افق روشن
www.ofros.com

تجمع کارگران سبلان پارچه، قطب صنعتی

مورچه خورت، پرستاران بیمارستان شریعتی و دو کارگر مدفون در قعر چاه


مهر - هرا - اینا                                                                                               جمعه ١۴ مرداد ماه ١٣٩٠

دوکارگرچاه کن مدفون درعمق ١٢متری

جمشید شفیعی مدیرروابط عمومی سازمان آتش نشانی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: دو کارگر چاهکن در حیاط خانه مسکونی در لویزان، خیابان شیان مشغول حفرچاه فاضلاب بودند که با ریزش ناگهانی دیواره چاه در عمق ١٢ متری گرفتار شدند. وی با بیان اینکه بعد از گذشت مدت زمان زیادی قطعا آنها جان باخته اند، افزود: در هر حال معجزه می تواند آنها را زنده نگه دارد. شفیعی تاکید کرد: ماموران آتش نشان تا پیدا کردن اجساد این دو چاه کن به عملیات خود ادامه خواهند داد

----------------------------

تجمع اعتراضی كارگران سبلان پارچه اردبیل

خبرگزاری هرانا - کارخانه سبلان، بزرگ‌ترین تولید کننده پارچه در ایران که حدود ۱۵۰۰ کارگر را پوشش می‌داد، به‌طور رسمی تعطیل و دربهای این کارخانه بسته می‌باشد. مطابق گزارش یکی از فعالین کارگری در اردبیل، کارخانه سبلان حدود دو سال پیش نیمی از کارگرانش را به علت عدم توانایی پرداخت حقوق اخراج کرده است.
به گزارش آذوح در فروردین ۸۹ این کارخانه با تسهیلات زودبازده مجددا تاسیس شد و در مراسم افتتاح آن گفته شد کارخانه یاد شده حداقل ۵ هزار نفر از تعداد بیکاران استان را در آینده نزدیک کاهش خواهد داد اما اکنون ماه‌ها از تعطیلی این کارخانه می‌گذرد.
کارگران این کارخانه بخاطر حقوقهای معوقه و تعیین تکلیف آینده شغلی خود در روز شنبه اول مرداد مقابل کارخانه سبلان پارچه واقع در شهرک صنعتی شماره دو اردبیل تجمع اعتراضی برپانمودند. در حالی که آن‌ها خواستار کار و حقوق معوقه خود می‌باشند تاکنون پاسخی به مطالبات این کارگران داده نشده است.

----------------------------

تجمع كارگران قطب صنعتی مورچه خورت درمقابل اداره كار استان اصفهان

ایران خبر: روز سه شنبه ١١ مرداد١٣٩٠ حدود ٢٠٠ نفر از کارگران منطقه صنعتی مورچه خورت در مقابل اداره کار استان اصفهان تجمع کردند تا نسبت به اخراج و بیکار شدن خود اعتراض نمایند. در پی اجرای قانون هدفمندی یارانه ها و افزایش سوخت و محصولات اولیه مورد نیاز و همچنین افزایش بهای گاز و برق در کمتر از دو ماه ٨٠ درصد کارخانه های این منطقه صنعتی تعطیل شدند.
در تمام این کارخانه ها تنها یک یا دو نگهبان حضور دارد که آنها هم چند ماهی است حقوق دریافت نکرده اند. به همین علت این کارگران در اولین روز ماه مبارک رمضان با زبان روزه تجمع نمودند تا شاید برای بیکاری آنها و چندین ماه حقوق معوقه فکری شود. متاسفانه مسئولان اداره کار تنها گفتند که افراد میتوانند شکایت های خود را کتبا به اداره کار ارسال کنند تا بعدا رسیدگی شود. در نهایت نیز نیروهای انتظامی این کارگران را متفرق نمودند.
به گفته یکی از این کارگران که ١۵ سال سابقه کاردارد در چند ماه اخیر اقساط وام عقب افتاده و فشار بانک واز طرفی بی پولی و گرانی مداوم اجناس و اجاره های عقب افتاده یک بار او را مجبور به خودکشی نموده است, این کارگر معتقد است با ادامه این روال هیچ امیدی برای زندگی وجود ندارد.

----------------------------

تجمع پرستاران بیمارستان شریعتی تهران

ایران خبر: پرستاران بیمارستان شریعتی تهران در اعتراض به پایین بودن طرح كارانه تجمع كردند.محمد شریفی‌مقدم دبیركل خانه پرستار گفت: با توجه به افزایش تعرفه‌ها و به دنبال آن درآمد این بیمارستان، مقدار كارانه آنان بیشتر نشده است و تنها ٢٠ درصد این درآمد به بیش از ٩٠ درصد از كاركنان غیر هیات علمی تعلق می‌گیرد.