افق روشن
www.ofros.com

اخراج ١۴ کارگر سد زیویه و تجمع مجدد کارگران ریسندگی خاور رشت


کمیته هماهنگی برای کمک                                                                                     دوشنبه ١۵ آذر ١٣٨٩

اخراج ١۴ نفر از کارگران سد زیویه کامیاران

بر اساس خبر رسیده ،مورخ ٨٩/٨/٢٩ چهارده نفر از کارگران قراردادی سد خاکی زیویه ، واقع در ٢۵ کیلو متری شهرستان کامیاران از کارخود اخراج شدند.
پروژه سد زیویه یکی از دهها پروژه ای می باشد که در دست شرکت جهاد نصر یکی از شرکت های نیمه دولتی و نیمه خصوصی است که در استان کردستان فعالیت می کند. این شرکت از جمله مراکز ورشکسته دولتی بود که با سپردن پروژه مسکن مهر توسط ستاد مسکن استانداری کردستان به آن، رونق دوباره گرفت. در حال حاضر جهاد نصر در استان، علاوه بر سد زیویه ، بر روی پروژه های متفاوتی مانند : تصفیه خانه شهر سقز، راه سازی مسیرهای سنندج به شهرهای کامیاران، مریوان و دهگلان و مهم تر از همه پروژه آماده سازی مسکن مهر کار می کند. ١٣ آذر ١٣٨٩

---------------------

تجمع مجدد کارگران ریسندگی خاور رشت

به دنبال عدم تحقق وعده های داده شده به کارگران ریسندگی خاور رشت ، روز شنبه ١٣ آذر ١٣٨٩ تعداد زیادی از این کارگران از ساعت ٨ صبح مقابل اداره صنایع و معادن رشت تجمع نمودند.
لازم به ذکر است که کارگران این کارخانه مدت ٩ ماه است که هیچ گونه حقوقی دریافت نکرده اند و این در حالی است که کارفرما به دفعات به بهانه پرداخت بدهی و حقوق معوقه کارگران ،موفق به دریافت وام های سنگین از بانک های استان شده است و هیچگونه پرداختی به کارگران نداشته است.
کارگران تجمع کننده که بشدت عصبانی بودند اعلام کردند که دیگر به وعده های داده شده اعتمادی نداشته و تا دریافت حقوق معوقه خود به تجمع ادامه خواهند داد. در این میان تلاش مسئولین استان در اقناع کارگران جهت پایان دادن تجمع تا کنون به نتیجه ای نرسیده است. این تجمع تا ساعت ۴ بعد از ظهر ادامه داشت.

  

  

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری

١۴ آذر ١٣٨٩

www.khamahangi.com
komite.hamahangi@gmail.com