افق روشن
www.ofros.com

اخبار، گزارش، مصاحبه و مطالب کارگری


سندیکای هفت تپه                                                                                                             دوشنبه ۲٨ شهریور ۱۴۰۱ - ۱٩ سپتامبر ۲۰۲۲

پیروز باد جنبش نان کار آزادی

در محکومیت به قتل ژینا امینی

برای مشاهدۀ تصاویر، کلیپ ها و مطالب سندیکا اینجا کلیک کنید.
مهسا " ژینا " امینی دختر ۲۲ ساله ی سقز ی که در روز سه شنبه ۲۲ شهریور توسط گشت ارشاد در ایستگاه متروی حقانی تهران بازداشت شده بود بعد از دو ساعت پیکر نیمه جان او تحویل بیمارستان کسری داده می شود.
متاسفانه ژینا امینی در عصر روز جمعه ۲۵ شهریور ماه ۱۴۰۱ در بیمارستان کسری بر اثر ضربه مغزی جانباخت.
این اولین بار نیست که زنان جامعه ما مورد ضرب و شتم و بازداشت قرار می گیرند، این اولین بار نیست که جان شیرین زنان و دختران این سر زمین قربانی سیاست های ضد زن و مرد سالارانه می شود، و متاسفانه تا زمانی که سرمایه سالاری و مرد سالاری حاکم باشد ما شاهد اینگونه فجایع خواهیم بود.
اما مردم ستمدیده در کردستان و دیگر شهرها ایران، دانشجویان و زنان مبارز با اعتراضات تاکنونی خود نشان دادند که در مقابل این کشتار سیستماتیک خواهند ایستاد.
زنان و مردان ستم دیده می دانند که با اتحاد و همبستگی و مبارزه مداوم می توانند به این ظلم و ستم و تبعیض پایان دهند تا دیگر اربابان زور و ستم نتوانند فرزندان ما را به قتل برسانند.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه به خانواده مهسا امینی تسلیت گفته و خود را شریک از دست دادن فرزند دلبند آنها می داند.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه به قتل رساندن ژینا امینی را محکوم کرده و خواستار شناسایی، معرفی و مجازات عاملان و آمران این جنایت بوده و خواستار لغو تمام قوانین ضد زن می باشد.

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه

*************

"۳۸ درصد دستاوردی شیرین"

در اواخر سال ۱۴۰۰ بود که "شورای عالی کار" اعلام کرد: حداقل دستمزد کارگران شاغل و بالطبع حقوق بازنشستگان حداقل بگیر برای سال ۱۴۰۱ متناسب با نرخ تورم یعنی ۵۷/۴ درصد افزایش می یابد.
مدتی بعد افزایش حقوق سایر سطوح بازنشستگان ۳۸ درصد + ۵۱۵۰۰۰ تومان توسط دولت اعلام شد!!
تو گویی که بازنشستگان سایر سطوح دراین جامعه زندگی نمی کنند و یا گرانی و تورم در زندگی آنان تاثیر چندانی ندارد!!
کمتر از یک ماه بعد و سکوت بازنشستگان در برابر افزایش ۳۸ درصد! دولت چنین پنداشت که وقتی ۵۷ درصد را به ۳۸ درصدکاهش داد پس ۳۸ درصد را هم می تواند کاهش دهد ، که نتیجه آن اعلام افزایش حقوق ۱۰ درصد برای سایر سطوح بود!
با چنین درصد ظالمانه ای اعتراضات بازنشستگان بالا گرفت و با تجربه ای که در چند سال گذشته کسب کرده بودند (که همانا آمدن به کف خیابان بود) اعتراضات خود را نسبت به این رقم (۱۰ درصد) نشان دادند.
اعتراضات به صورت هفتگی و حتی هر روز در شهرهای مختلف کشور پیگیرانه ادامه داشت.
نیروهای امنیتی به اشکال مختلف مانند ضرب و شتم بازنشستگان و یا اخطار و احضار آنان از طریق تماس تلفنی و حتی در بعضی شهرها مانند تهران نوعی حکومت نظامی برقرار کردند تا مانع گسترش اعتراضات شوند.
گویا نیروهای امنیتی و مسئولان نمیخواستند بفهمند که تهدید، بازداشت و زندان در عزم بازنشستگان برای گرفتن حق وحقوق خود دیگر تاثیری ندارد.
با تداوم اعتراضات در کف خیابان، سرانجام دولت (حکومت) را به عقب نشینی واداشت و افزایش ۳۸ درصد را پذیرفت.
اما مانند همیشه عده ای از حلقه به گوشان حکومت که همواره تنها راه احقاق حق را نامه نگاری و دیدار با مسئولان مختلف می دانستند و حضور بازنشستگان در کف خیابان را بی ثمر (هنوز هم می دانند) وهمواره مانع از تجمعات می شدند، حالا که این راه حل جواب داده و بازنشستگان موفق به گرفتن افزایش ۳۸ درصد شده اند، این جماعت بر سر سفره پیروزی نشسته و به دنبال سهم خواهی هستند.
آنها می گویند" هم شما، هم ما، هم این وآن و بالاخره همه دراین دستاورد سهیم هستیم"!!!
زهی خیال باطل، چرا که درسالهای گذشته شاهد بودیم که نامه نگاری های این افراد هیج تاثیری بر روی درصد اعلام شده توسط دولت نداشت و درنهایت همان درصدی که دولت(حکومت) اعلام کرده بود، اجرا می شد و تنها حاصلی که داشت این بود که افراد مذکور خود را نماینده بازنشستگان معرفی می کردند.
اما امسال با اقدام بازنشستگان و حضور درکف خیابان رقم مورد نظر یعنی ۳۸ درصد را به دولت (حکومت) تحمیل کردند.
بازنشستگان دیگر به خوبی می دانند که برای افزایش حقوق قانونی خود، دیگر نیازی به نامه نگاری نیست، چرا که طبق اصل ۴۱ قانون کار وتفسیر درست دو ماده ۹۶ و ۱۱۱ قانون سازمان تامین اجتماعی، حقوق هرساله باید متناسب با نرخ تورم افزایش یابد. ودر غیر این صورت برای کسب حقوق قانونی تنها راه این است که به کف خیابان بیایند. ما بازنشستگان فقط با اتحاد خود وافشا کردن رهنمودهای فریبکاران می توانیم به خواسته های خود برسیم.

هرچه شیرین تر باد این افزایش ۳۸ درصد برتمامی بازنشستگان، از کار افتادگان و مستمری بگیران

اسماعیل گرامی کارگر بازنشسته

زندان اوین - شهریور ۱۴۰۱

*************

اعترافات اجباری محکوم است!

برابر آخرین خبرهای دریافتی حسن طرفی پس از اتمام بازجویی ها به زندان مرکزی اهواز شیبان منتقل شده است.
حسن طرفی از بازنشستگان سال ۱۳۹۸ نیشکر هفت تپه

حسن طرفی یکی از بازنشستگان نیشکر هفت تپه می باشد که دراعتراضات بازنشستگان در شهر شوش نقش فعالی داشت.
ایشان در نیمه دوم تیرماه در منزل برادر خود در اهواز توسط ماموران امنیتی بازداشت شده بود، خانواده و بستگان هیچ اطلاعی از محل نگهداری او نداشتند.
صدا و سیمای ایران که تخصص اعتراف گیری های اجباری را در کارنامه خود دارد در برنامه ‌ ۲۰/۳۰ تلویزیون، تصاویر و فیلم کوتاهی از اعترافات اجباری حسن طرفی را پخش کرده است.
پرونده سازی و اعترافات اجباری برای فعالین کارگری که خواستار دریافت حقوق و مطالبات واقعی خود هستند در صدا و سیمای ایران تازگی ندارد، زیرا که صدا و سیما یکی از بازو های نهادهای امنیتی در ایران می باشد.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه هر گونه پرونده سازی،اعتراف گیرهای اجباری را محکوم کرده و باور داریم که این عمل شنیع، غیر انسانی و غیراخلاقی نمی تواند برای همیشه ادامه داشته باشد.
کارگران و زحمتکشان و استثمار شوندگان روزی به این همه ظلم و ستم، به این تبعیض و نابرابری ها پایان خواهند داد.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه اعتراف گیری های اجباری صدا و سیما را محکوم کرده و خواهان آزادی به قید و شرط حسن طرفی کارگر بازنشسته هفت تپه و همچنین حسن سعیدی و رضای شهابی از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد تهران و حومه می باشد.

*************

کارگر بازنشسته، اسماعیل گرامی آزاد شد!

اسماعیل گرامی کارگر بازنشسته پس از ۱۷ ماه زندان، روز سه شنبه اول شهریور ماه ۱۴۰۱ به قید وثیقه‌ی ۵۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین به مرخصی آمد.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه آزادی اسماعیل گرامی را به خانواده پر تلاش او ، به بازنشستگان مبارز، به کارگران و زحمتکشان تبریک و شاد باش میگوید.
ما خواستار پایان دادن به پرونده سازی، تهدید و ارعاب تمام انسانهای آزادیخواه بوده و همچنین خواستار آزادی تمامی فعالین کارگری، معلمان، زنان، دانشجویان نویسندگان و تمامی کسانی هستیم که برای آزادی، برای رهایی و برابری، برای داشتن زندگی پر از رفاه و آسایش، برای داشتن نان و آزادی، در زندان هستند.

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه

اول شهریور ۱۴۰۱

*************

دریافتی

تعدادی ۳ نفر از بازنشستگان اهواز جهت آخرین دفاعیات به شعبه سیزده بازپرسی دادسرای انقلاب اهواز احضار شدند.
شنیده ها حاکی است که اتهامشان تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی جهت اقدام علیه امنیت ملی از طریق برگزاری تجمعات اعتراضی است.
اسامی این بازنشستگان که بیست روز در بازداشتگاه اطلاعات سپاه بودند بدین شرح است: ناصر سعیداوی، محمد زمان کامروا،مراد ظهرابی. وکیل انتخابی بازنشستگان فرزانه زیلابی است.

شنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱

*************

دریافتی: خبر فوری

اسکندر لطفی سخنگوی شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران لحظاتی پیش با استقبال گرم کنشگران صنفی با قید وثیقه آزاد شد.
شورای هماهنگی با تبریک آزادی این کنشگر صادق به همه فعالان صنفی کشور در انتظار آزادی دیگر معلمانی که همراه سخنگوی شورای هماهنگی بازداشت شدند، یعنی آقایان: رسولی بداقی، محمد حبیبی، جعفر ابراهیمی، شعبان محمدی می باشد.

*************

تجمع اعتراضی بازنشستگان تامین اجتماعی شوش یکشنبه ۲۳ مرداد

نه به فقر، نه به نابرابری ها،نه به تبعیض و ستم. / زنده باد رفاه و آسایش، زنده باد، نان و آزادی.
فریاد و ایستادگی بازنشستگان در دفاع از حقوق و مطالبات در مبارزه با فقر و نداری در مبارزه با تبعیض و ستم .

*************

تجمع اعتراضی بازنشستگان تامین اجتماعی شوش

چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ نه به فقر، نه به نابرابری ها، نه به تبعیض و ستم.

زنده باد رفاه و آسایش، زنده باد، نان و آزادی.

صحبت های فریدون نیکو فرد

صحبت های فریدون نیکو فرد عضو بازنشسته سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ درتجمع اعتراضی بازنشستگان تامین اجتماعی درشوش مقابل فرمانداری شوش.

*************

تجمع و راهپیمایی اعتراضی بازنشستگان سه شنبه ۱۸ مرداد

تجمع و راهپیمایی اعتراضی بازنشستگان تامین اجتماعی ‌شوش در گرمای بالای ۵۰ درجه.
نه به فقر، نه به نابرابری ها، نه به تبعیض و ستم. زنده باد رفاه و آسایش، زنده باد، نان و آزادی.
تجمع اعتراضی بازنشستگان تامین اجتماعی اهواز.

*************

یاداشتی از یک بازنشستۀ هفت تپه

این دیوار بی اعتمادی که این بازنشسته خسته از بی عدالتی در گرمای بالای پنجاه درجه به ان تکیه داده، دیوار فرمانداری شوش است که از مالیات مردم ساخته شده.
با پرچمی سبز در روزهایی سیاه زندگی می کنیم، به دیواری تکیه زده ایم که اعتمادی به آن نداریم، اطرافمان پر از راهزنانی است سیری ناپذیر که بجز چپاول ما اندیشه ای در سر ندارند، ما از کی و کجا راه را اشتباه آمدیم؟

*************

تبریک و شادباش برای آزادی ریحانه انصاری‌ نژاد

ریحانه انصاری‌ نژاد پس از۸۷ روز بازداشت موقت، روز شنبه ۱۵ مردادماه ۱۴۰۱ به قید وثیقۀ یک میلیارد تومانی از زندان اوین آزاد شد.
سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه آزادی این فعال کارگری شریف و متعهد را به خانواده ایشان، کارگران و تمام انسان‌های آزاده‌ای که دل در گرو جهانی عاری از ستم طبقاتی دارند، را تبریک و شاد باش می گوید .

*************

ارسال‌شده به کانال تلگرامی سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه

اسماعیل گرامی کارگر بازنشسته را آزاد کنید

امروز۱۶ماه از بازداشت همسرم (اسماعیل گرامی) میگذرد.او اکنون مبتلابه کرونا و در قرنطینه زندان اوین بسرمیبر دبدون حتی یک روز مرخصی! مگریک کارگربازنشسته چه میگوید و میخواهد جزحق و حقوق سی ساله خود دردوران بازنشستگی را! حقی که بخاطرآن باید۴ سال ازعمرخود را بجای گذراندن درکنار خانواده و در آرامش و آسایش، درزندان و محروم ازدیدارعزیزانش و نبود امکانات بهداشتی و تغذیه مناسب و کلکسیونی از بیماریهای ریز و درشت بجامانده ازدوران کاردرکارخانه های مختلف سپری کند.
ایشان دراثر ابتلابه کرونا و تب بالا دچارتشنج شده است و برای اعزام به بیمارستان میخواستند به دست وپایش زنجیربزنند (به کسی که بیماراست ودچارتشنج شده واسمش راهم گذاشتند:طبق قانون) که قبول نمی کنند و به بند بر می گردانند. دراین چند روزحتی دوباره برای اعزام به بیمارستان اقدامی نکرده اند. تامین سلامتی زندانی برعهده زندان است وعواقب حال ایشان برعهده مسئولین امنیتی و زندان می باشد.
بخشی از سروده زنده یاد بکتاش آبتین
پرسید شغل؟
گفتم شاعرم
خندید و کفِ دستم رامُهر زد
روی برگه‌ی اعزام به بیمارستان
افسر نگهبان
شغل‌ام را «آزاد» نوشته بود
خندیدم
چگونه یک زندانی
میتواند شغلش آزاد باشد؟!

*************

پیروز باد جنبش نان کار آزادی

حسب اخبار دریافتی به کانال

بهرام گرگان که به همراه سایر بازداشتی های بازنشستگان در ارتباط با تجمع بازنشستگان در تاریخ ۳۱ تیرماه توسط اطلاعات سپاه در اهواز بازداشت شده بود امروز، سه شنبه با وجود دستور بازپرس شعبه ۱۳ بازپرسی اهواز و تحویل نامه آزادی توسط خانواده ش به زندان مرکزی اهواز، مسئولان زندان از آزادی وی امتناع ورزیدند و اعلام نمودند که تحت بازجویی است.
لازم به یاد آوریست حسن طرفی کارگر بازنشسته هفت تپه با گذشت دو هفته همچنان در بازداشت اطلاعات سپاه میباشد.

سه شنبه ۱۱/مرداد/۱۴۰۱

*************

بازداشت گسترده بازنشستگان در اهواز توسط اطلاعات سپاه

مسئولیت جان بازنشستگان بازداشتی به عهده نظام جمهوری اسلامی است.
در پی تجمع اعتراض آمیز بازنشستگان در اهواز، جمعه ۳۱تیرماه، دوازده تن از آنها از جمله آقایان رهداری، اکبری بیرگانی، برون و گرگان توسط اطلاعات سپاه دستگیر شدند و در سلول های انفرادی بازداشتگاه اطلاعات سپاه حبس می باشند.
گفتنی است که آقای رهداری عمل بایپس قلب انجام داده و طبق توصیه پزشک فورا نیاز به آنژیو مجدد دارد.
آقای اکبری بیرگانی نیز بیماری های متعدد آلزایمر و اعصاب و قلب دارد.
آفایان گرگان مبتلا به بیماری شدید پوستی و ریه و اعصاب می باشد و همگی سالمند و بین شصت تا هفتاد سال سن دارند.
همچنین حسن طرفی بازنشسته هفت تپه بیش از یک هفته است که توسط اطلاعات سپاه در منزل برادر خود در اهواز بازداشت شده است.
شرم آور است که حاکمیت به جای تکریم از بازنشستگان، بدون ملاحظه کهولت سن و بیماری های متعدد، در ازای درخواست اجرای قانون و پرداخت مطالبات به حقشان، وقیحانه آنها را در سلول های انفرادی حبس می کند.
گفتنی است که پیش از این نیز برای آقایان ظهرابی، کامروا و سعیداوی پرونده امنیتی تشکیل داده و پس از بیست روز بازداشت در سلول انفرادی با سپردن وثیقه پانصد میلیونی موقتا آزاد شدند. وکالت این سه بازنشسته را فرزانه زیلابی وکیل سابق کارگران هفت تپه به عهده
در صورت عدم آزادی فوری سایر بازنشستگان، تجمع اعتراضی را به درب دادگستری اهواز منتقل خواهیم کرد.

مسئولیت جان بازنشستگان بازداشتی به عهده نظام جمهوری اسلامی است.

*************

شوش شنبه ۸ مرداد

تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی شوش، در اعتراض به فقر و نداری، به تبعیض و نابرابری ها و دستمزدهای بسیار ناچیز .

*************

پشت دیوارهای زندان؛ ریحانه انصاری نژاد، بازداشت به جرم تلاش برای کارگران

از ۲۲ اردیبهشت که ماموران وزارت اطلاعات ساعت ۲ بامداد به خانه ریحانه انصاری نژاد، فعال کارگری یورش بردند، ۷۲ روز گذشته است. ماموران در آن نیمه شب، چند ساعتی را به بازرسی و زیر رو کردن خانه سپری کرده اند. همه این اتفاقات جلوی ریحانه و دختر جوانش که تنها ساکنان خانه بودند، رخ داده است. رفتار خشونت آمیز نیروهای اطلاعاتی، باعث رعب و وحشت دختر جوان او شده است. به شکلی که با گذشت بیش از دو ماه همچنان تبعات و تاثیر منفی برخورد آنها در روحیه او قابل مشاهده است. مگر یک فعال کارگری چه کرده که باید برای بازداشتش نیمه شب و به این شکل خشونت آمیز به محل زندگیش هجوم برد؟

"منبع ایران وایر"

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه

*************

تجمع اعتراضی بازنشستگان ۲۹ تیر

تجمع اعتراضی بازنشستگان اهواز
تجمع اعتراضی بازنشستگان شوشتر
تجمع اعتراضی بازنشستگان شوش.

زنده باد زندگی، زنده باد اتحاد و همبستگی.!

*************

اسماعیل گرامی کارگر بازنشسته را آزاد کنید

اسماعیل گرامی کارگر بازنشسته ۱۶ ماه است که با یک اتهام واهی (تبانی وتجمع علیه امنیت ملی.) در زندان تهران بزرگ زندانی است.آیا مطالبه حق وحقوق سی سال اندوخته خود و دیگر بازنشستگان اقدام علیه امنیت ملی است؟! یاعدم رسیدگی به خواسته های بازنشستگان و دیگرمزدبگیران با توجه به روند افسارگسیخته قیمتها وتورم؟!
گرامی به همراه دیگر بازنشستگان بعد از سی سال کار و تلاش خواهان برقراری حقوق متناسب برای یک زندگی استاندار و افزایش حقوق طبق تورم بودند.آیا با بازداشت یک بازنشسته ۶۷ ساله با کلکسیونی ازانواع بیماریها کمکی به حل مسایل و مشکلاتی که با آنهادست به گریبان هستند، حل شد؟
بازداشت گرامی نه تنها مانع اعتراض بازنشستگان نشد بلکه هرروزهفته به یکشنبه های اعتراضی تبدیل شده است. امروز فقط شهرهای بزرگ محل تجمع و اعتراض نیستند! فریاد اعتراض "زحمتکشان دیروز/ بازنشستگان امروز" درسراسرکشور بلند است. سرکوب و زندان شاید درمقطعی مانع از تجمع شود ولی همیشگی نیست و نخواهد بود. تنها راه پاسخگویی به خواسته های آنان است.
امروز با مشخص شدن حقانیت مطالبات بازنشستگان (افزایش حقوق طبق تورم) تداوم حبس اسماعیل گرامی غیرقانونی هست و باید آزاد شود.

اسماعیل گرامی کارگر بازنشسته را آزاد کنید

*************

تجمع اعتراضی بازنشستگان یکشنبه ۲٦ تیر

برای مشاهدۀ تصاویر، کلیپ ها و مطالب سندیکا اینجا کلیک کنید.
شوش

تجمع اعتراضی بازنشستگان شوش به دستمزد های نازل، در اعتراض به تورم و گرانی، مبارزه برای داشتن زندگی شایسته، برای داشتن نان و آزادی.

اراک و کرمانشاه
تجمع اعتراضی بازنشستگان اراک و کرمانشاه به دستمزد های نازل، در اعتراض به تورم و گرانی، مبارزه برای داشتن زندگی شایسته، برای داشتن نان و آزادی.

*************

شنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۱

تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی خرم آباد مقابل درب اداره کل تامین اجتماعی

تجمع بازنشستگان اهواز

تجمع بازنشستگان اصفهان

تجمع پر شکوه بازنشستگان شوش
در اعتراض به فقر و نابرابری ها، در اعتراض به تبعیص و ستم. مبارزه برای داشتن زندگی شایسته.

*************

چهارشنبه ۲۲ تیر ۱۴۰۱

تجمع و راهپیمایی بازنشستگان شوش در اعتراض به فقر و سفره های خالی، در اعتراض به تبعیض و نابرابری و مبارزه برای داشتن یک زندگی شایسته و انسانی.
راهپیمایی اعتراضی بازنشستگان اهواز
راهپیمایی اعتراضی بازنشستگان شوشتر. اعتراض به فقر، سفره های خالی، اعتراض به تبعیض و نابرابری ها

*************

سه شنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۱

تجمع بازنشستگان شوش وهفت تپه در مقابل فرمانداری شوش

*************

عسل محمدی فعال کارگری:

امروز برای اجرای حکم یکسال حبس به زندان اوین رفتم.

این واقعیت که ایران آبستن قیام‌های قریب الوقوع در اعتراض به افزایش و گسترش فقری بی سابقه و شدت فشارهای اجتماعی بر مردم خواهد بود، چنان عینی و غیر قابل انکار است که مقام‌های حکومتی را ناچار به اذعان و انذار آنچه پیش روی نظام است نموده و نهادهای امنیتی را به دستپاچگی برای پرونده سازی‌های پوچ و مذبوحانه برای فعالان سیاسی به امید ارعاب و ساکت کردن هر معترضی.
آنچه جمهوری اسلامی هرگز نفهمید شدنی نیست. نه اجرای فله‌ای احکام چند معترض و نه انفرادی های رفقا و عزیزانمان در بندهای امنیتی و نه صدها ساعت شکنجه روانی برای اعتراف گیری، هیچ کدام نمیتواند جمهوری اسلامی را از سرنوشت محتومش، سرنگونی؛ رهایی بخشد.
ایمان "ما" به تحقق رهایی، آزادی و برابری هزاران بار پر زورتر از گلوله‌های سربی جلاد است.
امروز رفتم تا برای مدتی کنار خواهران آزاد‌ه‌ام، در بند رویای آزادی سرزمینم را ببافم تا به تار و پودش رنگ عمل بپاشم.
آنجایی میروم که هوایش پر از بوی نسرین است و نیلوفر.
شبهایش ناهید در آسمانمان دلبری میکند دلهایمان شوق بهار دارد و هر سپیده‌ میخوانم:
ای شادی ای شادی آزادی
روزی که تو بازایی
با این دل غم پرورد
من با تو چه خواهم کرد

نسرین جوادی - نیلوفر بیانی - ناهید تقوی - سپیده قلیان - شادی گیلک - بند نسوان اوین سپیده کاشانی

*************

بازنشستگان تأمین اجتماعی اهواز همچنان خستگی ناپذی در کف خیابان هستند.

راهپیمایی بازنشستگان تأمین اجتماعی در اعتراض به عدم افزایش حقوق و مستمری‌ها، عدم اجرای کامل همسان‌سازی و عدم تحقق دیگر مطالبات‌شان همچنان به تجمع‌های خود ادامه می‌دهند.

سندیکای کارگران نیشکر هفت

شنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۱

*************

حمله نیروهای یگان ویژه به کارگران معدن مس سونگون ورزقان محکوم است

حمله وحشیانه نیروهای یگان ویژه به کارگران معدن مس سونگون ورزقان در سومین روز اعتصاب کارگران، امروز شانزدهم تیرماه، محکوم است!
امروز شانزدهم تیر ماه سومین روز اعتصاب کارگران معدن سونگون ورزقان است که از همان ابتدای صبح نیروهای یگان ویژه با حمله به کارگران و ضرب وشتم آنها تعدادی را دستگیر کردند تا بلکه بتوانند به اعتصاب کارگران پایان دهند.
استخراج در سه روز گذشته در معدن متوقف شده است، لذا کارگران با وجود شرایط سخت کاری معدن در زیرزمین کسی پاسخگوی مطالبات بحق شان نیست . کارگران با تهدید و بازداشت و سرکوب مرعوب نخواهند شد.
ما کارگران برای داشتن نان، کار، آزادی، برای داشتن زندگی شایسته و به دور از ستم و استثمار به مبارزه خود ادامه خواهیم داد.
ما می خواهیم بر سرنوشت خود حاکم شویم. باید به حاکمیت سرمایه داران بر کارگران و زحمتکشان پایان داده شود.
حال نوبت ماست، نوبت کارگران و زحمتکشان و مردم تحت ستم که بر سرنوشت خود حاکم شوند.
مبارزه ما کارگران تا لغو ستم و استثمار ادامه خواهد داشت. مبارزه ادامه دارد.

سندیکای کارگران نیشکر هفت

*************

بازنشستگان شوش با خانواده هایشان در تجمع اعتراضی شرکت کردند

صبح امروز چهارشنبه ۱۵ تیرماه بازهم بازنشستگان شهرستان شوش وشهرهای حومه، درب فرمانداری شوش به همراه تعدادی از اعضائ خانواده زن وبچه دست به تجمع اعتراضی زدند.
انها با سردادن شعارهایی عیله دولت خواستار تایید مصوبه شورای عالی کار توسط دولت واجرای ۲۵ درصد متناسب سازی سال ۱۴۰۰ و استقلال سازمان تامین اجتماعی شدند.
لازم به ذکر است اخیرا دونفر از بازنشستگان بنامهای عیسی شوهانی وعیسی مظفری توسط حفاظت اطلاعات سپاه احضار و از آنها تعهد گرفته شده وسپس آزاد شدند.

امروز چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱ تجمع اعتراضی بازنشستگان اهواز

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه

*************

پیام ارسال شده به کانال تلگرامی سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه

چرا دولت مصوبه افزایش دستمزد بازنشستگان را تائید نمی کند؟

سالها طبق قوانین کار و در اواخر اسفند ماه در جلسات شورایعالی کار حداقل افزایش دستمزد کارگران مصوب میشود که نرخ تعیین شده از سوی شورایعالی کار برای کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی یکسان اجرا میشود.
هر چند که این افزایش ها همیشه چندین برابر پائین تر از نرخ واقعی تورم بوده است.
امسال چه شده است که دولت حاضر به تایید چنین مصوبه ای نیست!
از آنجا که قانون پرداخت در کشور روند مشخصی ندارد وهربخش تابع صندوق های مختلف بازنشستگی می باشند، درنتیجه افزایش دستمزدها هم روند یکسانی را ندارد. حال آنکه تمام بازنشستگان درشرایط یکسانی زندگی می کنند و افزایش قیمتها و تورم برایشان یکی است و از طرفی همه آنان در دوران تقریبا سی سال خدمت بخشی از حقوق خود را جهت آرامش و آسایش در زمان بازنشستگی درصندوق های مربوطه اندوخته اند.
دولت به دلیل پر کردن کسری بودجه اش همیشه دست در جیب کارگران کرده و صندوق تامین اجتماعی یکی از تامین کننده های کسریش است. که با وجود تمام اعتراضات مستمر بازنشستگان تامین اجتماعی در سراسر کشور که همچنان ادامه دارد باز هم اصرار دارد با عدم اجرای قوانین، حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را فقط تا ده درصد افزایش دهد که در ماه گذشته در تعدادی از فیش های حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی این افزایش ده درصدی تحمیل شده و همچنان با صدور بخشنامه ها وبیانیه ها و سخنرانی های متفاوت مسئولین، هنوز حقوق بازنشستگان تامین با وجود گذشت چهار ماه از سال مقدار افزایش برایشان مبهم و نامفهوم است.
دولت باوارد شدن به صندوق های مختلف (تامین اجتماعی ...) و تبدیل آنها به حساب پس انداز شخصی خود به راحتی از آن ها برداشت نموده و برگشتی هم وجود ندارد.
به این ترتیب خود را وارث صندوق ها واندوخته های آنان می داند. ولی هنگام بودجه بندی هیچ ردیفی برای آنها درنظر نمی گیرد. درصورتی که صندوق کشوری ولشکری که زیر نظر دولت اداره ودارای ردیف بودجه است.دولت با استفاده از قدرت خود افزایش حقوق این دوصندوق را ده درصد (که باتوجه به تورم وگرانی بسیار ناچیزاست) اعلام می کند. حال هم تلاش دارد افزایش دستمزد بازنشستگان تامین اجتماعی را که ربطی به دولت وبودجه آن ندارد همان ده درصد اعلام کند و توجیهش هم برقراری عدالت است! این عدالت درفقر است نه در رفاه وآسایش بازنشستگان. بازنشستگان تمام صندوق ها اندوخته خود را دریافت می کنند ودولت با دخالت تلاش می کند کسری بودجه وریخت وپاش های خود را جبران کند.همه بازنشستگان کشوری ، لشکری وتامین اجتماعی ...باید متحد ویک صدا خواهان افزایش حقوق یکسان وطبق تورم وتامین یک زندگی استاندارد باشند. امری که دولت همواره از آن گریزان است وچون به بازنشستگان دو صندوق کشوری ولشکری ده درصد افزایش داده، سعی دارد افزایش ده درصد را برای تامین اجتماعی هم اجرا کند.

تاحق خودنگیریم/ ازپا نمی نشینیم

یک بازنشسته

*************

پیروز باد جنبش نان کار آزادی

چهارشنبه ۱۵ تیرماه ۱۴۰۱ حضور حداکثری ساعت ۱۰ صبح

خیابان از آن ماست!

با اتحاد و همبستگی برای کسب مطالبات به حق خود، به خیابان خواهیم آمد.

*************

تجمع اعتراضی بازنشستگان تامین اجتماعی

تجمع بازنشستگان تأمین اجتماعی در اعتراض به عدم افزایش حقوق و مستمری‌ها، عدم اجرای کامل همسان‌سازی و عدم تحقق دیگر مطالبات‌شان به تجمع‌های خود ادامه می‌دهند.

چهارشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه

*************

تجمع اعتراضی بازنشستگان تامین اجتماعی

بازنشستگان تأمین اجتماعی اهواز همچنان خستگی ناپذیر در راستای کسب مطالبات به حق خود در خیابان ها هستند.
امروز سه‌شنبه هفتم تیرماه، بازنشستگان تأمین اجتماعی در اعتراض به عدم افزایش حقوق و مستمری‌ها، عدم اجرای کامل همسان‌سازی و عدم تحقق دیگر مطالبات‌شان همچنان به تجمع‌های خود ادامه می‌دهند.

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه

۷ تیر ۱۴۰۱

*************

تجمع اعتراضی بازنشستگان تامین اجتماعی

راهپیمایی اعتراضی بازنشستگان امروز یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ در اهواز

امروزیکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ تجمع اعتراضی بازنشستگان اراک عزا عزا ست امروز حقوق بازنشسته زیر عباست امروز

تجمع اعتراضی بازنشستگان تامین اجتماعی کرمانشاه / یکشنبه/۵/تیر/۱۴۰۱

تجمع اعتراضی بازنشستگان تامین اجتماعی اهواز مقابل استانداری. / امروز یکشنبه ۵/تیر/۱۴۰۱

تجمع اعتراضی بازنشستگان تامین اجتماعی در ادامه پیگیری احقاق حقوق پایمال شده خود. درب استانداری خوزستان / شنبه ۴/خرداد/۱۴۰۱

تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی امروز سه شنبه ۳۱ خرداد، در مقابل استانداری خوزستان اهواز

سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه


___________________________

برای مطالعه و مراجعه به اخبار و مطالب پیشین سندیکای هفت تپه اینجا کلیک کنید.