افق روشن
www.ofros.com

اخراج ۴ کارگر کارخانه کاشی کسری سنندج


کمیتۀ هماهنگی برای کمک                                                                                   سه شنبه ١۴ آذر ١٣٩١

اخراج ۴ کارگر کارخانه کاشی کسری سنندج

بر اساس گزارش دریافتی و در ادامه ی اخراج سازی کارگران، کارفرمای کارخانه کاشی کسری سنندج چهار نفر از کارگران خود به اسامی حمید ارشدی، امید ارشدی، سبحان صمدی هلیزآباد و افشین ابراهیمی صلوات آباد که هر کدام دارای چندین سال سابقه کار بودند، به بهانه واهی از کار اخراج کرد.
این کارگران در شرایطی اخراج می شوند که کارفرمای این کارخانه طی سال جاری برای چندمین بار پیاپی کارگران شاغل در این کارخانه را اخراج می کند. لازم به ذکر است که کارخانه کاشی کسری در ٢۵ کیلومتری جاده سنندج - دهگلان واقع شده است.

۱۲ آذر ۱۳۹۱

**********************

مرگ یک کارگر بر اثر حادثه

به گزارش رسیده، روزسه شنبه ٧/٩/٩١ کار گری به نام ابراهیم مرادپور۵٣ ساله در حسن آباد (حومه سنندج) در حین کار به دلیل سکته ی قلبی از دیوار سقوط کرده و متاسفانه جان باخت.
وی متاهل و دارای ۴ فرزند بود. نامبرده در میان غم و اندوه فراوان مردم حسن آباد در زادگاهش روستای گرماش به خاک سپرده شد.
کمیته هماهنگی ضمن تسلیت به خانواده و دوستان ابراهیم مرادپور، خواهان برقراری استانداردهای ایمنی در محیط های کاری برای جلوگیری از بروز این گونه حوادث ناگوار می باشد.

۸ آذر ۱۳۹۱

**********************

اخراج ٩ کارگر شرکت گیلارانکو رشت

به گزارش رسیده، شرکت دارو سازی گیلارانکو واقع در شهر صنعتی رشت در تاریخ ٩١/٨/٢٧ به بهانه کمبود مواد اولیه و اقلام بسته بندی اقدام به اخراج ٩ نفر از کارگران کرد. ٣ نفر از کارگران اخراجی زن و بقیه کارگران مرد می باشند.

**********************

استعفای یکی دیگر از کارگران شرکت سقز سازی کردستان (ون)

در ادامه ی سیاست های ضد کارگری شرکت سقز سازی کردستان، «حسین زارعی»، یکی دیگر از کارگران با سابقه ی این شرکت، در اعتراض به اعمال اضافه کاری اجباری، استعفای خود را تحویل کارفرما داد؛ چرا که به کارگران ابلاغ شده بود که اگر کارگری از انجام اضافه کاری اجباری خودداری کند، باید استعفا بدهد.

کمیتۀ هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

۶ آذر ۱۳۹۱