افق روشن
www.ofros.com

كارگران ایران‌خودرو مجبور به

شب‌كاری اجباری اضافه‌ بر كار معمول خود شده‌اند

آژانس ایران خبر                                                                                                 سه شنبه ٦ بهمن ۱٣٨٨

خبرنگار آژانس ایران خبر: بنا به گزارشات دریافتی، روزهای تاسوعا و عاشورا، خط تولید شركت ایران خودرو تعطیل بوده است اما مدیران شركت برای جبران كاهش تولید در این دو روز، كارگران خود را مجبور كرده‌اند كه در برخی شبها، به صورت اضافه‌كار، شب‌كاری اجباری انجام دهند تا غیبت آنها جبران شود!
این درحالیست كه روزهای تاسوعا و عاشورا تعطیل رسمی است و كارگران دلیلی برای حضور در محل كار در این دو روز ندارند و طبیعتا لازم نیست برای جبران غیبت خود در آن دو روز، اضافه‌كاری اجباری كنند و مبلغی هم به آنها تعلق نگیرد. یكی از كارگران خط تولید ایران خودرو كه نمی‌خواست نامش حتی به طور اختصاصی ذكر شود گفت: ما چاره‌ای جز پذیرفتن درخواست‌های زورگویانه مدیران ایران خودرو نداریم چرا كه اگر اعتراض كنیم، مسوولین بخش فنی یا خط تولید می گویند كارخانه می‌تواند به عنوان تعدیل نیرو، شما را اخراج كند و آب هم از آب تكان نمی‌خورد چرا كه مجوز تعدیل نیرو داریم. ما هم مجبوریم قبول كنیم چون از اخراج و بیكار شدن می‌ترسیم.

آژانس ایران خبر - ٦/١١/١٣٨٨