افق روشن
www.ofros.com

...جزئیات حادثه امروز در پالایشگاه


مهر - پانا نیوز                                                                                               پنجشنبه ٢٣ تیرماه ١٣٩٠

جزئیات حادثه امروز در پالایشگاه نفت تهران

در پی این وقوع حادثه سه نفر از کارکنان این مجموعه نفتی دچار سوختگی شدند

یک مقام مسئول در شرکت ملی پالایش و پخش نفتی با تشریح جزئیات حادثه جانی امروز در پالایشگاه نفت تهران، اعلام کرد: در پی این وقوع حادثه سه نفر از کارکنان این مجموعه نفتی دچار سوختگی شدند.
محسن قدیری در گفتگو با مهر در درباره جزیئات حادثه پیش از ظهر امروز پالایشگاه نفت تهران، گفت: به دلیل انجام تعمیرات در سوئیچ برق یکی از واحدهای پالایشگاه نفت تهران، سه نفر از کارکنان این مجموعه نفتی دچار سوختگی شده اند.
مدیر عامل پالایشگاه نفت تهران با اعلام اینکه در حال حاضر وضع عمومی حادثه دیدگان پالایشگاه تهران مطلوب است، تصریح کرد: سه نفر از کارکنان حادثه دیده برای مداوا به بیمارستان متقل شده اند، ضمن اینکه این حادثه منجر به کشته شدن هیچ کدام از کارمان پالایشگاه تهران نشده است. وی با بیان اینکه سه نفر از حادثه امروز پالایشگاه نفت تهران منجر به سوختگی ٦٠ تا ١٠ درصد سوختگی کارکنان این مجموعه شده است، اظهار داشت: بررسی دلایل بروز این حادثه در حال بررسی است.

---------------------

صنایع پتروشیمی کرمانشاه تعطیل شد

با گذشت ١٢ روز از بروز آتش‌سوزی در شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه، این شرکت همچنان تعطیل و غیرفعال است.
به گزارش پانا نیوز به نقل از خبرگزاریها، بهمن قربانی فرماندار شهرستان هرسین در خصوص آخرین وضعیت شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه، پس از بروز آتش‌سوزی در آن، اظهار داشت: با حضور گروه کارشناسان در محل آتش‌سوزی و باز کردن قطعات آسیب‌دیده، مشخص شد که چند قطعه اصلی آسیب جدی دیده‌اند و با توجه به گارانتی داشتن این قطعات، با شرکت سازنده آن(میتسوبیشی ژاپن) هماهنگی برای دریافت قطعات جدید صورت گرفته است.
وی همچنین در خصوص علت بروز این سانحه، افزود: متخصصان پس از بررسیهای لازم اعلام کردند که علت بروز این آتش‌سوزی، اشکالی در سیستم فیلتر دستگاه بوده که این عامل باعث نشت روغن در محل شده و در ادامه این نشت روغن به علت بالا بودن حرارت کمپروسور، باعث بروز آتش‌سوزی شده است.
قربانی تصریح کرد: گروه متخصصانی که در حال حاضر مشغول تعمیرات در این کمپروسورها هستند، برای راه‌اندازی مجدد شرکت پتروشیمی، ٢۴ روز فرصت خواسته‌اند.
فرماندار هرسین یادآور شد: از آنجایی که این شرکت تعهدات تولیدی خود را برای سه ماهه تابستان انجام داده و به اندازه تمام تعهدات خود، کالا در انبار وجود دارد، لذا نگرانی ما از این جهت نیز برطرف شده است.
گفتنی است؛ ساعت ٠١:٢٨ بامداد سه‌شنبه، هفتم تیر، شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه دچار آتش‌سوزی در کمپروسورهای خود شد که شعله‌های این آتش با تلاش چشمگیر و حضور به موقع امدادگران و گروههای آتش‌نشانی در زمانی کمتر از یک ساعت مهار شد.
شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه بزرگترین واحد خصوصی تولید کود اوره در ایران است.