افق روشن
www.ofros.com

بيست و يکمين قربانی درمعدن هشونی و خودسوزی یک کارگر شهرداری اندیمشک

مهر - امیرکبیر                                                                                                      دوشنبه ۵ بهمن ۱٣٨٨


معدن هشونی بيست و يکمين قربانی را گرفت

کرمان - خبرگزاری مهر: تعداد تلفات معادن استان کرمان با مرگ يک معدنکار در معدن هشونی به ٢١ مورد در سال جاری رسيد و از مرز تراژدی نيز گذشت.
به گزارش خبرنگار مهر در کرمان، در حاليکه طی ماه گذشته به دليل بروز دو حادثه پی در پی و مرگ دو کارگر در معادن زغال سنگ کرمان تعداد جان باختگان معادن کرمان به ٢٠ نفر رسيده بود شب گذشته با مرگ يک کارگر در تونل شماره ١٨ معدن هشونی اين تعداد به ٢١ نفر رسيد و در واقع از ابتدای سال جاری ٢١ خانواده داغدار و نان آور خانواده خود را از دست داده اند.
فرماندار شهرستان کوهبنان که معادن هشونی در اين شهرستان واقع شده اند در گفتگو با خبرنگار مهر در کرمان اظهار داشت: شب گذشته يک کارگر در معدن شماره ١٨ هشونی جان خود را از دست داد.
علی توکلی با اشاره به اينکه مرگ اين کارگر به دليل بروز حادثه بوده است، گفت: تحقيقات اوليه نشان داده که مرگ اين معدنکار به دليل ريزش معدن و يا گازگرفتگی نبوده است و هم اکنون تيمهای کارشناسی درحال بررسی علت بروز حادثه هستند.
وی افزود: دليل اصلی بروز اين حوادث عدم رعايت ايمنی لازم در معادن و همچنين بی احتياطی کارگران است. از ابتدای سال جاری تاکنون تنها در معادن زغال سنگ کوهبنان پنج حادثه رخ داده است. ٤/١١/٨٨

-----------------------

خودسوزی یک کارگر شهرداری اندیمشک به علت عدم دریافت حقوق به مدت ۱۱ ماه

روز یکشنبه هفته گذشته نورعلی اسدی از کارکنان شهرداری اندیمشک در مقابل فرمانداری این شهرستان اقدام به خودسوزی نمود.
به گفته نزدیکان آقای اسدی، بیماری همسر نامبرده و نیاز ایشان به معالجه و عدم دریافت حقوق از شهرداری بمدت حدود ۱۱ ماه و همچنین عدم تمدید دفترچه های بیمه خانواده نامبرده از سوی سازمان بیمه بعلت پرداخت نشدن حق بیمه از سوی شهرداری و همچنین دلایل و مشکلات دیگر ناشی از عدم دریافت حقوق از جمله دلایل این اقدام ایشان بوده است.
به گزارش خبرنامه امیرکبیر هم اکنون از شرایط جسمانی این کارگر معترض پس از خودسوزی اطلاع دقیقی در دست نیست. اطلاعات تکمیلی متعاقبا منتشر خواهد شد.

خبرنامه امیرکبیر یکشنبه، ۴ بهمن، ۱۳۸۸