افق روشن
www.ofros.com

(برگزاری سومین مجمع عمومی اعضای شرکت تعاونی مسکن نهضت سوادآموزی (سنندج


کمیتۀ هماهنگی برای کمک                                                                                           شنبه ٦ آبان ١٣٩١

حمله به دستفروشان میدان بار سنندج

به گزارش رسيده ، روز چهار شنبه ٣/٨/٩١ نیروهای رفع سد معبر شهرداری سنندج، به دست فروشان میدان بار این شهر یورش برده و با برخورد فیزیکی و هتاکی مانع کسب درآمدشان شدند. آنان پس از توهین و کتک کاریِ دستفروشان، اقدام به ضبط و در واقع سرقت ترازو و میوه های آنان نمودند. این چندمین بار است که این دستفروشان مورد حمله ی مامورین شهرداری قرار می گیرند. حتی یکبار خود شهردار سنندج هم در محل حضور داشته و در جواب اعتراض دستفروشان مبنی بر اختصاص دادن محلی مناسب برای عرضه ی میوه ی خود، برخورد تندی کرده است و اعتراض آنان را به رسمیت نشناخته است.

٦ آبان ١٣٩١

**************

برگزاری سومین مجمع عمومی اعضای شرکت تعاونی مسکن نهضت سوادآموزی (سنندج)

بر اساس گزارش دریافتی از محل برگزاری سومین مجمع عمومی اعضای شرکت تعاونی مسکن نهضت سواد آموزی، که در سالن آمفی تئاتر اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد، هیئت مدیره و مسئولین انتصابی با ارائه توضیحاتی گمراه کننده و نامفهوم، سعی کردند که بی کفایتی های خود و ارگان های مربوطه را موجه جلوه دهند. و طبق روال گذشته سعی بر کنترل و دفع اعتراضات اعضای تعاونی مذکور را داشتند.
اما این بار ترفند مسئولین نالایق به هیچ وجه کارساز نبوده و اعتراضات گسترده و متحدانه ی اعضا را در پی داشت. آنان با طرح خواسته ی خود مبنی بر تعیین هیئت مدیره ی منتخب اعضا جهت پیگیری علل به تعویق افتادن مراحل اجرایی پروژه و شناسایی و معرفی عاملین قصور مورد نظر، به خواسته ی بر حق خود که همانا تحویل واحدهای مسکونی می باشد تاکید ورزیدند.
در مقابل هیئت مدیره و مسئولین مربوطه که قصور را متوجه خود می دیدند با طرح این مسئله که تعداد اعضای حاضر در مجمع عمومی به حد نصاب نرسیده، تصمیمات و طرح مطالبات ارائه شده ی اعضا را غیر رسمی اعلام نموده و آن را به مجمع بعدی که در تاریخ ١٨/٨/٩١ برگزار خواهد شد، موکول نمودند. اما این رویه اعتراضات گسترده ی اعضا را در پی داشت. آنان اظهارات هیئت مدیره را غیر واقعی دانستند و اعلام نمودند که با توجه به اینکه مجمع دوم در سال ٨٩ برگزار شده دیگر ضرورت حضور ۵٠% از اعضا موجه نیست.
شایان ذکر است که مراحل ساخت پروژه ی مذکور در تاریخ ٢۵/٧/٨۵ کلید خورده است و دارای ۵۴٠ عضو از شهرهای سقز، دیواندره، قروه، کامیاران، سنندج و منطقه ی کلاترزان سنندج می باشد. با وجود اینکه از تاریخ آغاز به کار این پروژه بیش از ٦ سال می گذرد، هنوز اقداماتی قابل توجه در جهت تکمیل پروژه انجام نپذیرفته و ساخت پروژه در مراحل ابتدایی خود می باشد!
در پایان اعضای حاضر در مجمع اعلام نمودند که در صورت نادیده گرفتن حق و حقوق خود سطح اعتراضات را گسترده تر خواهند نمود و به نشانه ی اعتراض وضع موجود سالن برگزاری مجمع را ترک نمودند.

کمیتۀ هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

۴ آبان ١٣٩١