افق روشن
www.ofros.com

اخبار، گزارش، مصاحبه و مطالب کارگری


سندیکای هفت تپه                                                                                                                         یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ - ٦ مارس ۲۰۲۲


هشت مارس در یک نگاه

برای مشاهدۀ تصاویر و کلیپ های اعتراضات بازنشستگان اینجا کلیک کنید.
در هشت مارس ۱۸۵۷، زنان کارگر کارگاه‌های پارچه‌بافی و لباس‌دوزی در نیویورک آمریکا به خیابان‌ها ریختند و خواهان افزایش دست‌مزد، کاهش ساعات کار و بهبود شرایط بسیار نامناسب کار شدند. این تظاهرات با حمله پلیس و ضرب و شتم زنان مواجه گردید.
سال ۱۹۰۷ در دوره‌ای که مبارزات زنان برای تأمین حقوق سیاسی و اجتماعی اوج گرفته بود، به مناسبت پنجاه‌مین سال‌گشت تظاهرات نیویورک در هشتم مارس، زنان دست به تظاهرات زدند.
در هشتم مارس ۱۹۰۸ زنان کارگر در یک کارخانه نساجی در نیویورک برای بهبود شرایط کار، دست به اعتراض زدند. اما سرمایه داران برای جلوگیری از گسترش اعتراض، آنها را در کارخانه محبوس کردند و بر اثر ایجاد آتش‌سوزی، نزدیک به ۱۲۹ تن از زنان کارگر جان خود را از دست دادند.
در سال ۱۹۱۰، «دومین کنفرانس زنان سوسیالیست» که کلارا زتکین از رهبران آن بود، به مسئله تعیین «روز بین‌المللی زن» پرداخت. بعد از انتشار قطعنامه کنفرانس در مورد تعیین «روز جهانی زن»، انترناسیونال دوم از این تصمیم حمایت کرد، و نخستین تشکیلاتی بود که این روز را به رسمیت شناخت.
سال ۱۹۱۳ «دبیرخانه بین‌المللی زنان»، هشتم مارس را با خاطره مبارزه زنان کارگر در آمریکا، به‌عنوان «روز جهانی زن» انتخاب کرد. در همان سال، بسیاری از زنان در روسیه تزاری و در سراسر اروپا، مراسم «۸ مارس» را به شکل تظاهرات و میتینگ برگزار کردند.
در سال ۱۹۱۷ تظاهرات زنان کارگر در پتروگراد علیه گرسنگی و جنگ و تزاریسم، بانگ آغازین انقلاب روسیه بود. کارگران شهر در پشتیبانی از این تظاهرات، اعلام اعتصاب عمومی کردند. ۸ مارس ۱۹۱۷ به یک روز فراموش نشدنی در تاریخ انقلاب روسیه تبدیل شد.
در آمریکا و اروپا، زنان علیه سنن و قیود و قوانین مردسالارانه و احکام اسارت بار کلیسایی بپا خواستند. در جنبش زنان موضوعاتی نظیر حق طلاق، حق سقط جنین، تامین امنیت شغلی، منع آزار جنسی، ضدیت با هرزه‌نگاری، کاهش ساعات کار روزانه و غیره مطرح شد. این جنبش موفق شد در برخی از این زمینه‌ها پیشروی کند. در تظاهرات هشتم مارس ۱۹۶۹ زنان در دانشگاه برکلی در آمریکا گرد آمدند و علیه جنگ در ویتنام تظاهرات کردند.

**********

اخبار یکشنبه های اعتراضی بازنشستگان

برای مشاهدۀ تصاویر و کلیپ های اعتراضات بازنشستگان اینجا کلیک کنید.

**********

اصغر امیرزادگان به دادسرای انقلاب شیراز احضار شد

وی امروز پنج شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ از دادسرای انقلاب شیراز طی یک تماس تلفنی به این دادسرا احضار شد.
بر پایه ی این احضار، اصغر امیرزادگان بایستی روز شنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ خود را به دادسرای انقلاب شیراز معرفی کند. امیرزادگان معلم بازنشسته ساکن فیروزآباد فارس می باشد.
گمان می رود، موضوع این پرونده سازی در راستای ادامه خط سرکوب های حق خواهانه و تهدید و ترعیب فرهنگیان مطالبه گر باشد!
یا اقدامی تلافی جوایانه در راستای شکایت آقای اصغر امیرزادگان ، از نیروهای آتش به اختیار و سرکوبگری باشد، که پس از تجمع فرهنگیان در شیراز در روز سوم اسفند ۱۴۰۰ انجام شده است.
در آن روز چهار نفر لباس شخصی با اتومبیل پژو شخصی وی را ربوده و مورد ضرب و شتم و فحاشی قرار دادند.
در این راستا اصغر به مقامات قضایی شکایت داده و پزشکی قانونی آثار ضرب و شتم را تایید نموده است.
قطعا این پرونده سازی ها و تهدید ها و ضرب و شتم ها ذره ای از اراده و فعالیت حق خواهانه وی و سایر فرهنگیان و اقشار مطالبه گر و آزادی خواه کم نخواهد کرد، بلکه باعث خواهد شد مصمم تر از قبل به راه خود ادامه دهند.

**********

آزادی مردانی را تبریک و شاد باش می گوئیم

صحبت های عزیز قاسم زاده و رادا مردانی لحظاتی پس از آزادی مردانی در جلوی زندان مرکزی خرم آباد لرستان
ما سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه آزادی مردانی را تبریک و شاد باش می گوئیم و خواستار آزادی تمامی فعالین در بند هستیم.
برای رهایی و رسیدن به مطالبات، اتحاد و همبستگی کارگران، معلمان، بازنشستگان و دیگر بخش های مختلف جنبش کارگری لازم و ضروری است.

زنده با اتحاد و همبستگی طبقاتی بخش های مختلف جنبش کارگری!

زنده باد اتحاد و مبارزه سراسری جنبش کارگری!

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

**********

تجمع کارگران فصلی در هفت تپه محل تجمع گیت ورودی کارخانه

تجمع و اعتصاب کارگران فصلی نیشکر هفت تپه در اعتراض به خودداری شرکت از بستن قرارداد کاری با کارگران کارگران فصلی نیشکر هفت تپه در اعتراض به کارهای روزمزد و بدون قرارداد در برابر این کارخانه تجمع کردند. کارگران می‌گویند، شرکت هفت تپه باید با بستن قراردادهای قانونی و ثابت، امنیت شغلی ما را تامین...

امروز دوشنبه،۹/اسفند/۱۴۰۰

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

**********

این جنگ، جنگ ما نیست!

سرمایه داران و دولت‌های سرمایه داری، سیاست خود را برای کسب سود و سرمایه افروزی به اشکال مختلف بکار می‌برند.
سرکوب، دستگیری و زندان، شکنجه و اعدام، فقز، بیکاری و بی مسکنی و گاهی با جنگ و کشتار مردم بیگناه که هیچ نقش و نفعی از جنگ عاید آنها نمیشود، جز مرگ و بی خانمانی. این جنگ، جنگ ما نیست!
جنگ ما، جنگ طبقه کارگر علیه طبقه سرمایه داری، علیه ستم، استثمار و تبعیض است. باید در اقصی نقاط بساط دولتهای سرمایه داری را برچینیم تا از جنگ، ناامنی، فقر و ... رها شویم.

زنده باد همبستگی بین المللی طبقه کارگر

دوشنبه ۹/اسفند/۱۴۰۰

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

**********

نیروهای "خود جوش" و "آتش به اختیار"

وقتی حاکمان ناتوان از پاسخ گویی هستند، وقتی که در مقابل خواست و مطالبات به حق بخش های مختلف جامعه جوابی برای گفتن ندارند، وقتی فقر و فلاکت، اختناق و زندان و شکنجه بر جامعه تحمیل می شود، دیگر جایی برای حق و حقوق شهر وندان باقی نمی ماند. جدا از نیروهای پلیس و مامورین امنیتی و اطلاعاتی و لباس شخصی ها،دست و پای نیروهای دیگر برای سرکوب باز می شوند، "نیروهای خود جوش" و "آتش به اختیار"
این نیروها "نیروهای خود جوش" و "آتش به اختیار" در واقع توسط صاحبان قدرت و پول از پیش سازماندهی می شوند.
بر خلاف تصوری که از "نیروهای خود جوش" و "آتش به اختیار" به ذهن می رسد، این نیروها هیچ وقت ابتدا به ساکن "خود جوش" نیستند، بلکه بلعکس این افراد از قبل در نهاد های سرکوب و اتاق های فکر نهاد های پول و ثروت و قدرت، سازماندهی می شوند و "شعبان بی مخ ها" را به جان جنبش های اعتراضی روانه می کنند.
در روز های گذشته در جریان برگزاری تجمعات اعتراضی فرهنگیان (معلمان شاغل و بازنشسته) ما شاهد حضور خیابانی افراد" خود جوش" و " آتش به اختیار" بودیم. معلمان و معترضین را آدم ربایی می کنند ،کتک و شکنجه می کند و در نهایت توسط بی دادگاه ها با اتهامات واهی " محاکمه " می شوند. باید نیروهای "خود جوش " و "آتش به اختیار" شعبان بی مخ ها، و تمامی نیروهای سرکوبگر بدانند که جنبش کارگری (کارگران، معلمان و بازنشستگان، پرستاران و مزدبگیران، بیکاران، سوخت بران و کولبران و دیگر ستم دیده گان...) نه با زندان و شکنجه، نه با تهدید و ارعاب، عقب نشینی نخواهند کرد.
جنبش کارگری برای داشتن نان و کار و آزادی، برای رهایی ‌از اشکال متنوع ستم و استثمار و تبعیض در میدان مبارزه حضور دارد و تا رهایی به مبارزه خود ادامه خواهد داد.
" نیروهای خود جوش" شعبان بی مخ ها و دیگر نیروهای های سرکوبگر توان مقابله با جنبش سراسری کارگران را نخواهند داشت.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

**********

سخنرانی محسن عمرانی در تجمع سراسری فرهنگیان در ۳ اسفند ۱۴۰۰

در باره اتحاد و همبستگی بخش های مختلف جنبش کارگری با دیگر ستم دیده گان.

برای مشاهدۀ تصاویر و کلیپ های اعتراضات بازنشستگان اینجا کلیک کنید.
نان کار آزادی
شادی رفاه آبادی

ما سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه همیشه اعلام داشته ایم که تنها راه رسیدن به مطالبات به حق، تنها راه رسیدن به نان، کار و آزادی، رسیدن به یک زندگی شایسته و پر از رفاه، برای داشتن و بر خوردار بودن از آموزش و تحصیل رایگان، دسترسی آسان و رایگان به خدمات درمانی و پزشکی، داشتن آموزش و تحصیل به زبان مادری، داشتن منزلت و بازگرداندن احترام به انسانیت، لازم است متحد شویم‌ . اتحاد و همبستگی بخش های مختلف جنبش کارگری، از جمله معلمان، پرستاران، کولبران و سوخت بران و دیگر مزد بگیران در بخش های مختلف و پیوند سراسری لازم و حیاتی است. با همبستگی سراسری و داشتن برنامه های مشترک می توانیم راه های رسیدن به یک زندگی شایسته را رقم بزنیم.

پر دوام باد اتحاد و همبستگی زنان، کارگران، معلمان شاغل و بازنشسته و دیگر ستم دیده گان!

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

**********

منبع. کانال اینستا گرام. معلم آگاه و شجاع. اصغر امیرزادگان

شکایت سرگشاده از نیروهای امنیتی یا آتش به اختیار لباس شخصی.
اینجانب اصغر امیرزادگان دبیر بازنشسته آموزش و پرورش امروز سه شنبه ٣ اسفند ۱۴۰۰ به فراخوان شورای هماهنگی کانون های صنفی فرهنگیان ایران لبیک گفته و برای مطالبه حقوق تضییع شده و زندگی زیر خط فقر به قانون اساسی مصوب سران حکومت احترام گذاشته و طبق اصل ٢٧ قانون اساسی در تجمع مسالمت آمیز و بدون حمل سلاح با رعایت احترام به شرع اسلام در شیراز شرکت کردم که بخاطر کسالت زودتر از پایان تجمع محل را ترک کردم و سر چهاراه هدایت مورد یورش ۴ نفر لباس شخصی قرار گرفتم و چون حکم دستگیری مراجع قضایی را درخواست نمودم بشدت هم مورد توهین قرار گرفته و هم مورد ضرب و شتم قرار گرفتم که میتوانید فیلم این صحنه را از دوربین های امنیتی که در شهر نصب کرده اید و یا دوربین های مدار بسته مغازه های آن مکان دریافت نمایید تا به صداقت و راستی گفته های من پی ببرید!
این ۴ نفر جلاد بنده را بزور سوار یک دستگاه پژو برنگ دلفینی نموده و چشم بند و دست بند زده و بنده را کف کابین دوم خوابانیده یکنفر از آن ها بر گردنم سوار شده و راننده و ٣ نفر دیگر هم مشغول ضربه به بدن من شده که آثار جرح موجود است. برحسب وظیفه برخود لازم دانستم ابتدا موضوع را بصورت سرگشاده و به شکایت به مسولین کشور رئیس قوه قضاییه و دادستان فارس اعلام نماییم تا افراد خاطی را به سزای عمل خود رسانده. بدیهی است رسیدگی به این موضوع نشانه احترام به قانون اساسی خودتان می باشد و در صورت عدم رسیدگی بنده مجبورم از شخص اول مملکت به خاطر قانون گریزی به دادگاه های بین الملل و دبیر کل و گزارشگر حقوق بشر شکایت خود را اعلام نماییم. این ۴ نفر لباس شخصی بنده را به پلیس امنیت واقع در چها راه شاهزاده قاسم انتقال و پس از چند ساعت بازداشت آزاد نمودند البته در این مورد دو نفر از فرهنگیان دیگر نیز بازداشت شده بودند که همراه با بنده آزاد شدند تا جایی که در آن مرکز چنان بی احترامی به همکاران من نمودند که حتی اجازه استفاده از سرویس بهداشتی هم به آنها ندادند.

چهارشنبه ۴/اسفند /۱۴۰۰

**********

ارسالی به کانال تلگرامی سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

تجمع بازنشستگان. سال. ۹۹ امروز شنبه ۳۰/بهمن/ ۱۴۰۰ محل تجمع محوطه شرکت
دعوای بازنشستگان و کارگران بازنشسته نیشکرهفت تپه به ایستگاه اخر رسید.

پس از چندین ماه پیگیری وچانه زنی بانامه سوم اداره کار کل استان که خطاب به طرح توسعه نیشکر صددرشده و در واقع همان نامه قبلی و دوبندی اداره کل کار به کار شهرستان شوش است وسرفصل ان تغییر کرده باعث شد بازنشستگان۹۹ و۱۴۰۰ با اعلام نارضایتی از بی جواب ماندن نقد حقوقی وقانونی این نامه که خطاب به مدیرکل با امضائ بازنشستگان ارائه شده و تفسیر غلط از رای ۳۳۲۸ دیوان توسط کارشناسان روابط کار استان، و نادیده گرفته شدن زمان بازنشستگی انها که درمدت ملاک عملیاتی بودن این رای وقبل تاریخ ابطال است وبی توجهی به ماده ۳۴ و۳۵ قانون کار وهمچنین قرارنگرفتن ایاب و ذهاب که جزئ مزایای مستمر است درقرارداد واحکام انها توسط مدیریت شرکت وپرداخت نشدن حق بیمه ان به سازمان تامین اجتماعی که باعث ضربه به میانگین ۲۴ ماه اخر انها جهت برقراری مستمری شده قصد دارند با مراجعه به اداره کار وطرح شکایت درهیات تشخیص از طریق قانونی اقامه دعوی نمایند.

**********

ادامه اعتراضات کارگران ملی فولاد اهواز

ادامه اعتراضات کارگران ملی فولاد اهواز در سومین روز تجمع مقابل استانداری خوزستان، امروز بیست وهفتم بهمن ماه در اعتراض به وضعیت سخت معیشتی و مطالبات معوقه سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه حمایت خود را از مطالبات کارگران فولاد خوزستان اعلام میدارد.

چهارشنبه - ۲۷بهمن/۱۴۰۰

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

**********

کارگر می رزمد، ذلت نمی پذیرد!

تجمع سراسری معلمان ایران شنبه، ۳۰ بهمن ساعت ۱۰

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه از اعتراضات به حق معلمان اعلام حمایت می کند.

معلمان بخشی از طبقه کارگر در ایران هستند. طبقه ما طبقه کارگر باید بتوان با اتحاد و همبستگی سراسری با قدرت و توان بیشتری در مقابل ستم و بی حقوقی ها ایستادگی کند. ستم و استثمار نظام سرمایه داری تنها با اتحاد و همبستگی طبقاتی ما نابود خواهد شد.
برای رهایی، برای داشتن زندگی شایسته، برای داشتن رفاه و آسایش و امنیت، برای برخوردار بودن از آزادی، برای رفع هر نوع تبعیض و بی عدالتی و دسترسی برابر از تمامی نعمات مادی و معنوی باید متحد شد. باید بصورت سراسری خود را سازماندهی کنیم و در مقابل ستم گران ایستاد.

زنده با اتحاد و همبستگی سراسری و طبقاتی کارگران

کارگر می رزمد، ذلت نمی پذیرد!

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

۲۷ بهمن ۱۴۰۰

**********

تجمع اعتراضی کارگران گروه ملی فولاد اهواز مقابل استانداری خوزستان

امروز یکشنبه ۲۴ بهمن‌ماه کارگران گروه ملی فولاد اهواز در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان مقابل ساختمان استانداری خوزستان دست به تجمع و ‌راهپیمایی زدند.

**********

بستن درب بهره برداری

ارسالی به کانال تلگرام سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

تجمع بازنشستگان نیشکرهفت تپه درمدیریت شرکت
بازنشستگان سال ۹۹ و۱۴۰۰ نیشکرهفت تپه امروز ساعت ۹ صبح دراعتراض به پرداخت نشدن بخشی ازسنوات شغلی خود پس از منع ورود انها به شرکت توسط حراست اقدام به بستن درب بهره برداری نموده وسپس در مدیریت شرکت تجمع کردند.
علارِغم دونامه اداره کل کار استان وشهرستان ورای دیوان ودستورالعمل شماره ۳ روابط کار وزارت کار بدلیل مبهم دانستن این اسنادو مدارک بالا دستی مدیریت نیشکر هفت تپه وطرح توسعه از پرداخت کردن بخشی از سنوات بازنشستگان امتنا کرده ومراجعه وپیگیری این بازنشستگان پس از حدود یک سال بی نتیجه مانده است.
بدلیل عدم مدیریت صحیح وبادانش در بین مسئولین منطقه باعث تجمعات پی درپی درمنطقه مانندمیان اب،کاغذپارس وبازنشستگان نیشکر هفت تپه بوده وقانون گریزی وعدم تمکین به قانون به امری معمول دربین کارفرمایان منطقه تبدیل شده است.
بازنشسگان نیشکرهفت تپه چندماه قبل طی نامه ای به اعضای شورای تامین ونماینده شهرستان درخواست مساعدت ونظارت وپیگیری کرده بودند که متاسفانه با بی توجهی انها مواجعه شدند وکماکان سرگردان هستند.
افرادی خاص از پرسنل شاغل شرکت درکنار مدیریت قرارگرفته وقصد دارند نشان دهند که دراین شرکت مشکلات شغلی ومربوط به بازنشستگان وجود ندارد .
بازنشستگان اعلام کردند اگر تا فردا مابقی سنوات انها پرداخت نشود مجددا اقدام به بستن درب ورود نیشکر به کارخانه خواهند کرد.

شنبه ۲۳/بهمن/۱۴۰۰

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

**********

جمعی از کارگران نی بری شرکت هفت تپه

ماجمعی از کارگران نی بری شرکت هفت تپه باوجود دارابودن کد پرسنلی ومتاهل ودارای فرزند،امسال در بهره برداری بکار گرفته نشدیم از مدیریت محترم هفت تپه خواهشمندیم با بازگشت بکار موافقت فرمایند.

۲۱/بهمن/۱۴۰۰

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

**********

تجمع کارگران کاغذ پارس مقابل فرمانداری شوش

امروز چهارشنبه ۲۰ بهمن کارگران شرکت کاغذسازی کاغذ پارس در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات‌شان مقابل درب فرمانداری شوش دست به تجمع زدند.

اعتراضات سراسری

چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۰

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

**********

اتهامات واهی و نخ نما محکوم است.

صدور احکام ظالمانه توسط بی دادگاه های حاکمیت، نسبت به وکیل شجاع کارگران هفت تپه شدیدا محکوم است!
برای رسیدگی به پرونده فرزانه زیلابی وکیل کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام« در شعبه ۱۶ دادگاه تجدیدنظر استان خوزستان» وقت رسیدگی تعیین‌ شد.
جلسه رسیدگی در تاریخ ششم اردیبهشت ماه، ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد. پیش از این نسبت به سه اتهام امنیتی شامل «اجتماع و تبانی جهت اقدام علیه امنیت» -«توهین به رهبری»-«عضویت در گروه های معاند» حکم برائت ایشان از سوی« شعبه ۲ دادگاه انقلاب اهواز» صادر شده بود و در همین شعبه به یکسال حبس و دو سال ممنوعیت خروج از کشور برای اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام محکوم شده بود.
گفتنی است که خانم زیلابی در« شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری اهواز» هم به اتهام نشر اکاذیب به سه ماه حبس تعلیقی محکوم شده بود که به این اتهام نیز درهمان شعبه دادگاه تجدیدنظر رسیدگی خواهد شد. ما سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه هر گونه پرونده سازی برای فرزانه زیلابی وکیل شجاع کارگران هفت تپه را محکوم می کنیم.
فرزانه زیلابی به خاطر دفاع از حقانیت کارگران نیشکر هفت تپه مورد غضب و خشم نهادهای امنیتی و بی دادگاه ها قرار گرفته است. سرمایه‌داران و حافظان سرمایه، وجود فرزانه زیلابی را بر نمی تابند و به این دلیل با پاپوش درست کردن می خواهند از ادامه فعالیت او جلوگیری کنند. فرزانه زیلابی در قلب ما کارگران جای دارد. سریعا به پرونده سازی علیه فرزانه زیلابی خاتمه دهید!!

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۰

**********

تجمع بازنشستگان.سال ۹۹ و۱۴۰۰ نیشکر هفت تپه جهت دریافت سنوات

صبح امروز چهارشنبه جمعی از بازنشستگان سالهای۹۹ و۱۴۰۰ نیشکر هفت تپه دراعتراض به تاخیر وعدم پرداخت سنوات شغلی مربوط به مرخصی ذخیره خود مجددا بدلیل خلف وعده مدیریت شرکت نیشکر هفت تپه وطرح توسعه وتنگ نظری و قرائت غلط از دوبخشنامه اداره کل استان وشهرستان ورای دیوان عدالت اداری در حوزه مدیریت شرکت تجمع کرده وبدلیل نبود مدیریت شرکت وعدم حضور دیگر مدیران شرکت ، طی تماس تلفنی که مدیریت شرکت با نماینده بازنشسگان درتجمع داشتند قول دادن تا اواسط هفته آینده با کسب تکلیف از مدیریت طرح توسعه و رایزنی مجدد با اداره کل کار نسبت به پرداخت این بخش سنوات اقدام شود.
بازنشستگان بازاعلام کرده اند درصورت عدم پرداخت حق قانونی خود پس از چندماه اقدام به بستن درب ورودی نیشکر به کارخانه خواهند کرد .

چهارشنبه ۱۳/بهمن /۱۴۰۰

**********

تهدید کارگران و ایجاد جو رعب و وحشت برای جلوگیری از عضویت و فعالیت در سندیکا محکوم است.

از ابتدای تشکیل سندیکا کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه و سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، حاکمان و سرکرده های سرمایه داران دست به تهدید، دستگیری، امنیتی شمردن عضویت در سندیکاها و جلوگیری از شرکت اعضا در اعتراضات را در دستور کار خود گذاشتند. سالها زندانی بی اساس و تهمتهای ناروا را به فعالین و اعضای سندیکاها تحمیل کردند.
در طول این سالها حاکمان، کارفرمایان و صاحبان سرمایه سعی کردند که در کار سندیکاهای مستقل اخلال ایجاد کنند، از انواع شگردها استفاده کردند تا فعالیتهای سندیکاها را متوقف کنند، فعالین و اعضای سندیکاها را تحت فشار قرار دادند تا سندیکا را ترک کنند و سندیکا را به تعطیلی بکشانند.
اما هیچگاه موفق نشدند از اعتصابات، فعالیتها، اعتراضات سندیکاها و دفاع از حقوق کارگران و اعضایشان را سد کرده و سیاستهای ضدکارگری خود موفق شوند.
برطبق اخبار منتشر شده از طرف سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه طی روز پنجم و ششم بهمن، بیش از ده تن از اعضای سندیکا، با توجه باینکه از سوی شعبه دوم دادسرای امنیت اوین، به پلیس امنیت احضار شده بودند، به پلیس امنیت مراجعه کردند. بازجویان پلیس امنیت با فشار و تهدید اصرار داشته: دست از فعالیت‌های سندیکایی بردارند، در اعتراضات مشارکت ننمایند و با چند تن از اعضای پیشرو شناخته شده سندیکای کارگران شرکت واحد ارتباط نداشته باشند. در ادامه تعداد دیگری از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد احضاریه از شعبه دو دادسرای امنیت دریافت کرده اند که باید به پلیس امنیت مراجعه کنند.
سندیکای کارگران هفت تپه محکوم کردن تهدیدها، فشارها و امنیتی کردن فعالیت سندیکایی و تحت فشار قرار دادن اعضا و فعالان سندیکای واحد را شدیدا محکوم میکند. ما در کنار اعضا و فعالین سندیکای واحد هستیم و با تمام توان از حقوق کارگران و فعالیت آزاد و مستقل تشکلهای کارگری دفاع میکنیم .

زنده باد مبارزات تشکل های مستقل کارگری

کارگران به تشکل های مستقل خود بپیوندید

دوشنبه ۱۱/بهمن/۱۴۰۰

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

**********

پیام بازنشسته سال۹۹هفت تپه

مابازنشستگان سال ۹۹ وحالا دیگه ۱۴۰۰ بلاتکلیف هستیم وهنوز مدیریت شرکت نیشکرهفت تپه و زیرمجموعه آن درامور اداری با ارسال دونامه اداره کل کار وشهرستان به ان مدیریت مبنی برنحوی پرداخت مابقی سنوات مربوط به مرخصی ذخیره قانع نشدن ان راپرداخت کنند وباز نامه نوشتن به طرح توسعه واز انجا به اداره کار استان جهت شفاف کردن مزایای پرداختی.
چند روز پیش دوستان رفتن امور اداری بهشون گفتن شما برین دنبال نامه جدید ، مگه ما چکاره هستیم بریم دنبال نامه شرکت!!!
مگه این مبلغ باقی مانده چقدر است که پس از ۱۱ ماه هنوز نباید پرداخت بشه.
ظاهرا میبایست نامه ها راجهت استفساریه بفرستیم برای شورای نگهبان واعلام نظر جنتی!!!!.
ماپس از سالها بدبختی کشیدن با سوئ مدیریت در این شرکت ومملکت نباید برای حق خود التماس کنیم ویا فریاد بزنیم.
کسانی که از نحوی مدیریت شرکت درحال حاضر تشکر کرده وراضییند یا ذینفع بوده ویا فاقد بصیرت و عدالت وصداقت در رفتار وکردار.

۸/بهمن/۱۴۰۰

**********

حرص و طمع سرمایه داری. قربانی کردن کارگران

مناسبات خون آشام سرمایه داری تنها به استثمار خلاصه نمی شود.

این هیولای سود پرست و استثمار گر در هیچ شرایطی به فکر جان و سلامت کارگران نیست و امنیت محل کار کارگران برای این هیولا محلی از اعراب ندارد.
متاسفانه امروز چهارشنبه ۶ بهمن دو نفر از کارگران در شرکت نیشکر هفت تپه در حین‌ تعمیر دستگاه‌ "پن" لای پروانه های این میکسر گیر کرده و یکی از کارگران در دم جان باخته و کارگر دیگر بر اثر جراحات شدید به بیمارستان منتقل شده است.
متاسفانه بر اثر نا امنی محیط کار جمال سعدی در دم جان باخته و کریم توکل به دلیل جراحات شدید به بیمارستان منتقل شده است.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه عامل اصلی این قتل عام را کارفرما و صاحبان سرمایه می داند.
ما از این طریق به خانواده کارگر جانباخته جمال سعدی تسلیت گفته و خود را شریک در این غم بزرگ می دانیم و آرزوی سلامتی و بهبود برای کریم توکل را داریم.

یاد جمال سعدی گرامی باد!

چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰

سندیکای کارگران‌نیشکر هفت تپه

**********

آنچه یک کارگر باید بداند.

اطلاع از حقوق خود
کارفرمایان موظف هستند در ازای انجام کار در ساعات تعیین شده قانونی به هیچ کارگری کمتر از حداقل مزد تعیین شده پرداخت ننمایند و در صورت تخلف ضامن تادیه مابه التفاوت مزد پرداخت شده خواهند بود؛ مضافا قانون گذار در ماده ۱۴۸ قانون کار بیان داشته که کارفرما موظف است کارگر را بیمه نماید و برای تخطی کارفرما از این امر نیز در ماده ۱۸۳ قانون کار ضمانتی به شرح ذیل تعریف شده است:
”کارفرمایانی که بر خلاف مفاد ماده ۱۴۸ این قانون از بیمه نمودن کارگران خود خودداری نمایند، علاوه بر تأدیه کلیه حقوق متعلق به‌کارگر (‌سهم کارفرما) با توجه به شرایط و امکانات خاطی و مراتب جرم به جریمه نقدی معادل دو تا ده برابر حق بیمه مربوطه محکوم خواهند شد.“
لذا کارگری که به هر نحوی کمتر از حداقل های تعیین شده، مزد دریافت نماید یا توسط کارفرما بیمه نشود می تواند ضمن مراجعه به سامانه جامع روابط کار ( prkar.mcls.gov.ir) درخواست رسیدگی خود را بصورت غیر حضوری ثبت و یا مراتب را به اطلاع بازرسان کار و تامین اجتماعی برساند.

۲۷/دی/۱۴۰۰

سندیکای کارگران نيشکر هفت تپه

**********

یکشنبه‌های اعتراضی

برای مشاهدۀ تصاویر و کلیپ ها و مطالب سندیکا اینجا کلیک کنید.
تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی در مقابل درب مجلس

**********

اطلاعات حقوقی

نکاتی در خصوص بیمه تامین اجتماعی و کار پاره‌ وقت:
۱- هرگونه فعالیتی که در قبال دستمزد باشد مشمول مقررات تامین‌ اجتماعی است و فرقی نمی‌کند که کار موقت، پاره‌وقت، ساعتی، دائمی و... باشد.
۲- بر اساس بند الف ماده ٤ قانون تامین‌ اجتماعی؛ کلیه افرادی که به هر عنوان در مقابل دریافت مزد یا حقوق کار می‌کنند، مشمول قانون تامین‌اجتماعی هستند و کارفرما طبق ماده ٣٦ همین قانون مسئول پرداخت حق‌ بیمه سهم خود و بیمه‌شده به سازمان است.
۳- مشمولان بیمه اجباری:
شامل کسانی است که در کارگاه‌ها و کارخانه‌های مشمول قانون کار مشغول به کارند و به هر عنوان در مقابل دریافت مزد، حقوق، سهم سود و سایر مزایا به درخواست کارفرما کار می‌کنند.
۴- هرگونه توافقی که نتیجه آن بیمه نکردن کارگر باشد باطل است، بیمه تامین‌ اجتماعی و پرداخت حق‌بیمه به سازمان تامین‌اجتماعی اجباری و از قوانین آمره است و توافقاتی از این دست به هر بهانه و دلیلی که باشد به ‌موجب قانون کار بی‌اعتبار است و کارفرما مسئول جبران آن خواهد بود‌.

شنبه ۲۵/ دی/۱۴۰۰

سندیکای کارگران نيشکر هفت تپه

**********

انجمن صنفی روزنامه نگاران آزاد تهران

هرشب ستاره‌ای به زمین می‌کشند و باز

این آسمان غم‌زده غرق ستاره‌هاست

دریغا! بکتاش آبتین هم رفت؛ شاعر نویسنده و سینماگر.
عصر روز شنبه ۱۸ دیماه ۱۴۰۰، قلب پاک و بزرگ او که جز برای آزادی اندیشه و عدالت نمی‌تپید، باز ایستاد. در بندش افکندند؛ دارو و درمان و رسیدگی پزشکی را از او دریغ کرده و در مقابل هیولای مرگ کرونایی تا نزدیک شدن مرگ محتوم بی‌دفاع، رهایش کردند و این چیزی جز قتل عمد نیست.
مسئولان زندان مسئول حفظ جان و سلامت تمامی زندانیان هم هستند و باید در مقابل این بی‌توجهی عمدی منجر به مرگ پاسخگو باشند.
انجمن صنفی روزنامه‌نگاران آزاد تهران، از دست رفتن بکتاش را به خانواده محترم او، کانون نویسندگان ایران و تمامی دغدغه‌مندان عدالت و آزادی اندیشه و بیان تسلیت می‌گوید.

انجمن صنفی روزنامه‌نگاران آزاد تهران


**********

"آه اگر آزادی سرودی می خواند
کوچک همچون گلوگاه پرنده یی
هیچ کجا دیواری فروریخته بر جای نمی ماند"

بکتاش آبتین، شاعر، فیلمساز و عضو کانون نویسندگان ایران در راه آزادی جان باخت.

بکتاش آبتین عضو کانون نویسندگان ایران به ۶ سال زندان محکوم شده بود و از ۵ مهر ۱۳۹۹ و در اوج بحران شیوع کووید ۱۹ برای اجرای حکم به زندان اوین منتقل شده بود.
او در طول یک سال گذشته دو بار به کرونا مبتلا شده بود و خانواده او سرانجام موفق شدند، ۲۲ آذر امسال با دریافت مرخصی او را از زندان به بیمارستان منتقل کنند.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه جانباختن بکتاش آبتین را به خانواده این عزیز، به کانون نویسندگان و دیگر انسان های آزادیخواه که برای آزادی، برای رهایی از سرکوب و ستم و استبداد مبارزه می کنند را تسلیت می گوید.

بی شک کسانی که آبتین را به بند کشیدند قاتلان آبتین هستند.

ما نه فراموش می کنیم و نه می بخشیم!

یاد بکتاش آبتین گرامی است.

۱۸ دی ماه ۱۴۰۰

**********

تداوم نبردی سخت و نابرابر برای تعیین حداقل مزد سال ۱۴۰۱

ماه‌ها و هفته‌های آخر هر سال زمان از سرگیری نبردی نابرابر، دشوار و حیاتی به منظور تعیین حداقل مزد و افزایش سطح عمومی دیگر مزدها برای سال آینده است. در یک سوی این نبرد میلیون‌ها کارگر زن و مرد در رشته‌های مختلف صنعت، خدمات و کشاورزی قرار دارند که خواستار مزدی درخور در مقابل فروش نیروی کار خود هستند، مزدی که پاسخگوی هزینه‌های روزافزون زندگی و تامین کننده نیازهای فزاینده‌ی خود و خانواده‌هایشان باشد. در طرف دیگر این نبرد، سرمایه‌داران و دولت حامی آنها و عوامل وابسته به کارفرمایان و دولت که زیر عنوان دروغین «نماینده کارگران» در «شورای عالی کار» قرار دارند که به شیوه‌های مختلف می‌کوشند تا آنجا که ممکن است سطح مزدهای واقعی، یعنی قدرت خرید کارگران، را پایین نگاه دارند و سهم هرچه بیشتری از تولید اجتماعی کارگران را به تصاحب سرمایه در آورند.
متن کامل بیانیه را اینجا کلیک کنید.

**********

حمایت از اعتراض کارگران شرکت واحد وظیفه طبقاتی ماست!

در تداوم اعتراضات به عدم اجرای بازنگری طبقه بندی مشاغل و عدم پرداخت مطالبات معوق، کارگران شرکت واحد شنبه هیجده دی با چراغ روشن و سرعت سی کیلومتر حرکت میکنند و دیگر کارگران در توقفگاه ها در حمایت از رانندگان ساعت ده صبح جلوی دفتر مدیریت تجمع خواهند کرد. ترس و وحشت حاکمان از اعتراض متشکل و مستقل کارگران برای حق و حقوق خود، آنها را به این واداشته است که ده ها تن از کارگران شرکت واحد را تلفنی به مرکز پلیس امنیت تهران احضار کنند تا بتوانند در مقابل اعتراض به حق کارگران اخلال ایجاد کنند. سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه ضمن محکوم کردن احضارها و تهدیدهای دولت حاکم، از اعتراض و خواسته های کارگران شرکت واحد دفاع کرده و خود را همراه سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه برای دفاع از حقوق کارگران میداند. ایجاد تشکل های مستقل در محیط کار و اتحاد تشکل های مستقل، نیاز عاجل در مقابل ستم، استثمار، تبعیض و بی حقوقی کامل اکثریت جامعه است.

۱۵/دی/۱۴۰۰

سندیکای کارگران نيشکر هفت تپه

**********

سندیکای کارگران شرکت واحد احضار ده‌ها تن از کارگران

به پلیس امنیت برای تهدید و ارعاب و ممانعت از اعتراض شنبه ۱۸ دی را محکوم می‌کند

طی دو روز گذشته ده‌ها تن از کارگران شرکت واحد تلفنی به مرکز پلیس امنیت تهران احضار شده‌اند. کارگران در تلفن پلیس امنیت که با سرشماره + ۹٨٢۱٢۱٨ انجام شده است تهدید شده‌اند که نباید در اعتراض شنبه۱۸ دی "روشن کردن چراغ اتوبوس و حرکت با سرعت ۳۰ کیلومتر و تجمع کارگران تعمیرگاه و توقفگاه در مقابل دفاتر مدیریت در سامانه‌ها" شرکت کنند.
البته بسیاری از کارگران به درستی در پاسخ به تلفن پلیس اعلام کرده‌اند که پلیس قانونا نمی‌تواند کسی را احضار کند و مقام قضایی باید بصورت مکتوب احضاریه بفرستد. اما تعدادی از کارگران پس از احضار تلفنی با ترغیب و ایجاد هراس عوامل مدیریت به مرکز پلیس امنیت مراجعه کرده‌اند که با تهدید بیشتر مواجه شده‌اند.

همکاران گرامی
اعتراض و اعتصاب حق مسلم کارگران برای رسیدن به حقوق‌شان هست و باید در برابر ایجاد ارعاب برای ممانعت از شرکت در اعتراضات مقاومت کرد. این حق ماست که از مدیریت ناکارآمد بخواهیم که بازنگری طرح طبقه‌بندی مشاغل که سال‌هاست معوق شده است را فوری اجراء کند و دیگر مطالبات معوق کارگران را پرداخت نماید. باید همبستگی داشته باشیم و از مدیریت بخواهیم تا کارگران اخراج از کار سندیکایی که برای دفاع از حق همه کارگران فراقانونی از کار اخراج شده‌اند، شاغل گردند. پلیس چرا باید همیشه کارگران را تهدید کند؟ اگر بنا باشد پلیس به کارفرما کمک کند که حق کارگران را پرداخت نکنند. کارگران هم با اتحاد و همبستگی و برگزاری اعتراضات از حق خودشان دفاع می‌کنند.
سندیکای کارگران شرکت کشت وصنعت نیشکر هفت تپه ضمن حمایت از خواست ومطالبات کارگران شریف وزحمت کش شرکت اتوبوس رانی واحد تهران و حومه. هرگونه تحدید وپرونده سازی برای کارگران را محکوم کرده وخواهان پایان دادن به ارعاب کارگران وپرونده سازی به جای اقدام به وصول خواست کارگران می‌باشد.

منبع خبر: تلگرام سندیکای کارگران واحد اتوبوسرانی تهران وحومه

۱۵/دی/۱۴۰۰

سندیکای کارگران نيشکر هفت تپه

**********

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه همراه با کانون نویسندگان ایران

خواهان پایان دادن به قتل نویسندگان آزادی خواه است!

چهار نویسنده عضو کانون نویسندگان ایران، بکتاش آبتین، رضا خندان، کیوان باژن و آرش گنجی که در زندان اوین به بیماری کرونا مبتلا شده اند. وضعیت رضا خندان و بکتاش آبتین نگران کننده است و میان بند و بهداری سرگردان اند. هیچ درمان موثری تا کنون صورت نگرفته است و وضع بکتاش آبتین شدیدا نگران کننده است و در حال جنگیدن با مرگ است.
پرونده سازی، نبود حق درمان و درمان موثرمورد نیاز زندانیان بیمار، آگاهانه زندانیان را به قتلگاه و اجبار به مرگ تدریجی میکنند. سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه ضمن حمایت از خواسته های کانون نویسندگان ایران و خواست فوری آزادی بکتاش آبتین، خواهان بستن پرونده های فضایی، آزادی کامل، بی قید و شرط و فوری تمامی زندانیان سیاسی است.

۱۵/دی/۱۴۰۰

سندیکای کارگران نيشکر هفت تپه

**********

تصادف سرويس ایاب ذهاب کارگران

در شوش، متاسفانه ۲ کشته و سه مصدوم به همراه داشت.

مسئول مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی ۱۱۵ شوش گفت: برخورد تریلی با سرويس کارگران در محور شوش - چغازنبیل (نزدیکی شرکت تخته فشرده) ساعت ۱۶:۳۰ روز سه شنبه ۲ کشته و سه مصدوم میباشد: جان باختگان حادثه راننده به نام حرمشاهی و نبی موسوی می‌باشند که به علت شدت جراحت های وارده در دم جان باختند.
وهمچنین: سه نفر از مصدومان این حادثه بعد از رهاسازی و اقدامات درمانی مناسب توسط تیم های فوریت های پزشکی به بیمارستان نظام مافی شوش منتقل شدند.
مسئول مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی ۱۱۵ شوش با بیان اینکه راننده و یک نفر از سرنشینان ون در دم فوت کردند، گفت: علت اصلی وقوع این حادثه توسط پلیس راه در دست بررسی است.
متاسفانه غیر استاندار بودن جاده ها، قوانین رانندگی و غیر استاندارد بودن سرویس ها ایاب و ذهاب، می تواند از عواملی باشد که باعث این گونه فجایع ناگوار و جبران ناپذیر باشد.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه به خانوادهای جان باختگان تسلیت گفته و آرزوی بهبودی و سلامتی مصدومان این حادثه ناگوار را دارد.

۱۴/دی/۱۴۰۰

سندیکای کارگران نيشکر هفت تپه

**********

نامه ی سرگشاده یک بازنشسته

من اسماعیل گرامی کارگر بازنشسته کارخانه ی کارتن سازی که خواهان افزایش حقوق خود ودیگر بازنشستگان طبق قانون بوده ودرتجمعات قانونی بازنشستگان شرکت کرده ام ، با قوانین جمهوری اسلامی ایران مجرم شناخته شده ومحکوم به ۴ سال حبس شده ام و هم اکنون مدت ۹ ماه است که در " زندان تهران بزرگ " بسر می برم. درکجای دنیا یک فرد بازنشسته با ۶۶ سال سن وبیماری های صرع ، پروستات ، کمردرد ودندان دردهای پی درپی فقط به خاطر اعتراض به عدم پرداخت حقوق خود وشرکت درتجمعات مجرم شناخته شده وبه حبس محکوم می گردد؟
حکومت جمهوری اسلامی ایران درحالی با یک بازنشسته چنین برخوردی می کند که ادعای رعایت حقوق بشرش گوش جهانیان را کر کرده است. " زندان تهران بزرگ " که درآن محبوس هستم نمونه ای از زندان های ایران است که آب آشامیدنی ندارد و زندانی باید خود خریداری نماید. حتی از نظر مواد غذایی دارای کیفیت بسیار پایین است! که درمواردی زندانی خود مجبور به خرید مواد وطبخ آن است.
در " زندان تهران بزرگ " حتی آب گرم مناسب برای استحمام وجود ندارد.
من اسماعیل گرامی صدایی از بازنشستگان بودم واز تمامی بازنشستگان ، همکاران ، دوستان ، و آشنایان انتظار دارم صدای من باشند واین نامه را به هر زبانی که برایشان مقدور است ترجمه کرده وآن را برای سندیکاها واتحادیه های کارگری کشورهای مختلف وهمچنین سازمان حقوق بشر ارسال نمایند تا جهانیان بدانند که ادعای رعایت حقوق بشر حکومت جمهوری اسلامی ایران دروغی بیش نیست.

اسماعیل گرامی - کارگر بازنشسته

زندان تهران بزرگ

۱۴۰۰/۱۰/۶ برابر ۲۷ دسامبر ۲۰۲۱

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه ادامه بازداشت، اسماعیل گرامی، کارگر بازنشسته را محکوم کرده و خواستار آزادی بی قید و شرط اسماعیل گرامی و دیگر فعالین دربند می باشد. زندان، شکنجه، اخراج و سرکوب، تهدید و ارعاب نمی تواند برای همیشه ادامه یابد.
طبقه کارگر و دیگر مزد بگیران برای دست یابی به مطالبات به حق خود، دست از مبارزه بر نخواهند داشت و تا رسیدن به مطالبات به حق، تا رسیدن به زندگی شایسته، به مبارزه خود ادامه خواهند داد.

طبقه ما، طبقه کارگر، با زندان و شکنجه، مرعوب نخواهد شد.

**********

از مطالبات و اعتراضات معلمان ایران حمایت می کنیم. ما همراه مبارزات معلمان هستیم!

تجمعات اعتراضی معلمین برای کسب مطالبات در بعد سراسر صورت می گیرد. این تجمعات اعتراضی توسط شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران سازماندهی می شوند. خواسته ها و مطالبات معلمان در ایران بازگو کننده خواست و مطالبات اکثریت مردم، بخصوص مزدبگیران در ایران است.
خواست تامین معیشت همگانی، خواست آموزش و تدریس رایگان، خواست درمان و بهداشت رایگان برای همگان، مبارزه و مقابله با حاکمان که جیب خود را از خصوصی کردن اموال عمومی پرکرده و فقرشکنده ای را به مردم تحمیل کرده اند و تمامی قوانین را به نفع خود بیشتر و بیشتر حک و اصلاح میکنند را باید یکصدا فریاد زد. حمله به صفوف معلمان، بسیج روزنامه ها و مطبوعات وابسته و غیرمستقل علیه اعتراضات به حق، دستگیری و زندانی، اخراج و انواع اذیت و آزار معترضین، کار چندین دهه این حاکمان ریز و درشت با تمامی گرایشهای حکومتی و قوانین مدونشان تا به امروز بوده است و برای کارگران معترض کاملا آشنا است. کماکان زندانهای این رژیم مملو از کارگران، معلمان، بازنشستگان و انسانهای مبارز که از حقوق انسانی و طبیعی و اولیه خود دفاع کرده اند، میباشد. نیروهای انتظامی و امنیتی جز حمایت از این حاکمان و اموال به جیب زده از کار کارگران و مزدبگیران وظیفه دیگری ندارند. متاسفانه این نیروها برای لقمه ای نان، خود را به ستمگران، استثمارگران و کسانی که تبعیض را هرروز بیشتر و بیشتر در جامعه بازتولید میکنند، فروخته اند. نباید توهمی به قانون اساسی، قانون کار و نمایندگان ریز و درشت مجلس نشین و نهاد های حکومتی که منافع شخصی شان به حیات این بی عدالتی ها گره خورده است، داشته باشیم. بساط این جماعت را باید با تشکل های مستقل خود، با یاری وهمراهی جمعی هم برچینیم. سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه ضمن حمایت از خواسته های معلمان در ایران و دفاع از مبارزات به حق آنها، همبستگی خود را با شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران و تمامی کانونها و انجمها و تشکل های ( مستقل) متشکل در آن اعلام میکند.

پیروزی ما در تشکل یابی مستقل و مبارزه پیگیر جمعی مان میباشد.

۴/دی/۱۴۰۰

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

**********

تجمع معلمان در شهرهای مختلف

تجمع معلمان در شیراز
امروز در شیراز و تهران شاهد تعرض نیروهای امنیتی و سرکوبگر به تجمع مدنی و مسالمت‌آمیز معلمان بودیم اما معلمان متحد با مقاومت این تعرض را پس زدند.

تجمع معلمان در بهارستان
امروز صحنه های قهرمانانه ای در میدان بهارستان رقم خورد. در حالی که ما مردان را کتک زدند و متفرق کردند، زنان در وسط میدان بهارستان نشستند و علی رغم حمله ماموران امنیتی یک ساعتی در میدان نشستند.