افق روشن
www.ofros.com

از حضور كارفرما جلوگیری كردند ITI كاركنان دفتر مركزی

خبرگزاری کار ایران                                                                                   شنبه ٢٣ آبان ۱٣٨٨


در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات معوقه: كاركنان دفتر مركزی ITI از حضور كارفرما جلوگیری كردند

كاركنان دفتر مركزی كارخانه صنایع مخابراتی راه در ایران در اعتراض پرداخت نشدن مطالبات معوقه خود، پنجشنبه گذشته برای چند ساعت از ورود سهامدار عمده و اعضای هیات‌مدیره به داخل ساختمان دفتر مركزی جلوگیری كردند.
ایلنا: كاركنان دفتر مركزی كارخانه صنایع مخابراتی راه در ایران در اعتراض پرداخت نشدن مطالبات معوقه خود، پنجشنبه گذشته برای چند ساعت از ورود سهامدار عمده و اعضای هیات‌مدیره به داخل ساختمان دفتر مركزی جلوگیری كردند.
به گزارش ایلنا، در حالی كه كارگران كارخانه صنایع مخابراتی راه در ایران در ماه‌های گذشته بارها برای دریافت مطالبات خود اقدام به برگزاری تجمع كرده‌اند، كاركنان دفتر مركزی این كارخانه در تهران پنجشنبه گذشته به نشانه اعتراض از ورود مالك اصلی و اعضای هیات‌مدیره به داخل دفتر جلوگیری كردند. یكی از كارگران دفتر مركزی ITI در گفت‌وگو با ایلنا، افزود: پنجشنبه گذشته در اعتراض به پرداخت نشدن ١١ ماه مطالبات معوقه از ورود سهامدار عمده و اعضای هیات‌مدیره به داخل دفتر مركزی جلوگیری كردیم.
وی افزود: البته پس از چند ساعت و آمدن نیروهای انتظامی، اعضای هیات‌مدیره به شرط پاسخگویی به كارگران داخل شركت شدند. این كارگر همچنین از اقدام متقابل برخی اعضای هیات‌مدیره ITI مبنی بر مراجعه به كلانتری و اقامه دعوی علیه كارگران خبر داد و گفت: صبح امروز برخی از كاركنان هنگام مراجعه به محل كار با احضاریه كلانتری مواجه شدند.
وی با بیان اینكه این شكایت در كلانتری با رضایت شاكی خاتمه یافت، گفت: وقتی در ١١ ماه گذشته به دلیل بی‌پولی شاهد اخراج فرزندمان از مدرسه و دانشگاه و یا فوت نزدیكان خود در مراكز درمانی هستیم، به خود حق می‌دهیم كه با راه ندادن كارفرما به محل كار خواسته‌های خود را مطالبه كنیم. این در حالی است كه در روزهای گذشته ٩٠٠ كارگر ITI در استان فارس از ادامه وضعیت بی‌حقوقی خود ابراز نارضایتی كرده بودند.