افق روشن
www.ofros.com

،شدت بهره کشی در ایران خودرو

احتمال بیکاری در بستنی پاک، تعویق دستمزد کارگران الیاف

خودروکار - ایران خبر                                                                        سه شنبه ١٧ شهریور ۱٣٨٨


تولید ایران خودرو از مرز ٢٣٩ هزار دستگاه گذشت

ایران خودرو از ابتدای فروردین ماه سال جاری تا كنون ( ١٤ شهریور ماه) بیش از ٢٣٩ هزار دستگاه انواع خودرو سواری تولید كرد كه این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ٢٣ هزار دستگاه افزایش نشان می دهد. مهندس سید جواد دهنادی قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو در تولید با بیان این مطلب گفت : تا كنون تعداد ٣٨ هزار و ٦٨٦ دستگاه انواع سمند ، ۵٩ هزار و ۵٦٠ دستگاه پژو ۴٠۵ ، ٣٧ هزار و ۵٧٢ دستگاه پژو پارس ،٢٧ هزار و ٨۵٢ دستگاه پژو ٢٠٦ هاچ بك در ایران خودرو تولید شده است.
وی تصریح كرد : ١١ هزار و ٦٩٨ دستگاه پژو ٢٠٦ اس دی ، ٢٠ هزار و ٦٢٠ دستگاه پژو روآ ، ٣٩ هزار و ٦٨ دستگاه وانت باردو ، دو هزار و ٧٨۴ دستگاه تندر ٩٠ و یك هزار و ٣٦٢ دستگاه گراند ویتارا نیز تولید شده است.
دهنادی خاطرنشان ساخت : ایران خودرو طی مدت مشابه سال گذشته حدود ٢١٦ هزاردستگاه انواع خودرو سواری تولید كرده بود .

خودروکار - ۱۶/۶/۱۳۸۸

نزدیک شدن به پاییز و شایعه اخراج كارگران در شركت بستنی پاک

با نزدیک شدن به فصل پاییز شایعه شده است که شرکت بستنی پاک تعدادی از كارگران خود را با توجه به اینكه در فصل پاییز و زمستان فروشش كم خواهد شد اخراج خواهد كرد كه این امر موجبات نگرانی كارگران رافراهم كرده است .

عقب افتادن حقوق کارگران پیمانی الیاف

شرکت الیاف هم مانند دیگر شرکتهای تولیدی که زیر نظر بنیاد هستند در پرداخت حقوق کارگران پیمانی خود دچار مشکل می باشد و حدود ٣ ماه است که حقوق کارگران پیمانی خود را پرداخت نکرده است . در بین این کارگران کسانی هستند که از زور بی پولی واقعا گریه میکنند و دنبال حقوق خود هستند که به گوش هیچ کس هم نمیرسد و اصلاً برای کسی مهم نیست که این کارگران در چه وضعیتی زندگی میکنند . لازم به ذكر است كه آنها به دلیل ترس از اخراج حتی نمی توانند اعترا ضی بكنند.

آژانس ایران خبر - ۱۶/۶/۱۳۸۸