افق روشن
www.ofros.com

،كارگران معترض پاكدشت و اول ماه مه

کشته و زخمی شدن دو کارگر، خودكشی یك كارگر و اخراج


ایسنا - ایران خبر                                                                                            جمعه ٢ اردیبهشت ١٣٩٠

کشته و زخمی شدن دو کارگر به علت گود برداری غیر اصولی

دو کارگر به علت گود برداری غیراصولی در تهران، زیر آوار مانده و کشته و زخمی شدند.
به گزارش ایسنا، آتش‌نشانان درعملیاتی سریع دو نفر را از زیر آوار یک ساختمان در مجاورت زمین گودبرداری شده خارج کردند که بر اثر این حادثه یکی از کارگر‌ها فوت شد و دیگری راهی بیمارستان شد.
رخداد این حادثه بعدازظهر روز پنجشنبه به سامانه ۱۲۵ اطلاع‌رسانی شد و ستاد فرماندهی، آتش‌نشانان ایستگاه ۱۰و گروه نجات سه را روانه محل حادثه در مرزداران کرد.
به گفته عطاالله شیشه معاونت منطقه چهارعملیات که در محل حادثه حضور پیدا کرده بود، ریزش دیواره شمالی زمین گودبرداری‌شده منجر به محبوس‌شدن دو کارگر زیرآوار شده بود.
وی افزود: آتش‌نشانان با برداشتن آوار خاک با ابزار ویژه نجات، اقدام به بیرون آوردن هر دو کارگر کرده وبرای انتقال به مراکز درمانی تحویل اورژانس حاضر در محل دادند.
به گفته امدادگران اورژانس یکی از کارگر‌ها فوت شد و دیگری برای مداوا راهی بیمارستان شد.
به گفته وی گودبرداری غیراصولی علت ریزش این دیوار بود.

---------------------

خودكشی یك كارگر كارخانه مواد شوینده دراثر فشارهای معیشتی

آژانس ایران خبــر:
یكی از كارگران شركت مواد شوینده در اثر فشارهای ناشی از مشكلات معیشتی دست به خودكشی زد : به گزارش دریافتی از یكی از كارگران در بوئین زهرا، در نیمه فروردین یك كارگر از كا رگران كارخانه مواد شوینده بهزاد، واقع در شهرك صنعتی در بوئین زهرا دست به خودكشی زد و از بالای كارخانه خودش را به پایین پرت كرد .

---------------------

اخراج كارگران بخاطر پیگیری حق عیدی خود

۵٠ نفر از كارگران خوررو سازی پرجلا درتهران بدلیل اینكه درخواست عیدی خود را داشتند از كار اخراج شدند. یكی از كارگران این شركت گفت: ” علت اخراج این كارگران اعتراض و تجمع كارگران بود كه البته این اعتراض و تجمع بمنظور پیگیری حقوقهای معوقه و دریافت عیدی بود ، این كارگر درادامه افزود: ”پیمانكار علیرغم اینكه سرماه حقوق كارگران را از دولت دریافت میكند اما آنرا به كارگران پرداخت نمیكند ”.

---------------------

كارگران معترض پاكدشت: چه مجوز بدهند، چه ندهند ما روز ١١ اردیبهشت تظاهرات میكنیم

كارگران معترض در پاكدشت گفتند برای اعتراض به شرایط بی رحمانه علیه كارگران ولو بدون مجوز ،برای ١١ اردیبهشت تظاهرات خواهیم كرد. یكی از فعالین كارگری ضمن اعتراض به شرایط وخیم و مشكلات جامعه كارگری و اینكه در هیچ ارگان رسمی جواب مناسب را در قبال اعتراضات مستمر كارگران نمیدهند ، گفت:” لاجرم روز جهانی كارگر چه مجوز بدهند و چه مجوز ندهند ما كارگران خودمان تظاهرات خواهیم كرد . ”