افق روشن
www.ofros.com

ادامه اعتراض در نیشکر هفت تپه و كارگران صنایع فلزی ۴ ماه بدون دستمزد

ایران خبر - ایلنا                                                                                 جمعه ٢٠ شهریور ۱٣٨٨

كارگران نیشكر هفت تپه دومین روز اعتراض خود را پشت سر گذراندند

آژانس ایران خبر: بیش از ۵٠٠ نفر ازكارگران صنعت نیشكر هفت تپه از روز ۴ شنبه ١٨شهریورماه دست از كار كشیدند . اعتراض و اعتصاب این كارگران به خاطر كم كردن اضافه كاری ها از ١٢٠ ساعت به كمتر از ۴٠ ساعت و اجرا نشدن طرح طبقه بندی مشاغل مبنی بر سخت و زیان آور بودن كار این كارگران میباشد .
روز ۴ شنبه كارگران از ساعت ابتدایی كار تا پایان كار با دست كشیدن از كار و تحصن در محوطه كار و روز ۵ شنبه از ساعت اولیه كار تا ساعت ١٢ ظهر یعنی پایان كار دست به تحصن زدند. این نكته حائز اهمیت است كه هیچ یك از مسئولین هفت تپه برای رسیدگی به مشكل كارگران در جمع این زحمتكشان حاضر نشدند .
لازم به ذكر است كه این كارگران حدود دو سال پیش با مصائب مختلف توانسته بودند سندیكای كارگری خود را با برگزاری مجمع عمومی احیا كنند .متعاقبا اعضای هیئت مدیره این سندیكا دستگیر شدند یا برای آنها پرونده سازی شد .

كارگران صنایع فلزی ۴ ماه است حقوق نگرفته‌اند

ایلنا: عضو هیات‌رئیسه كانون هماهنگی شوراهای اسلامی كار محور جاده قدیم كرج از عدم پرداخت حقوق ۴ ماهه كارگران شركت صنایع فلزی شماره (١) خبر داد. حسن كوه‌خواهی درگفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینكه این شركت حدود ٢٧٠ كارگر دارد، افزود: تولیدات این شركت فروش خوبی در بازار دارد اما مشكل مدیریت باعث لطمه به این كارخانه شده است.
نماینده كارگران در هیات حل اختلاف اداره كار شمال غرب تهران تصریح كرد: جای تاسف است كه بگویم اگر روزی كارگری از این شركت به سرویس نرسد به دلیل نداشتن كرایه ماشین مجبور است آن روز را به خانه برگردد و از مرخصی اجباری استفاده كند.
كوه‌خواهی گفت: شركت صنایع فلزی ۴٠ میلیارد تومان به بانك‌ها، سازمان تامین اجتماعی و برخی مراكز دیگر بدهكار است.