افق روشن
www.ofros.com

سیاست چماق وهویج برای کارگران

نفت، تعطیلی دانشگاه ها و تجمع کارگران پیمانی شوگا

خبرنامه ندا                                                                                          یکشنبه ٢۵ مرداد ۱٣٨٨


سیاست چماق و هویج برای کارگران و کارکنان شرکت نفت

قبل از انتخابات یک ماه حقوق و مزایا به کارمندان و کارگران شرکت نفت تعلق گرفت و انگار قرار است دوباره این حقوق و مزایا ماه آینده یا بعدش پرداخت شود احتمال تطمیع برای جلوگیری از ضربه زدن به دولت به شدت احساس می شودهمچنین دوستان بعد از حوادث اخیر سه تن از مدیران ارشد نفتی که در پالایشگاهها کار میکنند از پستشان به علت نامعلومی (شنیده ها حاکی از احتمال خرابکاری است) عزل شده اند.

تعطیلی دانشگاه ها از هراس سازمان یافته تر شدن اعتراضات

برخی از منابع حکومتی افشا کردند که شورای عالی انقلاب فرهنگی طرحی را در دستور کار دارد مبنی بر اینکه دانشگاههای کل کشور یا لااقل دانشگاه تهران برای یک ترم تحصیلی، تعطیل شوند. این طرح قرار است به بهانه جلوگیری از شیوع آنفولانزای مرغی اجرا گردد. اما دلیل اصلی آن، جلوگیری از تمرکز دانشجویان سراسر کشور در تهران است که قابلیت سازماندهی و رادیکالیزه کردن اعتراضات مردمی را دارا می باشند. لازم به یادآوری است که بر خلاف توصیه رهبران اصلاح طلب، مبارزات مردمی و اعتراضات خیابانی بوسیله دانشجویان و جوانان در تهران کلید زده شد و حکومت کودتا نیز با قتل و عام کوی دانشگاه در شب یکشنبه ٢٤ ام خرداد از ایشان انتقام گرفت.

تجمع کارگران پیمانی شوگا

تعداد زیادی از کارگران پیمانی شوگا روز پنجشنبه ٢٢ مرداد در امور اداری جمع شدند و خواهان پرداخت حقوقها از جانب پیمانکار شدند. ٣ ماه حقوق عقب افتاده باعث شده است که مشکلات زیادی برای این کارگران به وجود بیاید دراین تجمع یکی از کارگران گفت :”حدود ١ ماه است که ازدواج کردم و به علت اینکه پولی برای کرایه ماشین ندارم به منزل خود م که در اسلامشهر است نمی توانم بروم و مجبورم در خانه پدرم كه نزدیك تراست بمانم در حالی كه زنم تنها مانده است”