افق روشن
www.ofros.com

دیداروكلا با ابراهیم مددی و منصوراسالو و افزایش "اختلاف" بین کارگر و کارفرما

ایران خبر - مهر                                                                               یکشنبه ٢٢ شهریور ۱٣٨٨

دیداروكلای ابراهیم مددی ومنصوراسالو ازآنها در زندان

آژانس ایران خبر: وکلای آقایان ابراهیم مددی و منصور اسالو با آنها در زندان اوین و رجایی شهر ملاقات کردند. اقای یوسف مولایی در تاریخ هفده شهریور به زندان اوین رفته و با موکل خود ابراهیم مددی نایب رئیس سندیکا دیدار و گفتگو کرد.
به گفته وکیل مولایی ابراهیم مددی از روحیه بسیار بالایی برخوردار بوده و تحمل حبس راهزینه حداقلی برای دفاع از حقوق جامعه کارگری ارزیابی کرده است .با توجه به گذراندن بیش از ٢۵٠ روز از حبس خود با مرخصی نامبرده همچنان مخالفت می شود.
در تاریخ هیجدهم شهریور اقایان پرویز خورشید و یوسف مولایی با حضور درزندان رجایی شهربا منصور اسالو رئیس هیئت مدیره سندیکا ملاقات کردند.روحیه نامبرده خوب بوده اما متاسفانه در اعزام منصور اسالو برای پیگیری های درمانی در خارج زندان اقدامی صورت نگرفته و همچنین به رغم تاکیدپزشکان زندان مبنی بر اعمال ماده ٢٩١ ائین دادرسی کیفری در مورد ایشان به اجرا در نیامده, از طرف دیگر آقای منصور اسالو به بندی منتقل شده است که از وضعیت مناسبی برخوردارنبوده و قطعا تاثیر منفی بر سلامتی ایشان خواهد داشت .

اختلافات کارگری و کارفرمایی در ایران رو به افزایش است

خبرگزاری مهر: اولیاء علی‌بیگی، نایب رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار در گفتگو با خبرگزاری مهر از افزایش اختلافات کارگر و کارفرما در ایران داده است. به گفته‌ی علی‌بیگی، علت این امر تشدید مشکلات بنگاه‌های اقتصادی، عدم امنیت شغلی و نابسامانی قراردادها است. علی بیگی تصریح کرده است که بحران مالی جهانی و پدیدارشدن معضلات برای بنگاه‌های اقتصادی جهان یکی از دلایل تآثیر منفی بر عملکرد واحدهای تولیدی کشور وبه وجود آمدن شرایط رکود است. به گفته‌ی مسئول یادشده، هر چه مشکلات بنگاه‌ها و واحدهای تولیدی و صنعتی افزایش یابد، رابطه کارگر و کارفرما نیز ضعیف می‌شود. او قراردادهای موقت را به ویژه زمانی که ضریب امنیت شغلی کارگر کاهش می‌یابد، از عوامل بالاگرفتن اختلافات میان کارگران و کارفرمایان ذکر کرده است.