افق روشن
www.ofros.com

تجمع معلمان اخراجی، تعدادی از کارگران موزه میراث و پیش نویس اصلاح قانون کار


ایسنا - ایلنا                                                                                                   یکشنبه ٢٢ آبان ماه ١٣٩٠

تجمع معلمان اخراجی مقابل مجلس

حدود ۲۰ معلم شرکتی از استان فارس و اصفهان با تجمع مقابل مجلس نسبت به اخراج خود اعتراض دارند.
به گزارش ايسنا، تجمع كنندگان با در دست داشتن پلاكاردهايي از نمايندگان مجلس، خواستار حمايت از مطالباتشان شدند.
این معلمان پارچه‌نوشته‌هایی مبنی بر «اخراج معلمان شرکتی با خدمت صادقانه چرا؟ نمایندگان محترم حمایت حمایت»، «ما خدمتکاران آموزش و پرورش با سابقه ۱۰ تا ۱۵ سال از بلاتکلیفی خسته شدیم، در مورد ما معلمان اصفهانی بی‌عدالتی شده است به داد ما برسید» در دست دارند.

-------------------------

تعدادی از کارگران موزه میراث روستایی گیلان در رشت تجمع کردند

صبح امروز تعدادی از کارگران موزه میراث روستایی گیلان در مقابل اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان تجمع کردند.
به گزارش ایلنا از گیلان، این کارکنان که مدعی بودند چندین ماه حقوق دریافت نکرده‌اند، خواستار ملاقات با امید عزیزی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع و گردشگری گیلان شدند ولیکن به دلیل حضور این مقام مسوول در تهران محل را ترک کردند.
خبرنگار ایلنا به سراغ مدیر اجرایی موزه میراث روستایی گیلان رفت، ولی از پاسخ خودداری کرد.
کیانوش لیاقت ورز در برابر اصرار تلفنی خبرنگار ایلنا، ضمن تائید عدم دریافت حقوق چندین ماهه کارکنان این موزه از خبرنگار این رسانه خواست با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت‌و‌گو کند.
به دنبال آن خبرنگار ایلنا طی تماس تلفنی با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان خواستار ارایه پاسخ شد، اما امید عزیزی با اشاره به حضور در جلسه‌ای در تهران خواستار ارایه سوالات به واحد فرهنگی این اداره کل شد.
خبرنگار ایلنا با مسوول فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان تماس گرفت، ولی، محمد تقی شعبانی در پاسخ، گفت: از معاونت توسعه مدیریت اداره کل سوال کنید.

-------------------------

پیش نویس اصلاح قانون کار ۱۲روز دیگر نهایی می‌شود

ایلنا: رئیس انجمن صنفی کانون عالی کارفرمایی ایران اعلام کرد: ‌پیش نویس اصلاح قانون ظرف ۱۲ روز آینده به صورت سه جانبه نهایی می‌شود.
محمد عطاردیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا با اشاره به برگزاری جلسه مشورتی روز گذشته توسط نمایندگان کارگری و کارفرمایی تصریح کرد: نمایندگان کارگری و کارفرمایی در صدد هستند تا پیش نویس اصلاح قانون کار به صورت سه جانبه تدوین شود.
وی در رابطه با تعیین مصوبه مزدی سال آینده کارگران نیز افزود: به منظور تعیین مصوبه مزدی کارگران با توجه به اینکه تورم زمستان تعیین کننده است از این رو منتظریم تا بانک مرکزی تورم پایان زمستان را اعلام کند.
عطاردیان در ادامه یاد آور شد: دستمزد کارگران طبق ماده ۴۱ قانون کار براساس تورم و سبد هزینه خانوار کارگری محاسبه می‌شود.