افق روشن
www.ofros.com

محمود صالحی و بهنام ابراهیم زاده:

وضعیت جسمی‌ رضاشهابی و محمد جراحی وخیم است


کمیته گزارشگران - کمپین صلح                                                                                 جمعه ۲٨ تیر ۱۳۹٢

محمود صالحی: وضعیت جسمی‌ رضا شهابی وخیم است

در گفتگو با سخنگوی کمپین دفاع از این فعال کارگری مطرح شد

وضعیت جسمی‌ رضا شهابی مجدداً وخیم شده است

کمیته گزارشگران حقوق بشر - وضعیت جسمی‌ رضا شهابی، فعال کارگری در بند مجدداً وخیم شده و مسئولان زندان با وجود تصمیم این عضو هیات مدیره سندیکای کارگران اتوبوسرانی مبنی بر شروع دوباره اعتصاب غذا، از تامین خدمات درمانی خودداری می‌‌کنند.
محمود صالحی، فعال کارگری و سخنگوی کمیته دفاع از رضا شهابی در ایران، در گفتگو با کمیته گزارشگران حقوق بشر، ضمن اعلام این خبر افزود: آقای رضا شهابی از زمان بازگشتش از مرخصی همچنان در وضعیت بد جسمی‌ بوده و از درد شدید گردن، دیسک کمر و فشار خون رنج می‌‌برد، با این همه هنوز توسط پزشک متخصص مورد معاینه و درمان قرار نگرفته و بار‌ها خود ایشان و خانواده ‌اش درخواست اعزام به بیمارستان را داشته که هنوز مورد موافقت قرار نگرفته و تنها در بهداری اوین مورد درمان سرپایی و تجویز داروهای مسکن قرار گرفته است.
صالحی در پاسخ به پرسشی درباره نوع داروهایی که در بهداری اوین برای این فعال کارگری تجویز شده است توضیح داد: در بهداری همه زندان‌های ایران معمولاً تنها پزشکان عمومی‌ مشغول به کار هستند و چون اکثر مراجعین زندانیان عادی هستند، می‌‌خواهند زندانی را پشت سر بگذارند و بدون رعایت تفکیک زندانیان عادی از سیاسی و در بسیاری از اوقات بدون پرسش تنها داروهای خواب آور و مسکن‌های پر عوارض را تجویز کرده و به علت اینکه پزشک عمومی‌ هستند امکان تجویز داروهای تخصصی را ندارند.
این فعال کارگری زندانی سیاسی سابق درخواست کرد که آقای شهابی مورد معاینه و درمان پزشکان متخصص قرار بگیرد و مانند گذشته به بیمارستان‌های غیر تخصصی منتقل نشود.
سخنگوی کمیته دفاع از رضا شهابی در ایران، در پاسخ به گزارشگر کمیته در مورد از سرگیری اعتصاب غذا تاکید کرد: ما از آقای شهابی درخواست کردیم که دوباره دست به اعتصاب غذا نزند، البته ما نمی‌‌توانیم برای زندانی تصمیم بگیریم چون آزاد هستیم و این زندانی است که از نزدیک شرایط را لمس کرده، سختی‌ها را تحمل می‌‌کند و با مشکلات دست و پنجه نرم می‌‌کند.
وی در پایان ضمن ابراز نگرانی‌ در مورد وضعیت ایشان افزود، امیدواریم تا پایان دوره محکومیت آقای شهابی پرونده سازی جدیدی برای ایشان انجام نشود و مانند محاکمه مجدد او به بهانه غیبت از مرخصی مجدداً مورد محاکمه قرار نگیرد تا سرانجام بتواند با پایان دوره محکومیت خود در اول فروردین سال آینده از زندان آزاد شده و درمان خود را از سر بگیرد.

*************************

بهنام ابراهیم زاده از وضعیت وخیم رضا شهابی و محمد جراحی در زندان می گوید

فعالان در تبعید : بنا بر "اطلاع کمپین صلح فعالان در تبعید" , علیرغم وضعیت جسمانی وخیم آقای رضا شهابی در زندان اوین ؛ همچنان از اعزام این فعال کارگری به بیمارستان خودداری میشود.
بر اساس این گزارش مسوولان زندان برای معالجه بیماری آقای شهابی را به اعزام وی به بهداری زندان محدود کرده اند ؛ که طبق گزارشات رسیده بی فایده بوده است .
از سوی دیگر بنا به گزارش "کمیته پیگیری ایجاد تشکل های آزاد کارگری" سلامتی و جان محمد جراحی فعال کارگری و عضو این کمیته در خطر است. محمد جراحی که سومین سال حکم خود را در زندان تبریز می گذراند، به سرطان بدخیم تیروئید دچار شده است.
در همین رابطه آقای بهنام ابراهیم زاده , دیگر کارگر زندانی که در مرخصی به سر می برد ؛ در گفتگو با ونداد اولادعظیمی در رابطه با آخرین وضعیت این دو زندانی توضیح می دهد