افق روشن
www.ofros.com

جانباختن ۹۹۳ تن بر اثر حوادث ناشی از کار در ۹ ماهه اول سال جاری


ایسنا                                                                                                             یکشنبه ١۰ بهمن ١٣٨٩


مرگ ۹۹۳ تن بر اثر حوادث ناشی از کار در ۹ ماهه اول سال جاری

معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: سقوط از بلندی ۳/۳۶ درصد از حوادث ناشی از کار در سال گذشته را در برمی‌گیرد که این عامل بیش از سایر موارد موجب مرگ افراد در حین کار شده است.
به گزارش ایسنا دکتر عبدالرزاق برزگر، با بیان این مطلب اظهارکرد: در سال گذشته یک هزار و ۲۲۴ تن بر اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست دادند که از این تعداد ۴۴۴ تن بر اثر سقوط از بلندی، ۳۳۲ تن (۱/۲۷ درصد) بر اثر برخورد جسم سخت و ۱۴۳ تن (۷/۱۱درصد) بر اثر برق‌گرفتگی فوت کردند.
وی افزود: از کل فوت شدگان ناشی از حوادث کار در سال گذشته، ۶/۴ درصد بر اثر سوختگی و ۳/۲۰ درصد نیز به دلیل سایر علل جان خود را از دست دادند.
معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به سیر صعودی مرگ و میر حوادث ناشی از کار در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۷ خاطر نشان کرد: در طول این مدت، هر سال مرگ و میر حوادث ناشی از کار در مقایسه با سال قبل از آن با افزایش قابل توجهی مواجه بود به نحوی که مرگ ناشی از حوادث کار در سال ۸۷ در مقایسه با سال قبل از آن ۴/۶۴ درصد افزایش یافت.
برزگر گفت: بر خلاف سالهای ۸۱ تا ۸۷ خوشبختانه مرگ و میر حوادث ناشی از کار در سال ۸۸ نسبت به سال قبل از آن ۴/۱۷ درصد کاهش یافت و از عدد یکهزار و ۴۸۱ تن به یکهزار و ۲۲۴ تن رسیده است.
وی با اشاره به آمار مرگ حوادث ناشی از کار در سال جاری نیز گفت: در نه ماهه امسال ۹۹۳ تن بر اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست دادند که در زمان مشابه سال گذشته ۹۵۱ تن در این حوادث کشته شده‌اند و امیدواریم در پایان سال با کاهش آمار نسبت به سال قبل مواجه باشیم.