افق روشن
www.ofros.com

اخبار، گزارش، مصاحبه و مطالب کارگری


سندیکای هفت تپه                                                                                                                       یکشنبه ۲٨ خرداد ۱۴۰۲ - ۱٨ ژوئن ۲۰۲٣


تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی

برای مشاهدۀ تصاویر، ویدئو کلیپ ها و سایر مطالب سندیکا اینجا کلیک کنید.
فقط کف خیابون به دست میاد حقمون
تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی شوش در اعتراض به شرایط بد معیشتی، تبعیض و نابرابری ها. / یکشنبه ۲۸ خرداد

تجمع کارگران بازنشسته اهواز
یکشنبه ۲۸ خرداد خیابان کارگر روبروی تامین اجتماعی. حمایت کارگران از خانم فرزانه زیلابی وکیل بازنشستگانی که دارای پرونده امنیتی بوده و خود به یک و نیم سال زندان محکوم شده است.

***********

علی خداییِ مُلــوّن

با تصویب افزایش حقوق های ۲۷٪ و ۲۱٪ توسط "شورای عالی کار" برای سال ۱۴۰۲، علی خدایی بعنوان یکی از اعضای به اصطلاح کارگری این شورا، جهت توجیه کردن این افزایش حقوق ناعادلانه گفت "اگر چه افزایش حقوقها پائین تصویب شده اند ولی وزیر کار وعده داده است که سال آینده تورم کنترل خواهد شد". اما در همین چند روز پیش (ایلنا- بیست و چهارم خرداد) او در خطاب به وزیر کار مطالبی را گفته است که لازم میباشد به آنها نظری بیاندازیم. در رابطه با "قول و وعده" او میگوید " قرار نیست کار تعیین دستمزد در شورایعالی کار با قول و وعده بگذرد، قرار است ماده ۴۱ قانون کار اجرا شود " و در جای دیگر همین مطلب میگوید " من تعجب می‌کنم مگر امورات مملکت که به سرنوشت نیمی از جمعیت مربوط است، باید معطوف به قول و وعده باشد؟!". این جملات اعتراضی که امروز علی خدایی بسیار آتشین و مُلــوّن وار بیان میکند، همان اعتراضاتی است که ما به خود او میکردیم وقتیکه او سخن از "وعده های حکومت در کنترل تورم" میکرد! در آن روزها او با فریبکاری تمام، تلاش داشت که ما قبول کنیم که "امورات مملکت که به سرنوشت نیمی از جمعیت مربوط است، میتواند معطوف به قول و وعده باشد". علی خدایی از آن جهت امروز "قول و وعید" را زیر سوال میبرد که به این مسئله پی برده است که کارگران و بازنشستگان به آن درجه از آگاهی رسیده اند که این حکومت نه میتواند و نه میخواهد که تورم را کنترل کند و هر نوع وعده ای در این رابطه فریبی بیش نیست! به هرحال او همواره در تلاش است که با شگردها و جملات فریبکارانه از شعله ور شدن اعتراضات کارگران و بازنشستگان جلوگیری نماید، او یا آنها را جاهل فرض میکند که هر لاطائلاتی را باور کنند و یا آنها را افرادی نسیان زده میداند که گویا سخنان و عملکرد او را فراموش کرده اند!

در بخشی از این گزارش میخوانیم " باید گفت ما با نمودار و عدد و رقم سیر نمی‌شویم؛ کارگران به مرغ و گوشت و تخم مرغ و لبنیات نیاز دارند؛ کارگران به مسکن و زندگی شایسته نیاز دارند؛ آیا نمی‌بینید که امروز همه‌ی اینها از کارگران دریغ شده و هر روز اوضاع معیشتی وخیم‌تر می‌شود؛ برای اینها جواب و جوابیه‌ای دارید؟ چه پاسخی به این واقعیت‌های مسلم می‌دهند؟ " اگر خواننده این سطور، نداند که این سخنان از دهان چه کسی بیرون آمده، در به در دنبال چنین فرد مبارز، واقع بین و دادخواهی میگردد تا او را نماینده کارگران و بازنشستگان انتخاب کند!! اما گوینده این جملات کسی نیست جز نماینده کارفرما (حکومت) علی خدایی که برای فریب کارگران و بازنشستگان دارد اشک تمساح میریزد! کسی که افزایش حقوق ۲۷٪ و ۲۱٪ را تصویب کرد درحالی که تورم در پایان سال ۱۴۰۱ بیش از ۵۰٪ بود و طبق گفته خودش "در دو ماه ابتدای سال ۱۴۰۲ این افزایشها از میان رفته است".

جالب اینجاست که در رابطه با افزایش حقوقها علی خدایی میگوید "امسال در زمینه‌ی اجرای قانون، تخلف آشکار صورت گرفته است"! باید از او سوال کرد اگر تخلف آشکار صورت گرفته پس چرا مصوبه را امضاء کردی؟ چرا قانون را زیر پا گذاشتی؟ افزایش حقوق بازنشستگان چه ربطی دارد به "شورای عالی کار" که تو یکی از اعضای آن بودی؟ آنچه را که علی خدایی " تخلف آشکار امسال " مینامد، برنامه ای بوده است (قدم اولی بوده است) برای پیشبرد "تخلفهای آشکار سالهای آتی". در این رابطه بی جهت نیست که همپالگی های علی خدایی، در جهت توجیه کارهای او هستند و برای سر پوش گذاشتن بر روی این تخلفهای آشکار تا قدم بعدی، برای زمان خریدن، سخن از دیوان عدالت اداری میکنند!

اسماعیل گرامی کارگر بازنشسته

۲۶ خرداد ۱۴۰۲

***********

تجمع بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی اهواز و اردبیل

تجمع بازنشستگان کشوری وتامین اجتماع اهواز در اعتراض به وضعیت بد معیشتی و عدم تحقق مطالبات

اردبیل
ما همه همبسته ایم از وعده ها خسته ایم

تجمع اعتراضی بازنشستگان کشوری و تامین اجتماع در اعتراض به وضعیت بد معیشتی و عدم تحقق مطالبات
بازنشسته ها شعار دادند: اجرای همسازان سازی حق مسلم ماست / دولت خیانت می کند مجلس حمایت میکند / معلم زندانی آزاد باید گردد / کارگر زندانی آزاد باید گردد

چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۲

***********

وکیل با شرافت حمایت می کنیم!

بازنشستگان اهواز در محکومیت احکام ظالمانه علیه خانم فرزانه زیلابی شعار سردادند و فریاد زدند " وکیل با شرافت حمایتت میکنیم " و خواستار لغو احکام صادره علیه وکیل اگاه و شجاع خانم فرزانه زیلابی شدند.

اهواز چهار شنبه ۲۴ خرداد۱۴۰۲

***********

تجمع اعتراضی بازنشستگان تأمین اجتماعی

بازنشستگان تأمین اجتماعی شوش در اعتراض به وضعیت نامناسب معیشتی و عدم رسیدگی به خواسته‌هایشان مجدداً دست به اعتراض زدند.
ننگ ما ننگ ما، صدا و سیمای ما / ظلم و ستم کافیه سفری ما خالیه / فقط کف خیابون به دست میاد حقمون

تجمع اعتراضی بازنشستگان کرمانشاه
بازنشستگان تأمین اجتماعی کرمانشاه در اعتراض به وضعیت نامناسب معیشتی و عدم رسیدگی به مطالبات در مقابل سازمان تأمین اجتماعی دست به تجمع اعتراضی زدند./ ۲۱ خرداد
تجمع اعتراضی بازنشستگان کرمانشاه اینجا کلیک کنید.
صحبت های فریدون نیکو فرد در تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی شوش اینجا کلیک کنید.
صحبت های علی نجاتی در تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی شوش اینجا کلیک کنید.

***********

تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی شوش و اهواز

فقط کف خیابون به دست میاد حقمون
تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی شوش در اعتراض به وضعیت بد معیشتی، تبعیض و نابرابری ها.

تجمع اعتراضی بازنشستگان تأمین اجتماعی اهواز
امروز چهارشنبه ۱۷ خردادماه ۱۴۰۲ بازنشستگان تأمین اجتماعی اهواز در اعتراض به وضعیت نامناسب معیشتی و عدم رسیدگی به خواسته‌هایشان مجدداً دست به اعتراض زدند.
صحبت های فریدون نیکو فرد در تجمع امروز بازنشستگان شوش اینجا کلیک کنید.
صحبت های ناصر یوسف زاده در تجمع بازنشستگان شوش در ارتباط با وضعیت در مانگاه تامین اجتماعی شوش اینجا کلیک کنید.

***********

نامه سرگشاده به بهانه اجلاس سالانه سازمان جهانی کار در ژنو

صدای ما را از پشت میله های زندان و کف خیابان ها بشنوید!

من یک کارگر بازنشسته هستم که عمری در رنج و کار و زحمت زیسته ام.
زندگی و سرنوشت من به مانند میلیون ها کارگر دیگر با ستم و استثمار و فقر رقم خورده است.
ان زمان که من بعنوان یک کارگر شاغل در مراکز کار و تولید برای داشتن لقمه ای نان، نیروی کارخود را در اختیار صاحبان سرمایه قرار می‌دادم، ستم و استثمار و بردگی را با تمام وجودم درک کردم.
امروز در مقام یک کارگر بازنشسته صحبت می کنم، بازنشسته اجباری. کارگری که در جریان اعتراضات به حق در نیشکر هفت تپه با هزاران کارگر دیگر برای کسب مطالبات پایمال شده فریاد زدیم و به خیابان ها آمدیم تا شاید صدای ما شنیده شود و بتوانیم به حداقل هایی دست پیدا کنیم.
در ادامه اعتراضات پر شکوه کارگران هفت تپه در سال ۱۳۸۷ توانستیم با تلاش و همت کارگران مبارز و حق طلب، تشکل کارگری مستقل خود را با رای گیری ایجاد کنیم.
من و جمع دیگری از کارگران بعنوان هیئت مدیره سندیکای کارگران نیشکر هفت، انتخاب و عهده دار مسئولیت شدیم.
اما دولت و حکومت مدافع صاحبان سرمایه در ایران تاب نیاورند و هجوم خود را به ما شروع کردند. از توطئه تا تفرقه اندازی، از تهدید و ارعاب تا بازداشت و زندانی کردند، از سلول های انفرادی و نهایتا اخراج از محل کار. متن کامل را اینجا کلیک کنید.

***********

تجمع اعتراضی بازنشستگان تامین اجتماعی

تجمع اعتراضی بازنشستگان تامین اجتماعی اهواز / چهارشنبه/۱۰/خرداد

***********

راهپیمایی و تجمع اعتراضی بازنشستگان تامین اجتماعی

صحبت های فریدون نیکو فرد در تجمع بازنشستگان شوش
تا حق خود نگیریم از پا نمی نشینیم

راهپیمایی و تجمع اعتراضی بازنشستگان تامین اجتماعی شوش و اهواز در اعتراض به فقر و نداری، ظلم و ستم، در اعتراض به وضعیت بد معیشتی، در اعتراض به تبعیض و نابرابری ها. / زیر بار ستم نمی کنیم زندگی / فقط کف خیابون به دست میاد حقمون / درمان رایگان حق مسلم ماست / یکشنبه ۷ خرداد

***********

نامه فریدون نیکوفرد کارگر بازنشسته سندیکای نیشکر هفت تپه

دوستان وبرادران عزیز، مطلع و شاهد هستید که از هر ترفند مشروعی جهت دفاع از حقوق پایمال شده خود استفاده کردیم از رفتن نزد مخبر،شورای تامین،دیدار وجلسه با نماینده ،جلسه بامدیرکل استان و کانون استان وعالی کشور ، ولی گویی حرف حساب ما را نمیفهمند ودولت قانونگریز وریاست ناکارامد سازمان به قانون تمکین نمیکنند مجلس هم به وظیفه نظارتی خود عمل نمیکند.
واقعا برای سیستم مدیریتی کشور ودولت و مجلس و نهادهای نظارتی و قضایی و امنیتی زشت است من بازنشسته خواستار اجرای قانونی باشم که نادیده گرفته شده و اجرا نشدن ان قانون باعث شده که سفره ما کوچکتر و توان تامین حداقلهای زندگی را نداشته باشیم گویی سیاست براین است که ما دراین شرایط قرار بگیریم و منابع کشور و سازمان بجایی دیگر هدایت شود. با این حجم پیگیری محاله مسئولی درجریان وضعیت معیشتی و پایمال شدن حق ما نباشد.
بازنشستگان عزیز گویی تنها راهی که برای پیگیری ما مانده وبه ناچار واز سر بی کسی و خاموشی مسئولین ذی صلاح، کف خیابان است، لذا توصیه میشود وحدت وهمدلی خود را حفظ کرده واین اتحاد وحضور را قدر بدانیم وان را حفظ کنیم.
در هیچ کجای دنیا سراغ نداریم سازمانی و یا شرکتی خصوصی باشد و دولتها درمدیریت و سرمایه آن دخالت کنند برایش مدیر بگمارند وسرمایه اش را دراختیار بگیرن وحتی برای حقوق کارگران صاحب این سرمایه ماده ای بنام ۶۹ وضع کنند و مزایای کارگر از صاحب سرمایه بیشتر باشد.
نمیدانیم برچه اساس و کینه و تفکری دارند ما را عذاب میدن و با ابروی ما نزد خانواده بازی میکنند تا نزد خانواده در تامین معیشت آنها شرم سار باشیم!!!.
تنها راهی که پیش روی ما گذاشتن اعتراض جمعی میدانی است و هیچ فریاد رسی نیست. ما مشترک منافع هستیم و تنها ابزار و قدرت ما همین اتحاد و همدلی است پس نگذاریم این چراغ مطالبه گری خاموش شود و راه رسیدن به هم این گروه مجازی است در برقرار ماندن ان نیز همکاری وهمیاری کنیم.

به امید فردایی روشن

فریدون نیکوفرد کارگر باز نشسته سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

شنبه ۶/خرداد/۱۴۹۲

***********

جمع بازنشستکان تامین اجتماعی

فقط کف خیابون به دست میاد حقمون

شوش
تجمع بازنشستکان تامین اجتماعی شوش در اعتراض به شرایط بد معیشتی. کارگران و مزد بگیران باید بتواند از نعمات موجود بهره مند شوند، از داشتن دستمزد مکفی تا درمان رایگان، از آموزش و تحصیل رایگان تا داشتن تشکل های کارکری.
تا رسیدن به حاکمیت توده های میلیونی کارگر و زحمتکش، تا تعیین تکلیف با مناسبات ستم و استثمار، مبارزه برای بهبود شرایط زندگی بخش مهم از مبارزه پیش رو است.
شوشتر

تجمع واعتراض بازنشستگان شوشتر امروز مورخ ۳۱اردیبهشت جلوی تامین اجتماعی نسبت مطالبات خود نحوه پرداخت ۲۵درصد متناسب سازی که افزایش حقوق سال ۴۰۰و۴۰۱ روی مبلغ اصلی ۲۵درصد اعمال نشده بود و پرداخت معوقه آن به طور کامل انجام گردد.
اصفهان

مسئولین حیا کنید، صندلی را رها کنید
تجمع بازنشستگان مقابل سازمان تأمین اجتماعی اصفهان
رشت

صندوق و خالی کردن ما را بیچاره کردن
فریاد فریاد، از این همه بیداد
تجمع بازنشستگان گیلان مقابل سازمان تأمین اجتماعی رشت

***********

صدور حکم بی دادگاه، محکوم است!

فرزانه زیلابی وکیل پیشین کارگران هفت تپه و بازنشستگان تأمین اجتماعی استان خوزستان وبرخی معلمان عضو کانون صنفی معلمان خوزستان، به یک سال و شش ماه حبس به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام و توهین به رهبری محکوم شده است.
این رأی از سوی قاضی گماشته وزارت اطلا عات در شعبه چهار دادگاه انقلاب اسلامی اهواز صادر شده است.
فرزانه زیلابی قبلا نیز به یک سال حبس محکوم شده بود گویا از پرونده هفت تپه تا کنون، اطلاعات دنبال انتقام جویی از این وکیل دادگستری است. سندیکای کارگران نیشکر هفت، حکم صادره بر علیه خانم فرزانه زیلابی را شدیدا محکوم می کند.
بی دادگاه های حاکم در ایران، تنها بر اساس منافع صاحبان ثروت، پول و قدرت، احکام کیلویی را بر علیه هر صدای حق طلبی را صادر می کنند.ما می دانیم که تنها راه، پایان دادن به این مناسبات نابرابر و پر از تبعیض است. مناسباتی که نابرابری، بی عدالتی، ظلم و ستم و استثمار، پایه های اصلی آن را تشکیل می دهد. روز رهایی فرا خواهد رسید، روز آزادی، برابری، روز زندگی و شاد بودن، برای آن روز اما باید هزینه داد. ما کم نخواهیم آورد! آینده از آن ماست.

***********

تهدید بازنشستگان شوش.

با تهدید ما را نترسانید، حق گرفتنی است!
طی روز اخیر بازنشستگان تامین اجتماعی شوش مورد تهدید قرار گرفته اند.
در روز های اخیر شماری از بازنشستگان از طریق شمار تلفنهای ناشناس و در مواردی حتی حضوری، تهدید به پرونده سازی امنیتی و بازداشت شده اند.
این در حالی است که بر اساس اصل (۲۷)قانون اساسی تجمعات که بدون حمل سلاح و در راستای مطالبات صنفی ومدنی باشد بلا مانع می باشد.
از جمله افرادی که مورد تهدید قرار گفته اند، عبارتند از: عیسی شوهانی، فریدون نیکو فرد، و عیسی مظفری .
درضمن مصوبه اخیر دیوان عدالت داری مبنی بر به رسمیت شناختن تجمعات ضمیمه متن می باشد.

تدوشنبه /۲۵/اردیبهشت/۱۴۰۲

***********

تجمع و راهپیمای بازنشستگان تامین اجتمای شوش همراه با خانواده ها.

ما کارگران و زحمتکشان حق داریم زندگی کنیم؟
تا کی فریاد بزنیم ما انسانیم، انسان!
تجمع وراهپیمای بازنشستگان تامین اجتمای شوش همراه با خانواده ها، کرمان، کرمانشاه، اهواز، اصفهان و شیراز
تجمع واعتراض بازنشستگان شوشتر امروز مورخ ۲۴اردیبهشت ماه نسبت به نحوه پرداخت ۲۵ درصد متناسب سازی وعدم اعمال افزایش حقوق سال ۴۰۰ و۴۰۱ ۲۶درصد و ۳۸ درصد وپرداخت معوقه آن به مدت ۳۲ ماه که باید اجرایی شود تعدادی ازبازنشستگان این مطالبات را با رئیس بیمه آقای یزدانیان مطرح نمودیم وایشان گفتند این خواسته های صنفی وقانونی شما را به سازمان تامین اجتماعی کل انتقال خواهم داد وبه رئیس بیمه متذکر شدیم که نتیجه را تایکشنبه هفته آینده که تجمع واعتراض انجام میشود آماده وبرای مابازنشستگان مطرح نمایید.

***********

پنجمین روز تجمع اعتراضی کارگران رسمی نیشکر هفت تپه

به طور مشروط اعتراض تعلیق شد.
امروزشنبه تجمع اعتراضی کارگران رسمی شرکت، مقابل دفتر مدیریت در خصوص عدم انجام اصولی همسان سازی برگزار گردید. کارگران تاکید داشتند تا حصول نتیجه به اعتراض ادامه دهند که با وساطت رییس حراست و قول پیگیری با درخواست از کارگران برای فرصت چند روزه جهت پیگری خواسته های تا چند روزپیش رو تجمع فعلا لغو شود، اما کارگران تاکید داشتند درصورت عدم حصول نتیجه مجددا اقدام به برپایی تجمع با نفرات بیشتر خواهند کرد.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه ضمن حمایت از خواست ومطالبات به حق کارگران، خواستار رسیدگی هرچه سریعتر و پیگیری مطالبات کارگران می باشد.

شنبه۲۳/اردیبهشت/۱۴۰۲

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

***********

چهارمین تجمع کارگران رسمی در هفت تپه

کارگران رسمی نسبت به اجرای نادرست همسان سازی دست از کار کشیدند و دست به تجمع زدند.
کارگران در مقابل دفتر مدیریت شرکت و بعضا در داخل دفتر مدیریت امور اداری تجمع و اعتراض خود را پیش بردند.
اعترض کارگران نسبت به چگونگی اجرای همسان سازی و محاسبات مزدی و همچنین اعتراض نسبت به سالم زاده، مدیر امور اداری میباشد.
مدیران طرح توسعه در اقدامی خلاف قانون، محاسبات مزدی پرسنل را طوری محاسبه کردند که حتی مزد تعیین شده شورایعالی کار، مبنا قرار گرفته نشده و مبلغ تعیین شده بسیار نازل تر از دستمزد تعیین شده توسط شورای ضد کارگری عالی کار می باشد. در این محاسبه چند مزایا و ایتم مزدی، از مزد مبنا حذف شده است.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه ضمن حمایت از خواست و مطالبات کارگران، خواهان به رسمیت شناخت تمام حق و حقوق کارگران بوده و کارفرمای شرکت ملزم به رعایت خواست کارگران می باشد.

اتحاد رمز پیروزی است.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

جمعه ۲۲ / اردیبهشت /۱۴۰۲

***********

دریافتی: جلسه رسیدگی به پرونده وکیل فرزانه زیلابی

چهارشنبه بیستم اردیبهشت ماه جلسه رسیدگی به پرونده وکیل فرزانه زیلابی در شعبه ۱۱۳دادگاه کیفری اهواز، به اتهام نشراکاذیب برگزار خواهد شد.
پیش از این در تاریخ بیست و هشتم فروردین امسال جلسه رسیدگی به پرونده دیگر فرزانه زیلابی در شعبه۴دادگاه انقلاب اهواز برگزار شده بود. اتهامات او در این پرونده، فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی_ اجتماع و تبانی جهت ارتکاب جرم علیه امنیت کشور_ توهین به رهبری و اتهام بسیار مضحک عضویت در گروه های معاند نظام(مشخصا بی بی سی و رسانه وابسته به مجموعه فعالان حقوق بشر به نام هرانا!!! ) بوده است.
این پرونده به دلیل قبول وکالت اشخاصی در جریان جنبش زن زندگی آزادی برای او باز شده است.
پرونده قبلی وی، برای وکالت کارگران هفت تپه نیز همچنان باز می باشد.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، احضار خانم فرزانه زیلابی وکیل شجاع و صادق کارگران هفت تپه را شدیدا محکوم کرده و خواهان پایان دادن به پرونده سازی علیه خانم فرزانه زیلابی می باشد. زنده باد فرزانه زیلابی وکیل شجاع، آگاه و صادق کارگران هفت تپه

***********

تجمع و راهپیمایی بازنشستگان در شوش

"فقط کف خیابون به دست میاد حقمون"
تجمع بازنشستگان شوش، هفت تپه ، کرخه با همراهی خانوادها، امروز پس از حضور درمقابل فرمانداری دست به راهپیمای در شهر شوش زدند.
نفرت بر کسانی که این زندگی جهنمی را برای ما رقم زده اند. کسانی که تمامی نعمات و ثروت های جامعه را غارت می کنید و سهم ما کارگران و فرودستان و زحمتکشان، زن و مرد و کودک، تنها فقر است و نداری. ننگ بر شما باد!

درود بر زنان و کودکان طبقه کارگر که در مراحل مختلف مبارزه،تسلیم ناپذیر پرچمدار و نوید بخش رهایی بوده و هستند، همانطور که قیام ژینا یک بار دیگر ثابت کرد که زنان تحت ستم اهل تسلیم نیستد، امروز در کف خیابان های شوش عظمت زنان و کودکان مبارز را شاهد بودیم.
زنان کارگر و زحمتکش، کودکان و فرزندان رنج و ستم ،شکوفه های بهار آزادی و رهایی از فقر و نداری و مژده دهنده گان، نان و کار و آزادی هستند.

تجمع بازنشستگان، کرمانشاه و اراک به وضعیت بد معیشتی، به تبعیض، فقر و نابرابری ها. / ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ اینجا کلیک کنید.

***********

تجمع صنفی بازنشستگان تأمین اجتماعی

یکشنبه ۱٧ اردیبهشت ساعت ۱۰ صبح مقابل فرمانداری با خانواده

***********

فقط کف خیابون به دست میاد حقمون

گرانی تورم بلای جان مردم
فقط کف خیابون به دست میاد حقمون

فیلم دیگری از اعتراض بازنشستگان اهواز اینجا کلیک کنید.
تجمع اعتراضی بازنشستگان تامین اجتماعی اهواز به وضعیت بد معیشتی، نابرابری، تبعیض و ستم. / امروز چهارشنبه ۱۳اردیبهشت

***********

گرامی باد روز جهانی کارگر!

سخنرانی علی نجاتی به مناسبت روز جهانی کارگر در جمع کارگران بازنشسته تامین اجتماعی در شهر شوش. اینجا کلیک کنید.

سخنرانی فریدون نیکوفر، به مناسبت روز جهانی کارگر در جمع کارگران بازنشسته تامین اجتماعی در شهر شوش. اینجا کلیک کنید.

***********

گرامی باد روز جهانی کارگر!

نه دولت نه مجلس نیستند به فکر ملت.
تجمع و راهپیمایی کارگران بازنشسته شوش در روز جهانی کارگر برای تحقق مطالبات غارت شده توسط استثمارگران

برگزاری تجمع کارگران بازنشسته اهواز در روز کارگر.

تجمع اعتراضی بازنشستگان تامین اجتماعی در کرمانشاه در روز جهانی کارگر «گرانی تورم بلای جان مردم» / دوشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه

***********

دریافت شده: درگیری شدید و اعتراض به توهین مدیرعامل...

امروز دوشنبه پس از انکه تعدادی از پرسنل هفت تپه در اعتراض به توهین مدیرعامل شرکتهای طرح توسعه جانبی بطورت شبانه روزی اعتصاب غذا نمودند به تحریک مدیریت وقت شرکت عده ای از نیروهای حراست با حمله به پرسنل معترض آنان را مورد ضرب و شتم قراردادند تا لحظه مخابره خبر درگیری همچنان ادامه دارد.

***********

گرامی باد اول ماه مه ،۱۱ اردیبهشت روز جهانی کارگر

تجمع روز حهانی کارگر

دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ساعت ۱۰ صبح مقابل تأمین اجتماعی شوش

***********

گرامی باد روز جهانی کارگر

برای مشاهدۀ ویدئو کلیپ اینجا کلیک کنید.
پیام علی نجاتی کارگر بازنشسته سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه در رابطه با ۱۱ اردیبهشت، روز جهانی کارگر./ پنجشنبه ۷ اردیبهشت

***********

"از علی خدایی تا یک نماینده واقعی کارگران"

با تصویب افزایش حقوق ۲۷٪ برای حداقل دستمزد و افزایش حقوق ۲۱٪ برای سایر سطوح توسط "شورای عالی کار" برای سال ۱۴۰۲، علی خدایی بعنوان یکی از اعضای به اصطلاح کارگری این شورا، جهت توجیه کردن این افزایش حقوق ظالمانه گفت "اگر چه افزایش حقوقها پائین تصویب شده اند ولی وزیر کار وعده داده است که سال آینده تورم کنترل خواهد شد". این توجیه مضحک باعث گردید انتقادها و افشاگریهای متعددی علیه خدایی از طرف فعالین کارگری بیان شود که این گفته ها باعث گردید ماهیت او و "شورای عالی کار" بیشتر روشن گردد. با این وجود سوالاتی همچنان مطرح میباشد. بعنوان مثال سوال میشود "علی خدایی در مقابل نمایندگان دولت و کارفرمایان بجز تسلیم شدن و رضایت دادن چه کار میتوانست بکند؟ و اگر مصوبه را امضاء نمیکرد مبلغ کمتری نصیب کارگران و بازنشستگان میشد!؟". برای جواب دادن به این سوال و سوالات دیگر، در ابتدا باید مشخص کرد که علی خدایی کیست؟ واقعیت این است که علی خدایی "انتخاب شده کارگران" نیست که بعنوان یکی از اعضای کارگری در "شورای عالی کار" از منافع کارگران دفاع نماید. پس او با چه پشتوانه ای بر چنین جایگاهی نشسته است؟! کاملاً محرز میباشد که او از طرف حکومت‌ "منصوب" این پست گردیده است. در حقیقت همچون یک عنصر حکومتی (مانند یک شهردار یا رئیس یک اداره ثبت اسناد)، مسئولیتی به او داده شده است. این فرد منصوب شده مانند دیگر منصوبین نباید خارج از برنامه حکومتی فعالیتی انجام دهد و هر دستوری را که آن بالایی ها میدهند او باید بگوید "به روی چشم"! او اگر بخواهد چنین مطیع نباشد، سریعاً او را از پُستش برکنار و حقوق ماهانه اش را قطع میکنند. از دیدگاه حکومت، علی خدایی یک فرد زیر دست میباشد که کاملاً مسئولیت پذیر و مطیع و کارهای او کاملاً درست و منطقی میباشند!!
امروزه حتی جوانانی که پول تو جیبی خود را از والدین خود میگیرند بخوبی میدانند که حکومت نمیتواند تورم را در سال ۱۴۰۲ کنترل کند، حال علی خدایی با چنین تجربیاتی آیا تا بدین حد نا آگاه و ساده است که وعده وزیر کار را بپذیرد که تورم در سال ۱۴۰۲ کنترل خواهد شد؟! او همچون وزیرکار میداند که چنین نخواهد‌شد اما او وظیفه ای را انجام میدهد که به او محول کرده اند: مصوبه را امضا میکند و با یک مشت لاطائلات تلاش میکند کارگران و بازنشستگان را فریب دهد که آنها بپذیرند که در سال ۱۴۰۲ تورم کنترل خواهد شد و در نتیجه هیچگونه اعتراضی نکنند. بنابراین، این سوال که "علی خدایی در مقابل نمایندگان دولت و کارفرمایان بجز تسلیم شدن و رضایت دادن چه کار میتوانست بکند؟" از اساس غلط است، چرا که او هرگز "در مقابل" دیگر اعضای شورا قرار ندارد بلکه کاملاً در ‌کنار و هم فکر با همکاران خود میباشد و همگی تسلیم مصوبه ای هستند که توسط رده های بالایی حکومت نوشته شده است و حتی تمامی این همکاران از امضا کردن این مصوبه، رضایت "قلبی" دارند!!
چنین سوالاتی را نباید در رابطه با یک کارمند حکومتی یا بهتر است بگوئیم نماینده کارفرما (علی خدایی) مطرح کرد، بلکه باید در رابطه با یک "نماینده واقعی کارگران" مطرح نمود. اگر یک نماینده کارگران به پای میز مذاکره برود، با "پشتوانه کارگران‌‌ و بازنشستگان" که در بیرون از اتاقِ مذاکره منتظر جواب هستند، با مسائل برخورد میکند. اگر نمایندگان کارفرمایان و یا دولت نمیخواهند "حقوقها متناسب با نرخ تورم افزایش یابند"، او مصوبه را امضاء نمیکند و اتاق مذاکره را ترک میکند! او بدون آنکه استعفاء بدهد کارگران و بازنشستگان را در جریان بحثها قرار داده و اعلام یک تجمع میکند. اعتراضات پی در پی، مذاکرات دیگری را در پی خواهد داشت و سرانجام، هم کارگران و بازنشستگان و هم نمایندگان آنها و هم نمایندگان کارفرمایان و دولت بر سر یک عدد به‌توافق خواهند رسید. در حقیقت کارگران و بازنشستگان "متناسب با توانشان" دستمزد خود‌ را افزایش خواهند داد.
نمایندگان واقعی برای منافع کارگران و بازنشستگان مبارزه میکنند بدین منظور به نیروی متحدانه آنها تکیه میکنند و راه حل نهایی را کف خیابان میدانند. اما نمایندگان دروغین برای حفظ موقعیت خود تلاش میکنند و از کف خیابان میترسند، در نتیجه کارگران‌ و بازنشستگان را از آمدن به کف خیابان منع میکنند و دست به فریب آنها میزنند.

اسماعیل گرامی، کارگر بازنشسته

ششم اردیبهشت ۱۴۰۲

***********

گرانی تورم بلای جان مردم

راهپیمایی و تجمع اعتراضی بازنشستگان شوش در اعتراض به فقر ، گرانی و تورم، در اعتراض به تبعیض و نابرابری / دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

کارگران شرکت آزمون فلز نیز به اعتصاب پیوستند
کارگران شرکت آزمون فلز نیز به کمپین سراسری ۱۴۰۲ پیوستند و در همراهی با هم‌طبقه‌ای‌های خودشان در شرکت‌های دیگر کارگاه را تخلیه کردند. / یکشنبه ۳ اردیبهشت

اعتصاب کارگران پروژه ای، گندله سازی بهاباد، مس خاتون آباد،شرکت مبین صنعت، برای افزایش دستمزد و ۲۰ روز کار ۱۰ روز استراحت / امروز یکشنبه ۳ اردیبهشت

***********

پیام چند تشکل کارگری و بازنشستگان به همایش کلن.

با درودهای گرم به رفقای برگزارکننده همایش کلن در حمایت از «منشور حداقلی بیست تشکل صنفی و مدنی»و به همۀ شرکت کنندگان مستقیم و غیر مستقیم در این همایش.
رفقا! همایش برای بزرگداشت «منشور حداقلی ۲٠ تشکل صنفی و مدنی» اقدامی درست و بجاست زیرا:
۱- این منشور حاوی یک رشته خواست های ایجابی و سلبی مهم و حیاتی است که حدود ٤٤ سال در مبارزات اعتراضی و انقلابی توده ها در نقاط مختلف ایران، به اَشکال گوناگون مطرح بوده اند. مبارزاتی که طی سال های اخیر و بویژه در خیزش بزرگی که از شهریور سال پیش در سراسر کشور برپا شد، وسعت، عمق و صراحت بیش تری پیدا کرده اند. ارائۀ یک رشته خواست های انقلابی و مترقی– بویژه در زمینۀ سیاسی- هرچند سال هاست که از سوی سازمان ها و احزاب انقلابی ایران اعلام شده اند، اما انتشار آنها بویژه در شرایطی که بخش های وسیعی از توده ها به مبارزۀ سیاسی انقلابی علیه نظام حاکم روی آورده اند، بسیار مهم است. این منشور در صورت پیگیری عملی و تعمیق محتوایش می تواند به تلاشی هدفمند در جهت گسترش چنین خواست هائی در میان توده های وسیع کارگران و زحمتکشان و ارتقای مبارزات آنها یاری رساند.

۲- نقطۀ قوت مهم دیگر این منشور، ارائۀ خواست های پیشرو به توده های مردم، نه تنها در مقابل سیاست ارتجاعی و ویرانگر حاکم، بلکه همچنین در مقابل خواست های ارتجاعی، محافظه کارانه و در بهترین حالت مطالبات اصلاح طلبانۀ بورژوا لیبرالی و نئولیبرالی ای است که از سوی احزاب و جریان های مختلف اپوزیسیون بورژوائی با استفاده از قدرت مالی و تبلیغاتی سرمایه داران بومی و بین المللی و حمایت روشنفکران و سخنگویان اجیر شده ی آن ها در رسانه های جمعی سرمایۀ بین المللی، با بوق و کرنا تبلیغ می شود. منشورهای بورژوائی اپوزیسیون- چه آنهائی که پیش از ارائۀ منشور حداقلی ۲٠ تشکل منتشر شده بودند و چه منشورهای بورژوائی ای که پس از ارائۀ منشور مطالبات حداقلی و بعضا برای تحت الشعاع قرار دادن آن مطرح شده اند، همگی نه تنها حامی مناسبات سرمایه داری حاکم بر ایران اند، بلکه با صراحت خواستار حفظ دستگاه های سرکوب نظامی، پلیسی، امنیتی و دستگاه اداری و قضائی فاسد و منحط کنونی سرمایه داری درایران، با تمام ویژگی های واپسگرایانه ی آن هستند. تلاش آن ها این است که نهادهای اقتصادی، سیاسی، اداری و قضائی حاکم، از دست روحانیت حاکم و طرفداران افراطی حکومت دینی بیرون آید و در اختیار بورژوازی اپوزیسیون قرار گیرد. یعنی آن ها خواستار تصاحب منابع ثروت و امکانات برای استثمار بیش تر و در اختیار گرفتن منابع قدرت و در درجۀ اول ماشین سرکوب و کشتار متعلق به نظام حاکم هستند. البته هریک از این جریانات می خواهد تمام یا سهم اصلی این قدرت را در انحصار خود داشته باشد. هدف آن ها به هیچ وجه بهبود وضع کارگران و زحمتکشان و شرکت توده های مردم، در ادارۀ امور کشور نیست، تا چه رسد به این که خواستار انتقال کامل قدرت به اکثریت مردم، یعنی به کارگران و زحمتکشان باشند. ترس و نفرت آن ها از نیروهای انقلابی بیش از مخالفتشان با رژیم حاکم است و از هم اکنون خواستارکنار زدن و ازهم پاشاندن نیروهای انقلابی، به اشکال مختلف هستند.

۳- ما بر این باوریم که پشتیبانی از منشوز مطالبات حداقلی به دلایلی که در بالا گفته شد و نیز به خاطر بازتاب وسیع آن در جنبش، امری لازم است، اما کافی نیست. پشتیبانی از این منشور یا هر منشور دیگر نمی تواند به صورت غیر منتقدانه صورت گیرد. ما برآنیم که باید همکاری گسترده و مشترکی از سوی تشکل های پیشرو سیاسی، سازمان های توده ای کارگران و زحمتکشان، با تشکل های ارائه دهندۀ منشور، برای رفع کاستی ها و اصلاح و تکمیل آن، جهت هرچه کارآمد تر کردن منشور صورت گیرد: به عنوان مثال، اصلاحاتی در زمینۀ بیان روشن شرایط تحققِ خواست های منشور، غنی تر کردن خواست های اقتصادی و اجتماعی آن، اتخاذ سمت گیری روشن و صریح در جهت منافع سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی طبقۀ کارگر و دیگر زحمتکشان و همچنین تأکید بر ضرورت از میان برداشتن ستم و تبعیض ملی و غیره، از جمله مواردی هستند که می توانند به کارآئی بیشتر منشور یاری رسانند. بی گمان احزاب و سازمان های دیگرنیز ممکن است پیشنهادهای مثبت و مفید دیگری در این زمینه ها داشته باشند.

٤- ما فکر می کنیم که در صورت رفع نارسایی ها و انجام چنین اصلاحاتی، زمینۀ پذیرش منشور به عنوان رهنمودی برای عمل و اتحاد عمل بیش تر، اصولی تر و عمیق تر می تواند افزایش یابد. طوری که نه تنها منعکس کنندۀ خواست های مبرم و حداقلی جنبش کارگران، معلمان، زنان، بازنشستگان، جوانان، مخالفان سرکوب و تبعیض علیه گرایش های جنسی و سایر جنبش های اجتماعی باشد، بلکه به پیشبرد و سازماندهی این مبارزات در نقاط مختلف ایران، در جهت اهداف عالی و درازمدت کارگران و زحمتکشان یاری رساند.
این کار باعث جلب نیروهای تازه به این منشور و به جنبش سازمان یافته، حول خواست های آن منجر خواهد شد.

با قدردانی مجدد از ابتکار و تلاش تشکل هایی که در تدوین متن اولیه این منشور شرکت داشته اند و سپاس فراوان از برگزار کنندگان همایش کلن، و با تشکر از توجه همۀ شنوندگان گرامی.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

گروه اتحاد بازنشستگان

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

بازنشستگان تامین اجتماعی خوزستان

۲ اردیبهشت ۱۴۰۲

***********

ادامه اعتصاب سراسری کارگران پروژه ای صنعت پتروشیمی

اعتصاب کارگران پروژه‌ای از روز جمعه اول اردیبهشت آغاز شده که با پیوستن هزاران کارگر از شرکت های مختلف همچنان ادامه دارد.
مهمترین خواسته کارگران افزایش حقوق ۷۹ درصدی و کاهش ساعات کار از ۱۰ ساعت به ۸ ساعت عنوان شده است./ شنبه ۲ اردیبهشت

ادامه اعتصاب کارگران پروژه‌ای
کارگران پیمانکاری شجاعی شاغل در #پتروشیمی_کرمان منطقه ویژه #سیرجان امروز شنبه دوم اردیبهشت ماه با ترک محل کارگاه اعتصاب خود را آغاز کردند.

***********

اعتصاب کارگران پروژه‌ای شاغل در فولاد آلیاژی یزد

کارگران پیمانکاری‌های نوروزی و زردادخانی شاغل در فولاد آلیاژی یزد در اعتراض به عدم افزایش دستمزد برای سال ۱۴۰۲ دست به اعتصاب زده و کارگاه را تخلیه کردند. جمعه اول اردیبهشت

باید متشکل شد و با سازماندهی بر علیه ستم و استثمار سرمایه‌داری و اختناق مبارزه کرد. افزایش دستمزد، داشتن زندگی شایسته، برخوردار بودن تمام احاد جامعه از رفاه، آسایش و امنیت، داشتن آموزش و تحصیل رایگان، درمان و بهداشت رایگان، داشتن مسکن مناسب و... حق طبیعی کارگران و زحمتکشان و تمامی افراد جامعه است. برای رهایی از بندگی، برای رهایی از ستم و استثمار متحد و متشکل شویم . سرنوشت ما باید توسط خود ما رقم زده شود.

***********

اعتصاب کارگران پروژه‌ای شاغل در پالایشگاه آبادان

کارگران شرکت اکسیر صنعت شاغل در پروژه‌ی پالایشگاه آبادان مطابق فراخوان مدیریت کمپین مرکزی کارگران پروژه‌ای نفت و گاز در اعتراض به عدم افزایش دستمزد برای سال ۱۴۰۲ دست به اعتصاب زده و کارگاه را تخلیه کردند.
کارگران پروژه‌ای شاغل در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی خواستار افزایش دستمزد مطابق با لیست پیشنهادی خود بر اساس افزایش ۷۹ درصدی هستند./ امروز جمعه اول اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲

کارگران شاغل و بازنشسته ( در بخش های مختلف ،معلمان، پرستاران، رانندگان، کشاورزان و... )بیکاران، کارگران خانه دار _ کارگران بی مزد _ در بخش های مختلف کار و تولید و خدمات، می توانند در جریان مبارزه روزانه، متشکل و سازمانیافته شده، خواست های خود را به سرمایه داران تحمیل کنند و در روند و ادامه همین مبارزه است که می شود گام های بعدی را برای رهایی از ستم و استثمار را برداشت.

***********

اتحاد طبقاتی زنان و مردان کارگر

اتحاد طبقاتی زنان و مردان کارگر در بخش های مختلف کار، تولید و خدمات، شاغل، بازنشسته و بیکار یعنی داشتن نیرو و زور بیشتر در مقابل استثمارگران. هر اندازه اتحاد و همبستگی ما بیشتر باشد، توان و زور ما بیشتر خواهد بود.
و هر چه زور طبقاتی ما کارگران و زحمتکشان بیشتر باشد، ما توان بیشتری خواهیم داشت که حاصل دسترنج خود را از حلقوم سرمایه داران بیرون بکشیم.
داشتن توان و زور طبقاتی، یعنی اینکه راه رهایی از ستم و استثمار را آسان تر کردند، یعنی اینکه بتوانیم بر سرنوشت خود حاکم شویم، یعنی رها شدن از فقر، تحقیر و نداری، یعنی داشتن یک زندگی انسانی، یعنی رهایی از یوغ بندگی و اسارت نظام سرمایه داری.

متشکل شویم و در اتحاد و همبستگی سراسری برای رهایی گام برداریم.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

***********

تجمع و راهپیمایی بازنشستگان شوش و جمعی از کارگران هفت تپه

فقط کف خیابون به دست میاد حقمون

اتحاد و همبستگی سراسری، رمز پیروزی است

تجمع بازنشستگان و کارگران شاغل هفت تپه، امروز یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۲ تجمع در مقابل سازمان تامین اجتماعی و سپس راهپیمایی بازنشستگان و کارگران شاغل هفت تپه از درب تامین اجتماعی به طرف اداره کل کار شهرستان شوش. اعتراض به دستمزد های نازل مصوب شده توسط شورای ضد کارگری و نمایندگان نظام سرمایه داری شورای عالی کارگر، در اعتراض به گرانی و تورم و کوچک و کوچکتر شدن سفره! کارگران و مزد بگیران
مبارزه، فداکاری، شرافت و کرامت را باید از زنان آموخت.
‏حضور زن مستمری بگیر تامین اجتماعی در تجمع امروز بازنشستگان به همراه جمعی از کارگران نیشکر هفت تپه

گرانی تورم بلای جان مردم
راهپیمائی و تجمع اعتراضی بازنشستگان تامین اجتماعی اهواز
جمعی از بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی اهواز در اعتراض به شرایط بد معیشتی ، دستمزد های نازل و عدم رسیدگی به خواست مطالبات‌شان، دست به تجمع و راهپیمایی زدند.
سخنرانی فریدون نیکوفر، در تجمع اعتراضی بازنشستگان شوش اینجا کلیک کنید.
سخنان ابراهیم عباسی یکی از نمایندگان کارگران نیشکر هفت تپه در تجمع اعتراضی بازنشستگان شوش اینجا کلیک کنید.

یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۲

***********

شوش فردا می آییم

برای مشاهدۀ تصاویر و سایر مطالب سندیکا اینجا کلیک کنید.

٢٧ فروردین ساعت ده صبح جلو درب تامین اجتماعی

***********

دریافتی:

فراخوان
بدینوسیله از تمام کارگران حق طلب و همیشه در صحنه هفت تپه میرساند در جهت همسویی و همصدایی با بازنشستگان عزیز در صحنه مبارزه علیه ظلم و استبداد طبقه سرمایه دارحاکم و اعتراض به مصوبه مزدی شورای ضد کارگری عالی کار دعوت میشود که همپای و همدوش بازنشستگان عزیز در روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۲/۱/۲۷ ساعت ۱۰ صبح مقابل اداره کار شهرستان شوش تجمع اعتراضی بر پا نموده و صدا مظلومیت و حق طلبی کارگران عزیز را فریاد خواهیم زد امید است که با حضور حداکثری در این تجمع سرآغازی برای ایجاد همبستگی و اتحاد در بین سایر اقشار ، کارگران و بازنشستگان سراسر کشور ایران عزیزیمان باشد

بامید فردایی بهتر برای کارگر

***********

تجمع اعتراضی جمعی از کارگران هفت تپه و بازنشستگان شهر شوش

زنده باد اتحاد و همبستگی کارگران و زحمتکشان

" فقط کف خیابون به دست میاد حقمون"

تجمع اعتراضی جمعی از کارگران هفت تپه و بازنشستگان شهر شوش، در اعتراض به فقر و نداری، در اعتراض به مزد تعیین شده توسط شورای ضد کارگری عالی کار. در اعتراض به گرانی و تورم افسار گسیخته، در اعتراض به نابرابری و تبعیض.
زنده باد اتحاد و همبستگی کارگران شاغل، بیکاران و بازنشستگان
صحبت های فریدون نیکوفرد کارگر بازنشسته سندیکای نیشکر هفت تپه امروز یکشنبه /۲۰/فروردین ۱۴۰۲/در مقابل فرمانداری شوش اینجا کلیک کنید.
صحبت های یوسف بهمنی کارگر مطالبه گر نیشکر هفت تپه امروز در تجمع کارگران و بازنشستگان مقابل فرمانداری شوش اینجا کلیک کنید.

یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۲

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

***********

تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی اهواز

زنده باد اتحاد و همبستگی کارگران و زحمتکشان

علیه فقر و نداری، ستم و نابرابری، علیه دستمزد های چندین برابر زیر خط فقر
فریاد بازنشسته: «گرانی، تورم، بلای جان مردم»!
تجمع و راهپیمایی اعتراضی بازنشستگان تامین اجتماعی اهواز، شوشتر. / یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۲

***********

تجمع بازنشستگان مخابرات

تجمع بازنشستگان مخابرات تبریز، بازنشستگان اداره‌ی مخابرات مریوان و بازنشستگان مخابرات اصفهان مقابل ساختمان مرکزی مخابرات چهارباغ بالا اینجا کلیک کنید.

***********

تجمع اعتراضی مقابل فرمانداری شهر شوش.

اعتراض به مصوبه شورای( ضد کارگری) عالی کار

تجمع و راهپیمایی بازنشستگان تامین اجتماعی اهواز- میدان کارگر روبروی سازمان تامین اجتماعی
"رئیسی بی عرضه برگردد برو تو حوزه"
"تاحق خود نگیریم از پا نمی نشینیم"
"فقط کف خیابون به دست میاد حقمون"
"درمان رایگان حق ماست"

***********

تجمع اعتراضی مقابل فرمانداری شهر شوش.

اعتراض به مصوبه شورای( ضد کارگری) عالی کار

تجمع و راهپیمایی کارگران بازنشسته شوش در اعتراض به سطح نازل دستمزدها، وضعیت بد معیشتی، در اعتراض به فقر، به تورم و گرانی، در اعتراض به نهاد های حکومتی سرمایه سالار که با تعیین دستمزد های چندین برابر زیر خط فقر ، زندگی جهنمی را برای میلیون های نفر را تعیین می کنند.

***********

اعتراض به افزایش تحقیر کننده دستمزد

دوشنبه ۱۴ / فروردین / ۱۴۰۲ شوش مقابل فرمانداری

***********

بازنشستگان، بیکاران و زنان خانه دار، کارگران شاغل، خیابان ها را باید به تصرف در آورد، خیابان، کارگاه و کارخانه و دیگر مراکز کار و تولید را به مرکز اعتراض، تجمع و اعتصاب تبدیل کنیم.

در کنار هم بر علیه فقر و نداری به پا خیزیم، قدرت ما می تواند کوه را جا به جا کند.

زندگی بهتر را ما می توانیم بسازیم.

فقط کف خیابان به دست میاد حقمون!

بازنشستگان شوش /دوشنبه /۷/فروردین/۱۴۰۲

***********

دعوت بازنشستگان شوش از کارگران شاغل و بازنشسته

اطلاع دارید که نهاد سرمایه سالار حکومتی یعنی " شورای عالی کار" با تصویب مبلغ بسیار ناچیز و چندین برابر زیر خط فقر دوباره بیشتر و بیشتر از گذشته فقر و نداری را بر ما تحمیل می کنند.

بازنشستگان، هم زنجیران؛
سرمایه داران تمام دسترنج ما را غارت کرده و همچنان غارت می کنند و با حاصل دسترنج ما در داخل و خارج از کشور در حال کیف و حال خودشان هستند و با حاصل دسترنج ما چنان زندگی برای خود فراهم آورده اند که ما نمی توانم حتی آنها را تصور کنیم.
هم سرنوشتان، بازنشستگان، کارگران، مزد بگیران، معلمان، پرستاران، بیکاران، کارگران بی اجر و مزد (زنان خانه دار)، و تمام انسان های برابری خواه و عدالت طلب، همگی باید بر علیه "شورای عالی کار" برعلیه تمامیت سیستمی که عامل این سیه روزی هاست، ایستاد و حق خود را پس بگیریم.
در کنار هم باشیم و در کف خیابان با صدای بلند از خواست و مطالبه خود دفاع کنیم.
بازنشستگان، بیکاران و زنان خانه دار، کارگران شاغل، خیابان ها را باید به تصرف در آورد، خیابان، کارگاه و کارخانه و دیگر مراکز کار و تولید را به مرکز اعتراض، تجمع و اعتصاب تبدیل کنیم. در کنار هم بر علیه فقر و نداری به پا خیزیم، قدرت ما می تواند کوه را جا به جا کند.

زندگی بهتر را ما می توانیم بسازیم.

فقط کف خیابان به دست میاد حقمون!

بازنشستگان شوش /دوشنبه /۷/فروردین/۱۴۰۲

***********

یکشنبه های اعتراضی

تجمع اعتراضی بازنشستگان شوش و هفت تپه به وضعیت بد اقتصادی و معیشتی، در اعتراض به تورم و گرانی، در اعتراض به دستمزد های ناچیز.
درود به کارگران بازنشسته شوش و هفت تپه که درس مبارزه و پایداری را در کارخانه آموخته اند و در صحنه خیابان به کار می بندند. امروز با وجود هوای بارانی به خیابان آمده اند و خواسته های خود را فریاد می زنند.

یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲، روبروی فرمانداری شوش

***********

حضور بازنشستگان الزامیست

یکشنبه ٦ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰ صبح

تجمع بازنشستگان مقابل فرمانداری شوش

***********

دیروز بعد از تجمع اعتراضی بازنشستگان شوش در مقابل فرمانداری تعدادی از بازنشستگان با خبر شدند که مخبر معاون دولت رٸیسی به اتفاق هیئتی در شهر شوش میباشند.
چند تن از بازنشستگان به نام های احمد خنیفر، فریدون نیکو فرد، عیسی شوهانی، شبیب الکثیر وعیسی مظفری این امکان را داشتند که یقه مخبر را بگیرند و در رابطه با وضعیت و شرایط بد معیشتی بازنشستگان صحبت کنند و خواست و مطالبات بازنشستگان را دو باره یاد آور شوند. دو ستان بازنشسته عنوان کردند که یکی از شعار های بازنشستگان بر علیه ایشان (مخبر) می باشد. فیلم پیوست در این ارتباط می باشد.

***********

تصمیم دولت و کارفرمایان به فروراندن بیشتر طبقۀ کارگر در اعماق فقر مطلق

سرانجام پس از هیاهوی چندش آور مجمع حامیان نظام سرمایه داری و گماشتگان آن یعنی «شورای عالی کار» پیرامون تصمیم گیری دربارۀ افزایش حداقل دستمزد سال ۱۴۰۲، در روز ۲۹ اسفند ۱۴۰۱بر اساس اراده دولت و سرمایه داران حاکم، پایه مزد اسمی ماهانه کارگران معادل رقم ۵۳۰۸۲۸۴ تومان تعیین شد. همچنین بن کارگری، ۱۱۰۰۰۰۰تومان و حق مسکن ۹۰۰۰۰۰ تومان اعلام گردید. دو رقم آخر ( بن کارگری و حق مسکن) که در واقع بخشی از اقلام اصلی درآمد کارگران هستند، جزء مزایا محسوب می شوند و نه مزد و از این رو همۀ کارگران را در بر نمی گیرند. در اکثر کارگاه ها و مراکز تولیدی، کارفرمایان با تکیه بر به اصطلاح «اصلاحیه» های قانون کار و یا صرفا بر اساس زور، تهدید و حمایت مقامات رسمی، از پرداخت آنها به کارگران سرپیچی می کنند. همین امر در مورد پرداخت حق بیمۀ کارگران هم صادق است. برای مطالعۀ متن کامل اینجا کلیک کنید.

***********

سال ۱۴۰۲، سال استثمار بیشتر

شورای عالی کار، این نهاد حکومتی با تعیین دستمزد سال ۱۴۰۲ برای میلیون های کارگر و مزد بگیر، فقر و نداری و همزمان استثمار بیشتر را تصویب کرده است. شورای عالی کار با مکانیزم سه جانبه گرایی، متشکل از نماینده دولت، کارفرمایان و نماینده کارگر ( کذایی) همگی در راستای منافع کارفرمایان و صاحبان سرمایه برای کارگران مزد تعیین می کنند.
تعیین مزد سال ۱۴۰۲، چندین برابر زیر خط فقر رسما از طرف نهاد حکومتی به معنی تحمیل فقر و نداری بیشتر است.
نظام سرمایه داری حاکم در ایران با ایجاد نهاد های خود ساخته، برای میلیون ها میلیون کارگر و خانواده های آنها تصمیم می گیرند که سال جدید را چگونه آغاز کنیم، تعیین می کنند فقر بیشتر را ، دسترسی ما به تمام نعماتی که توسط ما کارکران ساخته می شود ممنوع می شود، دسترسی به بهداشت و آموزش، داشتن زندگی انسانی، رفاه و آسایش و همگی تابعی شده است از دیکتاتوری نظام سرمایه داری.
دیکتاتوری سرمایه داران برای میلیون ها انسان نقشه می کشند، فقر را عادی سازی می کنند، نابرابری ها و تبعیض را عادی سازی می کنند، استثمار را نعمت می دانند و توسط انواع رسانه های غول پیکر چنان تبلیغ می کنند که ما باید شاکر و سپاسگذار سرمایه داران باشیم، چرا که آنها برای ما " کار آفرینی" کرده اند. این یعنی دیکتاتوری سرمایه داری، یعنی فریب مردم توسط رسانه های تبلیغاتی.

کارگران و مزد بگیران؛
چاره ما وحدت و تشکیلات است، چاره ما این است که نظام استثمارگر سرمایه داری را به زیر بکشیم.
چاره این است که به این روابط و مناسبات نابرابر پایان دهیم.
ما کارگران باید آگاهانه مبارزه کنیم، بدانیم که حاصل کار و رنج ما باید در اختیار خود مان باشد، حاصل رنج و کار ما باید برای رفاه و آسایش مورد استفاده قرار گیرد، ما باید مبارزه کنیم برای رهایی از مناسباتی که عامل این سیه روزی هاست.
متشکل شویم، بر علیه سرمایه داری مبارزه کنیم، خود بر سرنوشت خود حاکم شویم و نگذاریم حاصل کار و رنج ما به جیب سرمایه داران سرازیر شود. متحدانه برای زندگی خود تصمیم گیرنده باشیم.
باید بر علیه شورای عالی کار، این نهاد حکومتی و سرمایه سالار ایستاد و درب این نهاد و دیگر نهاد های سرمایه سالار را به گِل گرفت.

زنده باد مبارزه.

***********

سال نو را بر کارگران و زحمتکشان و مردم شریف ایران شاد باش می گویم.

سال جدید، سال ۱۴۰۲ را در شرایطی آغاز می کنیم که فقر و نداری، تورم و بیکاری، نبود تشکل های مستقل کارگری، دستمزد های چندین برابر زیر خطر فقر، فساد و تباهی، تبعیض و نابرابری ها همچنان ادامه دارد. امیدوارم که سال ۱۴۰۲ سال رهایی از فقر و نداری، سال اتحاد و همبستگی کارگران و زحمتکشان باشد.
آغاز سالی که در آن همه انسان ها دارای زندگی شایسته و انسانی باشند و کسی مورد ستم و استثمار قرار نگیرد.

سال نو بر همگی شما عزیزان مبارک باد.

علی نجاتی کارگر بازنشسته سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱


_____________________________

برای مطالعه و مراجعه به اخبار دی تا پایان سال اینجا کلیک کنید.

برای مطالعه و مراجعه به اخبار خرداد تا پایان دی ماه اینجا کلیک کنید.

برای مطالعه و مراجعه به اخبار و مطالب پیشین سندیکای هفت تپه اینجا کلیک کنید.