افق روشن
www.ofros.com

تجمع تعدادی از کامیون‌داران هوو مقابل مجلس

و چرخ کارخانه های وابسته به سپاه از کارمی افتد


ایسنا - اینا                                                                                                       یکشنبه ۱٦ آبان ١٣٨٩


تجمع تعدادی از کامیون‌داران هوو مقابل مجلس

ایسنا: تعدادی از کامیون‌داران هوو ظهر امروز - شنبه - در اعتراض به عدم اجرای حکم سازمان تعزیرات حکومتی توسط شرکت ایران‌خودرو دیزل در مقابل مجلس تجمع کردند.
این افراد در اعتراض مدعی شدند، شرکت ایران خودرو دیزل کامیون‌های هوو را در سال ۸۴ به بعد به دارندگان این خودروها گران فروخته است و حالا پس از سه سال دادگاه رای به نفع این کامیون‌داران داده است و ایران خودرو از اجرای حکم سرپیچی می‌کند.
یکی از این کامیون‌داران در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: حدود سه ماه گذشته به کمیسیون قضایی مجلس اعتراض کردیم و این کمیسیون نیز با مسوولان سازمان تعزیرات حکومتی و نماینده شرکت ایران خودرو دیزل مذاکراتی داشت اما نتیجه آن نه به ما ابلاغ شد و نه ما توانستیم به حق خود برسیم.
وی گفت: شرکت ایران خودرو دیزل در پنج سال گذشته حدود ۱۶ هزار کامیون هوو را با مبالغ حدود ۵۲ تا ۶۶ میلیون تومان به دارندگان این خودروها فروخته اما سازمان تعزیرات حکومتی ارزش واقعی این خودروها را ۴۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان اعلام کرده است.
یکی دیگر از کامیون‌داران هوو نیز در این زمینه گفت: تمام خودروهای خریداری شده لیزینگی است و هر خودرو برای ما حدود ۱۰۰ میلیون تومان تمام می‌شود، اما امروز در بازار آزاد این کامیون‌ها ۳۰ میلیون تومان هم ارزش ندارد.

---------------

چرخ کارخانه های وابسته به سپاه از کار می افتد

آژانس ایران خبــر: چرخ کارخانه های وابسته به سپاه از کار می افتد. در اثر تحریم های جهانی چرخ کارخانه های وابسته به سپاه از کار می افتد. گزارش ها نشان می دهد که شرکت ها وکارخانه های وابسته به سپاه که درطول دوران پس از جنگ هشت ساله وبه ویژه در دوران دولت های محمود احمدی نژاد بشدت قدرت گرفته بودند،تعطیل می شوند.اخیرا خبرهای بدست امده گویای آن است که مجموعه کارخانجات موسوم به فتح که زیر نظر گروهی از نظامیان اداره می شوند به دلیل فشارهای روزافزون جهانی وقطع مراودات تجاری در حال ورشکست شدن هستند.عمده تولیدات کارخانجات وابسته به سپاه درزمینه تولید جنگ افزارها است که با توجه به تحریم جهانی علیه ایران وضعیت تولید در این کارخانجات بحرانی شده است.به نظر می رسد سایر کارخانه های وابسته به گروه های نظامی در ایران وبه ویژه سپاه در بخش های تولیدی وخدماتی هم در آستانه ی ورشکستگی قرار دارند.بخش مهمی از شرکت های فعال در زمینه ی صادرات و واردات نیز به دلیل بسته شدن حساب های بانکی کشور در خارج با مشکل شدید مالی روبروشده اند.این شرکت ها به دلیل عدم مراودات تجاری مستقیم با شرکت های تجاری بزرگ دنیا مجبورشده اند که وارد حوزه ی قاچاق مواد وکالا شوند.اگر این روند ادامه پیدا کند وضعیت گروه های نظامی فعال در حوزه ی اقتصاد ایران بحرانی خواهد شد وبا توجه به شرایط بد اقتصادی کشور ودخالت گروه های نظامی در اقتصاد نابسامانی اقتصاد کشور دور از ذهن نیست.