افق روشن
www.ofros.com

اخبار، گزارش، مصاحبه و مطالب کارگری


سندیکای هفت تپه                                                                                                                       شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸ ژوئن ۲۰۲۲

پیروز باد جنبش نان کار آزادی

"نه سازش نه تسلیم نبرد تا پیروزی"

برای مشاهدۀ تصاویر، کلیپ ها و مطالب سندیکا اینجا کلیک کنید.
تجمع و راهپیمایی بازنشستگان هفت تپه، شوش و کاغذ پارس در اعتراض به تبعیض، فقر، تورم و گرانی.
باز نشستگان پس از تجمع در مقابل فرمانداری شوش در ادامه دست به راهپیمای در خیابان های شوش زدند.

شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

***********

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه اعلام می دارد:

جان هم طبقه ای ما رضا شهابی در خطر است و ما قویا نگران حال او می باشیم!
ازاردیبهشت ماه و پیش ازروز جهانی کارگرامسال، ما شاهد بازداشت فعالان فرهنگیان و فعالان کارگری می باشیم.
رضا شهابی و حسن سعیدی دوعضو سندیکای واحد به ترتیب در تاریخ های ۲۲ و ۲۸اردیبهشت ماه بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل گردیدند.
سندیکای نیشکرهفت تپه به همراه کارگران شرکت واحد بازداشت این دوعضو سندیکا را بشدت محکوم می کند و خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط رضا شهابی و حسن سعیدی می باشد.
رضا شهابی بعد از یکماه بازداشت و بازجویی های مکرراعلام داشته است؛ چنانچه او را آزاد نسازند، دست به اعتصاب غذا خواهد زد. بدین ترتیب رضا شهابی علیرغم وخامت جسمانی، دست به اعتصاب غذا زده و اعلام کرده با توجه به احترامی که برای وکلایم آقایان رئیسیان و تاج و تمامی همکاران و دوستان دارم. «عمودی به زندان آمده ام افقی هم به بهشت زهرا خواهم رفت.»
اعلام اعتصاب غذا این کارگر زندانی در بند ۲۰۹ زندان اوین در اعتراض به پرونده سازی، بازجویی های پی در پی و طولانی و تهدید های بازجویان، و شرایط بد اتاق های ۲۰۹ وعدم رسیدگی پزشکی، یعنی دردست گرفتن جان شیرین خود که یگانه سلاح هر زندانی در زندان است، مقاومت آشکار او در برابر بازجویانش می باشد که تلاش دارند پرونده ناچسبی را به او منتسب نمایند.
جا دارد صدای اعتصاب غذای رضا شهابی در زندان اوین، با توجه به نگرانی اعضاء خانواده و همسرِهمیشه یِ همراه اوخانم ربابه رضایی و همکاران وی درسندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه، بوسیع ترین شکل رسانه ای و مورد توجه افکارعمومی قرار گیرد. نگذاریم صدای رضای شهابی در زندان خاموش و فراموش گردد!
بیرون کشیدن اعتصاب غذا ازپشت دیوارهای قطورزندان به عرصه جامعه و شکستن حصار زندانبانان وسانسورخبری، رنج و شکنج زندانی را در معرض داوری و حق خواهی مردم قرارمی دهد.
ما فعالان سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، برآنیم: بازجویی و تحت فشار گذاشتن فعالین سندیکایی و معلمان و دیگر فعالان اجتماعی اعم از زنان و نویسندگان و ... نه مانع تعطیلی پیوند همگرایی کارگران، معلمان، بازنشستگان و سایر گروههای مطالبه گر مردمی درجامعه است؛ نه راه را بر استمرار اعتراضات فرهنگیان و کارگران و سایر اقشاراجتماعی می بندد جا دارد که فعالان بازداشتی به آغوش گرم خانواده و به محیط های کار خود باز گردند و همه گان از دلشوره و نگرانی در آیند.
برما فعالان سندیکای کارگران نیشکر هف تپه؛ واضح و مبرهن است بکار بردن روشهای قرون وسطایی بر اراده‌ی همکاران کارگر شناخته شده سندیکای کارگران شرکت واحد (رضا شهابی و حسن سعیدی) و معلمان زندانی در مسیر عدالت‌خواهی آنان تاثیر منفی نگذاشته و نخواهد گذاشت. و ما خواهان آزادی بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی می باشیم!

***********

تجمع و راهپیمایی بازنشستگان در شهر شوش.

برای مشاهدۀ تصاویر، کلیپ ها و مطالب سندیکا اینجا کلیک کنید.

***********

تجمع و راهپیمایی بازنشستگان در شهر شوش.

تجمع و راهپیمایی بازنشستگان در شهر اهواز

چهارشنبه ۲۵/خرداد/۱۴۰۱

تجمع اعتراضی بازنشستگان تأمین اجتماعی اهواز
تجمع اعتراضی بازنشستگان تأمین اجتماعی اهواز، مقابل استانداری خوزستان و فرمانداری اهواز

سه شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۱

***********

خطاب به کارگران و سازمان های جهانی کارگری

هیجدهمین کنگره فدراسیون اتحادیه های کارگری جهان ( WFTU) به میزبانی اتحادیه کارگران ایتالیا از ششم تا هشتم ماه مه در رم بر گزار گردید در این کنگره، علیرضا محجوب ( دبیرکل خانه کارگر ) با رأی اعضای هیجدهمین کنگره فدراسیون اتحادیه کارگران جهان ( WFTU) به عنوان نایب رئیس این فدراسیون انتخاب شد.
کارگران آگاه و تشکل های کارگری ایران انتخاب علیرضا محجوب را به عنوان نایب رئیس این فدراسیون محکوم می کنند. واقعیت این است که خانۀ کارگر که نام و عنوان جعلی و تقلبی «کنفدراسیون عالی کارگران» ایران بر خود نهاده و با این عنوان قلابی در مجامع جهانی شرکت می کند یک نهاد امنیتی، سیاسی وابسته به دولت بیش نیست و مانند اغلب نهادهای سیاسی و امنیتی یک بنگاه اقتصادی و سهم بر و جیره خوار رانت های ناشی از قدرت است. علیرضا محجوب سال هاست در جایگاه دبیرکل خانه کارگر قرار دارد و علاوه براین با استفاده از موقعیت ممتازی که به خاطر وابستگی به نهاهای سیاسی و امنیتی داشته چهار دوره نیز به نمایندگی مجلس شورای اسلامی منصوب شده است. خانه کارگر امکانات، قدرت و ثروتی که در اختیار دارد از راه سر سپردگی به حکومت و به بهای سرکوب و مهار زدن به جنبش کارگری و منحرف کردن مبارزه کارگران به دست آورده است. خانه کارگر که خود را به عنوان سازمانی کارگری در مجامع بین المللی جا می زند، در ادارۀ مستغلات و خانه سازی، خرید و فروش کالا و ادارۀ شرکت‌ ها فعال است. برای مشاهدۀ و مطالعۀ متن کامل اینجا کلیک کنید.

***********

تجمع و راهپیمایی بازنشستگان در شوش.

بازنشستگان پس از تجمع در مقابل فرمانداری شوش با نشان دادن سفره های خالی دست به راهپیمایی در سطح شهر شوش زدند . در این راهپیمایی بازنشستگان هفت تپه شوش، کاغذپارس وسایر بازنشستگان کارخانه های دیگر حضور داشتند.

امروز یکشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۱

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

***********

راهپیمایی بازنشستگان شوش به طرف فرمانداری

شنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۱
بعد از راهپیمایی و تجمع اعتراضی بازنشستگان، فرماندار شوش در جمع بازنشستگان حضور پیدا کرد.
هر چند اعلام شده که ۲۵ خردا ماه،قرار است مابی التفاوت ها واریز شود، اما همچنان بازنشستگان برای کسب حقوق پایمال شده خود مبارزه را ادامه خواهند داد. از جمله دیگر خواست بازنشستگان، در یافت همسان سازی و ۲۵ درصد متناسب سازی که از سال ۱۴۰۰، پرداخت نشده و بر اساس مصوبه های اعلام شده‌ باید افزایش ۵۷ درصد و ۳۸ درصد به بازنشستگان پرداخت شود.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

***********

مبارزه جنبش کارگران و زحمتکشان به پیش خواهد رفت.

ما برای داشتن زندگی شایسته و انسانی و برای به دست آوردن مطالبات، به کف خیابان ها آمدایم، اعتراض می کنيم تا به دست‌ آریم نان و آزادی را.
صاحبان زر و زور از هر امکانی استفاده می کنند تا صدای ما را خفه سازند!
اما تهدید، زندان و گلوله نمی تواند ما را از رسیدن به دنیای آرزوها باز دارد. گلوله های سربی نتوانست صدای برابری طلبی ما را خاموش سازد، پس مطمئن باشید که سانسور و عدم خبر رسانی توسط رسانه های داخلی و همچنین قطع اینترنت، در مقابل عزم جزم ما شکست خواهد خورد، همانطور که دی و آبان و آبادان و تشنه نگاه داشتن خوزستان نتوانست خللی در عزم و اراده ما ایجاد کند.

لشکر ما به حرکت در آمده، پیروز از آن ماست

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

***********

تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی هفت تپه و کاغذ پارس

تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی هفت تپه و کاغذ پارس در محوطه اداری تامین اجتماعی سه شنبه.۱۴۰۱/۳/۱۷

تجمع باز نشستگان شوش.
لازم به توضیح است که بیشتر مواقع در خوزستان، اینترنت قط و یا بسیار ضعف میباشد

تجمع کارگران شهرداری شوش در مقابل فرمانداری
کارگران شهرداری شوش نسبت به عدم امنیتی شغلی وعدم پرداخت بیش از سه ماه دستمزد چندین روز است که در مقابل فرمانداری دست به تجمع زده اند. لازم به یاد آوری است که تجمع اعتراضی کارگران و بازنشستگان در شرایطی برگزار می شود که هوا شوش شرجی و گرمایی بیش از پنجاه درجه می‌باشد و از زمین و آسمان بر مردم خوزستان ستم می بارد.

بازنشستگان تامین اجتماعی هفت تپه، کاغذ پارس و شوش

شنبه تا چهارشنبه ساعت ده صبح درب فرمانداری همه می آییم

***********

زنده با جنبش نان کار آزادی

تجمع پرشور بازنشستگان شهرستان شوش و هفت تپه و همراهی کارگران شهرداری
اعتراض به کاهش مصوبه شورای عالی کار توسط دولت که توسط سازمان تامین اجتماعی جهت تاییدیه نهایی به دولت ارسال شده بود ومبلغ افزایش حقوق ومستمری سال ۱۴۰۱ سایرسطوح که بیش از ۹۵ درصد بازنشستگان را شامل میشود و بدعت جدیدی توسط دولتی است که هیچ گونه بودجه ایی جهت این افزیش را نمی پردازد.
بازنشستگان ابتدا تجمع را از درب دفتر نماینده شروع وبه جلوی فرمانداری وسپس مرکز شهر میدان هفت تیر رساندند.
بازنشستگان تاکید کردند که تجمع مستمر بوده وفردا درب اداره کار وسازمان تامین اجتماعی نیز تا حصول نتیجه ادامه داشته باشد. قابل ذکر میباشد که کارگران شهرداری شوش به دلیل عدم پرداخت بیش از سه ما مطالبات خود به همراه بازنشستگان در تجمع مقابل فرمانداری شوش حضور داشتند.

دوشنبه ۱۶خرداد ۱۴۰۱

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

***********

تجمع بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی

در تداوم دادخواهی و اعتراض به عدم رسیدگی به خواست های رفاهی و درمان با شعارهای؛
معیشت، منزلت،سلامت، حق مسلم ماست! / درمان رایگان حق مسلم ماست! / زندگی بالای خط فقر حق مسلم ماست / حقوق بالای خط فقر ۱۸ میلیون حق مسلم ماست! / همسانسازی مطابق اصل ۹۶ و ۱۱۱ و....حق مسلم ماست! / تورم، گرانی،بلای جان مردم! / تورم دلاریه! حقوق ما ریالیه! / و.......

یکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱

سندیکای کارگران نیشکر هفت نپه

***********

سندیکای کارگران نیشکر هف تپه

خود را در ماتم غیر قابل جبران مردم آبادان سهیم می داند!

مردم شریف و زحمتکش آبادان!
فساد ناشی از تباهی و زخم بجا مانده ازمرگ فزاینده مردم در آتش افروزی «سینما رکس» آبادان که مردم به ناگزیر برای فرار از مهلکه به طرف درهای خروجی روی آوردند، ولی درها بسته شده بود و حدود۴۲۰ نفر به هنگام تماشای فیلم "گوزن ها" درمیان شعله‌های آتش جان باختند. آن زخم تا به امروز با شماست، جنگ و خانه خرابی مردم و دهها درد بی درمان دیگری که در این چهار دهه با شما مردم گذشت تا با حادثه دردناک فروریزی ساختمان متروپل آبادان روبرو شدیم.
آنچه دربیش ازچهاردهه پیش دراین شهرحادث شد (آتش سوزی سینما رکس) وآنچه امروزبروزکرد (فروریزی سازه متروپل) وناکارآمدی جنایت حسین عبدالباقی از یک جنس نیست. جنایت پیشین در دل درهای بسته سینما و بدور از چشمان مردم و جنایت امروز با توجه به هشدارهای مکرر، دربرابر چشمان مردم شهر رُخ داد و تا به امروز دهها و صد ها فیلم و گزارش از این جنایت در سطح شبکه های مجازی دست به دست می گردد.
این جنایت مرگ آفرین در وارسی علت بروز حادثه متروپل آبادان، نشانگرفسادی گسترده میان مالک ساختمان، پیمانکار، ناظر و دستگاه‌های اداری استانداری- شهرداری- شورای شهر و بخش واگذاری مجوز ساختمان و همه و همه ... مسئول اند که باید به طور جدی با آن‌ها برخورد شود تا اینگونه حوادث ناگوارتکرارنشود. بگمان ما این سطح جرم انگاری در برابر چشمان مردم، قطعا جرم آن دسته ازمسئولینی ایست که قصوربازگذاشتن دست امثال حسین عبدالباقی را مهیا ساخته اند.
ما برآنیم در جامعه ما عبدالباقی ها یک شبه رشد نمی کنند و بالا کشیده نمی شوند و سازه متروپل نیز یک شبه بالا نمیرود بلکه این گونه سازه های ناپایدار که جان و هستی مردم را به تباهی می کشند و مردمی را داغدار می سازند، حاصل سال ها دزدی و چپائل، چشم فرو بستن دست اندرکاران حکومتی و بسان شتردیدی، ندیدی کسانی است که وظیفه برخورد با متخلف زمیخوار و رانتخواز را ازسرخود وا می کنند تا آنان در بی مسئولیتی و بی درایتی چشمگیر حادثه آفرینند و چشمان مردم را اشکبار نمایند!
مردمی که در برابر بد مدیریتی و بی مسئولیتی، همه دست اندرکاران استان و شهرستان، درمانده و بی صدایند و همچنان فریاد دادخواهی سرمی دهند. برای ما کارگران روشن است که این حادثه نتیجه قدرت سرمایه و سود بری و منفعت طلبی مشتی ارازل و اوباش مال اندوزی است که به پشتوانه رایزنی و دست و دل بازی کسانی که درکل استان، چنین نکبتی را بر جامعه ابادان وارد ساختند. مافیای ساخت و سازی که نسبت به سلامت جان و هستی شهروندان هیچ احساس مسئولیت انسانی در خود نمی بیند.
ما درگذشت همه ساکنان سازه متروپل آبادان و داغ وارده بر خانواده آنان را به سان ترکش خمپاره جنگ هشت ساله برجان و تن مردم زحمتکش خوزستان می شناسیم و آنرا بار دیگر به عینه داغ آتش افروزی سینما رکس آبادان، بر جان خسته و غمزده آبادان و ایران عزادار و اندوهبار می شناسیم و خود را در کنار همه آنان می یابیم.
شادی سازماندهی شده همایش "سلام فرمانده" درتهران و سایر استان ها را نمک پاشیدن به زخم دهن واکرده مردم آبادان و نفرت پراکنی جدایی قومی می شناسیم.
ما کارگران سندیکایی نیشکرهفت تپه، خود را در همدردی و همنوایی مردم آبادان و همه خانواده هایی سهیم می دانیم که با غمی جانفرسا و مصیبت بار هنوز که هنوز است ازدوم خرداد تا به این سو، به دنبال عزیزانشان زیر خروار ها آوار فروریخته می گردد و هیچ مقام مسئولی نیز پاسخگوی آنان نیست و در این رخداد جگر خراش تنها این مردم ان که به کمک و یاری عزیان خود شتافته اند.! ما برانیم غم مردم آبادان، غم ما کارگران هفت تپه هم است. این درد مشترکی ایست که با کنار هم بودن درمان می یابد.

۸ خرداد ۱۴۰۱

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

***********

"تیری که به سنگ خواهد خورد"

دردهه اول پس از انقلاب ، تقریبا اکثریت مردم زحمتکش به حاکمیت اطمینان واعتماد داشتند. سختی های زندگی را به جان خریدند تا حکومت خواسته هاوامیدهایی را که برای آن به پا خاسته بودند، را بر آورده کند.
حاکمیت از این اعتماد مردمی آن چنان سوء استفاده کرد به طوری که هرکسی کمترین اختلاف نظری با نظام داشت را با برچسب هایی چون ضدانقلاب ، مفسدفی الارض ، طاغوتی ویا جاسوس آمریکا، انگلیس، اسراییل وشوروی سرکوب می کرد.
حکومت با ایجاد رعب و وحشت وبا همین برچسب ها هرگونه اعتراض حق طلبانه ای را در محیط های کار ( کارخانه ها ، دانشگاه ها ، مدارس ،بیمارستان ها و اداره ها....‌) توسط عوامل خود در نطفه خفه می کرد.
با گذشت زمان حکومت نشان داد که نه می تواند ونه می خواهد به مطالبات مردم پاسخ دهد درنتیجه وجهه خود را از دست داد ودیگر از اعتماد واطمینان سالهای اول انقلاب خبری نبود ونیست. درچنین شرایطی اعتراضات خیابانی بارها در شهرهای مختلف کشور شکل گرفته وادامه دارد( هرچند حکومت آن ها را کار اشرار وعوامل خارجی می داند!) . اعتصابات کارگران، معلمان، کادر درمان وکارمندان هر روز بیشتر گسترش پیدا کرده ودرکنار سرکوب همیشگی، درچند ماه گذشته حاکمیت به جای پاسخ به خواسته های کارگران ومعلمان تعداد زیادی از فعالان را دستگیر وبازداشت کرده است.
دراین رابطه ، حکومت برای رهایی از استیصال چندین ساله خود دست به نمایش نخ نما شده ومضحکی زده است وتلاش دارد با سلاح زنگ زده ی دهه اول انقلاب این فعالین را عوامل وجاسوسان کشورهای بیگانه معرفی کند.
دراین راستا صدا وسیما مثل همیشه وارد میدان می شود وبا وقاحت تمام تلاش می کند به اشکال مختلف این طرح را به خورد مردم دهد حال آنکه مردم حتی حقیقتی که از صدا وسیما مانند(ماست سفید است ) پخش شود را با شک وتردید می پذیرند.
ارتباط واعتماد بین فعالین صنفی با همکاران خود به قدری تنگاتنگ و از روی آگاهی وشناخت کامل می باشد که هیچ نیرویی نمی تواند به آن خدشه ای وارد وموجب تفرقه بین آنان شود و وقتی یک برنامه آبکی تلویزیونی تلاش می کند این فعالان را جاسوس معرفی کند! کسی این خزعبلات تکراری را باور نمی کند.
همانگونه که حاکمیت نتوانست درتخریب شخصیت فعالینی چون اسماعیل بخشی وسپیده قلیان با تمام آن شکنجه ها موفقیتی کسب کند، در رابطه با این فعالین بازداشت شده نیز تیرش به سنگ خواهد خورد.

اسماعیل گرامی کارگر بازنشسته

زندان تهران بزرگ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴

ارسالی به سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

***********

تجمع اعتراضی بازنشستگان تامین اجتماعی شوش وحومه علی رغم تهدید شورای تامین

بازنشستگان شهرستان شوش که در روز شنبه ۳۱ اردیبهشت ازسوی شورای تامین شهرستان منع شده بودند بدون توجه به هشدار خلاف قانون این شورا مجددا در اعتراض به تصویب و اعلام نکردن افزایش سالیانه توسط دولت ومشکلات عدیده صنفی تجمع کردند وخواستار عدم دخالت دولت در تصویب افزایش مستمری سالانه وتعیین مدیران این سازمان و بیرون کردن دست دولت درجیب این سازمان شدند.
دراین تجمع از افرادی که بعنوان نماینده گروه واتساپی بازنشستگان با شورای تامین جلسه برگزار کرده بودند و طی بیانیه ای خواستار کنسل شدن تجمع بدلیل وعنوان شرایط خاص کشور ومنطقه شده بودند شدیدا انتقاد شده وانها را عامل دولت دانستند.
بازنشستگان اعلام کردند بی توجهی دولت به قانون تامین اجتماعی وکار ومصوبه شورای عالی کار درخصوص نحوی افزایش مستمری سالانه را برنمیتابند وبه تجمع خود تا رعایت قانون توسط دولت رئیسی ادامه خواهند داد انها معتقد هستند که بدلیل تعلل بی دلیل ومشکوک دولت لازم است تجمع بعدی درب فرمانداری انجام شود.

یکشنبه ۱/خرداد/۱۴۰۱

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

***********

حمله به منازل و بازداشت فعالین کارگری محکوم است!

این روز های ما شاهد بازداشت های گسترده تری هستیم؛ بازداشت فعالین جنبش کارگری و نمایندگان کارگری و دیگر معترضین که در کف خیابان برای داشتن نان و آزادی دست به مبارزه میزنند.
حاکمیت به جای پاسخ گویی به خواست و مطالبه به حق کارگران و مزد بگیران، با پرونده سازی و سناریو های نخ نما تلاش دارد صدای هر گونه حق طلبی را در نطفه خفه سازد.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه بازداشت اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد، آقایان، رضا شهابی و حسن سعیدی و هجوم به منزل داود رضوی و همچنین ادامه بازداشت ریحانه انصاری نژاد، از کارگران و فعالین کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری را محکوم می کند. سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه خواستار پایان دادن به فضای سرکوب و ارعاب می باشد.

فعالین در بند را بی قید و شرط آزاد کنید.

سندیکای کارگران‌ نیشکر هفت تپه

***********

از اعتصاب رانندگان و کارگران حق طلب شرکت واحد حمایت کنیم

نارضایتی رانندگان بی آر تی در سامانه های مختلف شهر تهران و بی اعتنائی مداوم مقامات شرکت واحد و شهرداری تهران به خواست های آنها منجر به تحصن و اعتراض به عدم افزایش مزدهایشان گردید. در تاریخ ۲۶ اردیبهشت، کارگران با روی آوردن به اعتصاب در اکثر سامانه ها و خطوط بی آر تی خواهان افزایش مزد به میزان ۵۷درصد شدند.
در حالی که شورای عالی کار حداقل مزد تحقیر آمیز را در سال ۱۴۰۱ تا سقف ۵۷ درصد به کارگران تحمیل کرد، و افزایش دیگر سطوح مزدی نیز در همین حدود تعیین شده، اما مدیریت شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه فقط با افزایش ۱۰ درصد موافقت کرده است. این اقدام ضد کارگری مدیریت شرکت واحد با مخالفت رانندگان و دیگر کارگران شرکت روبرو گشته است. اعتصاب رانندگان برای افزایش مزد تا سقف حداقل ۵۷ درصد موجب اختلال در حمل و نقل درون شهری و تجمع مسافران در ایستگاه های سطح شهر شده است. ایجاد تجمع مسافران در ایستگاه ها و اعتصاب رانندگان، مسئولان شهرداری و شرکت واحد و نیروهای امنیتی را به وحشت انداخته است.
برای مطالعه متن کامل اینجا کلیک کنید.

***********

پرونده سازی بر مبنای دروغ، توطئه ای نخ نما علیه فعالان کارگری و معلمان

نه تنها قافیه دستگاه سیاسی در مقابله با مشکلات اقتصادی و اجتماعی تنگ شده است؛ بلکه واقعیت نشان می دهد که دولت در حل همه بحران های درگیر ناتوانی و بی کفایتی خود را به اثبات رسانده است. به همین دلیل سیاست مداران حاکم از سایه خود هم می ترسند و برای آنکه سلطۀ خود را که هروز بیشتر زیر سئوال می رود حفظ کنند، به کثیف ترین حقه های غیر اخلاقی توسل می جویند.
در جدید ترین حقه بازی های سیاسی، مجبور شده اند از روش های حقیرانه و نخ نما استفاده کنند. نیروهای امنیتی برای سرپوش گذاشتن بر ناتوانی دولت در پاسخ گویی به مشکلات عدیده، راحت ترین راه را انتخاب کرده اند. در حالی که جامعه در تب بی عدالتی و فقر فزاینده می سوزد و هیچ چشم اندازی برای رفع کم ترین مشکل و محرومیت مردم وجود ندارد، فعالان کارگری و معلمان زحمتکش را زیر عنوان « تماس با نیروهای خارجی و تشکیل هسته های اعتراضی خیابانی»، دستگیر و با تبلیغ گسترده چنان وانمود می گردد که گویی به کشف «کانون شورش در شهرها » دست یافته اند. حبیبی، ابراهیمی، باغانی و بداغی را با غیر انسانی ترین روش دستگیر و به اتهام تماس با عوامل بیگانه به زندان می اندازند. در تکمیل این پروژه مضحک رضا شهابی، کیوان مهتدی، آنیشا اسدالهی و ریحانه انصاری را با عنوان شریک جرم در این «توطئه بزرگ » بازداشت می کنند و اطلاعیه صادر می شود که «کانون فرماندهی» اعتصابات معلمان و اعتراضات کارگران و مردم شهرهای مختلف را کشف کرده اند. بانیان چنین تفکراتی تاریک اندیشی و حقیقت کُشی خود را به همه تعمیم می دهند و ترفند دائمی خود را که دروغ پراکنی، فریبکاری و پایمال کردن حقوق مردم است برای هزارمین بار تکرار می کنند. غافل از آنکه مردم برای همیشه فریب نخواهند خورد و میلیون ها و میلیون ها مردمی که همه روزه شاهد عملکرد قدرتمندان و افزایش فقر و سیه روزی و حق کشی هستند با پخش چنین اباطیلی گمراه نخواهند شد و اگر حاکمیت تصور می کند که با افزایش سرکوب و فشار از یک سو و سیل فریب و دروغ از سوی دیگر توده های حق طلب را از مبارزه و تلاش باز خواهد داشت تا بتواند مقاصد ناروای خود را عملی کند دچار خطای بزرگی شده است. تلاش های ظالمانۀ مسئولان قضایی و امنیتی گوش به فرمان آنها با وارد کردن اتهام های دروغین به فعالان کارگری و معلمان حق طلب، به نتیجۀ دلخواه حاکمیت نخواهد رسید و نقشه هایشان نقش بر آب خواهد شد.
همه نیرو های آگاه و آزادیخواه و توده های زحمتکش جامعه با این روش های غیر انسانی آشنا هستند و فرزندان و برادران و خواهران خود را تنها نخواهند گذاشت. ما این بازداشت ها را محکوم می کنیم و خواهان آزادی بی قید و شرط همه زندانیان سیاسی و فعالان کارگری و معلمان و زنان مبارز و دانشجویان دربند هستیم و از هر تلاشی برای آزادی این دوستان فرو گذار نخواهیم کرد.

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

منبع؛ گروه اتحاد بازنشستگان

***********

تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی

تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی مشهد، کرج، اراک و اهواز در روز یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

***********

خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط ریحانه انصاری نژاد و رضا شهابی

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه بازداشت کارگران و فعالین کارگری را محکوم کرده و خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط ریحانه انصاری نژاد و رضا شهابی می باشد.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

***********

بیانیه سندیکاها و تشکلات کارگری و بازنشستگان مستقل

پیرامون تجمعات اعتراضی در شهرهای مختلف نسبت به گرانی‌ها

اعلام پشتیبانی از اعتراض های دلیرانۀ مردم ایذه، اهواز، سوسنگرد، شیراز، شادگان و دزفول علیه افزایش سرسام آور قیمت کالاهای اساسی.
گرانی مداوم و کمر شکن ارزاق عمومی و دیگر کالاهای اساسی و جهش سرسام آور قیمت ها به دنبال حذف یارانه های این اقلام، زنگ های خطر را در سرتاسر کشور به صدا درآورده است:
خطر فرو رفتن هرچه بیشتر کارگران و توده های میلیونی مردم در باتلاق فقر و درماندگی و افزایش محرومیت آن ها، در اثر سیاست های مخرب و خانمان برانداز حکومت - که تماما در خدمت سرمایه داران و باندهای قدرت قرار دارد - بیش از پیش بار بحران های داخلی و خارجی را بر دوش کارگران و توده های مردم محروم و به جان آمده گذاشته و بخش های هرچه وسیع تری از آنان را به زیر خط فقر و فلاکت پرتاب می کند. برای مطالعه متن کامل اینجا کلیک کنید.

***********

بازداشت رضا شهابی و ریحانه انصاری


بازداشت رضا شهابی

بر اساس خبر منتشر شده توسط سندیکای کارگران شرکت واحد، رضا شهابی از اعضای هیئت مدیره این سندیکا امروز پنج شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه بازداشت شده است. سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه بازداشت رضا شهابی را محکوم کرده و خواستار آزادی فوری رضا شهابی می باشیم.

بازداشت ریحانه انصاری
بر اساس خبر منتشر شده توسط کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری، ریحانه انصاری در بامداد پنج شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، بازداشت شده است. سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه بازداشت فعال کارگری ریحانه انصاری را محکوم کرده و خواستار آزادی فوری ایشان می باشیم.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

***********

تجمع معلمان در آمل، سنندج و کرمانشاه

برای مشاهدۀ تصاویر، کلیپ ها و مطالب سندیکا اینجا کلیک کنید.

***********

روز کارگر یا روز حکومت

اول ماه مه برابر با یازده اردیبهشت تنها روزی است که کارگران جهان این روز را جشن گرفته وبا تجمعات وراهپیمایی ها اتحاد جهانی خود را نشان می دهند.
خانه کارگر این نهاد حکومتی هرساله به جای روز کارگر "هفته کارگر" را جشن می گیرد واعلام می کند که چرا یک روز؟
ما بیش از این ها به کارگران احترام می گذاریم وبه جای یک روز یک هفته را مختص کارگران اعلام می کنیم!!
امسال وزیر کار حجت الله عبدالملکی از این هم فراتر رفته ودر یک مصاحبه تلویزیونی(۱۴۰۱/۲/۱۹) "دوهفته را هفته کارگر اعلام کرده است"
هدف آنان از اعلام یک یا دوهفته به نام کارگر بالاتر بردن مقام کارگر ویا احترام بیشتر نیست بلکه هدف لوث کردن اول ماه مه ، روز جهانی کارگر است!!
آنها می خواهند روز جهانی کارگر دراین هفته ها گم شود!!
طبیعی است که اگر یک روز به عنوان روز کارگر اعلام شود تمرکز کارگران برآن بیشتر خواهد بود تا هفته ها.
حکومت وخانه کارگر(نهاد وابسته به آن ) می خواهند روز جهانی کارگر را از چنگ کارگران درآورده وخود عروسک گردان آن شوند.
دراین ایام تعدادی از کارگران چابلوس (و چه بسا حتی افراد غیر کارگر) را درمقابل دوربین تلویزیون می آورند وآنان نیز از وضع زندگی خود وهمکارانشان به خوبی تعریف کرده و به به وچهه وچهه می گویند.
چگونه می شود از این زندگی که در طول همین یکی دو هفته( هفته های به اصطلاح کارگر) قیمت اجناس مصرفی ازجمله ماکارونی و.... تا چند هزار تومان افزایش یافته ، به خوبی یاد کرد ولایق تعریف وتمجید باشد!
روز کارگر که روز اعتراض علیه گرانی ، تورم وبیکاری ... در راستای بهبود شرایط زندگی کارگران است عروسک گردان های آن ، این فقر وفلاکت را لاپوشانی می کنند. در یک کلام، حاکمیت از اول ماه مه (یازده اردیبهشت)روزجهانی کارگر می ترسد ونگران است که مبادا کارگران این روز را که روز خودشان است ، ازچنگش درآورند، اتفاقی که دیر یا زود خواهد افتاد.

"گرامی باد اول ماه مه روزجهانی کارگر"

اسماعیل گرامی کارگر بازنشسته

زندان تهران بزرگ - ۱۴۰۱/۲/۲۰

ارسالی به سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

***********

برای چندمین بار طی حدود یک سال گذشته

اعتراض بازنشستگان نیشکر هفت تپه به روند بررسی شکایت در اداره کار شوش ادامه دارد

تعدادی از بازنشستگان شرکت نیشکر هفت تپه برای چندمین بار با حضور در اداره کار شهرستان شوش وجلسه با رئیس اداره کار این شهرستان مراتب اعتراض شدید خود را نسبت به سیستم ثبت شکایت وزارت کار، کندی سیستم وعدم ارسال پیامک تعیین وقت رسیدگی و حتی بررسی شکایات در هیات تشخیص این اداره و رفتار نامناسب با آنها را اعلام کردند.
رئیس هیات تشخیص این اداره استناد به آرای عمومی دیوان عدالت اداری برای سنوات شغلی و مرخصی ذخیره را فاقد ارزش حقوقی و نامه اداره کار این شهرستان و اداره کل تامین اجتماعی در خصوص ملزم بودن کارفرمای نیشکر هفت تپه جهت پرداخت حق بیمه ایاب و ذهاب را فاقد ارتباط با موضوع شکایت انها و ناکافی دانسته و گفته شکایت شما رد خواهد شد و به این افراد اعلام نموده است بجای شکایت از طریق هیات تشخیص میبایست مستقیما به دیوان عدالت اداری شکایت و پس ازگرفتن حکم دیوان ان را به ما تقدیم کرده تا رای طبق ان هیات تشخیص صادر کندو تهدید نموده است در صورت اصرار به کافی بودن مدارک شکایت میتواند مانع حضور برخی از شاکیان در جلسه رسیدگی شود این فرد بی تجربه و طبق روابط در مسند مسئول هیات تشخیص قرار گرفته است و با قوانین آشنایی ندارد.
لازم به ذکر است این کارگران بازنشسته از کارفرمای خود شکایت داشته و راه بررسی شکایت کارگر جهت اجرا نشدن قانون توسط کارفرما بنابر قانون کار هیات تشخیص وسپس حل اختلاف و در نهایت دیوان است.
متاسفانه شرکت نیشکر هفت تپه با دراختیار گذاشتن دو نفر از نیروهای انسانی خود در اداره کار بعنوان مامور بنام خانم اسماعیلی و خانم دیناروند سعی در اعمال نفوذ در آرای صادره را دارد و فریاد کارگران بازنشسته علارغم مراجعه به مدیرکل کار استان غمگین، نماینده شهر وووو بجایی نرسیده است و نگران آرای غیرعادلانه وغیرکارشناسی هستند.

دوشنبه /۱۹/اردیبهشت/۱۴۰۱

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

***********

تجمع بازنشستگان در یکشنبه های اعتراضی

برای مشاهدۀ تصاویر، کلیپ ها و مطالب سندیکا اینجا کلیک کنید.

***********

ارسالی: ادامه اعتراض كارگران شركت كشت و صنعت كارون شوشتر

اعتراض كارگران شركت كشت و صنعت كارون شوشتر از ديروز ١١ ارديبهشت ١٤٠١ برای مطالبات و نگرانی از وضعيت شغلی خود ادامه دارد. كارگران می گويند هيچ مسئولی به مشكلات ما كارگران در اين شرايط سخت اقتصادی اهميت نمی دهد.

دوشنبه دوازده اردیبهشت /۱۴۰۱

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

***********

نهمين روز اعتراضات كارگران شهرداری شوش

كارگران شهرداری شوش در نهمين روز اعتراضات خود برای حقوق معوقه خود، ٤ ماه در سال گذشته و همچنين در سال جاری هنوز جوابی نگرفته اند. اين كارگران می گويند ما در شرايط بسيار سختی زندگی می كنيم و خانواده هايمان سفره شان خالی است و معيشتمان بسيار سخت است، چرا مسئولين به فرياد ما رسيدگی نمی كنند آنها نمی دانند ما با اين گرانيها چه شرايط سختی را تحمل می كنيم، ما نه تنها برای حق وحقوق معوقه خود معترضيم بلكه نگران امنيت شغلی و نوع قراردادمان هستيم كه كارفرمايان از طريق آن ما را در اين شرايط قرار داده اند.

دوشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

***********

اول ماه مه برکارگران و زحمتکشان گرامی باد

اول ماه مه برابر با یازده اردیبهشت روزی می باشد که کارگران جهان دست در دست هم درمقابل صف سرمایه داران و حکومتهای حامی آنان ایستاده تا قدرت خود را نشان دهند واز حق وحقوق خود دفاع نمایند.
اگر بخواهیم چند کشور انگشت شما را نام ببریم که کارگران آنها بدترین شرایط کاری و زندگی را دارند، یکی از آنها کشور ما ایران است.
بیش از چهل و سه سال است که هر روز وضع زندگی کارگران و زحمتکشان بدتر و بدتر می شود.
کارخانجات و شرکتها یکی پس از دیگری تعطیل می شوندو با تعدیل نیرو، کارگران دسته دسته به خیل جمعیت بیکاران افزوده می شوند که با کارهای کاذب و درآمد پایین امرار معاش می کنند. جوانان آماده به کار درخانه ی والدین خود با بیکاری بسر می برند. هیچگونه بیمه بیکاری برای این کارگران بیکار نیست و از طرف حکومت فقط تبلیغات است، تبلیغات است و تبلیغات....
در چنین شرایطی که عرصه برکارگران تنگ شده است، اوضاع برای کارفرمایان و پیمانکاران بهتر است به طوری که به راحتی اخراج می کنند یا حقوق چندین ماه را پرداخت نمی کنند و یا حتی حق بیمه واریز نمی کنند.
کارگران بازنشسته (بازنشستگان، ازکارافتادگان و مستمری بگیران ) با افزایش حقوق های سلیقه ای دولت ها رو به رو هستند نه با افزایش حقوق های متناسب با نرخ تورم! که این خود نشان می دهد که هر روز بیشتر از روز قبل به زیر خط فقر فرو رفته و می روند.
درکشور ما بیکاری، گرانی، تورم و صدها معضل اجتماعی دیگرگریبانگیر کارگران شده اند که عامل اصلی آنها را نباید سرمایه داران دانست بلکه عامل اصلی مافیاهای کوچک و بزرگی هستند در حکومت، که با حقوق های نجومی، اختلاس، دزدی، غارت و اجرای سیاستهایی که با منافع شان منطبق است ثروت این مملکت و دسترنج کارگران و زحمتکشان را به یغما می برند.
ضمن گرامیداشت روز جهانی کارگر باید تاکید کرد که کارگران شاغل، بیکار و بازنشسته تنها با اتحاد خود می توانند از این شرایط فلاکت بار رهایی یابند.

اسماعیل گرامی - زندان تهران بزرگ

۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱برابربا ۱ می ۲۰۲۲

***********

امروز در روزاول ماه می یازده اردیبهشت روز جهانی کارگر.

تجمع کارگران بازنشسته در اهواز برگزار شد.

لازم به ذکر است که پیش از این فروردین ماه امسال سه تن از بازنشستگان به نام های محمد زمان کامروا، مراد ظهرابی. و ناصر سعیدوای. توسط اطلاعات سپاه در اهواز دستگیر و بازداشت شده و در اواخر فروردین به قید وثیقه آزاد شدند. لازم به ذکر میباشد که وکالت این بازنشستگان را فرزانه زیلابی به عهده دارد.

یکشنبه /۱۱/اردیبهشت/۱۴۰۱

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

***********

فوری: اتفاقی تلخ در روز کارگر برای کارگر هفت تپه

سقوط کارگر هفت تپه از ارتفاع ۸ متری آسیاب کارخانه.
یک ساعت پیش یکی کارگران کارخانه نیشکر هفت تپه از ارتفاع ۸متری آسیاب سقوط و بدلیل وخامت حال به بیمارستان نظام مافی شوش منتقل شد.
در روز جهانی کارگر، یک کارگر قربانی سود پرستی صاحبان سرمایه شد. در روز کارگر که بایستی کارگران با برگزاری مراسم در جشن بزرگ جهانی روز کارگر شرکت داشته باشند، در ایران در محیط کارگر قربانی می شوند.
تکمیل خبرسقوط از ارتفاع کارگر از سقف کارخانه نیشکر هفت تپه. فیلم لحظه اعزام کارگر حادثه دیده. سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه آرزوی سلامتی برای این کارگر زحمتکش را دارد.

یازده اردیبهشت /۱۴۰۱

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

***********

بیانیه مشترک سندیکاها و تشکلات مستقل کارگران و معلمان و بازنشستگان

برای مشاهدۀ تصاویر، کلیپ ها و مطالب سندیکا اینجا کلیک کنید.

به مناسبت روز جهانی کارگر (۱۱ اردیبهشت)

بیانیه اول ماه مه (۱۱ اردیبهشت ۱٤٠۱) روز اتحاد و همبستگی بین‌المللی طبقۀ کارگر در سراسر جهان.

اول ماه مه، روز تحکیم همبستگی و اتحاد کارگران همۀ کشورها، علیه استثمار و ستم سرمایه‌داری در سرتاسر گیتی است. این روز بزرگ، یک پیام فراموش نشدنی برای طبقۀ کارگر جهانی در بر دارد و آن اینکه: آزادی طبقۀ کارگر تنها به دست خود و با اتحاد و همبستگی و مبارزه‌ای سازمان یافته و متشکل محقق می‌شود.
واقعیت این است که نظام سرمایه‌داری وضعیت اقتصادی و سیاسی خطرناک و راه حل‌های فاجعه باری را برای کارگران و توده‌های زحمتکش در سرتاسر جهان به وجود آورده است که آشکارا آنان را به ورطه فقر و فلاکت می‌کشاند. «راه حل‌های اقتصادی» ای همچون: توسل به رویکرد «بازار آزاد»؛ توسعۀ لجام گسیخته خصوصی‌سازی و مقررات زدائی؛ حذف یا کاهش خدمات عمومی، کالائی کردن هرچه بیش‌تر همه چیز که بازپس گرفتن دستاوردهای کارگران، انداختن بار بحران اقتصادی بر دوش آنان و توده‌های زحمتکش و تخریب همه جانبه محیط زیست از پیامدهای مخرب و بلافصل آن می‌باشد. برای مطالعه متن کامل اینجا کلیک کنید.

***********

پیام علی نجاتی به مناسبت اول ماه مه روز جهانی کارگر

رفقای کارگر، اول ماه مه، روز جهانی کارگران، روز همبستگی و اتحاد طبقاتی ما است.
ضمن تبریک روز جهانی کارگر به همه کارگران ایران و جهان، این روز برای طبقه ی ما، روز اعتراض واعلام خواسته کارگران و مزد بگیران برای رهایی از این شرایط اسفناک، تبعیض آمیز و استثمارگرانه در کل جامعه است.
ما در روز جهانی کارگر با صدای رسا اعلام میکنیم که تنها طبقه کارگر است که می تواند، رهایی از تبعیض و نابرابری و از میان بردن استثمار انسان از انسان را تضمین کند.
در این روز طبقه ما، طبقه کارگر در سراسر جهان قدرت عظیم خود را در مقابل دولتمردان، صاحبان سرمایه و خریداران نیروی کار که از کار و تولید ما سودهای کلان را به جیب میزنند واموال عمومی را برای منافع شخصی، به مالکیت خصوصی در آورده اند، گرد هم می‌آییم تا برعلیه ستم و استثمار، تبعیض و نابرابری، فقر و بی خانمانی، بیکاری، جنگهای خانمان سوز و کشتار مردم بیگناه برای کسب قدرت و سود بیشتر و تمامی مناسبات ظالمانه اعلام کنیم که این دنیای وارونه باید زیر و رو شود تا زندگی شایسته ای برای تمامی افراد جامعه ایجاد گردد.
برای مطالعه متن کامل اینجا کلیک کنید.

***********

۱۱ اردیبهشت روز جهانی کارگر گرامی باد!

اول ماه می روزجهانی کارگر و ۱۲ اردیبهشت روز معلم برتمامی کارگران ومعلمان گرامی باد!

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

***********

محاکمه فرزانه زیلابی در آستانه روز جهانی کارگر!

در آستانه اول ماه مه یازده اردیبهشت، روز جهانی کارگر، فرزانه زیلابی وکیل کارگران هفت تپه، در شعبه شانزدهم تجدید نظر استان خوزستان محاکمه میشود!
جلسه رسیدگی به پرونده فرزانه زیلابی وکیل کارگران نیشکر هفت تپه فردا سه شنبه ششم اردیبهشت در شعبه شانزده بی دادگاه تجدیدنظر استان خوزستان برگزار خواهد شد. خانم زیلابی در بی دادگاه انقلاب اهواز به یکسال حبس و دوسال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده بود که به این حکم اعتراض نمود. دو اتهام فرزانه زیلابی فعالیت تبلیغی علیه نظام و نشر اکاذیب است.
لازم به ذکر است که پیشتر از سایر اتهام های شامل توهین به رهبری، اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و عضویت در گروه های معاند تبرئه شده بود.
حاکمان و صاحبان زر و زور در آستانه روز جهانی کارگر، برای ایجاد فضای ارعاب و تهدید، فرزانه زیلابی را محاکمه می کنند. اما جاهلان و شب پرستان بدانند که تاریخ جنبش کارگری و مبارزات تاکنونی طبقه ما، طبقه کارگر با تهدید و زندان، با شکنجه و اعدام عقب نشینی نکرده و عقب نشینی نخواهد کرد. گام به گام پیش روی طبقه ما، طبقه کارگر با آتش و خون نوشته شده است، ما را از سر بریده نترسانید!!
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه ضمن محکوم کردن پرونده سازی برای فرزانه زیلابی، خواستار مختومه اعلام شدن پرونده این وکیل شجاع و آگاه کارگران نیشکر هفت تپه می باشد.

نه به تهدید، نه به زندان!

درود بر ایستادگی، شهامت و از خود گذشتگی فرزانه زیلابی، وکیل شجاع کارگران نیشکر هفت تپه.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

***********

تجمع کارگران فصلی (نیبر) نیشکر هفت تپه

امروز دوشنبه کارگران فصلی هفت تپه خواهان همکاری مستمر در شرکت نیشکر هفت تپه شدند. این بخش از کارگران در پایان فصل برداشت نیشکر از کار بیکار میشود وعملان تا بیشتر از شش ماه بیکار می شوند. این کارگران خواستار رسیدگی برای رفع مدت بیکاری خود هستند.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه خواهان رسیدگی هرچه سریعتر مدیریت شرکت در بکار گیری و استخدام این کارگران در سایر بخش‌های شرکت می‌باشد.

دوشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

***********

تجمع معلمان امروز پنج‌شنبه اول اردیبهشت ۱۴۰۱

برای مشاهدۀ تصاویر و کلیپ های اعتراضات بازنشستگان اینجا کلیک کنید.

***********

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه؛ حکم صادره

برای رسول بداقی معلم شناخته شده اسلام شهر را قویا محکوم می کند!

ریشه داران را هراسی از هجوم باد نیست، چرا که آن که باد می کارد؛ توفان درو خواهد کرد!
دستگاه قضایی در فاصله تعطیلات نوروز، به تعطیلات نرفت و سخت مشغول بود تا با صدور دهها برگ احضاریه برای فعالان مطالبه گر معلمان کشور ازجنوب تا شمال و از شرق تا غرب، آنچه را فرهنگیان طی تحرکات خیابانی خود کاشته بودند، درو کنند تا اقتدار و قدر قدرتی خود را درسرکوب فعالان به نمایش بگذارند.
درابتداء کار و امتداد پرونده سازی ها پنج تن ازعزیزان کانون صنفی معلمان خوزستان به نام آقایان: سیامک چهرازی، بهنیا بهمئی نژاد، اقبال تامرادی، شهریار شیروانی و سرکار خانم کوکب بداغی را ابتداء احضار و بازپرسی نمایند و جلسه برگزاری دادگاه آنان را به بعد از تعطیلات نوروز موکول گردانند. جمعی از معلمان خوزستان به صورت نمادین همکارانی که احضارشده بودند را همراهی کردند و اعلان داشتند : «ما همکارانمان را تنها نمی گذاریم اگر می توانید همه ما را زندان کنید و افزودند: چنانچه پرونده فعالین صنفی خوزستان مختومه نشود، صدها معلم از خوزستان و هزاران معلم از سراسر کشور در جلسه بعدی معلمان خوزستانی را همراهی خواهند کرد.»
تا به امروز در زندان ماندن اسماعیل عبدی- محمد تقی فلاحی - هاشم خواستار معلمان شناخته شده در کنار لیست احضار معلمان تهران - گیلان - خوزستان- لرستان- خراسان- فارس- کرمانشاه - کردستان و بوشهر، راه برون رفت شما نیست بلکه چاه ویلی است که خود در آن اسیر گشته اید. برایتان راهی جز آزادی فعالان زندانی و لغو تمام احکام نمانده است.
لیست احضارها آنچنان پُرشمار می نماید که انگار حضرات به شکار همه فعالان مطالبه گر میدانی بر آمده اند از جمله خانم ها و آقایان: مریم اکبری منفرد، شهاب سلطانیان، چهار فعال حقوق ندای زنان ایران، ناهید شقاقی، اکرم نصیریان، مریم محمدی و اسرین درکاله - همچنین دادستانی لردگان ۹ تن از فرهنگیان به نام‌های نادر شریفی، کوروش قنبری، زادعلی محمودی، محمد سعیدی ابواسحاقی، کوروش شریفی، حمیداسحاقی، محمد امیری، غلامحسین موسوی و علی بابامیر را به دادگاه فراخوانده است. فرهنگیان شناخته شده رسول بداقی- حمید قندی - ژاله روحزاد - محمودبهشتی لنگرودی - محمودملاکی - اصلاح آزادی از معلمان مریوان - رسول کارگر فعال صنفی فرهنگیان - اخضار و حکم گرفته اند.
آنچه قابل توجه می باشد احضار آقای رسول بداقی و حمید قندی فعال صنفی معلمان و عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان اسلامشهر بعد از حضور در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب، در کمترین زمان، حکم بدوی ایشان به شرح زیر آمده است. در این رابطه آقای « رامین صفر نیا» وکیل رسول بداقی در توییتی اعلام کرد: « موکلش #رسول_بداقی بابت اجتماع و تبانی به چهار سال حبس و به اتهام فعالیت تبلیغی به یک سال حبس محکوم شده است.آقای بداقی همچنین به منع خروج از کشور و منع اقامت در تهران و تمام استانهای. هم جوار به مدت دو سال محکوم شده است.این حکم بدوی است و قابلیت اعتراض در دادگاه تجدید نظر دارد»
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در واخواست دوره اخیر خود آورده اند: «هیچ یک از مطالبات سال گذشته فرهنگیان تحقق نیافته است. احضار ها، پرونده سازی ها، بازداشت و تهدید معلمان متوقف شده و احکام ظالمانه علیه فعالان صنفی لغو شوند»
از نظرسندیکای کارگران نیشکر هفت تپه؛ این گونه احکام نخ نما، فعالان فرهنگی و جنبش معلمان را پویا تر، فراگیر تر و راسخ تر از گذشته راغب به خیابان آمدن نموده است. امروز بیش از هر موقعی تمکین در برابر خواست آزادی معلمان زندانی و لغو تمامی برگ های احضاریه ها و احکام صادره، مطالبه اکثربت کارگران و زحمتکشان و اکثریت مردم ایران است.

زنده باد اتحاد و مبارزه سراسری جنبش کارگری در همراهی با فرهنگیان!

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

دوشنبه ۲۹/ فروردین/۱۴۰۱

***********

بازنشستگان، یک بام و دو هوا

در اواخر سال ۱۴۰۰بود که دولت از طریق نهاد وابسته به خود یعنی ((شورای عالی کار)) در بوق و کرنا کرد که حداقل دستمزد کارگران شاغل برای سال ۱۴۰۱ متناسب با نرخ تورم یعنی ۵۷ درصد افزایش خواهد یافت (اینکه به راستی نرخ تورم ۵۷ درصداست و یا به واقع چنین درصدی اضافه شده است، پاسخ این سوالات خارج از بحث می باشد).
اما، ماه بعد در رابطه با بازنشستگان اعلام شد که حقوق حداقل بگیرها ۴/۵۷ درصد و دیگر سطوح ۳۸ درصد به اضافه ۵۱۵۰۰۰ تومان افزایش می یابد. مگر بازنشستگان در این جامعه زندگی نمی کنند و زندگی آنها تحت تاثیر تورم قرار نمی گیرد؟

اسماعیل گرامی - زندان تهران بزرگ

۱۴۰۱/۰۱/۲۴

***********

دریافتی: حکم تبرئه برای خانم روح زاد

امروز سه شنبه ۱۴۰۱/۱/۲۳ رای دادگاه انقلاب شعبه ۲۶ مبنی بر تبرئه بنده ( ژاله روح زاد) به وکیل محترم آقای حسین تاج ابلاغ شد.رای براساس دفاعیات وکیل محترم ونبود مستندات وردتمام اتهامات توسط متهم صادر شده است.
رای صادره توسط شعبه ۲۶ را گشایشی در جهت نگاه منصفانه به پرونده فعالین مطالبه گر ارزیابی میکنیم وبه امید پایان یافتن محاکمات فعالین صنفی وآزادی همه همکاران . از آقای تاج وکیل محترم برای پیگیری پرونده وپایان دادرسی نهایت تشکر را دارم.همچنین ازتمام همکاران ودوستان که همراه وحامی بودند سپاسگزارم.

معلم بازنشسته ژاله روح زاد

***********

تجمع اعتراضی بازنشستگان

کرمانشاه: امروز یکشنبه ۲۱ فروردین ماه ۱۴۰۱ تجمع اعتراضی بازنشستگان در پی فراخوان قبلی مقابل تامین اجتماعی با شعارهای زیر برگزار شد. مسئول بی لیاقت خجالت خجالت / با این حقوق ناچیز جانها به لب رسیده
تبریز:
تجمع اعتراضی بازنشستگان به وضعیت معیشت
کرمان:
تجمع بازنشستگان مقابل تامین اجتماعی در اعتراض به حق و حقوق پایمال شده     شستا همه ش حق ماست / دسترنج تک تک ماست!
گیلان:
تجمع اعتراضی سراسری بازنشستگان

***********

اعتراض کارگران شهرداری اندیمشک به عدم پرداخت ۶ ماه حقوق معوقه‌

کارگران شهرداری اندیمشک در استان خوزستان، نسبت به عدم دریافت حقوق و دستمزد ۶ ماهه خود، اعتراض کردند. این کارگران با اشاره به وجود فساد و رانت در مجموعه شهرداری اندیمشک، عنوان کردند: شهرداری که توانایی پرداخت حقوق کارگران را ندارد، در هر دوره تعدادی نیروی کار جدید با سفارش برخی افراد و در پست‌های مختلف جذب می‌کند. کارگران معترض شهرداری اندیمشک افزودند: از مجموع کارگران شاغل در شهرداری، حدود ۱۵۰ نفر به عنوان مامور از سایر ارگان‌های دولتی جذب شهرداری شده‌اند که در میان آنها، افراد دیده می‌شوند که هیچ‌گاه سر کار خود حاضر نمی‌شوند.

***********

دریافتی: دادگاه ژاله روح زاد برگزار شد

دادگاه ژاله روحزاد معلم بازنشسته و فعال صنفی فرهنگیان و کارگران در پی ابلاغیه ی شعبه ی ۲۶ دادگاه انقلاب برگزار شد.
امروز، سه‌شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۶ جلسهٔ رسیدگی به پروندهٔ سرکار خانم ژاله روح‌زاد در شعبهٔ ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی افشاری برگزار شد.
حسین تاج وکیل خانم روح‌زاد ضمن اشاره به روند مثبت جلسه که با ارائهٔ دفاعیات و رد اتهام‌ها خاتمه یافت، به صدور رأی شایسته و قانونی ابراز امیدواری کرد.
اسماعیل گرامی همسر ژاله روحزاد از بازنشستگان تامین اجتماعی مدت یکسال است که به خاطر فعالیتهای کارگری در زندان تهران بزرگ به سر می برد.

***********

یکسال از بازداشت اسماعیل گرامی، کارگر بازنشسته گذشت

ژاله روح زاد ‌ معلم و فعال صنفی بازنشسته
یک سال از بازداشت و زندانی شدن کارگر بازنشسته آقای اسماعیل گرامی گذشت! بازنشسته ای که مطالبه گر حق وحقوق خود بود همراه دیگر بازنشستگان دراین یک سال نه تنها صدای اعتراض بازنشستگان خاموش نشده،بلکه یکشنبه های اعتراضی همواره برگزار می گردد.
مسئولان به جای پاسخ به مطالبات آنان و آزاد کردن آقای گرامی هنوز هم درجهت احضار و اخطار بازنشستگان می باشند. تداوم بازداشت آقای گرامی نه تنها مانع از اعتراض بازنشستگان نشده و نخواهدشد، بلکه تا رسیدن به مطالبات و آزادی ایشان به اعتراضات خود ادامه خواهند داد.

<< فقط کف خیابون / به دست میاد حق مون>>

اسماعیل گرامی آزاد باید گردد