افق روشن
www.ofros.com

نگرانی از وضعیت سلامتی محمد اولیایی‌فر در زندان


آژانس ايران خبر                                                                                                     جمعه ١۴ آبان ١٣٨٩

بهداری اوین بیماری اولیایی‌فر را «سرطان خون» تشخیص داده و نیاز فوری معاینه توسط پزشک متخصص را تائید کرده، اما مسئولین قضائی اجازه بستری شدن او در بیمارستان مجهز را نمی‌دهند.
به گزارش رهانا علی‌رغم نیاز فوری محمد اولیایی‌فر برای بستری شدن در بیمارستانی با امکانات و تجهیزات کافی، مسئولین زندان در این‌باره هیچ اقدامی صورت نداده‌اند و این امر موجب افزایش نگرانی‌ها درباره سلامت او شده است. چندی پیش گزارش شد که پزشک بهداری زندان اوین وجود تعدادی غده در بدن این وکیل زندانی را «سرطان خون» تشخیص داده و گفته است که او را باید یک پزشک متخصص معاینه کند.
با توجه به این وضعیت حاد این وکیل و مدافع زندانیان سیاسی باید هر چه سریع‌تر به مراکز تخصصی خارج از زندان اعزام می‌شد، اما به گزارش منابع آگاه، مسئولین قضایی اجازه بستری شدن او را در بیمارستانی که امکانات کافی برای بررسی وضعیت بیماری وی را داشته باشد نمی‌دهند.
دکتر محمد اولیایی‌فر که وکالت تعداد زیادی از زندانیان سیاسی را بر عهده داشته است، در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۳۸۹ به بهانه‌ی گذراندن محکومیت خود به اتهام «تبلیغ علیه نظام از طریق مصاحبه» بازداشت و روانه‌ی زندان شده و اکنون در بند ۳۵۰ زندان اوین به سر می‌برد.
گفتنی‌است از آنجا که اولیایی‌فر بیش از نیمی از دوران محکومیت یک ساله خود را سپری کرده است امکان استفاده از مرخصی مشروط برای وی فراهم است و در این صورت می‌توان امیدوار بود که درمان او در بیرون زندان به شکل مناسبی پیگیری شود.