افق روشن
www.ofros.com

کارگران فصلی شهرداری منطقه ٣ در آستانه بیکار - جان باختن ٣ کارگر در کردستان

کمیتۀ هماهنگی برای کمک                                                                       پنجشنبه ۵ شهریور ۱٣٨٨


کارگران فصلی شهرداری منطقه ٣ سنندج در آستانه بیکار شدن

بنا بر تصمیم شهرداری منطقه ٣ سنندج، جهت واگذاری اداره پارک ها ی ملت، جهاد، دیدگاه، صبا، شادی، استاندارد و دانشجو به بخش خصوصی، ٦۵ کارگر شاغل در این پارک ها که شش ماه در سال مشغول به کار و دارای مزایای بیمه هستند در آستانه اخراج و بیکار شدن قرار دارند. در پی واگذار شدن اداره این پارک ها به بخش خصوصی، احتمال می رود که کارگران جدید و با دستمزد پائین تر و بدون مزایای بیمه و بیکاری به کار گرفته شوند.

حادثه کارگری

رزگار عبدی کارگر سیم بان در تاریخ اول شهریور ماه ٨٨ دچار حادثه شد. نامبرده در حین کار در شهر مریوان دچار برق گرفتگی گردیده و از تیر برق ١٢ متری سقوط کرده است. شایان ذکر است که نامبرده را برای مداوا به بیمارستان سنندج انتقال داده اند.

جان باختن دو کارگر سد "گاوشان سنندج"

روز چهارشنبه مورخ چهارم شهریور ماه ٨٨، بر اثر واژگون شدند ماشین حامل کارگران سد "گاوشان سنندج" در جاده تونل دولاب دو تن از کارگران با نام‌های خالد کرمی اهل روستای طائینه و ناصر قادری اهل روستای هواس آباد به شدت زحمی شدند.
بعد از سانحه تصادف، نامبردگان به بیمارستان سنندج انتقال داده شدند اما متاسفانه بر اثر شدت جراحات وارده هر دو نفر جان خود را از دست دادند. بعد ازظهر روز چهارشنبه، جنازه این دو کارگر در میان جمعی بیش از هزار نفر از اهالی سنندج، کامیاران، دولاب و روستاهای اطراف باغم و اندوه به خاک سپرده شدند.
لازم به ذکر است که ناصر قادری بیش از ١٠ سال در سد گاوشان، سد سیاه زاغ و سد دولاب مشغول به کار بوده و یکی از فعالین کارگری بود که در اعتراضات سد گاوشان و سیاه زاغ نقش فعالی داشت. ما اعضای "کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری" جانباختن این عزیزان را به خانواده ی آنان و تمامی کارگران تسلیت گفته و معتقدیم که جان باختن این دوستان تنها بر اثر سود پرستی حریصانه صاحبان سرمایه می باشد که بدون رعایت مسائل امنیتی محل کار باعث چنین حوادث دلخراشی می شوند.

کمیتۀ هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

۵/٦/١٣٨٨

www.komitteyehamahangi.com
www.komitteyehamahangi.blogfa.com
komite.hamahangi@gmail.com