افق روشن
www.ofros.com

وخامت حال جعفر عظیم زاده و انتقال او به بیمارستان، گفتگو با همسر جعفر عظیم زاده


حسام یوسفی                                                                                                       یکشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۲ مه ۲۰۱٦

جعفر عظیم زاده رئیس هیئت‌مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران که مدت ٢٣ روز است در اعتصاب غذا به سر می‌برد، به علت وخامت حالش دقایقی پیش به بیمارستان منتقل شد.

اکرم رحیم پور همسر جعفر عظیم زاده در گفت‌وگویی کوتاه با حسام یوسفی گفت: «هنوز به من اجازه ملاقات با جعفر را نداده‌اند و حتی نگذاشتند او را برای یک ‌لحظه ببینم.» خانم رحیم پور می‌گوید: «وضعیت جسمانی‌اش خوب نیست و پس از ٢٣ روز اعتصاب غذا مشکلات جسمی زیادی پیداکرده است و تاکنون هیچ مسئول قضایی‌ای به خواسته‌های او رسیدگی نکرده است.»
جعفر عظیم زاده به اتهامات «اجتماع و تبانی به‌قصد اقدام علیه امنیت کشور» و «اخلال در نظم عمومی کشور» به شش سال زندان و به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به یک سال حبس محکوم شد. درحالی‌که ایشان در زندان اوین محبوس است و در اعتراض به اتهامات وارده به مدت ۲۳ روز دست به اعتصاب غذا زده از سوی دادسرای ساوه احضار شده و مدت ۵ روزبه او مهلت داده‌شده است که برای اخذ دفاعیات، خود را به شعبه چهارم دادسرای انقلاب ساوه معرفی کند.
پس از اعلام اعتصاب غذای آقای عظیم زاده فعال کارگری و اسماعیل عبدی فعال حقوق معلمان از سوی معلمین و کارگران داخل ایران و در بسیاری از نقاط دنیا حمایت‌های گسترده‌ای انجام شد. در اولین بیانه‌ای که از سوی معلمین در ایران صادر شد بیش ٣٠٠ معلم در دفاع از این دو زندانی اعلام اعتصاب غذا کردند. پس از فشارهای بین‌المللی و داخلی آقای عبدی با قید وثیقه ٣٠٠ میلیون تومانی از زندان آزاد شد.
پس از آزادی آقای عبدی جعفر عظیم زاده همچنان به اعتصاب غذای خود ادامه داد و حمایت‌ها نیز متوقف نشد. طی کمپینی که اتحادیه آزاد کارگران ایران در دفاع از جهت تحقق خواسته‌های آقای عظیم زاده که حذف اتهامات امنیتی از پرونده فعالین کارگری و صنفی است بیش از ٣٠٠٠ نفر از این کمپین پشتیبانی و آن را امضا کرده‌اند.

حسام یوسفی - ٢١ می ٢٠١٦