افق روشن
www.ofros.com

آزادی هاله صفرزاده پس از یک شب بازداشت و بازجویی


کانون مدافعان حقوق کارگر                                                                                چهارشنبه ١٨ اسفند ١٣٨٩

آزادی هاله صفرزاده پس از یک شب بازداشت و بازجویی

هاله صفرزاده، از یاران کانون مدافعان حقوق کارگر، ظهر امروز چهارشنبه هجده اسفند ١٣٨٩، پس از یک شب بازداشت در بازداشتگاه خیابان وزرا، آزاد شد. ماموران امنیتی، وی را عصر سه شنبه در حوالی چهار راه نواب بازداشت کرده و سپس به بازداشتگاه وزرا منتقل کردند. آنگاه در نیمه شب، به منزل وی مراجعه کرده و پس از بازرسی تمام خانه، دو عدد کیس کامپیوتر، رسیور ماهواره و چند کتاب و سی دی را به همراه بردند.
هاله صفرزاده، روزنامه نگار و فعال کارگری، پس از بازجویی در بازداشتگاه خیابان وزرا، صبح چهارشنبه، به دادسرای اوین منتقل شد و دوباره تحت بازجویی قرار گرفت. حدود ظهر، وی را پس از بازجویی در دادسرای اوین آزاد کردند.
روز سه شنبه، هفده اسفند ١٣٨٩ (هشت مارس ٢٠١١- روز جهانی زن) تعداد زیادی از زنان و مردان در خیابان های تهران بازداشت شدند. ماموران، اکثر زنان بازداشتی را به بازداشتگاه خیابان وزرا منتقل کردند. تعدادی از بازداشت شدگان، تاکنون آزاد شده اند و تعدادی دیگر، هنوز در بازداشت به سر می برند.

کانون مدافعان حقوق کارگر