افق روشن
www.ofros.com

آزادی منیژه صادقی، تجمع اعتراضی در مقابل ستاد خبری و ناامنی در محل کار


کمیته هماهنگی برای کمک                                                                                   شنبه ١٣ اسفند ماه ١٣٩٠

آزادی «منیژه صادقی» از زندان

ساعت ۵ عصر روز سه شنبه ٢/١٢/٩٠ «منیژه صادقی» فعال حقوق زنان که به اتهام‌های واهی به سه ماه حبس تعزیری محکوم شده، در میان استقبال جمع کثیری از فعالان کارگری و اجتماعی از زندان آزاد شد.
ما اعضای کمیته‌ی هماهنگی آزادی این فعال حقوق زنان را به خانواده و دوست‌داران وی تبریک می‌گوییم.

١٠ اسفند ١٣٩٠

************

تجمع اعتراضی در مقابل ستاد خبری اداره اطلاعات سنندج

بنا به خبر رسیده به کمیته هماهنگی، در پی تجمع دیروز در مقابل ستاد خبری اداره اطلاعات شهر سنندج، امروز چهار شنبه ١٠/١٢/٩٠ نیز جمع کثیری به همراه خانواده مهرداد امین وزیری در جلو اداره اطلاعات دست به تجمع اعتراضی زدند. این تجمع از ساعت ٩ شروع و تا ساعت ١٢ ظهر به طول انجامید. تجمع کنندگان به همراه خانواده مهرداد امین وزیری خواستار آزادی بی قید وشرط وی شدند. در ادامه مامورین با وعده های توخالی از جمعیت حاضر خواستند به این تجمع پایا ن دهند.

١٠ اسفند ١٣٩٠

************

ناامنی در محل کار بار دیگر فاجعه آفرید!

طی هفته گذشته، سه کارگر جان خود را به سبب فقدان ایمنی در محیط کار از دست داده اند.
بر اساس گزارش رسیده، یکشنبه هفته جاری یک کارگر جوشکار به نام عثمان اصلانی در روستای دوشانت واقع در اطراف سنندج، بر اثر برق گرفتگی از اسکلت ساختمانی به پایین پرتاب شد و متاسفانه جان خود را از دست داد. وی متأهل و دارای یک فرزند می باشد.
هم چنین خبر ناگوار دیگری حاکی از آن است که بعد از ظهر روز چهارشنبه، دو کارگر شاغل در فاز یک عسلویه هنگام بازگشت از کار، در "جاده بیدخون" در عسلویه، با موتور سیکلت خود با یک دستگاه تریلر تصادف کردند و هر دو در دم جان سپردند. این مسیر پر تردّد در عسلویه فاقد استانداردهای راهداری می‌باشد و تا کنون باعث تصادفات منجر به جرح و فوت کارگران بسیاری شده است.
کمیته هماهنگی ضمن ابراز تسلیت به خانواده ی عثمان اصلانی و دو کارگر جان باخته در عسلویه، فقدان شرایط ایمنی و استاندارد در محیط های کار را عامل این گونه حوادث و کارفرمایان را مسئول مستقیم حوادث ناشی از کار برای کارگران می داند.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

پنجشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۰