افق روشن
www.ofros.com

اعتراض كارگران صنایع فلزی و تهدید كارگران كارخانه زرین خراسان


ایلنا - ایران خبر                                                                                         یکشنبه ٢٦ اردیبهشت ١٣٨٩


از هفته گذشته آغاز شد:

اعتراض كارگران صنایع فلزی به پرداخت نشدن مطالبات معوقه

ایلنا: كارگران كارخانه صنایع فلزی(١) می‌گویند در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات معوقه خود از چهارشنبه گذشته تاكنون اعتصاب كرده‌اند. این كارگر در گفت‌وگو با ایلنا، گفت: ٢۵٠ كارگر كارخانه صنایع فلزی(١) در چهارمین روز از اعتصاب خود در محوطه كارخانه تجمع كردند. وی افزود: كارگران نزدیك به ٦ ماه حقوق و مزایای پرداخت نشده از كارفرما طلب‌كارهستند.
به گفته این كارگر، علاوه بر حقوق فروردین و اردیبهشت امسال، كارفرما بابت دستمزد ماه‌های تیر، خرداد،بهمن و اسفند سال ٨٨ به كارگران مقروض است.
وی افزود: پیش از این كارفرما به منظور پایان دادن به وضع پیش‌‌ آمده از كارگران خواسته بود با تا تحمل شرایط كنونی به فعالیت خود ادامه دهند اما كارگران كه امید خود را نسبت به پایان بحران و دریافت مطالبات خود از دست داده‌اند از چهار شنبه گذشته اعتراض خود را آغاز كردند.
به گفته این كارگر در پی ادامه یافتن این حركت اعتراضی، كارفرما با كارگران وارد گفت‌وگو شده‌است.
كارخانه صنایع فلزی(١) در منطقه جاده قدیم كرج واقع است و در زمینه ساخت لوازم اداری و كانكس‌های فلزی فعالیت دارد.

----------------------

تهدید كارگران كارخانه زرین خراسان، توسط عوامل وزارت اطلاعات

به گزارش خبرنگارآژانس ایران خبـــــــر كارگران كارخانه زرین خراسان درمشهد مورد آزار واذیت مزدوران اطلاعاتی قرار گرفته اند، این كارگران كه تعدادشان ۴٠٠ نفر میباشد یكماه پیش دررابطه با مطالباتشان و۴ ماه حقوق معوقشان تجمع اعتراضی داشتند ، اما از طرف وزارت اطلاعات سراغ آنها رفتند.
١۵ نفر ازآنها را اخراج و آنها را تهدید كردند كه اگر مجددا تجمع اعتراضی راه بیاندازند همه آنها را اخراج و حقوق آنها را نیز نمی دهند و حتی حاضر نشده اند كه حقوق یكماه كارگران را بپردازند.
این كارگران در حال حاضر در وضعیت نابسامان معیشتی قرار دارند ونسبت به اخراج ١۵ تن از كارگران وعدم دریافت حقوق معوقشان بسیار ناراضی هستند.