیم . اطلاع رسانی هیچ ربطی به من و خانواده ما ندارد، همکاران و دوستان همسرم مرتب جویای حال همسرم هستند و از خانواده ما پیگیر سلامت ایشان هستند.
سندیکای کارگران شرکت واحد ضمن ابراز نگرانی شدید نسبت به وضعیت جسمانی دو عضو زندانی سندیکا حسن سعیدی و رضا شهابی ، هرگونه تهدید و فشار بازجو به همسر آقای سعیدی را بشدت محکوم میکند و این برخوردها را از سوی بازجو ، مصداق شکنجه خانواده زندانی میداند.

*************

جناب زاکانی اگر به دنبال عدالت و خدمت شایسته به پرسنل هستید

از مطالبات معوقه یکسال گذشته رانندگان و کارگران شرکت واحد برای پرداخت شروع کنید.

در مصاحبه ای که از شهردار تهران در فضای مجازی بتازگی پخش شده است.
زاکانی شهردار تهران در کمال آرامش از افزایش بودجه برای پرسنل شهرداری فرمایش میکردند و حتی عنوان کردند مثلا ما می توانیم پنج هزار میلیاردتومان بیشتربه نیروی انسانی اختصاص بدهیم تا بتوانیم کار شایسته از پرسنل بخواهیم و دست مان هم نباید بلرزرد.
هرچند که پرسنل اتوبوسرانی همیشه کارشان شایسته وارزنده بوده، اما اگر واقعا به دنبال دلدادگی به کار هستید و به قول شما میخواهید پرسنل هم از کار کم نگذارند. بهتر نیست از مطالبات معوقه رانندگان و کارگران شرکت واحد از قبیل طرح طبقه بندی مشاغل،شارژ بن کارتها (به مناسبت روز کارگر) شیرو کیک وسفرهای زیارتی و سیاحتی شروع کنید البته اگر از پرسنل منظورتان مدیران زیر دستی نیستند.
همکاران زحمت کش اتوبوسرانی در سخت ترین شرایط کاری برای شهروندان کار میکنند و براساس آمار و ارقام بیشترین بازدهی کاری را در ساعات کاریشان دارند.
در چند سال گذشته کسی بفکر مطالبات انباشته شده این زحمت کشان که در بدترین شرایط کرونایی همچنان به شهروندان به نحوه احسن خدمات میرساندند و تعداد قابل توجه ای از همکاران هم جانشان را در محیط کار ازدست دادند، نبوده است.
سندیکای کارگران شرکت واحد اعلام میدارد بهتر است امروز جبران کنید و از این بودجه که گویا دغدغه انی هم برای خرج کردنش وجود ندارد اول به مطالبات معوقه رانندگان و کارگران شرکت واحد بپردازید که میتوان گفت دارای بیشترین پرسنل و یکی از موثرترین کار را در شهرداری تهران برای شهروندان انجام میدهند.

*************

چهارم تیر ماه،‌ مراجعه مجدد خانواده های رضا شهابی، حسن سعیدی

و عدم پاسخگویی مناسب از سوی مسئولان دادسرای زندان اوین.

امروز چهارم تیرماه خانواده های رضا شهابی و حسن سعیدی در مراجعه ای که به دادسرا داشتند پاسخ مناسبی دریافت نکردند.
از آنجایی که رضا شهابی سیزدهمین روز اعتصاب غذایش را پشت سر میگذارد خانواده اش بسیار نگران و بی خبر از وضعیت جسمانی رضا شهابی این فعال سندیکایی میباشند. با پیگیری های مکرر خانواده این دو فعال سندیکایی که همچنان در بند ۲۰۹ زندان اوین محبوس هستند.
امروز چهارم تیر ماه بازپرس در محل کار حاضر نبوده و مسئول دادسرا خانواده های آقایان شهابی و سعیدی را به حضور پذیرفته و در حضورشان اعلام کرده پرونده تحقیقاتش بپایان نرسیده و همچنان در حال رسیدگی است و تا تحقیقات بازپرسی بپایان نرسد این دو کارگر زندانی نه میتوانند ملاقات داشته باشند و نه حق استفاده از تلفن خواهند داشت. در مورد سوال خانواده ها که کی این بازجویی ها بپایان میرسد مسئول دادسرا گفته اند که معلوم نیست و نمیتوانم زمان مشخصی را بگویم.
متاسفانه رضا شهابی در سیزدهمین روز اعتصاب غذا بسر میبرد و این دومین هفته است که خانواده ایشان کاملا از سلامت این کارگر زندانی بی خبر هستند و بشدت نگران حال ایشان میباشند. رضا شهابی دومین هفته ای است که تماس تلفنی اش قطع گردیده است.

چاره زحمت کشان وحدت وتشکیلات

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

*************

درادامه تجمعات بازنشستگان ، امروز تعدادی از بازنشستگان تامین اجتماعی اهواز در مقابل استانداری این شهر در اعتراض به عدم اجرای دستمزد تعیین شده از سوی شورایعالی کار (افزایش حداقل دستمزد ۱۴۰۱) دست به تجمع اعتراض زدند.

*************

ملاقات با خانواده های شهابی، سعیدی و گرامی

جمعه سوم تیرماه دیدار تعدادی از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد با همراهی جمعی ازفرهنگیان و کنشگران مدنی در حمایت از خانوادهای زندانی رضا شهابی حسن سعیدی اسماعیل گرامی
جمعه سوم تیرماه تعدادی از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس رانی تهران با همراهی جمعی از فرهنگیان بازنشسته وکنشگران مدنی با خانواده های رضا شهابی وحسن سعیدی و اسماعیل گرامی کارگر بازنشسته دیدار داشتند.
رضا شهابی و حسن سعیدی دوعضو زندانی سندیکای واحد هستند که به ترتیب در ۲۲و۲۸ اردیبهشت توسط هجوم ماموران اطلاعات به منازلشان بازداشت و در بند۲۰۹زندان اوین بسر میبرند.
رضا شهابی سیزدهم روز اعتصاب غذا را پشت سر میگذارد و حال جسمانی اش بسیار وخیم میباشد.
اسماعیل گرامی هم از ‌کارگران بازنشسته و فعالین شناخته شده بازنشستگان تامین اجتماعی است که دوران محکومیت چهار ساله را درزندان فشافویه میگذارند و بیش از پانزده ماه است که در زندان است..

چاره زحمت کشان وحدت وتشکیلات

*************

جان رضا شهابی درخطر است

بی خبری از وضعیت جسمانی رضا شهابی در دوازدهمین روز اعتصاب غذای این کارگر زندانی

امروز سوم تیرماه دوازدهمین روز اعتصاب غذای رضاشهابی از اعضای زندانی سندیکای کارگران شرکت واحد میباشد و هیچگونه اطلاعی از وضعیت رو به وخامت این کارگر زندانی وجود ندارد . خانواده این فعال سندیکایی هم از هفته گذشته کاملا در بی خبری از وضعیت رضا شهابی بسر میبرند.
دیروز دوم تیرماه هم که نوبت ملاقات داشته اند به خانواده ایشان اجازه ملاقات نداده اند و وقتی همسر و فرزندان ایشان اعتراض کرده اند که چرا نباید ما از وضعیت پدرمان با اطلاع شویم ، مسئولین زندان گفته اند قاضی حق تلفن و حق ملاقات را از ایشان سلب کرده اند.
خانواده شهابی فردا چهارم تیر ماه برای پیگیری مجدد به دادسرا مراجعه خواهند کرد. در همین زمینه به خانواده های حسن سعیدی و کیوان مهتدی ، آنیشا اسدالهی ، ریحانه انصاری و رسول بداقی ، جعفر ابراهیمی و محمدحبیبی هم اجازه ملاقات داده نشده است.
سندیکای کارگران شرکت واحد بی خبر گذاشتن خانواده زندانی را از وضعیت سلامت زندانی بشدت محکوم میکند و حق تماس و حق ملاقات را از ابتدایی ترین حقوق زندانی میداند و جلوگیری از این حق توسط مسئولان قضایی را مصداق شکنجه و اذیت و آزار خانواده زندانی میداند.
سندیکای کارگران شرکت واحد خواستار آزادی بی قید و شرط رضا شهابی وحسن سعیدی و تمامی معلمان بازداشتی و دیگر فعالین دربند میباشد

چاره زحمت کشان وحدت وتشکیلات

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

*************

یازدهمین روز اعتصاب غذای رضا شهابی امروز دوم تیر ماه

و جلوگیری از ملاقات خانوادهای شهابی و سعیدی و اسدالهی و مهتدی و انصاری

امروز دوم تیرماه یازدهمین روز اعتصاب غذای رضا شهابی عضو سندیکا است که در بدترین شرایط جسمانی در اعتراض به پرونده سازی از سوی وزرات اطلاعات دست به اعتصاب غذا زده است و براساس آخرین تماس در هفته قبل دچار ضعف شدید جسمانی و سرگیجه و عدم تعادل در ایستادن بوده است.
امروز پنجشنبه دوم تیر ماه نوبت ملاقات خانواده ها بوده است که از ملاقات خانواده شهابی وسعیدی و آنیشا اسدالهی، کیوان مهتدی و ریحانه انصاری جلوگیری بعمل میآورند که خانواده به این مسئله اعتراض میکنند و مسئولین قضایی زندان میگویند قاضی اجازه ملاقات نمی دهد.
خانواده های فعالین کارگری و معلمان بازداشتی دربند ۲۰۹ و ۲۴۰ زندان اوین که از سوی وزرات اطلاعات با پرونده سازی و اتهامات واهی جاسوسی، در ارتباط با دو معلم فرانسوی بازداشت شده اند. از جمله خانواده رضا شهابی، حسن سعیدی، نیشا اسداللهی، کیوان مهتدی، رسول بداقی در حال حاضر از حق ملاقات و تماس با عزیزان دربند خود محروم شده اند. این در حالیست که رضا شهابی در یازدهمین روز اعتصاب غذای خود میباشد و عدم اطلاع از وضعیت نامبرده برای خانواده شهابی و سندیکای واحد و جامعه کارگری بسیار نگران کننده است و در شرایط بسیار و خیم جسمانی به سر می برد.
اقدام زندانبان و بازپرس و مسئولان قضایی مبنی بر ممنوعیت ملاقات و تماس با فعالین صنفی زندانی، نقض کامل حقوق انسانی افراد بازداشت شده میباشد و براساس قوانین داخلی و استانداردهای جهانی داشتن ملاقات و استفاده از تلفن از حقوق اولیه زندانیان می باشد.
سندیکای کارگران شرکت واحد بار دیگر تداوم بازداشت اعضای خود، رضا شهابی و حسن سعیدی، و دیگر فعالین سندیکایی و کارگری را بشدت محکوم میکند و خواستار آزادی فوری کلیه بازداشت شدگان می باشد.

چاره زحمت کشان وحدت وتشکیلات

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

*************

خرابی کولر اتوبوس های بی آرتی سامانه یک، اعتراضات مسافران و مشکلات رانندگان این خطوط.

با گرمتر شدن هوا مشکلات رانندگان خطوط بی آرتی سامانه یک افزایش یافته، بطوری که مسیر رفت و برگشت نه تنها بسیار طولانی است بلکه نور خورشید از مبدا تا مقصد بطور مستقیم داخل اتوبوس می تابد و در اولین ماه تابستان حرارت هوای داخل اتوبوس تا ۵۰ درجه افزایش مییابد.
از آنجایی که هوای داخل اتوبوس های خطوط بی آرتی با سیستم فن، کولر تنظیم شده و پنجره ها معمولا برای اینکار تهیه نشده و تعداد کمی پنجره کوچک برای شرایط اضطراری بروی اتوبوس ها نصب هستند که معمولا آن پنجره ها هم اکثرا باز نمیشود.
بنابراین جمعیت فشرده داخل اتوبوس و هوای بسیار نامطلوب داخل و گرمای بیش از حد میتواند تاثیر بسیار منفی در رفتارهای بعضی از مسافرین با راننده بگذارد که در مواردی حتی شاهد درگیری بین راننده و مسافر هم بوده ایم.
معمولا مسافرین رانندگان را مقصر میدانند، چرا که میگویند راننده نباید اتوبوس بدون کولر را در این هوای گرم به خط بیاورد، اما متاسفانه فشار مدیریت و معاون بهره برداری ، رانندگان را اجبار میکند تا با اتوبوس بدون کولر در گرمای طاقت فرسا کار کنند.
سندیکای کارگران شرکت واحد به همکاران تاکید میکند، همکاران زحمت کش کار کردن با اتوبوس بدون کولر در فصل تابستان نه تنها میتواند باعث شیوع بیماری برای مسافرین که همیشه در خط یک بصورت فشرده در اتوبوس ها جا میگیرند بشود، بلکه راننده بیشتر از مسافرین در خطر است لذا بیشترین هوای آلوده اتوبوس از پنجره راننده تخلیه میشود و به دلیل ازدیاد جمعیت داخل اتوبوس و عدم پنجره هایی که توان خروج هوا را ندارند موجب مشکلات جدی برای همکاران بوجود خواهد آورد.
باید از کارکردن با اتوبوس بدون کولر جدا خوداری کنید و بطور مرتب اتوبوس هایی که کولرشان خراب است را به تعمیرگاه اعزام کنید، چرا که اساسا سیستم تهویه این اتوبوس ها با فن کولر میباشد.
ما موظفیم به سلامتی خود و خانواده هایمان بیاندیشم، چرا که کارفرما فقط منافع خودش را می بیند. متاسفانه عدم نظارت دست مسئولین را برای بی قانونی باز گذاشته است و ما میتوانیم نظارت کنیم نه اینکه نظاره گر باشیم.

چاره زحمت کشان وحدت وتشکیلات

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

*************

در همبستگی با کارگران اعتصابی در بخش حمل و‌ نقل بریتانیا

بریتانیا با بزرگترین اعتصاب در بخش حمل و نقل ریلی در یک نسل مواجه است. ۵۰۰۰۰ کارگر راه آهن از اتحادیه های RMT و Unite the Union در اعتراض به کاهش ویرانگر مشاغل، شرایط کاری، خدمات و حقوق بازنشستگی به صفهای اعتصاب پیوسته اند.
این اولین اقدام از 3 روز اعتصاب برنامه ریزی شده (در روزهای ۲۱، ٢٣ و ٢۵ ژوئن) علیه برنامه های شرکت های خصوصی در بخش راه آهن برای حمله به شرایط استخدام کارگران و اخراج هزاران نفر از کارکنان ایمنی در سراسر خدمات ریلی ملی و متروی لندن بود.
در این رابطه کازاری جهانی از سوی فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل فراخوان داده شده است. سندیکای کارگران شرکت واحد انوبوسرانی تهران و‌حومه، به عنوان عضو فدراسیون‌جهانی کارکران‌حمل و‌نقل طی نامه ای به مقامات مربوطه، از جمله وزیر حمل و نقل بریتانیا، همبستگی خود را با کارگران حمل‌ونقل بریتانیا و سندیکاهای‌ آن‌ها که برای حفاظت از خدمات ریلی و پروژه‌های زیرساختی، توسعه و ترویج حمل‌ونقل عمومی، از جمله راه‌آهن، و علیه کاهش مشاغل، انجماد دستمزدها و حمله به شرایط کار و حقوق بازنشستگی‌شان مبارزه می‌کنند، اعلام‌نمود.
اتحادبه های کارگری بریتانیا از جمله در بخش حمل و ‌نقل، همچون آر ام‌تی، در گذشته بارها از سندیکای کارگران شرکت واحد و‌ کارگران بخشهای مختلف در ابران‌حمایت کرده اند. ما نیز در این مبارزه برای امنیت شغلی و‌ حقوق کارگران حمل و‌نقل بریتانیا در کنارشان هستیم. همبستگی کارگران مرز نمی شناسد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

*************

رضا شهابی در دهمین روز اعتصاب غذا:

از جان رضا شهابی چه می خواهید؟ به زندان و پیگرد فعالین سندیکایی پایان دهید

اعتصاب غذای رضا شهابی وارد دهمین روز خود شده است. هر کس که قدرت درک واقعیت ده روز اعتصاب غذا و خطری را که ادامه آن برای جان رضا شهابی دارد از دست نداده باشد، درمی یابد که با ادامه آزار جسمی و روانی این فعال سندیکایی و بازجویی های بیشتر نمی تواند اراده او را در برابر سناریوی از پیش نوشته شده نخ نما به تسلیم بکشاند و در شرایطی که او جانش را سنگر دفاع از حقانیت سندیکا ومشروعیت و قانونیت همبستگی طبقاتی با همسرنوشتان خویش در عرصه بین المللی کرده است، تنها او را به سمت مرگ می راند.
رضا شهابی، حسن سعیدی، ریحانه انصاری نژاد، آنیشا اسداللهی، کیوان مهتدی، محمد حبیبی، جعفر ابراهیمی، اسکندر لطفی ،شعبان محمدی, رسول بداقی، مسعود نیکخواه و دهها فعال حقوق کارگری و صنفی هیچ جرمی مرتکب نشده اند و هیچ انسان آزاده ای اتهامات امنیتی نسبت داده شده به آنان را نمی پذیرد.
ادامه زندان و در مواردی بازجویی و انفرادی فعالین سندیکایی و صنفی در حالی است که هم اکنون پرونده شماره ۲۵۰۸ در کمیته آزادی انجمن سازمان جهانی کار در شکایت از دولت جمهوری اسلامی ایران به دلیل نقض حقوق و استاندادهای بین المللی کارگری و سرکوب تشکل ها و‌ فعالین‌ مستقل‌ کارگری در کشور، و‌ از جمله سندیکای کارگران شرکت واحد، از طریق فدراسیون‌جهانی کارگران حمل و‌نقل و سندیکاها و فدراسیونهای ببن المللی کارگری جریان دارد.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و‌حومه، خواهان توقف فوری بازجویی ها، تهدیدها و ‌توهین های بازجویان نسبت به رضا شهابی است. رضا شهابی باید بلافاصله به یک بیمارستان مناسب خارج از زندان منتقل و ‌پس از معاینه و مراقبتهای پزشکی لازم آزاد شود.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و‌حومه، همه یاران و حامیان جنبش کارگری و عموم انسان های آزادیخواه و تشکل های مستقل را به حمایت هر چه گسترده تر از مطالبه قطع فوری پیگیرد و پرونده سازی های امنیتی و آزادی همه فعالین سندیکایی و صنفی فرا می خواند.

چاره زحمت کشان وحدت است وتشکیلات

*************

کارشناسان سازمان ملل متحد در پی اعتراضات اخیر

از شرایط بازداشت شدگان ابراز نگرانی کردند

۲۵ خرداد ۱۴۰۱
بیانیه ی مطبوعاتی

در روز ۲۵ خردادماه ۱۴۰۱ در ژنو، کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل از سرکوب و بازداشت های خشونت آمیز جامعه مدنی در ایران از جمله اعضای اتحادیه‌های کارگری و کانون های صنفی معلمان،که به دلیل اعتراض به پایین بودن حقوق و شرایط نامناسب شغلی، بازداشت شده اند، بطور جدی ابراز نگرانی کردند و خواستار اعمال و اجرای تحقیقات جامع و مستقل در این زمینه شدند.... برای مطالعه متن کامل اینجا کلیک کنید.

*************

اجبار به رانندگان صبح کار برای بردن اتوبوس

دارای نقص فنی به خطوط، تخلفی محرز و قابل پیگیری است.

معاون بهره برداری سامانه پنج که بتازگی به این سامانه آمده است ، برای خوش خدمتی وپنهان کردن ناکارآمدی هایش ، دستور داده که در شیفت صبح رانندگان خطوط بی آرتی باید به هر شکلی اتوبوس رزو شده را به خطوط ببرند و از توقفگاه خارج شوند .
درصورت نقص فنی ،راننده موظف است از داخل پایانه ها و خطوط اتوبوس را به امداد خودرو اعزام و یا درخواست تعمیرکار نمایند.
البته این دستور غیر مسئولانه معاون بهره برداری سامانه ۵ میتواند مشکلاتی جدی هم برای مسافرین و هم برای رانندگان داشته باشد. مشکلاتی از قبیل راهبندان وترافیک و حتی میتواند رانندگان را با خسارات جانی و مالی روبرو کند .
اما این دستور برای معاون بهره برداری میتواند باعث پاداش و هدایای های تشویقی در بر داشته باشد ، چرا که در آمار و ظاهر توقفگاه نشان میدهد که تمامی اتوبوس ها به خط اعزام شده اند و این یکی از گزینه های تشویقی برای مسئولین بهره برداری وتوقفگاه محسوب میشود .
سندیکای کارگران شرکت واحد به همکاران زحمت کش خطوط بی آر تی تاکید میکند اتوبوس دارای نقص فنی را به هیچ عنوان حرکت ندهید وفورا امدادخودرو را برای رفع عیب مطلع کنید ، لذا طبق قانون راهنمایی رانندگی راننده اول باید از سلامت وضعیت اتومبیل در اختیار باخبر باشد وسپس حرکت کند. و درصورتی که به هر عنوان اتوبوس خراب ویا دارای نقص فنی را حرکت دهید ، مسئولیت وعواقب هرگونه حادثه ای بعهده شخص راننده میباشد.

_________________________

برای مطالعه و یا رجوع به اخبار پیشین سندیکا اینجا کلیک کنید.