افق روشن
www.ofros.com

اخبار، گزارش، مصاحبه و مطالب کارگری


سندیکای کارگران واحد                                                                                     جمعه ١٠ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ٣٠ آوریل ۲۰۲۱


پیگیری اجرای بازنگری طرح طبقه‌بندی مشاغل شرکت واحد در دیدار اعضای سندیکا با مدیرعامل

چند تن از اعضای سندیکا در دیدار با مدیرعامل شرکت واحد پیگیر مطالبات معوق کارگران، نظیر بازنگری طرح طبقه بندی مشاغل، لباس فرم، شیر و کیک شدند.
عدم بازنگری در طرح طبقه‌بندی مشاغل موجب نارضایتی‌های زیادی در میان کارگران و رانندگان شده است. در دو سال گذشته با ارسال و ثبت چند نوبت طومار اعتراضی در وزارت‌کار و شهرداری تهران و شورای شهر تهران و مدیریت شرکت واحد ازسوی اعضای سندیکا، مقرر گردید تا بازنگری طرح طبقه‌بندی مشاغل اجرا گردد و چگونگی نحوه اجرای آن به شرکت کارشناسی مربوط ارجاع گردیده است. اما مدیریت شرکت واحد تعمدی مقدمات اداری آن را به تاخیر می‌اندازد تا بازنگری طزح به تعویق بیفتد. اعضای سندیکا اصرار بر اجرای بازنگری طرح از مورخ اول فروردین ۱۴۰۰ داشتند.
اعضا سندیکا همچنین درخواست داشتند تا هماهنگی‌ها برای تزریق واکسن کرونا به رانندگان شرکت واحد انجام شود که مدیر عامل مدعی شد در این خصوص نامه‌نگاری کرده است.
در مورد لباس فرم و معوقات آن مدیریت اعلام کرده که لباس فرم سال های ۹۸ و ۹۹ در حال بسته‌بندی است تا توزیع گردد.
با توجه به تعطیلی‌های کرونایی و اشتغال اجباری رانندگان در این ایام، اعضای سندیکا درخواست داشتند تا پنجاه درصد مزد به حقوق کارگرانی که بنا بر شرایط کاری اجبار دارند در این ایام شاغل گردند، اضافه شود،
در پیگیری اعضای سندیکا برای عدم پرداخت شیر وکیک درماههای گذشته، مدیرعامل شرکت واحد اعلام کرد هزینه شیر و کیک معوق کارگران در سال ۹۹ پرداخت می‌گردد و در سال ۱۴۰۰ شیر و کیک روزانه توزیع می‌شود. کارگران کلیه سامانه‌ها عموما ۱۰۰ روز از شیر و کیک سال ۹۹ طلب دارند و برخلاف ادعای مدیرعامل شیر و کیک سال ۱۴۰۰ نیز روزانه پرداخت نمی‌گردد.

***********

تهدید جانی عملی رضا شهابی و خانواده‌‌اش

برای مشاهدۀ مطالب، تصاویر و فیلم ها به کانال تلگرام سندیکای واحد اینجا مراجعه کنید.
بنابر اطلاع از صفحه اینستاگرام آقای رضا شهابی عضو محترم سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، آقای شهابی و خانواده‌اش تهدید جانی عملی شده‌اند. سندیکا نگرانی عمیق خود را از تهدید جانی رضا شهابی و خانواده‌اش اعلام می‌دارد و خواهان رسیدگی سریع و موثر مسئولان قضایی در مورد تهدید جانی این کارگر شریف می‌باشد. در زیر نامه سرگشاده ایشان به مسئولان قضایی آمده است.
نامه‌ی سرگشاده به مسئولان قضایی
سلام
اینجانب رضا شهابی کارگر اخراجی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران که برابر با حقوق شناخته شده در قوانین کشور، از سال ۱۳۸۴ به عنوان عضو سندیکای کارگران شرکت واحد از حقوق خود و همکارانم دفاع کرده‌ام و بابت این رفتار کاملا قانونی و مدنی بارها با احکام ناروا به مدت طولانی زندانی بوده‌ام، از سال ۱۳۸۹ در پی بازداشت در محل کار و در پشت فرمان اتوبوس از کار اخراج شده‌ام و همچنان با بازگشت‌بکار اینجانب مخالفت می‌شود.
با کمال تعجب و تاسف به تازگی خود و خانواده و حتی فامیلم مورد تهدید جانی قرار گرفته ایم. به این صورت که مدتی است فردی ناشناس با دو شماره متفاوت به خودم و همسرم از طریق واتس‌آپ و پیامک، پیام‌های تهدید آمیز داده است. ابتدا با این تصور که ممکن است از مزاحمتهای معمول باشد، اهمیت ندادم تا این که دو روز پیش با ارسال چند پیام به همسرم، ایشان، من و پسر و دخترم را تهدید به قتل کرده بود. پس از این تهدیدات تلفنی، دیروز عصر در خیابان جیحون دو نفر موتور سوار به خواهر زاده‌ام هجوم برده و وی را به شدت مرعوب کرده و در حالیکه خواهر‌ زاده‌ام دچار شوک عصبی شده است، او را با تهدید از محل برخورد، به چند کوچه بالاتر می برند و با پیچاندن دست و وخشونت فیزیکی به او می‌گویند که: "به دایی‌ات گفته بودیم تاوان سختی خواهد داد حالا باهات کاری نداریم ولی برو به دایی‌ات بگو حواسش باشد و دست از کارهایش بردارد، در غیر اینصورت هم پسرش و هم دخترش را می‌گیریم و خودش را طوری می‌زنیم که کسی او را نشناسد.
از آنجا که خانواده‌ی اینجانب به شدت نگران هستند و بنده نیز هیچ یک از این عوامل را نمی‌شناسم تا بخواهم بطور رسمی شکایت علیه تهدید و آزار و خشونت را دنبال کنم و هر لحظه بیم آن می‌رود که جان خود و اعضای خانواده‌ام با عملی شدن این تهدیدات با مخاطره جدی و جبران ناپذیری مواجه گردد؛ با توجه به تهدیدات مکرر خودم و خانواده‌ام توسط این فرد ناشناس ،نگرانی جدی در عدم امنیت جانی ‌ما وجود دارد. به عنوان یک کارگر و یک شهروند از مسئولان قضایی و نهادهای امنیتی و انتظامی انتظار دارم به جدیت برای رفع تهدید جانی جدی پیش آمده اقدامات مقتضی را انجام دهند.

***********

با وعده وعید نمیتوان با بیماری مهلک و کشنده کرونا مقابله کرد

سندیکای کارگران شرکت واحد اعلام میدارد با وعده وعید نمیتوان با بیماری مهلک و کشنده کرونا مقابله کرد هر همکار زحمت کشی که امروز جانش را بخاطر تامین معاش ازدست می دهد مقصر اصلی آن مدیریت شرکت واحد است.

***********

بیانیه مشترک پانزده تشکل شامل: سندیکاها و دیگر تشکلات مستقل کارگری، کانون‌های صنفی معلمان، تشکلات مستقل بازنشستگان و تشکلات مدافع حقوق زنان به مناسبت اول ماه مه (یازده اردیبهشت)، روز جهانی کارگر

گرامی باد "اول ماه مه" (یازده اردیبهشت)، روز همبستگی بین‌المللی کارگران جهان!

امسال هم در حالی به استقبال "اول ماه مه" روز همبستگی بین‌المللی طبقه‌ی کارگر می‌رویم که بحران جهانی سلامت، زندگی کارگران را تحت‌الشعاع قرار داده است. واگیری جهانی کرونا (کوید-۱۹) همراه با بحران اقتصادی، کارگران و مزدبگیران و کسبه خرد را در تنگنا قرار داده است. در ایران بر اثر بی‌قابلیتی و ناکارآمدی حاکمیت و دولت، این وضعیت وخیم‌تر از گذشته و هر جای دیگری شده است.
فقدان سیاست‌های کارآمد بهداشتی و عدم اعمال قرنطینه‌های لازم، همراه با تامین هزینه‌های زندگی مردم، از سوی دولت، بحران معیشتی فرودستان را دامن زده است. با وجود آن که کارگران و زحمت‌کشان به درستی خواست اجرای واکسیناسیون فوری، رایگان و عمومی را فریاد می‌زنند و بر آن اصرار می‌ورزند، فرادستان و قدرت‌مداران در تامین واکسن کوتاهی آگاهانه و عامدانه‌ای دارند و می‌کوشند با بحران آفرینی‌ها، منافع گروه‌های خاصی از بدنه حاکمیت را تامین کنند. اصرار بر ساخت واکسن داخلی و واگذاری تامین واکسن به بخش خصوصی در این راستاست.... برای مطالعه متن کامل بیانیه اینجا کلیک کنید.

***********

تصاویر و ویدئوها ی تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی

برای مشاهدۀ مطالب، تصاویر و فیلم ها به کانال تلگرام سندیکای واحد اینجا مراجعه کنید.

***********

به استقبال اول ماه مه روز جهانی کارگر برویم

پیام اول ماه می حدود صد سال پیش در ایران نیز منعکس شد و کارگران ایران سال‌ها این روز را جشن گرفته و این روز به سنت مبارزه برای خواست‌های برحق کارگران، معلمان، دانشجویان، روشنفکران، بازنشستگان، زنان و تمامی مزدبگیران زحمتکش، تبدیل گشته است.
نظام سرمایه‌داری در ایران بر مبنای ضرورت و تابعیت از مناسبات جهانی و تحت تأثیر بحران اقتصادی و عقب‌ماندگی مناسبات سرمایه‌داری داخلی، همواره به خشن‌ترین شیوه‌های سیاسی و اقتصادی در مقابل کارگران و زحمت‌کشان ایران و مطالبات انبوه و پایمال شدۀ آنان، توسل جسته است. این استثمار و خشونت نه تنها بر کارگران صنعت، معدن و کشاورزی بلکه بر سطح معیشت و شرایط اسفبار زندگی کارکنان رشته‌های مختلف خدمات و از جمله معلمان، پرستاران، بازنشستگان و ... نیز وارد گشته و صف بندی مشترک و مبارزه پیگیر در جهت کسب مطالبات را متمرکزتر ساخته است.

***********

با زدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی

فقط کف خیابان      بدست میاد حقمان

تجمع یک شنبه های اعتراض بازنشستگان تأمین اجتماعی

۵ اردیبهشت ساعت ۱۰:۳۰ صبح

تهران: روبروی ساخنمان مجلس شورا

شهرستانهای نزدیک به تهران: اولیت به شرکت در تهران

سایر شهرستانها: مقابل ادارۀ کل تأمین اجتماعی

کارگر زندانی    آزادباید گردد

اسمعیل گرامی    آزاد باید گردد

برای مشاهدۀ مطالب، تصاویر و فیلم ها به کانال تلگرام سندیکای واحد اینجا مراجعه کنید.

خواست فوری بازنشستگان
بازنگری در اجرای همسان سازی بر پایه حقوق و مستمری، متناسب با سطح متوسط هزینه های زندگی خانوار ۴ نفره شهری. اصلاح حقوق ها در سطح ۱۲ میلیون و پانصد هزار تومان به عنوان پایه حقوق و سبد معیشت.
هر نامی بر افزایش غیر واقعی حقوق ها نهادن، سرگرم کردن بازنشستگان با الفاظ فریبنده است.
همسان سازی کجا بود دروغ تزویر ریا بود در رسای یکشنبه های اعتراض ۵ اردیبهشت مقابل مجلس

زنده باد اتحاد، زنده باد اعتصاب سراسری کارگران

#اتحاد_اعتصاب #نان_کار_آزادی_ #شادی_رفاه_آبادی #نابود_باد_استثمار_و_کار_مزدی

زنده باد اتحاد و همبستگی طبقاتی کارگران بر علیه ستم و استثمار


***********

تصاویر و ویدئوها ی تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی

برای مشاهدۀ مطالب، تصاویر و فیلم ها به کانال تلگرام سندیکای واحد اینجا مراجعه کنید.

***********

ناکارآمدی مدیریت شرکت واحد نسبت به

واکسیناسیون رانندگان خطوط بی آرتی، جان صدها راننده را به خطر انداخته است

با وجود همه گیرشدن ویروس کرونا در اکثر شهرهای کشور و سه رقمی شدن قربانیان این ویروس مهلک و با توجه به مرحله قرمز و سیاه این بیماری در تهران و تعدادی ازشهرهای کشور ، متاسفانه نه تنها روزانه شاهد جان باختن صدها تن از هموطنانمان هستیم بلکه بیشتر این قربانیان مربوط به شهر تهران می باشد .
مدیریت ناکارآمد شرکت واحد با توجه به اینکه ناوگان حمل ونقل عمومی (خطوط بی آرتی تهران) همچنان درامر جابجایی شهروندان انجام وظیفه میکنند. هیچگونه تمهیداتی و تدابیری برای پیشگیری از این بیماری کشنده از قبیل دستکش و مواد ضدعفونی کننده دراختیار رانندگان قرار نداده است.
حتی اقدام به کشیدن پلاستیکی که بطور کامل کابین راننده را از مسافرین جدا کند، نکرده است و به همان ماهی یکبار ماسک که به رانندگان می دهد، بسنده کرده است و مرتبا شعار واکسیناسیون کردن رانندگان را میدهد .
متاسفانه بطور مرتب شاهد جان باختن تعدادی از همکاران زحمتکش مان به دلیل بیماری کرونا هستیم و خانواده این عزیزان هم دچار این بیماری میشوند و با هزینه های سربه فلک کشیده هیچگونه حمایتی ازسوی شرکت واحد وشهرداری به آسیب دیدگان هم وجود ندارد.
سندیکای کارگران شرکت واحد اعلام میدارد با وعده وعید نمیتوان با بیماری مهلک و کشنده کرونا مقابله کرد هر همکار زحمت کشی که امروز جانش را بخاطر تامین معاش ازدست می دهد مقصر اصلی آن مدیریت شرکت واحد است.
لذا یکی از اولین کسانی که در شهر سیاه کرونایی تهران باید واکسیناسیون شوند رانندگان زحمت کش شرکت واحد هستند که در شرایط وضعیت سیاه کرونایی همچنان جانشان را در راه تهیه نان شان به خطر میاندازند.

***********

احضار عطا باباخانی از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد به شعبه یک دادسرای عمومی و انقلاب کرج.

با شدت گرفتن اعتراضات بازنشستگان در ماههای پایانی سال ۹۹ و همچنان در اولین ماه سال ۱۴۰۰ ، فشار بروی فعالین سندیکایی وبازنشستگان بیشتر شده است. بطوری که در اسفندماه سال گذشته آقایان عطا باباخانی و داوود رضوی و علی قربانیان و اسماعیل گرامی و چند تن دیگر از بازنشستگان به مراکز پلیس امنیت احضارشدند و تهدید شدند تا از حضور این فعالین در اعتراضات بازنشستگان جلوگیری بعمل آورند.
عطا بابا خانی تاکنون دوبار به پلیس امنیت و شعبه یک دادسرای کرج احضار شده و با ابلاغیه ای که از سوی شعبه یک دادسرای کرج بدستش رسیده باید در روز شنبه ۲۸فروردین دراین شعبه حضور پیدا کند .
درهمین خصوص اسماعیل گرامی از فعالین بازنشسته مدت ۱۴روز است که دربازداشت عوامل امنیتی در زندان تهران بزرگ بسر میبرد.
عطاباباخانی از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد میباشد که از سال ۸۴ با شکل گیری سندیکا بعنوان بازرس سندیکا درشرکت واحد اتوبوس رانی تهران وحومه فعالیت داشته و با وجود اینکه از رانندگان بازنشسته شرکت واحد میباشد همچنان در فعالیت های سندیکایی کوشاست.
سندیکای کارگران شرکت واحد هرگونه تهدید و بازداشت و اذیت وآزار فعالین سندیکایی وکارگری را محکوم میکند وخواستار آزادی تمامی فعالین صنفی وکارگری دربند میباشد.

***********

تداوم «مرگ با ویروس کرونا» در ایران

و ضرورتِ اعتراض به بی‌توجهی حاکمیت در اجرای مسئولیت‌های خود!

بیانیه مشترک تشکل‌های کارگری، معلمین و بازنشستگان

درجهان رسماً از ماه ها قبل روند واکسیناسیون رایگان و سراسری کرونا شروع و صدها میلیون نفر واکسینه شده اند!
اما در ایران - کارنامه یکسال و چندماهه‌ی دولت و نهادهای حکومتی در بحران کرونا و همه قرائن و شواهد و وعده‌های بی اعتبار تا کنونی شان، نشان از ادامه فاجعه، یعنی تدوام «سیاستِ مرگ» بر جان و زیست این مردم دارد!
رسماً با تحریم واکسن های استاندارد مورد تائید سازمان جهانی بهداشت و حواله دادن مردم به «واکسن وطنی» برای شش ماه تا یکسال آینده، بدون "تعطیلی موثرشهرها همراه با تامین معیشت" و اخیراً رویکرد به بخش خصوصی برای خرید و فروش واکسن، عملاً مردم را درمقابل هجوم این ویروس رها کرده و با توصیه های تکراری خطاب به مردم بیدفاع و بشدت آسیب پذیر سعی دارند آنها را مسوول شیوع کرونا معرفی کنند.     متن کامل را اینجا مطالعه کنید.

***********

تجمع بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی

برای مشاهدۀ مطالب، تصاویر و فیلم ها به کانال تلگرام سندیکای واحد اینجا مراجعه کنید.

***********

۲۲ فروردین تجمع بزرگ و سراسری بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی

یکشنبه ۲۲ فروردین ساعت ۱۰:۳۰ صبح
تهران : میدان بهارستان مقابل مجلس
شهرستانها: مقابل اداره کل تامین اجتماعی
با زدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی

***********

جعفرعظیم زاده فعال کارگری با پایان محکومیتش امروز ۲۱ فروردین از زندان رجایی شهر آزاد شد.

عظیم زاده درسال ۹۳ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» و «اخلال در نظم عمومی» به شش سال زندان و به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به یک سال حبس و دو سال محرومیت از عضویت در احزاب، گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی و فعالیت مجازی، رسانه‌ها و مطبوعات محکوم شده‌بود.
این فعال کارگری در ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ هم با تشکیل یک پرونده دیگر به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به ۱۳ ماه زندان محکوم شده بود.

***********

اسماعیل گرامی فعال بازنشسته به قرنطینه زندان تهران بزرگ منتقل گردید.

برای مشاهدۀ مطالب، تصاویر و فیلم ها به کانال تلگرام سندیکای واحد اینجا مراجعه کنید.
اسماعیل گرامی ازفعالین حقوق بازنشستگان که شامگاه ۱۴فروردین توسط عوامل امنیتی درمنزلش بازداشت گردیده بود بعداز ۵ روز از زندان انفرادی که مشخص نبوده در کدام یک از بازداشگاهها بوده به قرنطینه زندان تهران بزرگ منتقل شد.
اسماعیل گرامی دراعتراض به وضعیت سخت معیشتی خود وهمکاران بازنشسته دستگیر وزندانی شده است.
این فعال بازنشسته دارای بیماری های زمینیه ای میباشد و درحال حاضر تحت درمان بیماری زونا میباشد که محیط زندان بسیار ازنظر جسمانی برای ایشان خطرناک است و میتواند مشکلات جسمانی غیرقابل جبرانی برای ایشان بوجود آورد.
سندیکای کارگران شرکت واحد اینگونه رفتارها را ازسوی عوامل امنیتی با یک فعال بازنشسته شدیدا محکوم میکند و خواستار آزادی بی قید وشرط این فعال بازنشسته میباشد.

***********

ادامه اعتراضات بازنشستگان

امروز ۱۸ فروردین یکبار دیگر بازنشستگان تامین اجتماعی دراعتراض به وضعیت سخت معیشتی به خیابان ها آمدند.
تجمع اعتراضی بازنشستگان امروز ۱۸ فروردین یک شعار جدید داشت اینکه اسماعیل گرامی آزاد باید گردد.
اسماعیل گرامی از فعالین مستقل بازنشستگان میباشد که درشب ۱۴ فروردین توسط عوامل امنیتی درمنزلش بازداشت وبه زندان اوین منتقل شد.
دراولین ماه فروردین در سال جدید این دومین تجمع اعتراضی بازنشستگان تامین اجتماعی درتهران و همزمان دهها شهرکشور میباشد.
امروز درتهران حضور چشمگیر نیروهای انتظامی مقابل سازمان تامین اجتماعی به چشم میخورد و مرتب قصد متفرق کردن معترضین را داشتند.
بازنشستگان اعلام کرده اند تا احقاق حقوقشان دست ازاعتراض برنخواهند.
این اعتراضات همزمان در تهران و کرج، رشت، قزوین ، ساری، خرم آباد شوش ، شوشتر، اهواز، کرمان و اصفهان برگزار شده است. شعارهای امروز معترضین:
اسماعیل گرامی آزاد باید گردد
فقط کف خیابون بدست میاد حقمون.
این همه بی عدالتی هرگز ندیده ملتی
مادیگه رای نمیدیم ازبس دروغ شنیدیم
مادیگه رای نمیدیم عدالتی ندیدیم

***********

تجمع سراسری بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی

برای مشاهدۀ مطالب، تصاویر و فیلم ها به کانال تلگرام سندیکای واحد اینجا مراجعه کنید.

***********

اسماعیل گرامی دیشب در منزلش بازداشت شد

اسماعیل گرامی از فعالین مستقل بازنشسته ها دیشب ۱۴ فروردین، توسط هجوم عوامل امنیتی به منزلش بازداشت شد.
مامورین لوازم شخصی و موبایل های تمامی اعضای خانواده را ضبط کردند و خواستار لغو بیانیه تجمع پانزده فروردین مقابل سازمان تامین اجتماعی بودند.
اسماعیل گرامی در تاریخ ۱۷اسفند هم توسط عوامل امنیتی در تجمع اعتراضی مقابل سازمان تامین اجتماعی بازداشت شده بود که ازسوی شعبه دوم بازپرسی دادسرای اوین با حکم تعلیقی آزاد شده بود.
سندیکای کارگران شرکت واحد بازداشت اسماعیل گرامی فعال بازنشسته را بشدت محکوم میکند و خواستار آزادی بی قید شرط این فعال بازنشسته میباشد.

***********

تجمّع بازنشستگان تأمین اجتماعی

برای مشاهدۀ مطالب، تصاویر و فیلم ها به کانال تلگرام سندیکای واحد اینجا مراجعه کنید.
۱۵ فروردین ساعت ١٠:٣٠صبح
تهران: روبروی سازمان تأمین اجتماعی
شهرستانهای نزدیک به تهران: اولویت به شرکت در تجمع تهران
سایر شهرستان‌ها: مقابل اداره کل تامین اجتماعی

***********

فرا رسیدن بهاری دیگر و نوروز را شادباش میگوییم

فرا رسیدن بهاری دیگر و نوروز را درحالی به جامعه کارگری و همکارانمان شادباش میگوییم، که سال ۹۹ یکی از سخت ترین سال ها، برای کارگران و فرودستان و مزدبگیران بوده است.
سالی که گذشت، بیشترین اعتراضات کارگران و بازنشستگان و دیگر اقشار جامعه به دلیل شرایط سخت معیشتی و سوء مدیریتی عوامل حکومتی و دولتی را شاهد بوده ایم، بطوری که برخوردهای پلیسی وامنیتی و قضایی برای فعالین کارگری و صنفی و حامیان طبقه کارگر بشدت افزایش یافته و با صدور احکام ناعادلانه از سوی دستگاه قضایی، تعدادی از فعالین کارگری، صنفی و معلمان و حامیان طبقه کارگر یا در زندان هستند و یا با احکام سنگین روبرو شده اند.
شیوع بیماری کرونا در جهان و در ایران مشکلات بسیار جدی برای تمامی مردم جهان و کشورمان بوجود آورده است. در اکثرکشورها در جهان در صد بالایی از مردم را به دلیل شیوع بیماری کرونا، واکسینه کرده اند اما متاسفانه درکشور ما مسئولین حکومتی و دولتی هنوز به یک تصمیم مشترک و فوری برای واکسیناسیون مردم نرسیده اند و همچنان درگیر جنگ های جناحی و انتخاباتی خودشان برای حفظ و رسیدن به قدرت هستند .
سندیکای کارگران شرکت واحد، تازه شدن فصل و رسیدن بهار و نوروز را به عموم مردم، علی الخصوص خانواده های زندانیان کارگری، معلمان، دانشجویان و جامعه کارگری شادباش میگوید و خواستار آزادی بی قید و شرط تمامی فعالین کارگری، معلمان، دانشجویان، حامیان دربند طبقه کارگر می باشد.