افق روشن
www.ofros.com

حوادث کارگری بدلیل نا امن بودن محل کار

کمیتۀ هماهنگی برای کمک                                                                   پنجشنبه ١٢ شهریور ۱٣٨٨

شرایط نا امن و نبود ایمنی در محل کار دوباره طی چند روز گذشته جان چند تن دیگر از کارگران را گرفت. رضا سربازان اهل سنندج، کارگر کارخانه شیشه سازی ساوه که بر اثر آلوده بودن محیط کار به مواد شیمیائی دچار سرطان شده بود در مورخ ٨/٦/١٣٨٨ در سنندج بعد از تحمل رنج طاقت فرسای بیماری، جان باخت.
روز یکشنبه مورخ ٨/٦/١٣٨٨ نیز یکی از کارگران ساختمانی نیز با نام ذکریا مسعودی نیا در اثر برق گرفتگی در حین کار کردن با میکسچر در شهر روانسر جان باخت.
همچنین امروز ١٠ شهریور ماه ٨٨ در نیرو گاه در حال ساخت فجر ماهدشت در خوزستان، یکی از کارگران بدلیل نا امن بودن محل کار جان سپرد. وی از اهلی ماهدشت میباشد که در حین تست فشار خط لوله گاز از ارتفاع به پائین سقوط و در دم جان باخت. گزارشها حاکی است که، روز شنبه مورخ ٧/٦/١٣٨٨ جوان ٢۵ ساله‌ایی با نام نجم‌الدین دشتی جان باخت. نجم‌الدین از یک خانواده کارگری در شهر اشنویه به دنیا آمد وی پس از گرفتن فوق دیپلم موفق به پیدا کردن کار نشد. فقر مالی وی را شدت افسرده کرده بود که متاسفانه روز شنبه قلبش برای همیشه از طپش باز ایستاد.
ما اعضای" کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل ها ی کارگری" جان باختن این عزیزان را به خانوده و تمامی کارگران تسلیت گفته و عامل این فاجعه ها را تنها نظام سود پرست و حریص سرمایه داری میدانیم و باور داریم تا زمانی که نظام سرمایه داری به حیات خود ادامه دهد این گونه فجابع همچنان ادامه خواهد داشت. در هفته گذشته شمار زیادی از هم سرنوشتان مان بر اثر عدم امنیت محل کار جان باخته اند. برای رهائی از تمامی مصائب و مشکلات سیستم سرمایه داری خود را در تشکل های طبقاتی سازماندهی کنید.

کمیتۀ هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

١٠/٦/١٣٨٨

www.komitteyehamahangi.com
www.komitteyehamahangi.blogfa.com
komite.hamahangi@gmail.com