افق روشن
www.ofros.com

اخبار، گزارش، اطلاعیه و مصاحبه های کارگری


سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه                                                                           چهارشنبه ۲٦ آذر ۱۳۹۹ - ۱٦ دسامبر ۲۰۲۰


"از کوزه همان برون تراود که در اوست ."حکایت بودجه سالانه است.

برای مشاهدۀ تصاویر، فیلم ها و مطالب سندیکا اینجا کلیک کنید.
بودجه سالانه امسال نیز بمانند بودجه های بیش از چهار دهه گذشته همچنان منافع سرمایه‌داران و حاکمیت را حفظ می‌کند. از این‌رو لازم است کیفیت و کمیت بودجه پیشنهادی دولت از منافع کارگران و زحمت‌کشان مورد بررسی قرار گیرد.
کارگران، معلمان، پرستاران، سایر مزد بگیران جامعه، بیکاران به همراه خانواده‌هایشان که دانشجویان و فارغ التحصیلان هم شامل می‌شود، ابدا هیچ سهمی از این بودجه نمی‌برند. بودجه‌ای که هیچ توجهی به جمعیت ۹۹ درصدی جامعه ندارد. میلیون‌ها بیکاری که همواره بر جمعیت‌شان افزوده می‌شود، سهمی در این بودجه‌ها ندارند و فاقد بیمه بیکاری لازم و مکفی، بدون کمترین حمایت‌های اجتماعی به حال خود رها شده‌اند.
اما، تخصیص بودجه به نفع سرمایه‌داران و موسسات، نهادها، سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی و حکومتی، انباشت سرمایه آنان را افزایش می‌دهد، که هیچ تاثیری بر منافع جمعیت ۹۹ درصدی‌‌ها ندارد!؟ عمده‌ای از این بودجه‌ مصروف امنیت حفظ دارایی سرمایه‌داران می‌شود و یا اینکه جیب افراد در جناح‌های سیاسی و آقا‌زاده‌ها را پر می‌کند. تقسیم بودجه بین خودشان چنان صورت گرفته که گویی سود سهامدارانی است که به صاحبانش تعلق گرفته باشد. برای مطالعه متن کامل اینجا کلیک کنید.

**********

خودکشی یک کارگر در هفت تپه

برای مشاهدۀ تصاویر، فیلم ها و مطالب سندیکا اینجا کلیک کنید.
رضای آلکثیر ساکن شهر حرد، در فاصله چند کیلومتری با کارخانه نیشکر هفت تپه دست به خودکشی زد.
رضا آلکثیر دارای یک برادر وسه خواهر فلج بود.
او که در شرکت هفت تپه کار میکرد از محل کار خود اخراج شد بود و به خاطر عدم بازگشت مجدد او به سر کار دست به خودکشی زد. این در حالی بود که رضا آلکثیر، بارها به امیلی و اسدبیگی های مراجعه کرده بود ولی متاسفانه آنها حاضر نشده بودند که او را به سرکار بازگردانند. رضا، به تازه گی نامزدی کرده بود. او بخاطر فشار معیشتی، بیکاری و فقرنداری، دست به خوکشی زد و متاسفانه جان عزیزش قربانی منافع صاحبان سرمایه سود پرست شد.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه ضمن تسلیت به خانواده این کارگر عزیز، و کارگران ایران و هفت تپه، عامل اصلی این قتل را صاحبان و مدیران شرکت هفت تپه می داند و افراد متهم باید در دادگاه، دادگاهی شوند.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه هم صدا با کارگران هفت تپه خواهان برچیده شدن خصوصی سازی و تمامی مناسبات پر از تبعیض و استثمار میباشد.

شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۹

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

**********

جهت تنویر افکار و رعایت حسن ثبت اطلاعات

متاسفانه با وجود در دسترس بودن شواهد اما همچنان افرادی هنوز درصدد ایجاد وجه برای خود تلاش فراوان میکنند.
در این نوشتار موضوع مربوط به رضا رخشان و همچنین فریدون نیکوفرد مورد بررسی جامع قرار میگیرد تا شبهه و سوالی برای جویندگان حقیقت باقی نماند.
آقای رضا رخشان در سال های ۱۳۹۶ و ۹۷ با شناسایی کارفرما و با کمک همراه خود فریدون نیکوفرد اقدام به نزدیک شدن به کارفرمای بخش خصوصی کرد. در این حرکت این شخص به شخص امید اسدبیگی متصل شد و همراه او کفه دیگر را یعنی مهرداد رستمی در اختیار گرفتند و با این استراتژی سعی در اصلاح چهره منفور کارفرمای بخش خصوصی در پیش چشمان کارگران داشتند.
در این مدت رضا رخشان کانال (گفتگوی کارگر و کارفرما) در تلگرام را راه اندازی کرد و بعد از مدتی که بی نتیجه بودن این اقدام معلوم شد، کانال تلگرامی شخصی خود را پایه ریزی کرد اما در واقع در پشت صحنه همان روابط و بلکه قوی تر را با شخص کارفرما برقرار کرد.
زمانی رسیده بود که کانال تلگرامی رسمی خود کارفرما (خبر هفت تپه) اخبار را منتشر نمیکرد و تمامی اخبار را میشد از شخص رضا رخشان دریافت کرد با این عنوان که: دوستان-همکاران گرامی، همین الان با جناب مهندس اسدبیگی تماس داشتم و ایشان گفتند که حقوق به زودی در روز فلا و تاریخ فلان پرداخت خواهد شد! تمامی فایل های خبری این فرد به صورت صوتی و یا نوشتاری منتشر میشد و بر هیچ کس مخفی نبود و نیست که همکاری این شخص با کارفرمای بخش خصوصی که حالا بزرگترین اختلاس گر تاریخ ایران است، بسیار شفاف و معلوم بود.
تا زمانی که رسیدیم به اعتصابات بزرگ سال ۹۷.
در این سال اتفاقی رخ داد که شاید از توجه کارگران هفت تپه مخفی ماند اما در سطح بین المللی منتشر و علامت تعجب بزرگی را به وجود آورد.
با وجود ادامه اعتصاب و زندانی شدن همکارانمان و تخریب اعتصاب و عدم دستیابی کارگران به مطالبات خود، اما از طرف اتحادیه آی یو اف اطلاعیه ای مبنی بر دستیابی به تمام خواسته ها و مطالبات کارگری کارگران هفت تپه منتشر شد. همان اتحادیه ای که آقای رضا رخشان با آنها و با واسطه ی شخصی به نام مهدی کوهستانی در ارتباط است. یعنی اخبار دروغ و موافق نظر شخص کارفرما توسط این افراد به اتحادیه های جهانی منتقل میشد و در خفا بدور از توجه کارگران هفت تپه چنین خیانت هایی در حق هفت تپه و کارگر روا داشتند.
موضوع دیگر مبنی بر اصل سندیکایی بودن دو نفر فریدون نیکوفرد و رضا رخشان است.
قابل توجه است که این دو نفر برای بازگشت به کار خود پس از اخراج سال ۸۷ موظف به ثبت تعهد نامه محضری رسمی مبنی بر ((خروج از سندیکا و هرگونه تشکل مستقل کارگری و عدم فعالیت کارگری در هر محیطی)) و ارائه آن به اداره اطلاعات شدند و اسناد آن موجود میباشد و به این ترتیب این افراد شخصا اقدام به کناره گیری از هر گونه فعالیت کارگری کرده اند و تنها به عنوان کارگر اجازه کار و فعالیت دارند.
همچنین در سال ۹۷ هیئت مدیره سندیکا طی یک جلسه ای از رضا رخشان .خواست که تا به تک روی های و همچنین فرصت طلبی خود از جمله: نوشتن بیانیه و انتشار آن بدون اطلاع وبدون هماهنگی با هیئت مدیره و حتی کارگران. اما به اسم و رسم و اعتبار سندیکا و به نمایندگی از کارگران، اقدام به ارتباط با نهادها بین المللی کارگری بدون خبر و اطلاع هیئت مدیره و کارگران وغیره. در این جلسه رضا رخشان در جلسه حاضر نشده و به گزارش بازرس سندیکا و با رای اکثریت، از هیئت مدیره سندیکا کنار گذاشته شد که صورتجلسه آن در کانال رسمی سندیکای هفت تپه درآن زمان منتشر و اعلام گردید.وهمچنین فریدون نیکو فرد خود شخصا با نوشتن نامه به هیئت مدیره سندیکا استعفای خود را به عنوان عضو هیئت مدیره سندیکا تقدیم نمود .نامه در کانال تلگرام سندیکای موجود میباشد.

لذا
قابل ذکر است که افراد چون فریدون نیکوفرد و رضا رخشان به رای و اتفاق تمامی کارگران هفت تپه از نمایندگی کنار گذاشته شده اند و نشانه بارز آن عدم حضور این افراد در تجمعات واعتصاب(۷۲)روزه مطالبه گری اخیر کارگری است.

چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۹

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

**********

روز دانشجو یادآور ایستادگی،

مقاومت و مبارزه با ظلم و ستم و دیکتاتوری را گرامی می‌داریم!

۱۶ آذر، روز دانشجو، یادآور ایستادگی و مبارزات دانشجویان برعلیه دیکتاتوری و خفقان و سیاست‌های امپریالیستی می‌باشد. در این روز، در سال ۱۳۳۲ تظاهرات دانشجویان مبارز در دانشگاه تهران، که به ورود نیکسون رئیس جمهور وقت آمریکا به تهران اعتراض می‌کردند، به خاک و خون کشیده شد و سه تن از دانشجویان آزادی‌خواه به قتل رسیدند. در تمام این سال‌ها، چه پیش و چه پس از این روز، دانشجویان همواره بخش مهمی از مبارزات علیه استبداد و دفاع از جنبش‌های کارگری، سیاسی و اجتماعی را تشکیل داده‌اند. جنبش دانشجویی در ایران همواره از پرچم‌داران آزادی‌خواهی و برابری طلبی در کشور بوده است.
با بروز و اجرای سیاست‌های نئولیبرالیستی و ریاضت‌کشی اقتصادی توسط نظام سرمایه‌داری در ایران، افزایش‌گرانی و فقر عمومی روز افزون، خصوصی‌سازی و تحمیل هر چه بیشتر مزدی ناچیز برای کارگران و مزدبگیران و عدم پرداخت بموقع همان مزد ناچیز، همراهی دانشجویان به عنوان فرزندان کارگران و زحمتکشان، با مبارزات کارگران، مزدبگیران و فرودستان در قالب اعتصابات و اعتراضات کارگری و خیزش‌های سراسری فرودستان در دی ماه ۹۶ و آبان ماه ۹۸ تعمیق یافته است. در روند این مبارزه، دانشجویان بسیاری به دلیل این همراهی و مبارزات، زندانی، محروم از تحصیل و مورد آزار و اذیت نهادهای امنیتی قرار گرفته‌، شکنجه و زندانی شده اند.
ما ضمن گرامی‌داشت روز دانشجو، همبستگی و اتحاد روز افزون دانشجویان با جنبش کارگری و فرودستان را پاس داشته و خواهان توقف اذیت و آزار دانشجویان و آزادی بدون قید و شرط کلیه دانشجویان زندانی و فعالان جنبش های کارگری و اجتماعی هستیم.

کارگر، دانشجو، اتحاد، اتحاد

۱۶/آذر/۱۳۹۹

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه

**********

پیام تسلیت به مناسبت درگذشت دکتر محمد ملکی

دکتر محمد ملکی زندانی سیاسی سابق و فعال سیاسی - اجتماعی، تا پایان عمر خویش با استبداد مبارزه کرد. ایشان که اولین رئیس دانشگاه تهران پس از انقلاب ۵۷ بود، به دلیل مخالفت با سیاستهای سرکوبگرانه حاکمیت سالهای زیادی را در حبس گذرانید. او برای منفعت خویش در کنار قدرت قرار نگرفت و همین است که یادش همواره گرامی خواهد بود.

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

**********

گرامیداشت روز مبارزه با سانسور

"سیزدهم آذر" روز مبارزه با سانسور است، سانسور یکی از ابزارهای مهم سلب آزادی به‌ شمار می‌رود. سانسور به‌ مانند سدی در برابر آزادی قلم و آزادی بیان است و ابزار یک سیستم بسته و دیکتاتوری است که در آن اکثریت انسان‌ها صدمه خواهند دید و بیشترین صدمه از آن طبقه کارگر و همه ستم‌دیده‌گان خواهد بود، جنبش‌های مختلف مانند جنبش کارگری و سایر اقشار حتی محیط زیستی نیز از سانسور لطمه دیده و به موجب آن سرکوب می‌گردند. ما بارها و بارها شاهد استفاده از تیغ تیز سانسور برای تسهیل در ضربات وارده بر قامت جنبش‌ها و فعالان، رهبران و پیشروان آنها بوده‌ایم. سانسور تامین کننده تاریکی مورد نیاز برای سرکوب است.
با وجود این شمشیر دولبه سرکوب و سانسور‌ علیه آزادی، هرگز جنبش‌های اجتماعی و فعالان آن سکوت نکرده، بلکه همواره بر علیه آن به مبارزه برخاسته اند. چنانکه مطالبات خود را با اعتصاب، تجمعات اعتراضی در خیابان‌ها و مقابل سازمان‌ها و نهادها فریاد زدند.
سانسور از مصادیق عینی، شفاف و آشکار سرکوب آزادی به‌ شمار می‌رود. یک درصدی‌های جامعه با در اختیار داشتن دولت و دیگر ارکان حکومتی برای تامین و تداوم زندگی سرشار از آسایش خود و بهره‌مندی از حاصل دسترنج کارگران و چپاول دیگر منابع ثروت جامعه از تمامی تلاش‌های ممکن فروگذار نیستند.
سانسور رمز گشوده شده تحمیل بی حقوقی مطلق به جمعیت ۹۹ درصدی جامعه و استبداد مطلق بر علیه آنان است. اما سرکوبگران آزادی و مدافعین سانسور از درک این نکته غافل هستند که نه کارگران تحمل گرسنگی را دارند و نه نویسندگان و اندیشمندان مدافع آزادی سکوت خواهند کرد.
صدای اعتراض جنبش‌های اجتماعی نیز خاموش نخواهد شد. مصداق عینی آن وجود و حضور و تولد رهبران و پیشروان کارگری و دیگر فعالین اجتماعی است که هر روز با تولدی دیگر آغاز می‌شود. هر چند که زندان‌ها پر است اما زندانیان همواره جابجا می‌شوند، می‌آیند و می‌روند.
یک درصدی‌ها با تمام امکانات، سازمان‌ها و قوای نظامی و قضایی و اجرایی و قانون گذاری، قادر نخواهند شد که جوامع را به جزایر امن استثمار و ثروت اندوزی خود تبدیل کنند. چنان‌که شاهد درهم شکستن تمامی تلاش‌شان برای رسیدن به اهداف خود بوده و خواهیم بود .
برای نمونه مبارزان نویسنده نیز مانند هزاران کارگر و رهبران کارگری دیگر به همراه رهبران و پیشروان جنبش کارگری و سایر اقشار اجتماعی در زندان بسر می‌برند.
به یقین بر این باوریم کارگران و زحمتکشان بدون اتحاد و همبستگی و ابزارها و قدرت اجتماعی و شورایی و اتحادیه‌ای و سندیکایی‌ خود و ایجاد توازن قوای لازم نمی‌توانند آزادی‌های ممکن را ایجاد کنند. زیرا سیستم سرمایه‌داری برای غارت بیشتر نیاز به سانسور و عدم آگاهی طبقاتی دارد.

زنده باد اتحاد کارگران و زحمتکشان برای لغو سانسور

۱۳۹۹/۹/۱۲

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری

کمیته پیگیری برای ایجاد تشکل‌های کارگری

**********

اجرای حکم قرون وسطایی شلاق در مورد

داود رفیعی کارگر اخراجی پارس‌خودرو را محکوم می‌کنیم

داود رفیعی کارگر اخراجی پارس خودرو در سال ۹۱ به دلیل فعالیت صنفی از کار اخراج شده است و سال‌هاست که با شکایت در مراجع ذی‌صلاح برای بازگشت بکار پیگیری می‌کند، اما فریادش به جایی نرسیده است. ایشان بارها در مقابل وزارت‌کار با پلاکارد ایستاده بود اما هیچ مقام مسئولی به خواسته بحق‌اش رسیدگی نکرد و با توصیه نهادهای امنیتی بازداشت و به اتهام توهین به وزیر کار به ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد و متاسفانه این حکم قرون وسطایی اجراء و به ایشان شلاق زده شد.
رفیعی از بازداشت شدگان روز کارگر در سال ۹۸ می‌باشد وی همچنین چند بار در اعتراضاتی که نسبت به اخراج از کار داشته، بازداشت شده است.
متاسفانه این اولین باری نیست که پاسخ حق خواهی و مطالبه گری کارگران را با شلاق و زندان و تهدید و اذیت و آزار پاسخ می‌دهند.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه احکام قرون وسطی شلاق برای کارگران زحمت کش و حق‌خواه را شدیدا محکوم می‌کند و اعلام می‌دارد با شلاق و زندان و اخراج و دیگر انواع فشار علیه فعالین کارگری و کارگران آگاه و پیشرو، هرگز نمی‌توانید صدای اعتراضات کارگران را خاموش کنید.

**********

کشت و صنعت هفت تپه را هم با سیاستهایشان، نابود کردند!

با رفتن اسد بیگی مشکل حل نمیشود. در این مدت حیات ننگین اسد بیگی و طرفدارنش آنچنان ضربه های به شرکت هفت تپه زده شده است که برای بازسازی آن چند سالی کار و تقلا و بودجه کلان لازم است! غیر از ضربه به کارگران، با اشکال مختلف، از جمله دیر پرداختن دستمزد و دیگر حقوق و مطالبات کارگران، بیکاری و ناامنی شغلی، محیط کار غیر قابل تحمل با استفاده از نیروهای امنیتی، شکنجه زندان و پرونده سازیها ... بالا کشیدن اموال عمومی (شرکت) اختلاسگری دزدی، کارشکنی کسب سود و بهره شخصی و فردی ... که پایه سیاست خصوصی سازی است. تولید ناچیز شده و کارخانه را به مخروبه تبدیل کرده اند. آنها شیره جان کشت و صنعت را در کنار مکیدن خون کارگران و زحمتکشان پیش بردند و از هر ابزار و سرکوبی استفاده کرده تا بتوانند سرمایه های کلان را به جیب بزنند و نماینده خوب و موفقی برای گله طرفداران سیاست خصوصی باشند. اسد بیگی یکی از این نمایندگان خصوصی سازی است. کل کشور با امسال اسدبیگی ها زیادی روبرو است که جز کلک، دزدی قانونی، اختلاس قانونی و دهها روش سرکوبگرانه نظامی و امنیتی برای پیشبرد سیاست مالکیت فردی خود به نابودی اموال عمومی، کشت و صنعت، کار و تولید مورد نیاز جامعه را به نابودی کشانده اند.
در شرکت هفت تپه تولیدی در کار نیست و کشت ناقص ودراین موقع زمانی نه تنها کشت سودی ندارد بلکه زیان ان چند برابر است و کیفیتی ندارد، اسد بیگی به واضح نشان داد که خصوصی سازی در عمل یعنی بیکاری، پایین نگاهداشتن مزد کارگران، ندادن ماهها دستمزد. وسایر مطالبات کارگران، نابود کردن زندگی تولید کنندگان واقعی سرمایه های کلان، یعنی کارگران و زحمتکشان به نفع و سود دزدان و نمایندگان خصوصی سازی و سوزاندن و سرنگون کردن تولید و شرکت، از مقدار ناچیز باقی مانده از کشت و صنعت هفت تپه باید گفت که این جز باقی مانده به همت و شرف کارگران هفت تپه، بدون حقوق و مزایا روی پا است.
با حذف یک نماینده خصوصی سازی مشکل اصلی کارگران هفت تپه حل نمیشود، کشت و صنعت هفت تپه را نابود کرده اند. کماکان جنگ با کارگران را به اشکال مختلف به پیش میبرند، حقوقها کامل پرداخته نشده، دستگیری و اذیت و آزار کارگران و کلاشی مالی از جیب خالی کارگران و اعمال دیکتاتوری و زور میخواهند کارگران هفت تپه را به عقب وادارند. اما خیال باطل، کارگر هفت تپه متحدتر و مستحکمتر در همراهی با دیگر کارگران در کل کشور و سطح بین المللی، این سیاست بازان فربه، فردگرا و خود شیفته را به عقب میرانند و در ادامه بساط آنها را کلا برخواهد چید.
اسد بیگی در سرازیری سرنگونی است، اما مبارزه و اعتراض ما با کل این دستگاه خرابکار و سودجو ادامه دارد. سیاستگذار جز برای نفع خود کاری برای کارگران و مردم زحمتکشان نمیکنند، خودمان باید سرنوشتمان را همچنانکه در این چند سال کارگران هفت تپه نشان داده اند، متشکل تا پیروزی ادامه خواهیم داد
سندیکای مستقل کارگران هفت تپه، تشکلی است که، در اول ماه آبان سال هشتاد وهفت توسط کارگران تشکیل شد و اعلام موجودیت کرد. از همان ابتدای تشکل سندیکای مستقل کارگران هفت تپه مورد حمله ستیزه جویانه کارفرمایان، صاحبان سرمایه و تشکلهای دست ساختشان، قرار گرفت. اما هیچگاه عقب نشینی نکرده و هر بار محکمتر به خواسته های کارگران پافشاری کرده است. هر روز کارگران هفت تپه متحدتر شده و خستگی ناپذیر در جنگ نابرابر با سرمایه داران در میدان حضور یافته اند. سندیکای مستقل کارگران هفت تپه در همراهی با کارگران، کماکان در مقابل تمامی دشمنان و دوستان دروغین کارگران اعلام میکند که تا پیروزی نهایی میجنگد، کارگران متحد هرگز شکست نمی خورند.

دوشنبه/۲۶/ابان/۱۳۹۹

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

**********

برگی دیگر از اتحاد و همبستگی کارگری در هفت تپه!

کارگران هفت تپه با اتحاد و همبستگی و مبارزه ای پیگیر و ستودنی، همکاران اخراج شده را به محل کار باز گرداندند.
۱۵ نفر از کارگران هفت تپه که توسط مدیران فاسد شرکت و مسئولین رشوه خوار استانی در همراهی نیروهای امنیتی و پلیس، از ورود آنها به محل کار ممانعت کرده بودند، امروز بعداز چند هفته مبارزه پیگیر و متحدانه، دیگر کارگران هفت تپه، کارگران ممنوع الورود به محل کار خود بازگشتند.
این پیروزی را باید به تمام کارگران هفت تپه و خانواده های این عزیزان و کارگران ایران تبریک گفت.
کارگران هفت تپه، یک بار دیگر نشان دادند که با اتحاد و همبستگی و داشتن افق و همدلی و همصدایی در رسیدن به مطالبات، می توانیم بر دشمنان طبقاتی پیروز شویم.
با اتحاد و همبستگی و متشکل شدن می شود مسیر رسیدن به خواست هایمان را طی کنیم و هیچ وقت تسلیم شرایط تحمیلی صاحبان زر و زور و استثمار نشویم.
در اتحاد و همبستگی و متشکل بودن، می توانیم نه تنها برای خود زندگی شایسته را فراهم کنیم، بلکه برای فرزندان و نسل های آینده، جامعه ای بدور از تبعیض و نابرابری ها را رقم بزنیم.
نقشه راه مشخص است، رسیدن به دنیای آرزو های انسانی، داشتن زندگی شایسته با استاندارهای جهانی، لغو هرگونه تبعیض و نابرابری های جنسی،مذهبی و ملی، لغو استثمار انسان از انسان و داشتن هر آنچه شایسته یک زندگی انسانی است، زنگی همراه با آسایش و بدور از هر گونه خشونتی.
دنیای آرزوها دست یافتنی است، تنها همت و اتحاد، آگاهی و همبستگی و تشکل را باید داشته باشیم تا با سازماندهی، به هر گونه نابرابری در جامعه خاتمه دهیم.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه پیروزی کارگران هفت تپه را به تمامی عزیران و خانواده های کارگری هفت تپه و دیگر کارگران ایران ،تبریک گفته و یک بار دیگر تکرار می کنیم که با اتحاد، همبستگی و متشکل شدن می توانیم به خواسته هایمان برسیم.
در اینجا لازم است از تمام زحمت های بی دریغ خانم فرزانه زیلابی، وکیل کارگران نیشکر هفت تپه تشکر کرده و درود می فرستیم به همت، تلاش و همکاری شبانه روزی ایشان با کارگران هفت تپه.

درود بر کارگران مبارز هفت تپه!

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

۲۱ آبان ۱۳۹۹

💥 زنده باد اتحاد، زنده باد اعتصاب سراسری کارگران

**********

اتحاد رمز پیروزی است!

پس از گذشت نزدیک به بیست روز از ممانعت از ورود پانزده کارگر نیشکر هفت تپه امروز ۲۱ آبان، این عزیزان درمحل کار خود حاظر شدن که با استقبال گرم دیگر همکاران روبرو شدند.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه این پیروز ی را به همه کارگران از جمله به کارگران زحمتکش هفت تپه تبریک می‌گوید.
با امید بازگشت سایر کارگران اخراجی از جمله، اسماعیل بخشی، ایمان اخضری سالار بیژنی و محمد خنیفر.

کارگران متحد هرگز شکست نمیخورند!

چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۹

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

**********

ادامه حمایت کارگران هفت تپه در حمایت از همکاران اخراجی

امروز سخن گوی قوه قضائیه در نشست خبری اعلام داشته که حقوق کارگران هفت تپه به روز است، کارخانه‌ در حال تولید می باشد وکارگران اخراجی هفت تپه هم به سرکار های خود بازگشته اند!؟؟ عجب روزگار غریبی است !!!

سخنگوی قوه قضاییه؛
هنوز حقوق مهر ماه پرداخت نشده، تا این لحظه از تولید هیچ خبری نیست و کارگران اخراجی همچنان بلاتکلیف هستند و به سرکار برنگشته اند.

سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

**********

یازدهمین روز از تجمع اعتراضی

امروز سه شنبه یازده همین روز از تجمع کارگران نیشکر هفت تپه درحمایت از همکاران اخراجی خود در مقابل گیت ورودی کارخانه برگزار شد.
سندیکای کارگران نیشکر ضمن محکوم کردن هرگونه پرونده سازی برای کارگران خواستار رسیدگی هرچه زوتر وضعیت کارگران تعلیق شده از کار می باشد.
عواقب هرگونه سنگ اندازی برای بازگشت به کار این عزیزان زحمت کش، به عهده مسئولین شرکت ومنطقه میباشد.

سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

**********

دهمین روز اعتراض کارگری

نه به اخراج کارگران!

سخنان محمد امیدوار یکی از نمایندگان معترض هفت تپه در حضور اعتراضی کارگران نیشکرهفت تپه.
امروز دوشنبه ‌دهمین روز اعتراض کارگری هفت تپه نسبت به ممانعت از ورود ۱۵ نفر از کارگران توسط نیرو های پلیس به داخل شرکت.
کارگران همچون روزهای گذشته با حمایت گسترده از همکاران خود، محل کار را ترک کردند و در مقابل گیت وردی شرکت مورد استقبال قرار گرفتند.

درود بر کارگران هفت تپه.

کارگران متحد هرگز شکست نمی خورند!

دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

**********

تجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپه

کارگران هفت تپه چندین سال است که برای کسب حقوق اولیه خود که توسط صاحبان زر و زور پایمال شده است دست به مبارزه زده اند.
امروز شنبه کارگران نیشکر هفت تپه در حمایت از همکاران خود، دست از کار کشیدن ودر مقابل گیت شرکت به پانزده همکار اخراجیخود پیوستند. در این تجمع آقای عباسی یکی از کارگران برای کارگران سخنرانی کرد.
در ادامه پانزده کارگر اخراجی برای گفتگو با مسئولین شهر شوش به فرمانداری رفتند تا با هیئت تامین، جلسه داشته باشند.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه ضمن محکوم کردن هر گونه تهدید وارعاب کارگران، خواهان پایان دادن به این پرونده سازی ها می‌باشد.

کارگران متحد هرگز شکست نمیخورند!

شنبه ۱۷ آبان۱۳۹۹

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

**********

#نان_کار_آزادی_اداری_شورایی در محاصره نظامیان

دشمنان طبقه کارگر در ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ نان کار آزادی را به محاکمه کشیدند و فعالین جنبش نان کار آزادی در هفت تپه را به صد سال زندان محکوم کردند.
اما حامیان زر و زور توان ایستادگی در مقابل حامیان نان کار آزادی را نداشتند و با اعتراض وسیع کارگران و فعالین کارگری و تشکل های کارگری و در راس آن اعتصاب و اعتراض کارگران هفت تپه احکام آنها با شکست رو برو شد.
دشمنان طبقه کارگر بر اساس منطق سرمایه داری نمی توانند از گذشته خود درس بگیرند و این بار شرکت‌ تپه توسط نظامیان حامی فقر و گرسنگی به محاصره در آمده است.
هفت تپه، جایی است که خواست و مطالبه کارگران و مردم فرودست و دیگر اقشار مردم زحمتکش در ایران را فریاد زد و شعار #نان_کار_آزادی_ را به شعار اصلی و پایه ای مردم گرسنه و تشنه آزادی و برابری در آورد.
شعار #نان_کار_آزادی_اداری_شورایی شعار تمام کسانی است که برای داشتن زندگی بهتر تلاش کرده و تلاش می کنند. امروز لشکر صاحبان سرمایه در مقابل لشکر گرسنگان صف آرایی کرده تا به دیکر کارگران و زحمتکشان نشان دهند که آنها می توانند شعار #نان_کار_آزادی_ را مدفون کنند. اما زهی خیال باطل، زندگی را نمی شود به گروگان گرفت و آن را قربانی منافع سود پرستانه سرمایه داران کرد.
کارگران و تمام انسان هایی که خواهان برابری و آزادی و حق داشتن زندگی شایسته هستند هر گز از تلاش دست بر نخواهند داشت و با رزم خود برای تحقق آزادی، رفاه ، آسایش و برابری و در یک کلام برای #نان_کار_آزادی_ و نابودی هر گونه ستم و استثماری، همچنان به مبارزه ادامه خواهند داد.

ارتش گرسنگی راه می‌رود
راه می‌رود تا گرسنگان را نان دهد.
تا آزادی دهد بدان‌ها که ندارند
پای در خون راه می‌رود...

پیروزی از کارگران است!

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

۱۶ آبان ۱۳۹۹

💥 زنده باد اتحاد، زنده باد اعتصاب سراسری کارگران


**********

کارخانه هفت تپه، محل کار است نه پادگان نظامی!

در طی این چندین سال، مسئولین به جای جوابگویی به خواست های به حق کارگران، تلاش داشته که با ایجاد فضای رعب و وحشت از زیر بار مسئولیت فرار کند. جواب مسئولین ریز و درشت مملکتی برای کارگران فقط اختلاس اخراج، باتوم، زندان و شکنجه،اعتراف های گیرهای اجباری تلویزیونی، و خودکشی کارگران بوده است و بس.
به این شرایط ضد کارگری باید پایان داده شود. بر قرار کردن حکومت نظامی آن هم در محل کار کارگران نشان از زبونی کسانی است که توان جوابگویی به خواست کارگران را ندارند.

کارگران عزیز هفت تپه؛
در طی این سال ها شما نشان دادید که هیج گونه تهدید و ارعابی نمی تواند عزم و اراده شما را برای بدست آوردن مطالبات به حق تان در هم بشکند، مبارزه طبقه کارگر بر علیه طبقه سرمایه دار همچنان تا رسیدن به یک زندگی شایسته ادامه خواهد داشت.

بی شک پیروزی از آن ماست.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

۱۶ آبان ۱۳۹۹

**********

هفت تپه، میدان جنگ کارگران با حامیان ستم و استثمار

گیت ورودی کارخانه توسط نیرو های پلیس به روی کارگران بسته شده است.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه حضور نیروهای نظامی در هفت تپه را تحت هر عنوانی، محکوم کرده و خواستار پایان دادن به این لشکر کشی نظامی می باشد.

هفت تپه پادگان نیست!

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

۱۶ آبان ۱۳۹۹

**********

شرکت هفت تپه پادگان نیست!

ازشب گذشته یک اتوبوس از نیرو های یگان ویژه!!؟ وارد شرکت هفت تپه شده اند. این نیروها گویا خود را آماده کرده اند تا در مقابل دشمن!!!؟ مقاومت کنند.
از دیشب شرکت هفت تپه را به پادگان تبدیل کرده اند تا بتوانند خود را برای سرکوب کارگران آماده کنند.
✔️ کارگران مبارز و حق طلب را تهدید نکنید، با تهدید و نظامی کردن شرکت هفت تپه شما ها پیروز نخواهید شد، چرا که پیروزی از آن طبقه کارگر است.
آیا ورود یگان ویژه به شرکت که محل کار کارگران است آزاد است، اما حضور کارگران هفت تپه قدغن؟
امروز پنج شنبه ۱۵ آبان از ورود ۱۵ نفر از کارگران به شرکت توسط زور گویان،ممانعت بعمل آمده است. اسامی تعدادی از این کارگران عبارت است از:
ابراهیم عباسی منجزی.حمید ممبینی، یوسف بهمنی، مسعود حیوری، عادل سرخه، حسن کهنکی، حسین حمدانی، محمد حمدانی، محمدامیدوار. سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه ورد نیروه های یگان ویژه و هر نیروی سرکوب گر، را به شرکت هفت تپه محکوم کرده و خواستار پایان دادن به این زور گویی و گردنه بگیری ها توسط نیروهای سرکوبگر ضد کارگر می باشد.
همچنین ممانعت از ورود ۱۵ نفر از کارگران به شرکت را محکوم کرده و خواستار آن هستیم به تهدید و ارعاب پایان داده شود.
✔️ کارگران مبارز و حق طلب را تهدید نکنید، با تهدید و نظامی کردن شرکت هفت تپه شما ها پیروز نخواهید شد، چرا که پیروزی از آن طبقه کارگر است.
حامیان و مدافعان نظام سرمایه داری از پیروز کارگران در آزادی همکاران خود به هراس افتاده اند، و از رقص و پایکوبی و شادی دشب کارگران که به مناسبت آزادی کارگران به اسارت در آمده در جلو زندان بر گزار شد،گویا خشمگین هستند.

✔️ دشمنان طبقه کارگر ؛
زندگی کارگران یعنی بزم و رزم‌. با ما سر شاخ نشوید!

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

۱۵ آبان ۱۳۹۹

**********

آزادی موقت کارگران بازداشتی نیشکر هفت تپه

تلاش و پیگیری وکیل کارگران بازداشتی نیشکرهفت تپه و تجمعا ت اعتراضی کارگران هفت تپه در محوطه شرکت و در مقابل دادگستری شوش تاثیر خود را گذاشت. زنده باد اتحاد و همبستگی کارگران.
کارگران بازداشتی: یوسف بهمنی - ابراهیم عباسی منجزی - مسعود حیوری - وحمید ممبینی بعد از شش روز بازداشت با قرار وثیقه (۵۰) میلیونی امشب چهارده آبان از زندان فجر دز فول آزاد شدند.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه پرونده سازی و تهدید کارگران را محکوم کرده و خواهان پایان دادن به روند پرونده سازی برای کارگران می‌باشد.

چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

💥 زنده باد اتحاد، زنده باد اعتصاب سراسری کارگران

**********

ادامه اعتراض کارگران هفت تپه در ششمین روز

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه ادامه اسارت کارگران هفت تپه را شدیدا محکوم کرده و خواستار پایان دادن به این اعمال ضد انسانی می باشد.
کارگران اسیر شده فوری و بی قید و شرط آزاد باید گردند.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

چهارشنبه ۱۴ ابان ۱۳۹۹

**********

بازداشت کارگران هفت تپه را محکوم می کنیم و خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط بازداشت شده گان هستیم

مردم عزیز ایران! آزادیخواهان! بشردوستان! حامیان حقوق کار گران
از روز پنجشنبه ۸ آبان ماه ۱۳۹۹ چهار نفر از کارگران نیشکر هفت تپه به نام های، حیوری، عباسی منجزی، یوسف بهمنی و حمید ممبینی بازداشت شده اند. این کارگران را به زندان دزفول منتقل کرده اند. اسدبیگی مدیرعامل سابق هفت تپه که پرونده فساد مالی و غارت ارزی او در دادگاه فاش شده و خلع ید او از شعارهای اصلی کارگران هفت تپه است در یادداشتی با امضای «مدیرعامل» با استناد به «قوانین جاری کشور» تهدید کرده که بازداشت شده گان باید به «سزای اعمال» خود برسند.
با حمایت آشکار قضایی از این تهدیدات اسدبیگی، شعار «دزد آزاد، کارگر زندانی» تبدیل شده به دزد آزاد و شاکی، کارگر اسیر و متشاکی. اقدام قوه قضایی جایگاه قانون و شان مذاکره نمایندگان مجلس با نمایندگان کارگران هفت تپه و سرنوشت وعده ها و حرف های آنان را هم بار دیگر به طور عملی به عموم کارگران نشان داده است. مطالبات برحق کارگران را نمی دهند؛ در عوض آنان را به تحریک فردی که خود به فسادش اذعان دارند راهی زندان می کنند.
کارگران فقط با تکیه بر نیروی خود و حمایت و همبستگی همسرنوشتان شان می توانند مطالبات شان را پیگیری کنند. کارگران بازداشتی هیچ جرمی مرتکب نشده اند و فقط به خاطر حق خواهی صنفی و حمایت از همکاران شان دستگیر و زندانی شده اند.

مردم عزیز ایران! آزادیخواهان! بشردوستان! حامیان حقوق کار!
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه؛ ضمن محکوم کردن برخورد امنیتی و قضایی با مطالبات کارگران هفت تپه خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط کارگران بازداشتی هفت تپه، خاتمه دادن به برخوردهای امنیتی، ابطال پرونده سازی های تاکنونی و اجرای مطالبات کارگران شده از اینرو همگان را به حمایت متشکل از این فراخوان دعوت می کنیم.

سه شنبه /۱۳/ابان/۱۳۹۹

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

**********

به نقل از فرزانه زیلابی وکیل کارگران بازداشتی نیشکر هفت تپه.

قرار تأمین کیفری برای هر کدام از کارگران بازداشتی، قرار وثیقه پنجاه میلیون تومانی بود. کارگران اعلام نمودند به هیچ وجه به این قرار اعتراض نزده بودند. بنابراین در یک روند جعلی ،پرونده آن ها در پروسه اعتراض قرار گرفت تا کارگران زمان بیشتری در بازداشت نگه داشته شوند. شواهد و شنیده ها در دادگستری نیز حاکی از همین واقعیت بود.لازم به ذکر است که هیچگونه دلیل موجه قانونی و ضرورتی برای صدور قرار بازداشت موقت وجود نداشت . به هر ترتیب این قرار درروز دوشنبه در شعبه ۱۰۱ کیفری دو شوش تأیید شد اما مراتب تأیید قرار با نظر دادستانی مرکز استان به کارگران و وکیل آن ها اعلام نشد. با توجه به پیگیری های وکیل و نمایندگان کارگری و حضور تمام وقت آن ها این برخورد، مغرضانه ،سیاسی و غیر قانونی بوده است عدم اعلام قرار به کارگران و نگه داشتن آن ها در بازداشت تا بعد از ۱۳ آبان با وجود قرار وثیقه،با شعارهای ریاست قوه قضائیه در خصوص حقوق متهم همخوانی ندارد.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

۱۳ آبان ۱۳۹۹

**********

فشار زندانبان بر کارگران اعتصابی در زندان محکوم است!

مطلع شدیم که عوامل زور و شکنجه واستثمار در زندان، کارگران مبارز هفت تپه را که در اعتراض به بازداشت خود دست به اعتصاب غذا زده اند را زیر فشار قرار داده اند تا اعتصاب غدای خود را بشکنند. مدیر داخلی زندان کارگران اعتصابی را تهدید کرده اگر اعتصاب غذای خود را نشکنند، پرونده شما سنگین تر خواهد شد و مبلغ وثیقه های( باج گیری ) شما بیشتر خواهد شد.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه هر گونه فشار و اذیت و آزار کارگران که به مانند اسیر در اسیر خانه ها حامیان سرمایه داری گرفتار شده اند را محکوم کرده و خواهان پایان دادن به این اعمال ضد انسانی می باشیم.
حق تمام آحاد جامعه و بخصوص کارگران است که در دفاع از مطالبات خود دست به مبارزه بزنند و برای داشتن زندگی بهتر تلاش کنند. هیچ مرجع و بی دادگاهی حق این را ندارد که در مقابل حق خواهی کارگران ،کارگران را به اسارت بگیرد.
در این مبارزه، حق با کارگران است و تا رسیدن به این حق، مبارزه ادامه خواهد داشت.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

۱۳ آبان ۱۳۹۹

**********

امروز سه شنبه، ادامه اعتراض کارگران نیشکر هفت تپه

برای مشاهدۀ تصاویر، فیلم ها و مطالب سندیکا اینجا کلیک کنید.
پس از پنج روز از بازداشت غیر قانوی کارگران نیشکر هفت تپه آقایان ابراهیم عباسی منجزی، مسعود حیوری، حمید ممبینی، یوسف بهمنی، کارگران درمحوطه صنعتی برای پنجمین روز دست به اعتراض زدند.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه هر گونه پرونده سازی، تهدید و ارعاب کارگران را محکوم کرده و خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط کارگران در بند می باشد.

کارگران شریف و مبارز هفت تپه؛
با اتحاد و همبستگی و ادامه اعتراضات به حق، خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط کارگران بازداشت شده باشیم.

سه شنبه ـ۱۳ آبان۱۳۹۹

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

💥 زنده باد اتحاد، زنده باد اعتصاب سراسری کارگران

**********

اعتصاب غذای کارگران به اسارت در آمده!

طی تماس از زندان دزفول کارگران اسیر شده نیشکر هفت تپه، در اعتراض به روند ادامه بازداشت و اسارت خود، دست به اعتصاب غذا زده اند.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه ضمن محکوم کردن ادامه بازداشت آقایان یوسف بهمنی، مسعودحیوری، حمیدممبینی و ابراهیم عباسی منجزی، خواهان آزادی فوری و بی قید شرط این عزیزان می‌باشد.
حمایت همه کارگران نیشکر هفت تپه و دیگر هم طبقه ای هایمان از همکاران بازداشتی، وظیفه طبقاتی تمام کارگران است

دوشنبه۱۲ آبان ۱۳۹۹

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

**********

کارگران هفت تپه هنوز زندانی اند!

۴ کارگر هفت تپه به دلایل واهی و غیر موجه کماکان در بازداشت بسر می برند و از شواهد امر بر می آید دستگاه قضایی و نظام متحد علیه کارگران به هر جعل و شیوه ای چنگ میزنند. وکیل کارگران هفت تپه خانم زیلابی پس از اعلام وکالت با دو تن از کارگران بازداشت شده دیدار داشته و خواهان دسترسی به پرونده و آزادی آنها شده است.اما تا کنون به پرونده دسترسی نداشته است.
کارگران عامدا در روز تعطیل دستگیر و بازداشت شدند تا تفهیم اتهام و بازجویی های آنها بدون دسترسی به وکیل صورت بگیرد.
رئیس پلیس اطلاعات شوش(بهمنی) هم مانند هم کیشانش برخوردهای غیر قابل قبول نسبت به کارگران دستگیرشده و نمایندگان کارگری نشان داده، که جواب مناسب را گرفته و خواهد گرفت.
امروزهم نیروهای سرکوبگر و اجیران و مدافع نظام سرمایه داری جرئت حضور در کارخانه را پیدا کرده و قصد جلوگیری از اعتراض و خواست کارگران برای آزادی فوری و بی قیدو شرط کارگران زندانی شوند. اما در مقابل اتحاد و همبستگی کارگران دوام نیاورده و به حاشیه رانده شدند.
در کنار این حوادث، کارفرما اسدبیگی هم در همراهی با حاکمان و سیاستمداران حمله به کارگران را شروع کرده است و خواهان مجازات آنها است. اسدبیگی با گریه و زاری برای میهن و نان شب کارگران و تکامل کشور، میخواهد تمام اعتراض و خواسته عمومی کارگران را به چند کارگر دستگیر شده تقلیل دهد. جالب است این فرد هنوز آزاد و در همراهی با دیگر سران کشورعلیه کارگران پیام و صفحه سیاه میکند. طبقه حاکمان و سرمایه داران هر روز بیشتر و بیشتر شده و تمام نیروی خود را برای ادامه استثمار، تبعیض، ستم و سرکوب متحدتر کرده اند. آنها از جبهه های مختلف حمله به کارگران هفت تپه را باز شروع کرده اند.
دادستان استان خوزستان (حسینی پویا) و غلامرضا شریعتی(استاندارخوزستان) همچنان از اسدبیگی های دزد حمایت می کنند و از عوامل پشت پرده دستگیری کارگران هفت تپه هستند. وکیل کارگران هفت تپه، خانم زیلابی با مراجعه به دادگستری امروز، خبر گم شدن پرونده را شنیدند، البته یک روز بعد بعد از مدت زمان طولانی پرونده پیدا شد، که به شعبه ۱۰۱ برای رسیدگی و تصمیم جدید فرستاده شده است. تمام زمان ساعت کاری رابه بهانه مختلف کش داده اند و هیچ جواب درستی نداده و آزاد کردن کارگران را بی مورد و غیر قانونی به تعویق می اندازند.
امروز کارگران قراربود با پرداخت پول زور و کاسبی سردمدارن که از جیب خالی کارگران بیرون کشیده میشود، بنام وثیقه آزاد شوند. اما به بهانه اینکه کارگران به وثیقه ۵۰ میلیونی اعتراض کرده اند و از اینرو آزاد نمیشوند. در حالی که کارگران از چنین موضوعی خبر ندارند و اعلام نمودند که به وثیقه اعتراض نزده بودند و جعل صورت گرفته است . کاملا روش است که که کل سران و مسئولین قضایی، از بالا تا پائین سردمداران، آگاهانه میخواهند کارگران را مانند همیشه بدون دلیل، با جعل و تزویر، تهمت و امنیتی کردن کارگران، زندانی و در بازداشتگاه نگهدارند.دستور از بالاست: نگه داشتن کارگران هفت تپه در بازداشتگاه.
با کارگران به بی اصولی ترین و خشن ترین شکل و فرم برخورد میشود. اما اینها باید بدانند که کارگران متشکل و متحد درمقابل هر زورگویی و فشار و سرکوب ، ... ساکت نخواهند نشست و تا آزادی کارگران زندانی به اعتراض خود ادامه خواهند داد و در صورت نیاز اشکال اعتراضی مختلف را در دستور کارجمعی خود خواهند گذاشت. کارگران هفت تپه تنها نیستند و متحدینشان در مقابل این سردمدارن و یکه تازان به میدان خواهند آمد.
تا آزادی تمامی کارگران زندانی و رسیدن به تمامی خواسته هایمان دست از مبارزه برنخواهیم داشت.

دوشنبه ۱۲آبان /۱۳۹۹

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

**********

تجمع کارگران نیشکر هفت تپه

حضور سرکوبگران و مدافعان نظام سرمایه داری در کارخانه

با گذشت چهار روز از بازداشت کارگران نیشکر هفت تپه آقایان یوسف بهمنی، مسعود حیوری،حمید ممبینی،ابراهیم عباسی منجزی، امروز کارگران نیشکر هفت تپه برای چهارمین روز در اعتراض به بازداشت همکاران خود در محوطه شرکت دست به تجمع زده وخواستار ازدی بی قید وشرط همکاران خود شدند.
امروز نیرو های مدافع اختناق و سرکوب، مدافعان نظم سرمایه‌داری و دشمنان ستم دیده گان و طبقه کارگر، یعنی نیروهای پلیس، در محوطه کارخانه حضور پیدا کردند و با حضور خود خواستند که از ادامه اعتراض کارگران جلو گیری کنند.
اما دشمنان کارگران و مردم فقیر و گرسنه و خسته از این همه تبعیض و نابرابری های بدانند که نیروی متحد و متشکل طبقه کارگر تسلیم این شرایط سخت نخواهد شد و برای داشتن یک زندگی شایسته و انسانی به مبارزه خود ادامه خواهد داد.

دشمنان طبقه کارگر باید بدانند که پیروزی از آن ماست.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه ضمن محکوم کردن بازداشت کارگران، خواهان آزادی فوری و بی قید شرط این عزیزان می‌باشد.

کارگران متحد هرگز شکست نمیخورند.

دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

**********

در حمایت از کارگران بازداشتی

کارگر زندانی آزاد باید گردد!

دومین روز از تجمع اعتراضی کارگران بخش‌های صنعتی نیشکر هفت تپه درحمایت از همکارانی که به اتهام دفاع از مطالبات کارگری بازداشت و زندانی شده اند.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه هر گونه اتهام و پرونده سازی برای کارگران مبارزه و حق طلب را محکوم کرده و خواهان پایان دادن به سرکوب کارگران می‌باشد.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه از تمامی کارگران شریف و بزرگ هفت تپه درخواست دارد که در راستای حمایت همه جانبه از همکاران خود عباسی، بهمنی، حیوری و ممبینی باجدیت تمام پشتیبانی کرده و نسبت به این عمل غیر انسانی با حضور خود در مقابل دفتر مدیریت شرکت صدای همکاران خود باشیم.

کارگران شریف و مبارز؛
حامیان ظلم و ستم و استثمار، حامیان و مدافعان نظام سرمایه داری، حامیان جهالت و اختناق، از حق خواهی و هوشیاری کارگران و مردم فرودست در هراس هستند. در مقابل این بی‌عدالتی ها، در مقابل فقر و گرسنگی، در مقابل این همه تبعیض و نابرابری ها نباید ساکت بود.

با اتحاد و مبارزه در مقابل تمام ستم گری ها باید ایستاد.

کارگران متحد و متشکل هرگز شکست نخواهد خورد.

پیروزی از آن ماست!

یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

**********

انتقال چهار کارگر بازداشتی نیشکر هفت تپه به زندان فجر دزفول.

مسعود حیوری - یوسف بهمنی - حمید ممبینی - ابراهیم عباسی منجزی
پس از سه روز بازداشت در اداره آگاهی شوش، امروز شنبه کارگران بازداشتی با دستور قضایی، به زندان دزفول منتقل شدند.
این عمل ضد کارگری نهاد های وابسته به نظام فاسد سرمایه داری یاد آور سال‌های ۱۳۸۶ است که همواره با اتهام های کذائی و امنیتی کردن خواسته‌ های به حق کارگران سعی داشته اند که صدای کارگران‌ نیشکر هفت تپه را خاموش کنند.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه ضمن محکوم کردن بازداشت این عزیزان، خواهان آزادی به قید و شرط این انسان های شریف و زحمت می‌باشد.

کارگران متحد هرگز شکست نخواهند خورد.

زنده باد کارگران نیشکر هفت تپه و اتحاد سراسری کارگران ایران

شنبه /۱۰/ آبان۱۳۹۹

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

**********

تجمع کارگران نیشکر هفت تپه در حمایت از همکاران بازداشتی

برای مشاهدۀ تصاویر، فیلم ها و مطالب سندیکا اینجا کلیک کنید.
امروز شنبه کارگران بخش‌های داخلی در اعتراض به بازداشت چهار همکار خود آقایان بهمنی، حیوری، ممبینی وعباسی منجزی در مقابل دفتر مدیریت شرکت تجمع کردند.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه ضمن حمایت از خواست کارگران، خواهان آزادی تمامی کارگران بازداشت شده می‌باشد.
تهدید ارعاب وهرگونه پرونده سازی برای کارگران محکوم است.

شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

**********

بازداشت چهار نفر از کارگران هفت تپه

پس از تجمع امروز کارگران از بخش‌های مختلف صنعتی در حمایت از همکاران که اضافه کاری تیر و مرداد ماه آنان واریز نشده است که با مسئولین شرکت در حال گفتگو بودند، با دخالت نیروی انتظامی وهمچنین یگان امداد نیروهای مخصوص انتظامی اعتراض کارگران به تشنج کشیده شد.
در ادامه چهار نفر از کارگران به نام های، حیوری، عباسی منجزی یوسف بهمنی وحمید ممبینی ساعت سه ونیم بعدظهر پنجشنبه توسط پاسگاه هفت تپه بازداشت شدند.
تا ساعت یک ربع به بیست و یک شب (ساعت ۹) همچنان این چهار کارگر در بازداشت می باشند.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه بازداشت کارگران را محکوم کرده وخواهان آزادی فوری آنان می‌باشد.

پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۸

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

زنده باد اتحاد، زنده باد اعتصاب سراسری کارگران

**********

احضار پنج نفر از کارگران هفت تپه

امروز پنجشنبه ۱ ابان ۱۳۹۹ با شکایت مالک شرکت، ۵ نفر از فعالین کارگری با دستور دادستان به پاسگاه هفت تپه احضار و مورد بازجویی قرار گرفتند.
ابراهیم عباسی منجزی، حسن کهنکی، امید آزادی، عادل سرخه و صاحب ظهیری باشکایت کارفرما (و مدیران ادارات شرکت) با دستور قضایی دادستان، باز جوی شدند.
سندیکای کارگران ‌نیشکر هفت‌تپه ضمن محکوم کردن هر گونه رفتار ضد کارگری، تهدید و پرونده سازی کارگران، خواهان خلع ید از بخش خصوص میباشد.

پنجشنبه ۱ آبانماه ۱۳۹۹

سندیکای کارگران‌ نیشکر هفت‌ تپه

زنده باد اتحاد، زنده باد اعتصاب سراسری کارگران

___________________________________

اخبار، گزارش، اطلاعیه ... مهر ماه سندیکا هفت تپه اینجا کلیک کنید.

اخبار، گزارش، اطلاعیه ... شهریور ماه سندیکا هفت تپه اینجا کلیک کنید.

اخبار، گزارش، اطلاعیه ... مرداد ماه سندیکا هفت تپه اینجا کلیک کنید.