افق روشن
www.ofros.com

خبر از اخراج کارگران و جان باختن یک کارگر به دلیل نبود امکانات ایمنی


کمیته هماهنگی برای کمک                                                                                     سه شنبه ۴ آبان ١٣٨٩


بازهم به دلیل نبود امکانات ایمنی کار، کارگری جان باخت

کریم نیا قدیمی، کارگر ساختمانی به دلیل نبود امکانات ایمنی از داربست سقوط کرد و در گذشت. کریم نیا قدیمی ٢٠ ساله در خانواده ای زحمتکش و پر جمعیت به دنیا آمد که معاش خانواده از طریق کار کشاورزی تا مین می شد اما زمین کشاورزی این خانواده نیز نظیر سایر زمین های مجاور کارخانه فولا د رشت واقع در شهر صنعتی، در اثر نفوذ مواد مذاب به داخل زمین ، لم یزرع و بالاجبار به کارخانه مذکور فروخته شد.
این واقعه آخرین ضربه را بر پیکر مادر رنج کشیده این خانواده وارد کرد و او پس از شنیدن خبر مرگ پسرش ، دچار سکته قلبی شد و پس از چند روز درگذشت کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری جان باختن این کارگر زحمتکش و مادر گرانقدرش را به خانواده داغدار این عزیزان تسلیت گفته و خود را در غم از دست دادن این انسانهای شریف، شریک می دانیم.

----------------

بازهم خبر از اخراج کارگران

کارخانه درب و پنجره سازی سیرنگ عمران واقع در رشت که جزء مجموعه تولیدی اشی مشی می باشد ، قبل از راه اندازی تعطیل و کلیه کارگران این کارخانه اخراج شدند . بنابه این گزارش در هفته های گذشته تعدادی از کارگران این کارخانه از کار بیکار شدند و به خیل عظیم بیکاران پیوستند.
با صحبتی که با یکی از کارگران این کارخانه داشتیم اعلام کرد : ما کارگران اخراجی ، سال قبل نیز به دنبال تعطیل شدن شرکت سیرنگ گیلان که یکی دیگر از کارخانجات این گروه تولیدی می باشد به کارخانه مذکور منتقل شدیم اما ناگهان کلیه ماشین آلات این شرکت نیز قبل از راه اندازی خط تولید فروخته شد و ما یک بار دیگر با معضل بیکاری روبرو شدیم .

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل کارگری

٣ مهر ١٣٨٩