افق روشن
www.ofros.com

انتقال علی نجاتی به بیمارستان و سه روز کسر حقوق به جرم دفاع از همکار


كمیتۀ هماهنگی برای كمك                                                                                سه شنبه ٢۴ مرداد ١٣٩١

سه روز كسر حقوق به جرم دفاع از همكار خود!

روز پنجشنبه ١٢/۵/٩١ یدالله قطبی فعال كارگری و عضو كمیته هماهنگی برای كمك به ایجاد تشكل­های كارگری، پس از اینكه یكی از رانندگان غلتك از طرف سرپرست كارگاهی كه در آن مشغول به كار است برای كار در روز تعطیل تحت فشار قرار می‌گیرد به حمایت از همكارش با سرپرست كارگاه صحبت می‌كند. در پی این حمایت، راننده غلتك با تایید سخنان یدالله قطبی بیان می­دارد كه از من در طول روز ٣ ساعت اضافه كار می­كشید بدون اینكه یك ریال به من پرداخت كنید؛ دیگر توان آن را ندارم در روزهای تعطیل كه باید پیش خانواده­ام باشم در كارگاه كار كنم.
سرپرست كارگاه پس از شنیدن این سخنان، گزارشی به مدیریت شركت فرستاده و آنها نیز یدالله قطبی را كه حدود ٦٢ سال سن دارد و بمدت ٩ سال است كه در این شركت مشغول به كارمی­باشد، به بهانه واهی «:حركت غیر اخلاقی در محدوده كارگاه» به سه روز كسر حقوق محكوم می­كنند.
لازم به ذكر است كه شركت تعاونی ١٦٣ در زمینه­ی تولید دانه­بندی، آسفالت و خدمات توزیع و فروش ابنیه و راهسازی فعالیت می­كند؛ هم اكنون این شركت در پروژه آسفالت باند فرودگاه سنندج به عنوان پیمانكار مشغول به فعالیت است.

*********************

علی نجاتی کارگر زندانی جهت مداوا به بیمارستان منتقل شد!

بر اساس گزارش رسیده، علی نجاتی عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه امروز سه شنبه ۲۳ مرداد به دلیل ناراحتی قلبی در بیمارستانی در تهران بستری و مورد عمل آنژیوپلاستی قرار گرفت. پزشکان معالج وی تاکید کرده اند که وی بایستی برای جلوگیری از عود مجدد بیماری حتما به دور از فشارهای روحی ناشی از شرایط زندان در منزل به استراحت بپردازد.
فشارهای روحی ناشی از شرایط زندان باعث گرفتگی مجدد عروق قلب و عمل مجدد وی شده است. پزشکان علی نجاتی، بارها هشدار داده‌اند که در صورت نگهداری علی نجاتی در زندان، احتمال سکته قلبی و عواقب شدید پزشکی برای او بسیار بالاست. گرفتگی عروق، التهاب دریچه میترال، اجبار به استفاده از انواع داروها و ضرورت استفاده از رژیم غذایی، از جمله تاکیدات و دلایل پزشکی هستند که به هیچ عنوان امکان تحمل حبس برای علی نجاتی را مقدور نمی‌كند.
کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری بار دیگر تداوم زندان علی نجاتی را به شدت محکوم کرده و خوستار آزادی بدون قید و شرط وی و کلیه کارگران و فعالین کارگری زندانی است.

كمیته‌ی هماهنگی برای كمك به ایجاد تشكلهای كارگری

دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۱