افق روشن
www.ofros.com

جان باختن یگ کارگر و سقوط یک کارگر از طبقه چهارم یک ساختمان

هرانا - ایلنا                                                                                                         جمعه ٩ بهمن ۱٣٨٨

كشته شدن یكی از كارگران شاغل در كارگاه مرمت سرای حاج حسن

بازسازی و مرمت سرای حاج‌حسن در بازار تهران پس از بارش ٢ شب پیش منجر به تخریب بخشی از كارگاه مرمت و كشته شدن یكی از كارگران شاغل در این كارگاه شد. خبرگزاری هرانا - حقوق اصناف، کارگران: تأخیر در بازسازی سرای حاج‌حسن حادثه ساز شد.
به گزارش همشهری، عملیات بازسازی و مرمت سرای حاج‌حسن در بازار تهران که مهرماه امسال دچار حریق شدیدی شد و نتیجه آن از بین رفتن مغازه‌های بسیار و تخریب بخشی از بنای تاریخی بود؛ به دلیل عدم تخصیص بودجه ی کافی مسئولین مدتی به تاخیر افتاده بود که در این مدت این بنا از مقاومت کافی برخوردار نبود.
غروب روز دوشنبه ی گذشته و پس از پایان ساعت كاری در پی بارش باران بخشی از كارگاه مرمت تخریب و یکی از کارگران شاغل در این كارگاه زیر آوار جان داد. گفتی است پس از وقوع این حادثه ی تلخ بازسازی و مرمت سرای حاج‌حسن متوقف شده است.

-----------------------

سقوط یك كارگر از طبقه چهارم ساختمان

یک کارگر ساختمان هنگامی که مشغول گچ کاری دیوار پاسیو طبقه چهارم یک ساختمان چهارطبقه بود به دلیل سست بودن دیوار و تخریب آن به طبقه اول سقوط کرد.
ایلنا، با رسیدن خبر به ستاد فرماندهی آتش‌نشانی، آتش‌نشانان ایستگاه ٢ روانه محل حادثه در خیابان انقلاب، نرسیده به خیابان نامجو شدند.
به گفته رضا اسدی فرمانده آتش‌نشانان، ماموران با رعایت اصول ایمنی این کارگر را که سرش آسیب دیده بود به محل ایمن منتقل کردند و برای اعزام به مرکز درمانی در اختیار امدادگران اورژانس قرار دادند.