افق روشن
www.ofros.com

اخبار، گزارش، مصاحبه و مطالب کارگری


اخبار کارگری                                                                                                      سه شنبه ٢۹ مهر ۱۳۹۹ - ٢٠ اکتبر ۲۰٢٠


اردوی کار: تجمع و اعتراض کارگران پتروشیمی رازی ماهشهر

تجمع اعتراضی کارگران ماهشهر در مقابل ساختمان اداری این شرکت در روز چهارشنبه گذشته، هم دیروز یکشنبه و هم امروز دوشنبه ۲۸ مهر با حضور ۳۵۰ کارگر ادامه یافت. کارگران امروز شعار میدادند : مدیر بی کفایت نمیخواهیم نمیخواهیم
عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل و پرداخت نکردن مزایای شغلی از دلایل اعتراض این کارگران است.

*******

بازداشت یک فعال کارگری و یورش به منزل یک فعال دانشجویی

مهران رئوف از فعالین کارگری شبانگاه ۲۵ مهرماه پس از یورش ماموران امنیتی به منزل مسکونیش در تهران بازداشت شد. ماموران پس از تجسس خانه، کلیه کتاب ها و دیگر وسایل شخصی از جمله کامپیوتر و موبایل متعلق به مهران رئوف را ضبط کردند و سپس او را به همراه وسایل ضبظ شده به دادسرای اوین منتقل کردند. تا کنون هیچ اطلاعی از وضعیت مهران رئوف وعلت بازداشت او در دست نیست.
همچنین در نیمه های همان شب (۲۵ مهر) ماموران امنیتی به خانه الهام صمیمی فعال دانشجویی و دانشجوی انسان شناسی دانشگاه تهران هجوم بردند و کتاب ها، لوازم شخصی و وسایل الکترونیکی شامل موبایل و لپ تاپ وی و دیگر افراد ساکن در منزل ازجمله وسایل بستگان و مهمان های ایشان را ضبط کردند و با خود بردند. ماموران درجریان یورش، این فعال دانشجویی را به احضار و برخورد امنیتی و قضایی تهدید کردند.
یورش به منازل مسکونی این فعالین و بازداشت مهران رئوف، ضبط وسایل شخصی ایشان و نیز ضبط وسایل از منزل الهام صمیمی و تهدید ایشان پس از آن صورت می گیرد که ماموران امنیتی در یورش دیگری در ۱۵ مهرماه، پنج نفر از فعالین کارگری و اجتماعی را دستگیر کردند. طی آن یورش، شبنم آشوری مدیر مسئول و صاحب امتیاز نشریه آگاهنامه، الوار قلی وند، ندا پیر خضرانانیان، آرش جواهری و اندیشه صدری از فعالین کارگری و اجتماعی در منازل شخصی خود در تهران بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. از علت بازداشت این فعالین، اتهام نسبت داده شده به آنها و محل نگهداری آنان نیز اطلاعی در دست نیست؛ فقط شبنم آشوری که به شدت بیمار است توانسته به خانواده خبر دهد که در زندان اوین بسر می برد.

٢۸ مهر۹۹

*******

شورای بازنشستگان ایران: تجمع اعتراضی بازنشستگان صنعت نفت

اهواز:
تجمع اعتراضی بازنشستگان صنعت نفت. امروز دوشنبه ۲۸ مهرماه۹۹
برای مشاهدۀ مطالب، تصاویر و فیلم ها به کانال تلگرام شورای بازنشستگان ایران اینجا مراجعه کنید.

بازنشستگان شرکت نفت با
انجام تجمع علیرغم شرایط کرونایی ، نسبت به سقوط سطح معیشتشان هشدار دادند.

*******

انجمن کارگران برق و فلزکار کرمانشاه: بیانیه دوم ٢٠٠٠ کارگر شاغل در عسلویه

روز ٢٦ مهر بود که در بیانیه اعتراضی خود از وضعیت نابسامان شغلی، خلف وعده ها و رو به اتمام رفتن بسیاری از پروژه های کاری و خطر اخراج ها نوشتیم و خواستهای فوری مان را اعلام داشتیم. اکنون که زمزمه های اعتراض در میان کارگران بلند است. پیمانکاران برای اینکه با اعتصاب مجدد آنان پروژه هایشان در این روزهای آخرش لنگ نشود، اعلام کرده اند که پیمانکار بعدی بخشی از آنان را به کار خواهد گرفت. و البته بخشی از کارگران هم در فاز های مختلف کار گرفته اند. اما در این میان شماری از کارگران با پایان پروژه از کار بیکار میشوند. اینکه با کوچکترین واکنش ما عقب می نشینند و وعده میدهند، نشانه ترس از اتحاد مبارزاتی ما کارگران است. بنابراین باید متحد باشیم و جلوی این تعرضات و بازی با زندگی و معیشتمان بایستیم. از اینرو با رسانه ای کردن آخرین وضعیت مان، تا کید میکنیم که همه با هم بر خواستهای اعلام شده خود پافشاری کرده و یکصدا اتمام حجت میکنیم که اگر به مطالبات ما پاسخ داده نشود از جمله اگر دستمزدهای ما متناسب با افزایش سطح قیمت ها افزایش نیابد، اگر دستمزدهای معوقه ما فورا پرداخت نشود، اگر قرار دادهای موقت پیمانی به قراردادهای دائم تبدیل نشود و اگر بهبودی در وضعیت کاری و محیط زیستی ما انجام نگیرد، دوباره دست به اعتصاب خواهیم زد.

- خواستار مزد برابر در برابر کار برابر با کارگران رسمی در صنعت نفت هستیم.

از سوی دو هزار کارگر پیمانی عسلویه

*******

محمد قراگوزلو: ۲۷ مهر در بستر بیماری

این تصویرمریم شرفخواه است. پرستاری متعهد و خوشرو و با پشتکار و مسوولیت عمیقا انسانی. مادر دو فرزند با دنیایی آرزو.
روز دوم که من با مرگ دست و پنجه نرم می کردم خبر آمد که خانم شرفخواه نیز به دلیل شدت بیماری کرونا درگذشته است.
در نگاه نخست مرگ هر بیمار و حتا پزشک و پرستار در شرایط جنگی اپیدمی شاید طبیعی به نظر برسد. اما، اما در جمهوری اسلامی که مقامات ارشد در سوراخ های خود تپیده اند و مردم را بدون هرگونه حمایت مالی و قرنطینه و پشتیبانی غذایی و بیمه بیکاری فی امان الله رها کرده اند این مرگ ها طبیعی نیست.
پنهانکاری، آمار دروغ، فساد و اختصاص امکانات به خودی ها و فروش داروی حیاتی در بازار آزاد به قیمت های میلیونی ، بالا کشیدن همان اندک بودجه ( صدقه ) یک میلیارد دلاری به بهانه تورم زایی، تست های گران ( تا ۸۵۰ هزار تومان ، اکسیژن پرتابل ساعتی ۳۰ هزار تومان روزی ۷۰۰ هزار تومان درست یک سوم دستمزد ماهانه کارگر ) پر شدن تخت های بیمارستانی و از همه بدتر سیاست به غایت پلید بازار مقدس محور، کنکور، بازگشایی مدارس ، عزاداری ها و باز گشایی مراکز مذهبی زیر فشار یک مشت مداح قالتاق و قرنطینه نکردن شهرهای آلوده مانند قم و در نهایت بی برنامگی مطلق از عوامل اصلی این مرگ و میرهاست که حتا آمار رسمی و دولتی آن ( که به گفته کارشناسان یک سوم واقعی است ) ایران را با وجود کادر درمان مجرب و زحمتکش در مرکز آلوده ترین مرکز جهان در کنار آمریکا و برزیل و هند نشانده و این هنوز ابتدای کار است.
کافی ست پرسیده شود ..... آن۲۵۰۰۰۰۰ هزار دز واکسن آنفولانزا را چه کردید؟
***
این ها مرگ ناشی از بیماری نیست. قتل است. قتل عمد که از صدر تا ذیل حکومت در آن دخیل هستند و روزی نه چندان دور باید پاسخگو باشند.

محمد قراگوزلو

۲۷ مهر در بستر بیماری

*******

انجمن کارگران برق و فلزکار کرمانشاه: نامه اعتراضی ۲۰۰۰ کارگر عسلویه

ما ۲۰۰۰ کارگر پیمانی در عسلویه هستیم. اعتصاب کردیم.
برای اینکه سطح دستمزدهایمان پایین است و آنرا هم با تاخیر میپردازند.
برای اینکه به وضع نابسامان خوابگاهها و غذا خوردی و دستشویی ها و غیره اعتراض داشتیم.
برای اینکه جانمان در خطر بیماری کرونا قرار دارد و هیچ کدام از پروتکلهای سازمان بهداشت جهانی برای مقابله با بیماری خطرناک کرونا انجام نگرفته است.
سعی کردن با وعده و وعید صف اعتراض ما را متفرق کنند.
اما حتی به وعده هایشان نیز عمل نکرده اند.
هنوز طلب هایمان پرداخت نشده است. و امروز بعد از کلی صحبت و اعتراض تازه قول دادند که تا برج ۴ دستمزد معوقه ما را بپردازند. یعنی مرداد و شهریور را هنوز طلبکار خواهیم بود بعلاوه اینکه ماه مهر هم به آخرش دارد میرسد.
مهمتر اینکه امنیت شغلی نداریم. الان خیلی از پروژه ها رو به اتمام است . نقشه شان اینست که ما سری کارگرانی که در اعتصاب بودیم را تحت عنوان پایان یافتن پروژه کنار بگذارند و نیروهای جدیدی که از قبل گرفته و آموزش داده اند را جایگزین کنند.
ضمن اینکه از ترس بلند شدن صدای اعتراض کارگران تلاش میکنند موضوع را تا پایان یافتن پروژه ها کش بدهند که کارشان لنگ نشود.
بدروغ میگویند عده ای از شما را دوباره به کار خواهیم گرفت. به این شکل میکوشند هم فضا را آرام نگاهدارند و هم در میان ما کارگران تفرقه بیندازند. مجموعه این شرایط آنهم در وضعیت بحرانی اقتصادی و گرانی روز افزون قیمت ها فشار سنگینی بر گرده ما کارگران وارد کرده و نگران معیشت و زندگی مان هستیم.
بنابراین اولین تاکید اینست که متحد باشیم. اجازه ندهیم با وعده و وعید هایشان میان ما کارگران تفرقه ایجاد کنند.
خواستهای ما مشترک است و دور آنها متحد شویم. خواستهای فوری ما کارگران عبارتند از:
-تمامی طلبهای ما باید فورا پرداخت شود.
- در برابر توطئه پیمانکاران برای جایگزینی نیزوی جدید به جای ما کارگران متحدانه می ایستیم و خواهان برکناری پیمانکاران و قرار داد مستقیم با وزارت نفت هستیم..
- خواستار بهبود وضعیت خوابگاهها و مراکز درمانی و غذا خوری ها و برقراری استانداردهای قابل قبول زیستی در این منطقه ها و رعایت پروتکلهای سازمان بهداشت جهانی در مقابله با بیماری مهلک کرونا هستیم.
- خواستار مزد برابر در برابر کار برابر با کارگران رسمی در صنعت نفت هستیم.
ما قاطعانه اعلام میکنیم که ادامه این وضعیت دیگر برایمان ممکن نیست و با رسانه ای کردیم اعتراض و خواستهایمان هشدار میدهیم که اگر به این مطالبات پاسخ داده نشود در اشکال دیگری اعتراضمان را ادامه خواهیم داد.

کارگران پیمانی در عسلویه

*******

اردوی کار: اعتصاب کارگران کوره های آجر پزی سیب و سوران برای افزایش دستمزد

کارگران کوره های آجرپزی شهرستان سیب و سوران در استان سیستان و بلوچستان برای افزایش دستمزد در روزهای اخیر دست به اعتصاب زده اند که این اعتصاب همچنان ادامه دارد. به گفته رئیس اداره صمت در شهرستان سیب و سوران در حال حاضر خشت زن ها، کوره چین ها و کوره سوزه ها تقاضای افزایش دستمزد دارند و به دلیل نبود کارگر کوره های آجر پزی شهرستان تعطیل شده است. فرماندار قول بررسی و رفع مشکل از طریق برگزاری نشستی را داده است.

*******

اردوی کار: محمد قراگوزلو به خاطر کرونا در بیمارستان بستری شد

محمد قراگوزلو، نویسنده، روزنامه نگار و فعال سیاسی در اثر ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بستری شد. او یادداشتی به شرح زیر در توئیتر نوشته:
آی آدم ها که بر ساحل نشسته شاد و خندانید! از اعماق جان شهادت - ميدهم که دولت، مردم زحمتکش را تنها و بی پناه در برهوت کرونا رها کرده تا ذوب شوند. یکی از آنها من هستم که دارم خفه می شوم.
اینجا با تعرفه گران، مرگِ ارزان می فروشند.
رمد سویر ۱۰۰ میلیون ت!
اگر خوب شم بر می گردم

*******

بیانیه: زندگی بازنشستگان در وضعیت اضطراری!

میانگین حقوق بازنشستگان کشوری اکنون ۳.۵ میلیون تومان و بازنشستگان سایر صندوقها از جمله تامین اجتماعی و فولاد از اینهم کمتر است .
در حالیکه نهادهای مستقل کارگری و برخی کارشناسان ، مبلغ ۱۲ میلیون تومان را بعنوان حداقل هزینه های زندگی در اسفند ماه سال گذشته برآورد کرده بودند ، امروز دیگر این رقم هم کفاف زندگی مناسب برای یک خانوار را نخواهد داشت و روند بی ارزش شدن دائم ریال مانع از تثبیت هر مبلغی بعنوان حداقل هزینه معیشت است.
تورم لجام گسیخته بصورت روزانه و حتی ساعتی اندک حقوق مزدبگیران از جمله بازنشستگان را مانند هیولائی می بلعد و این حقوق بسیار ناچیز اکنون به سختی برای تامین یک هفته از مخارج زندگی‌ حداقلی کفایت می کند.
اجرای نیم بند قانون همسانسازی( همترازکردن با شاغلینی که خود چندبرابر زیر خط فقر زندگی میکنند!!) نه تنها سطح معیشت بازنشستگان را بالا نخواهد برد بلکه با افزایش تهاجمی قیمتها ، عملا قدرت خرید و تامین حداقل معیشت باز هم سیر نزولی یافته است.
سازوکارهای حکومتی برای افزایش دستمزد که هیچگاه مورد قبول نبوده و همواره مورد اعتراض شدید مزدبگیران واقع شده ، امروز بیخاصیت تر از هر زمان دیگر بلاموضوع شده است، شرایط اقتصادی ایران بگونه ای نیست که تعیین حداقل معیشت حتی بشکلی واقعی و کارشناسانه برای بیش از یکماه معتبر باشد.
در نتیجه طبقه مزدبگیر مخصوصا" بازنشستگان ایران در وضعیت بشدت ناپایدار و کمرشکن کنونی، یک سازوکار اضطراری و فوق العاده را میطلبند که حداقل دستمزد هماهنگ با افزایش هزینه های زندگی بصورت دائم ، بدون اتلاف زمان در پیچ و خم جلسات، اصلاح گردد.
بدون محاسبات به روز و ترمیم مستمر هزینه سبد معیشت ، هیچگونه افزایشی کارشناسی و موثر نخواهد بود.

شورای بازنشستگان ایران

*******

کارگران ایران خودرو تبریز اعتصاب کردند

کارگران کارخانه ایران خودرو تبریز به دلیل تاخیر در پرداخت حقوق شان دست به اعتصاب زدند و خواهان حقوق های معوقه خود شدند.
پرداخت نکردن طولانی دستمزد (حقوق های معوقه) پدیده نادر و عجیبی در جهان ست که در بخش هائی از طبقه مزد بگیر ایران به نرم روابط کار تبدیل شده و بصورت یکی از مطالبات اصلی کارگران درآمده است.
اگر در سیستم بردگی مزدی در جهان، کارگران توسط صاحبان سرمایه استثمار میشوند و مجبورند که برای بقای خود نیروی کارشان را بفروشند ، اما طبق قوانین توافق شده ای همان مزد خود را بموقع دریافت میکنند و با یک رویکرد عمومی حقوق های معوقه روبرو نیستند.
اما در این مملکت ، کارگر برای دریافت بموقع همان مزدی هم که چند برابر زیر خط فقر است ، باید تن به یک کشمکش و اعتراض و اعتصاب بدهد تا بلکه کارفرما مجبور به پرداخت آن شود. این درجه از بیحقوقی و استثمار باورکردنی نیست!

شورای بازنشستگان ایران

*******

حداقل مزد کارگران باید به بالای ۱۲ میلیون تومان در ماه افزایش یابد

بیانیه اتحادیه آزاد کارگران ایران پیرامون برگزاری جلسات شورای عالی کار به بهانه ترمیم مزد

شروع سال جاری تا هم اکنون سال جهش تورم به صورت روزانه و افزایش قیمت سرسام‌آور مایحتاج زندگی مردم بوده است. روزی نیست که شاهد افزایش قیمت در اقلام و محصولات خوراکی، هزینه‌ی اجاره مسکن و هزینه‌ی خانوارها در تمام بخش‌ها نباشیم. به اذعان خودِ مسئولین دولتی گوشت قرمز و مرغ و میوه از سبد خوراک بسیاری از خانواده‌ها حذف گشته است. اگر در سال‌های گذشته گورخوابی و کارتن خوابی در میان بیخانمان‌ها دیده می‌شد اما امسال گسترش و تعمیق فقر و فلاکت عمومی به حدی بود که به گفته‌ی خودِ آقایان مسئول نه تنها صاحب خانه شدن بلکه اجاره نشینی نیز برای اکثر خانواده‌ها دارد به رویا تبدیل میشود و ‌پدیده‌ی چادرخوابی در بالای پشت‌بام‌ها و پارک‌ها به امری رایج تبدیل شده است. تمام این وضعیت نشان دهنده‌ی این است که جامعه دارد با سرعت زیادی رو به نابودی میرود و اکثریت مردم به گرسنگی کشیده شده‌اند.
اواخر سال ۹۸ که خط فقر بالای ۸ میلیون تومان بود نمایندگان ضدکارگری در شورای عالی کار خط فقر را حدود ۵ میلیون اعلام کردند و با این وجود باز حداقل مزد کارگران را ۱۹۱۶۰۰۰ تومان تصویب نمودند و این یعنی حداقل ۴ برابر زیر خط فقر واقعی. اکنون که به قول یکی از همین نمایندگان ضدکارگری در شورای عالی کار، خط فقر به ۱۰ میلیون تومان در ماه رسیده است و بعضی‌ از همین منصوبینِ سرمایه‌داران در دولت دَم از ترمیم حداقل مزد کارگران میزنند، زمزمه‌هایی از تعیین مزد منطقه‌ای و صنفی در جلسات آینده‌ی شورای عالی کار به گوش میرسد.
عوامل‌ضدکارگریِ متشکل در نهاد کارفرمایی - دولتی "شورای عالی کار" که عده‌ای از آنها را فریبکارانه نماینده‌ی کارگری میخوانند، درصددند که با اقدامی ضدانسانی حداقل مزد کارگران را بر اساس مناطق جغرافیایی و صنوف مشخص، تعیین نمایند. با این کار در بعضی از مناطق جغرافیایی و برخی صنوف، میزانی حداقل مزد کارگران بقول خودشان ترمیم گردد و در مناطق و صنوف دیگر یا فریز گردد یا بسیار پایین‌تر افزایش پیدا کند. این پروژه‌ایست که سالهاست کارفرمایان، چه خصوصی و چه دولتی در پی آنند.
اما واقعیت اینجاست که طبقه کارگر ایران که بخاطر زیاده‌خواهی‌ها ‌و چپاولگری‌های سرمایه‌داران حاکم بر کشور به فقیرترین کارگران در جهان بدل گشته‌اند و پایین‌ترین نرخ دستمزد در سطح جهان را دریافت میکنند دیگر و بیشتر از این تاب تحمل این همه فلاکت را ندارند و قطعاً در مقابل این وضعیت بشدت غیرانسانی سکوت نخواهند کرد. سرمایه‌داران حاکم بر کشور تمامی ثروت‌های موجود در جامعه که حاصل دسترنج ما کارگران است را به یغما برده‌اند و خانواده‌های ما کارگران را از حداقلی‌ترین نیازهای زندگی محروم نموده‌اند. دور نیست روزی که طبقه کارگر ایران در مقابل این همه بیحقوقی و فلاکت تحمیل شده به زیست خود و خانواده‌هایشان بپاخیزد و بساط کُل مناسبات موجود را زیر و رو گرداند.
اتحادیه آزاد کارگران ایران هرگونه تعیین مزد منطقه‌ای و صنفی را شمشیر کشیدن به روی کارگران ایران میداند و اعلام میدارد که هرچه زودتر باید بساط جلسات تعیین مزد حکومتی برچیده شود و مطابق نظر کارگران، همانگونه که کارگران اعتصابی صنایع نفتی نیز پیشتر اعلام کرده بودند حداقل مزد کارگران به بالای ۱۲ میلیون تومان در ماه افزایش یابد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران- پانزدهم مهرماه نود و نه

*******

اردوی کار: تجمع مرغداران گوشتی و تخم گذار و پولت

برای مشاهدۀ مطالب، تصاویر و فیلم ها به کانال تلگرام اردوی کار اینجا مراجعه کنید.
تجمع مرغداران گوشتی و تخم گذار و پولت در اعتراض به قیمت نهاده و نحوه توزیع آن و قیمت ناعادلانه مرغ و تخم مرغ مقابل وزارت صمت

*******

اردوی کار: تجمع شماری از آتش‌نشانان اصفهان

امروز دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹، شماری از آتش‌نشانان اصفهان با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل استانداری این استان،خواستار رسیدگی به مطالبات صنفی خود شدند.

*******

اردوی کار: اعتراض به عدم پرداخت مزایا و سایر مطالبات پرستاران

اعتراض به عدم پرداخت مزایا و سایر مطالبات پرستاران و کارکنان بهداشت و درمان همچنان ادامه دارد! بی اعتنایی و اجحاف تا کی؟!
بابل: گردهمایی کارکنان درمانی بیمارستان "روحانی"، در اعتراض به پرداخت نشدن اضافه کار و کارانه     ۹۹.۷.۷

*******

اردوی کار: اعتصاب و تجمع مینی بوس داران سمنان

اعتصاب و تجمع مینی بوس داران سمنان نسبت به سطح پایین در آمد و عدم حمایت دولت وسازمان تامین اجتماعی مقابل فرمانداری
جمعی از مینی بوس داران سمنان برای انعکاس صدای اعتراضشان نسبت به سطح پایین در آمد بدنبال بالا رفتن هزینه‌های تعمیرات و نگهداری و عدم حمایت دولت با کم کردن سهمیه سوخت وتوزیع نکردن لاستیک دولتی وهمچنین رسیدگی نکردن سازمان تامین اجتماعی به خواسته هایشان دیروز یکشنبه 6 مهر دست از کارکشیده ومقابل فرمانداری این شهرستان تجمع کردند

*******

نامه سرگشاده تشکلها و گروه‌های فعالین کارگری، بازنشستگان، دانشجویان و فعالین کارگری و لغو کار کودکان به عفو بین الملل

آقای رئیس، همانطور که اطلاع دارید و در گزارش سازمان متبوعتان منتشره به تاریخ ٢ سپتامبر٢٠٢٠ به تفصیل شرح داده شده است، حکومت ایران در جریان سرکوب خونین خیزش مردمی آبان ۱۳۹٨ که در اعتراض به گرانی یک شبه سه برابری قیمت بنزین به وقوع پیوست، تنها در مدت ٣ روز بنا به گزارش سازمان عفو بین الملل ٣٠۴ نفر به قتل رسیده و بیش از ٧٠٠٠ نفر بازداشت گردیده اند.
یقینا آمار کشته شدگان و بازداشت‌شدگان بسیار بیشتر است. زیرا تحت حاکمیت فعلی ایران، دسترسی به آمارهای واقعی میسر نیست و خود حکومت نیز هیچوقت آمار واقعی در هیچ رابطه ای را اعلام نکرده و نمی کند.
طبق گزارش خبرگزاری رویترز، تعداد کشته شدگان در جریان سه روزه خونین آبان ۱۳۹٨ بیش از ١۵٠٠ نفر هستند. اما از آن تاریخ به بعد ده ها و شاید صدها نفر از بازداشت‌شدگان آبان در زیر شکنجه به قتل رسیده و اجسادشان در رودخانه ها، بیابان ها و کوچه ها و خیابان ها انداخته شده اند.
بعد از ١٠ ماه از آن کشتار و بازداشت های گسترده، هنوز حکومت نه آماری از کشته شدگان را ارائه کرده است و نه تعداد بازداشت‌شدگان را اعلام نموده است. هنوز تعداد زیادی از خانواده ها از سرنوشت عزيزانشان بی اطلاع هستند و در نگرانی و اضطراب به سر می برند. این خانواده ها همچنان در وحشت از اینکه سرنوشت عزیزانشان به سرنوشت بازداشت‌شدگانی که زیر شکنجه کشته شده و در جایی انداخته شدند، گرفتار شوند، به سر می برند.
حکومت ایران کمترین حقی برای شهروندان قائل نیست و با چماق، باتوم، گلوله و زندان و شکنجه و اعدام به مقابله با هر اعتراضی می پردازد.
ما مردم ایران، بخشی از گستاخی حکومت در برابر مردم جامعه را نتیجه مماشاتهای بین المللی می دانیم که هنوز علیرغم کشتار و اعدام شهروندانش در محافل، مجامع و سازمان‌های جهانی پذیرفته می شود و روابط سیاسیش با دنیای خارج برقرار است . بنابراین مجامع بین‌المللی نیز مسول هستند.
ما مصررانه از شما میخواهیم تا با فشار آوردن به مجامع بین المللی، خواستار آن شوید که بر حکومت ایران فشار بیاورند تا دست از کشتار، شکنجه و اعدام بردارد و حقوق پایه ای مردم ایران را به رسمیت بشناسد. صدور بیانیه ها در محکومیت اعمال ضد حقوق بشری، برای به رسمیت شناخته شدن حقوق مردم ایران توسط حکومت کافی و چاره ساز نیست. باید محدودیت های سیاسی جدی و عملی در سطح جهانی تا زمان تن دادن به رعایت حقوق سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی مردم علیه حکومت ایران اعمال گردد.
مبرم ترین مطالبات مردم ایران و خانواده های کشته‌شدگان و بازداشت شدگان آبان ٩٨ از قرار زیر است و باید بی قید و شرط برآورده شوند :
١- اعلام آمار واقعی کشته شدگان
٢- اعلام آمار واقعی بازداشت‌شدگان و روشن نمودن سرنوشت آنان
٣- آزادی فوری و بی قید و شرط بازداشت‌شدگان آبان ٩٨ و همه زندانیان سیاسی
۴- حق برگزاری مراسمات گرامیداشت کشته شدگان در ایام سالگرد به قتل رسیدنشان در آبان ۱۳۹۹ به هر طریق که خانواده ها و مردم همراه خانواده ها بخواهند مراسمات را برگزار کنند.

با تشکر - ١/مهر/۱۳۹۹

١- انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه

٢- سندیکای نقاشان البرز

٣- شورای بازنشستگان ایران

۴- تشکل مستقل دانشجویان پیشرو دانشگاه اصفهان

۵- دانشجویان دانشگاه آزاد نجف آباد اصفهان

٦- جمعی از دانشجویان و فعالین دانشگاه های هنر تهران

٧- گروهی از فعالین کارگری سقز

٨- گروهی از فعالین لغو کار کودکان