افق روشن
www.ofros.com

غلامرضا غلامحسینی و سعید ترابیان دو فعال کارگری بازداشت شدند


روزنامه نگار - هرانا                                                                                          پنجشنبه ١٣ آبان ١٣٨٩

دستگیری غلامرضا غلامحسینی فعال کارگری

بر اساس خبری که یکی از کارگران فعال ِ شرکت واحد اعلام کرده است دیروز چهارشنبه ١٢ آبانماه ٨٩ مامورین امنیتی با یورش به یک مغازه کافی- نت در کرج غلامرضا غلامحسینی یکی از اعضای فعال سندیکای کارگران شرکت واحد را دستگیر کردند.
غلامحسینی به همراه سعید ترابیان از دیگر اعضای این سندیکا در کافی- نت مشغول انجام برخی امور شخصی بودند که مامورین امنیتی آن دو را دستگیر کردند ترابیان پس از مدت کوتاهی آزاد شد اما از سرنوشت غلامحسینی و محل و شرایط بازداشت وی هیچگونه اطلاعی در دست نیست.
غلامحسینی چندین بار از سوی مقامات امنیتی و قضایی مورد آزار و اذیت قرار گرفته بود و اخرین بار فرزند وی توسط مامورین اطلاعاتی در شهر کرج به گروگان گرفته شده بود تا با فشار بر غلامحسینی وی خود را به اطلاعات معرفی نماید.
غلامحسینی را در دادگاه انقلاب تهران در پرونده ای که خود وی شاکی آن بود نیز متهم کرده بودند!
غلامحسینی برای بار چندم است که به دلیل فعالیت کارگری و پس از مدت ها آزار و اذیت ، توسط نیروهای امنیتی دستگیر میشود.

ارسال خبر به نهاد های حقوق بشری

( یک روزنامه نگار از تهران )

--------------------

دو فعال کارگری بازداشت شدند

خبرگزاری هرانا - روز گذشته مامورین وزارت اطلاعات غلامرضا غلامحسینی و سعید ترابیان را در یکی از خیابانهای کرج بازداشت و به سلولهای انفرادی بند سپاه زندان گوهردشت کرج منتقل کردند.
به گزارش فعالین حقوق بشر و دموکراسی، روز چهارشنبه ١٢ آبان ماه حوالی ساعت ٠٩:٠٠ صبح دو فعال سندیکایی غلامرضا غلامحسینی و سعید ترابیان در خیابان ۴۵ متری گلشهر کرج مورد یورش ٦ نفر از مامورین وزارت اطلاعات قرار گرفتند و بازداشت شدند. مامورین وزارت اطلاعات هنگام دستگیری و انتقال به سلولهای انفرادی آنها را بشدت مورد ضرب و شتم قرار دادند که از ناحیه سر و شکم زخمی و مصدوم شدند.
هنگامی که این دو فعال سندیکایی به بند سپاه زندان گوهردشت کرج منتقل شدند آنها را از هم جدا نمودند و از وضعیت و شرایط فعال سندیکایی غلامرضا غلام حسینی هیچ خبری در دست نیست. او در اثر ضربات مامورین وزارت اطلاعات از چند ناحیه زخمی و مصدوم شده بود.پیش از این مامورین وزارت اطلاعات روز ١٩ مهر ماه به منزل آقای غلامحسینی یورش برده بودند و بدلیل نبود او در منزل فرزند وی را برای مدتی به گروگان گرفتند.
فعال کارگری سعید ترابیان صبح امروز با وثیقه آزاد شد. او در حین دستگیری و انتقال به سلولهای انفرادی بند سپاه مورد ضرب وشتم مامورین وبازجویان وزارت اطلاعات قرار گرفت.
فعال سندیکایی غلامرضا غلامحسینی ۴۴ ساله در جریان اعتصابات گسترده کارکنان شرکت واحد تهران در سال ٨۴ دستگیر وچند هفته در زندان اوین در بازداشت بسر برد و نزدیگ به ۴ سال از کار تعلیق شد. او حدودا ٨ ماه پیش پس از صدور رای بازگشت به کار اداره کار توانست به محل کار خود بازگردد ولی 2 مردادماه مجددا به بهانه های واهی از کار تعلیق شد.