افق روشن
www.ofros.com

دیدار با رضا شهابی و ملاقات با نیما ابراهیم زاده


كمیتۀ هماهنگی برای كمك                                                                                      پنجشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۱

عصر روز سه شنبه ۳/۱۱/۹۱ جمعی از فعالین کارگری و اعضای کمیته ی هماهنگی سنندج به ملاقات فرزند بهنام ابراهیم زاده (نیما) در بیمارستان محک تهران رفتند.
در این دیدار، حاضرین مراتب همبستگی و همدردی را با بهنام ابراهیم زاده و فرزند دلبندش ابراز داشتند و همچنین اعلام کردند که از هر نوع کمک مادی و معنوی به بهنام ابراهیم زاده و خانواده اش دریغ نخواهند کرد و از هر طریق ممکن آنان را حمایت و پشتیبانی خواهند کرد.
لازم به ذکر است این فعال کارگری و عضو کمیته ی پیگیری، چند روز قبل با وثیقه ی ٢٠٠ میلیون تومانی به مرخصی فرستاده شده است.

۴ بهمن ۱۳۹۱

***********

دیدار کارگران سنندج با رضا شهابی

صبح روز سه شنبه ۳/۱۱/۹۱ جمعی از کارگران و فعالین کارگری و اعضای کمیته ی هماهنگی سنندج به دیدار رضا شهابی فعال کارگری و عضو سندیکای شرکت واحد تهران و حومه رفتند. حاضرین در این ملاقات بر ضرورت انسجام و اتحاد عمل طبقاتی از جمله برای افزایش دستمزد کارگران تاکید کردند؛ و ایجاد تشکل های مستقل کارگری را برای دستیابی به حقوق انسانی خود و هم طبقه هایشان را یک ضرورت و نیاز طبقاتی امروز کارگران دانستند. در این دیدار، پیامی از طرف شورای کارگران بیکار سنندج به نمایندگی یکی از آنان خوانده شد؛ و همچنین متن پیام تبریک و شادباش کارگران و فعالین کارگری و اعضای کمیته ی هماهنگی سنندج تقدیم رضا شهابی شد که متن این پیام به شرح زیر است.
امروزه دیگر بر کسی پوشیده نیست که کارگران ایران چگونه در اوج فقر و فلاکت و بی حقوقی های مطلق اجتماعی و سیاسی به سر می برند. نابرابری ها و فاصله ی طبقاتی، روز به روز در حال گسترش است. و خانواده های کارگران را با معضلات و ناهنجاری های اجتماعی از جمله فساد، فحشا، دزدی، اعتیاد و ... درگیر کرده است.
تورم دیوانه وار و بالا رفتن قیمت کالاهای اساسی، زندگی روزمره ی میلیون ها کارگر را در لبه ی پرتگاه مرگ قرار داده است. کارگران هر روز بیشتر از روز قبل، قدرت خریدشان را از دست می دهند. این مرگ خاموش کارگران را در تعطیلی کارگاه ها و کارخانه ها می توان جست. هر روز هزاران کارگر با اخراج و بیکار شدن، به ارتش ذخیره ی بیکاران می پیوندند، و دستمزدهای معوقه شان ماه ها و گاهی سال ها پرداخت نمی شود.
با این وجود کارگران ایران و فعالین کارگری، از جمله رضا شهابی نظاره گر به تباهی کشیده شدن هستی و بقای خود نخواهند بود و از طریق حق طبیعی و حقوقی خود و برای تغییر دادن این زندگی فاجعه بارِ استثمار گرایانه، دلیرانه مبارزه می کنند و با ایجاد تشکل های خود ساخته و مستقل کارگری پا به میدان مبارزه می گذارند و با اعتراض و اعتصاب، خواسته ها و مطالبات بر حق خود را به کرسی می نشانند. و گام به گام در عرصه های مختلف، سرمایه داران را به عقب می رانند.
هرچند سرمایه داران و حافظان آن با این حق خواهی کارگران مقابله می کنند و کارگران و فعالین کارگری پیشرو را بازداشت و زندانی و صدای حق خواهی آنان را سرکوب می کنند؛ اما بدون تردید مقاومت کارگران و فعالین کارگری در تمام میادین مبارزه ی طبقاتی حتی در زندان های نظام سرمایه داری، نشان می دهد که طبقه ی کارگر از تمام خواسته های بر حق خود از جمله حق ایجاد تشکل و حق اعتراض و اعتصاب، به هیچ وجه عقب نشینی نخواهند کرد.
دوست و رفیق و هم طبقه ی عزیزمان «رضا شهابی» با تحمل بیش از دو سال و نیم زندان و با وجود فشار و درد و بیماری که با آن مواجه شده بود حتی برای یک لحظه از دفاع از منافع کارگران و رسیدن به حقوق و مطالبات بر حق خود و هم طبقه هایش غافل نشد. مقاومت شجاعانه و دلیرانه ی رضا شهابی، این کارگر آگاه و پیشرو که با حمایت بسیاری از کارگران، تشکل های کارگری و انسان های آزادی خواه و برابری طلب و نهادهای انساندوست همراه شد، درس دیگری برای جنبش کارگری ایران بود، تا جدا از هر گونه عقیده و نظر و گرایش درون جنبش کارگری، بتوانند حول خواسته های مشترک و بر حق کارگران گرد هم بیایند.
لذا ما کارگران و فعالین کارگری و اعضای کمیته ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگریِ سنندج، حضور رضا شهابی را در میان اعضای خانواده، دوستان و همکاران خود از جمله کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، تبریک و شادباش گفته و خواستار آزادی بدون قید و شرط ایشان و تمام کارگران و فعالین کارگری و زندانیان سیاسی از جمله پدرام نصراللهی، محمد جراحی، شاهرخ زمانی، بهنام ابراهیم زاده، نسرین ستوده، فریبرز رئیس دانا و ... هستیم.
این دیدار عصر همان روز، در یک فضای عاطفی و دوستانه و قدردانی جمع حاضر از روحیه ی مقاوم خانواده ی رضا شهابی از جمله همسر فداکارش «ربابه رضایی» به پایان رسید.

۴ بهمن ۱۳۹۱

***********

مرخصی بهنام ابراهیم زاده با قرار وثیقه ٢٠٠ میلیون تومانی

براساس گزارش رسیده، روز یکشنبه اول بهمن ماه ١٣٩١ ساعت ٨ شب، بهنام ابراهیم زاده فعال کارگری و عضو کمیته پیگیری با قرار وثیقه ٢٠٠ میایون تومانی برای مدت چهار روز به مرخصی آمد.
ازم به ذکر است که فرزند این فعال کارگری، نیما ابراهیم زاده به دلیل بیماری سرطان در بیمارستان کودکان محک بستری است و پزشکان تاکید کرده‌اند که حضور بهنام در کنار فرزندش، تاثیر به سزایی در کمک به امر درمان نیما دارد.
کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری ضمن محکوم کردن ادامه بازداشت و زندانی بهنام ابراهیم‌زاده، خواهان آزادی بی قید و شرط وی و کلیه کارگران و فعالین کارگری دربند و زندانیان سیاسی می باشد.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

١ بهمن ١٣٩١

***********

اخراج کارگران شرکت پیمانکاری جهاد نصر

بنا به خبر رسیده، شرکت پیمان کاری جهاد نصر کلیه ی کارگران خود را از کار اخراج کرد. کارگران شرکت پیمان کاری جهاد نصر که ۱۱۰ نفر می باشند در روز یکشنبه اول بهمن ماه از ساعت ۹ صبح در اعتراض به اخراج خود در مقابل دفتر مرکزی این شرکت در سنندج دست به تجمع زدند.
قابل ذکر است که این تجمع تا نزدیکی ظهر طول کشید و کارگران دسته جمعی به اداره کار مراجعه کردند. در نتیجه این اعتراض، کارفرما ناگزیر شد در جمع کارگران حضور یابد و علت اخراج را نداشتن بودجه و طلبکار بودن ۹ میلیارد تومان از اداره امور آب و اداره راه و ساختمان اعلام کرد. کارفرما و همکارانش به کارگران قول دادند که حقوق معوقه چهارماه کارگران را در چند روز آینده پرداخت نمایند. کارگران در اعتراض به سخنان کارفرما خواستار پرداخت حقوق معوقه، دریافت حقوق اضافه کاری، حق شیفت شب و حقوق ایام تعطیلات رسمی و بازگشت به کار با انعقاد قرارداد دسته جمعی و دایم در حضور نماینده اداره کار شدند. کارگران همچنین تاکید کردند تا رسیدن به خواسته‌هایشان از جمله بازگشت به کار همچنان به تجمعات خویش ادامه خواهند داد و در صورت عدم رسیدگی به خواسته‌هایشان اعتراضاتشان را با تجمع در مقابل استانداری ادامه خواهند داد.

۲ ۱۳۹۱ بهمن

**********************

دیدار اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری - اشنویه،

با رضا شهابی و نیما ابراهیم زاده

روز جمعه ٢٢ دیماه، جمعی ازفعالین کارگری شهر اشنویه و ازاعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری با رضا شهابی نماینده کارگران سندیکای شرکت واحد تهران و حومه، که بطور موقت آزاد شده است دیدار و گفتگو داشتند. در این دیدار از اگاهی، مقاومت، جسارت و فدارکاری رضا شهابی و خانواده ی او قدردانی شد. در ادامه این دیدار فعالین کارگری شهر اشنویه به ملاقات نیما ابراهیم زاده، فرزند فعال کارگری در بند، بهنام ابراهیم زاده که در بیمارستان محک تهران به دلیل بیماری بستری است رفتند و با نیما و خانواده او ملاقات داشتند. ما اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی فعالین دربند هستیم.

اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری درشهر اشنویه

**********************

آزادی کومار خدری کارگر شرکت جهاد توسعه

عصر روز دوشنبه ٢۵/١٠/٩١ کومار خدری، یکی از رانندگان شرکت پیمانکاری جهاد توسعه، که از روز شنبه ١٦/۱٠/۹۱ در بازداشت اداره اطلاعات سنندج بود، با قید وثیقه آزاد شد. لازم به ذکر است که رانندگان شرکت جهاد توسعه همراه با کارگران این شرکت چندین بار برای دریافت مطالبات خود از جمله گرفتن حقوق های معوقه، دست به اعتصاب زده بودند. کمیته‌ی هماهنگی ضمن محکوم کردن بازداشت و زندانی کردن کارگران و فعالین کارگری، آزادی کومار خدری را به خانواده ایشان و بخصوص کارگران شرکت جهاد توسعه تبریک گفته و خواهان آزادی بدون قید و شرط تمام کارگران و فعالین کارگری در بند می‌باشد.

**********************

بهنام ابراهیم زاده نیم ساعت در كنار فرزند بیمارش و تجمع بازنشستگان

به گزارش رسیده امروز دوشنبه ٢۵/١٠/٩١ ساعت ٢ بعد از ظهر بهنام ابراهیم زاده فعال كارگری و عضو كمیته ی پیگیری و فعال حقوق كودكان تحت الحفظ جهت ملاقات فرزندش به بیمارستان محك برده شد. این فعال كارگری دربند موفق شد با فرزندش كه به دلیل بیماری خونی در بیمارستان محك بستری است فقط نیم ساعت ملاقات داشته باشد و مجددا به زندان اوین برگردانده شد. همانطور كه قبلا نیز ذكر شده بود پزشكان معالج نیما ابراهیم زاده فرزند بهنام تاكید كرده اند كه شرایط بیماری نیما به گونه ای است كه جهت تسریع روند بهبودی وی از نظر روحی ضروری است حتما پدرش در كنارش حضور داشته باشد. مقامات امنیتی به خانواده بهنام ابراهیم زاده اعلام كرده اند كه با قرار وثیقه ٢٠٠ میلیون تومانی نام برده می تواند به مرخصی برود.
بهنام ابراهیم زاده در خردادماه ٨٩ دستگیر و به ۵ سال زندان محكوم گردید و در طی این مدت علیرغم مشكلات گوناگون جسمی از وجود حداقل امكانات پزشكی جهت درمان و همچنین مرخصی و یا ملاقات حضوری با خانواده اش محروم بوده است.
كمیته ی هماهنگی خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط بهنام ابراهیم زاده از زندان جهت حضور در كنار فرزند بیمارش و همچنین آزادی سایر كارگران و فعالین دربند و زندانیان سیاسی می باشد.

**********************

تجمع مجدد جمعی از بازنشستگان آموزش و پرورش در تهران

به گزارش رسیده حدود ۱۵٠ نفر از بازنشستگان آموزش و پرورش (بازنشستگان كشوری) امروز ساعت ۱٠ تا ۱۱ صبح در مقابل اداره بازنشستگان استان تهران در خیابان فیاض بخش تجمع كردند. در این تجمع نمایندگان منتخب بازنشستگان كه در تجمع سه شنبه مورخ ۱۹ دی به درون مجلس رفته و با نمایندگان صحبت كرده بودند گزارشی از این گفت و گو به حاضرین داده شد. آنها اعلام كردند در هفته گذشته تا ساعت ۳ بعد از ظهر با نمایندگان در كمیسیون های مختلف مجلس صحبت كرده و در نهایت مسائل بازنشستگان به كمیسیون اجتماعی مجلس ارجاع داده شد.
همچنین در این تجمع علاوه بر نمایندگان چند نفر دیگر از بازنشستگان صحبت كرده و بر خواسته های بازنشستگان از قبیل اعتراض به افزایش ۱٠ درصدی حقوق برای سال آینده، عدم پرداخت معوقات سالهای گذشته، تعدیل و ترمیم حقوق و مزایای بازنشستگی مطابق با سایر سازمانهای دولتی، ناكارآمدی بیمه طلایی ... تاكید كردند.
در پایان قطعنامه ٦ ماده ای تنظیم و توسط همه حاضرین امضا گردید و قرار بر این شد كه این قطعنامه توسط نمایندگان به كمیسیون اجتماعی مجلس تحویل داده شود.

كمیتۀ هماهنگی برای كمك به ایجاد تشكل های كارگری

۲۵ دی ۱۳۹۱

**********************

بازداشت كومار خدری راننده شركت جهاد توسعه

بنا به خبر ارسالی، روز شنبه ١٦/۱٠/۹۱ یکی از رانندگان شرکت پیمانکاری جهاد توسعه به نام کومار خدری به اداره اطلاعات سنندج احضار و تا این تاریخ از سرنوشت نام برده هیچ اطلاعی در دست نمی باشد. لازم به ذكر است كه رانندگان شركت جهاد توسعه در سال جاری چندین بار برای دریافت مطالبات خود از جمله گرفتن حقوق های معوقه دست به اعتصاب زده بودند.

**********************

آزادی موقت رضا شهابی كارگر شركت واحد

رضا شهابی عضو هیات مدیره سندیكای شركت واحد تهران پس از بیست و دو روز اعتصاب غذا و در نتیجه فشارهای همه جانبه كارگران و تشکل‌ های مردمی از سراسر جهان به طور موقت جهت ادامه درمان با قید وثیقه از زندان آزاد شد.
کمیته هماهنگی آزادی موقت این فعال خستگی ناپذیر کارگری را به همه ی انسان های آزادی خواه و برابری طلب به خصوص همكاران وی در سندیكای شركت واحد و اعضای کمیته دفاع از رضا شهابی تبریک گفته و خواهان آزادی بدون قید و شرط رضا شهابی و همچنین رفع تعقیب قضایی از تمامی کارگران و فعالین و سایر زندانیان عقیدتی و سیاسی می باشد كمیته ی هماهنگی برای كمك به ایجاد تشكل های كارگری

كمیتۀ هماهنگی برای كمك به ایجاد تشكل های كارگری

۲٠ دی ۱۳۹۱