افق روشن
www.ofros.com

برگزاری جلسه دادگاه ۱۲ تن از فعالین

کارگری و فشار طاقت فرسا بر کارگران پارسیلون


کمیته هماهنگی برای کمک                                                                                  سه شنبه ٢۴ خرداد ١٣٩٠

برگزاری جلسه دادگاه ۱۲ تن از فعالین کارگری و شرکت کنندگان گلگشت حمایتی

بر اساس گزارش رسیده، روز شنبه ٢١ خرداد ماه، ١٢ تن از فعالین کارگری و شرکت کنندگان "گلگشت حمایت از فعالین کارگری زندانی" طبق قرار قبلی به دادگاه انقلاب شهر سنندج مراجعه کرده و دادگاهی شدند.
بر اساس این گزارش، وفا قادری، صدیق سبحانی‏، یدالله صمدی، كیومرث قادری، حبیب الله كله‌كانی، عرفان نادری‏،‏ كاوه بهرامی‏، جمال گویلی، واحد خانی، فایق سبحانی، كیوان سبحانی و ظهیر رضوی، ساعت ٨ صبح جهت برگزاری جلسه دادگاه در شعبه یک دادگاه انقلاب سنندج، حضور یافتند. این خبر حاکی است که نتیجه جلسه دادگاه، در روزهای آینده اعلام خواهد شد .
لازم به ذکر است که نامبردگان در تاریخ ١٣ آذر ماه ١٣٨٨ در جریان برگزاری گلگشت در حمایت از کارگران زندانی که توسط فعالین کارگری و اعضا کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری در شهر سنندج برگزار شد، دستگیر و سپس با قرار وثیقه آزاد شدند .
ما اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری، ضمن محکوم کردن احضار و دادگاهی کردن کارگران و فعالین کارگری، از همه کارگران، تشکل ها و نهاد های کارگری و مدافعان حقوق بشر داخلی و بین المللی می‌خواهیم که از هر طریق ممکن برای لغو احضار و دادگاهی و دستگیری و زندانی کردن فعالین کارگری، اعتراض کنند و برای آزادی کارگران زندانی، بکوشند.

----------------

فشار طاقت فرسا بر کارگران پارسیلون

بر اساس خبری ارسالی به کمیته هماهنگی، اوضاع برای کارگران شرکت ریسندگی پارسیلون خرم آباد بسیار وخیم شده است.
لازم به ذکر است که این کارگران ۵ ماه حقوق معوقه، عیدی و پاداش سال ٨٩ و ۵ ماه بیمه ی معوقه در خلال این ماه ها و ٨ ماه اضافه کاری مربوط به سال های ٨٨ و ٨٩ را از کارفرما طلب دارند؛ مطابق همین گزارش ٢٠٠ نفر از کارگران قراردادی شرکت اخراج شده اند و تمامی کارگران باقی مانده از جمله حدود ٢٠٠ کارگر رسمی از اسفند ماه ٨٩ به طور اجباری به مرخصی فرستاده شده اند و تمام کارگران در بلاتکلیفی کامل به سر میبرند و کارفرما قصد به تعطیلی کشاندن کارخانه را دارد.
این گزارش حاکی از آن است که علیرغم سفر رئیس جمهور به خرم آباد و قولش مبنی بر کمک مالی برای راه اندازی این کارخانه تا کنون هیچ اتفاقی در این زمینه نیافتاده است و در نتیجه ی مجموع شرایط فوق کارگران شرکت پارسیلون در شرایط بسیار طاقت فرسا و شکننده ای به سر میبرند.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری