افق روشن
www.ofros.com

ادامه اعتصاب كارگران پالايشگاه و خواست کارگران سامیکوصنعت


اینا - ایلنا                                                                                                     چهارشنبه ۴ اسفند ١٣٨٩

اعتصاب كارگران پالايشگاه آبادان ادامه دارد

آژانس ايران خبـر:
كارگران پالايشگاه آبادان همچنان به اعتصاب خود ادامه مي دهند. اين كارگران ده روز است كه دست به اعتصاب زده اند. آنها خواهان دريافت حقوق شان مي باشند. كارگران مصمم هستند كه تا رسيدن به خواست هايشان به اعتراض خود ادامه دهند.

----------------------------

کارگران شرکت سامیکوصنعت همدان

خواستار مشخص شدن وضعیت کاری ودریافت حقوقشان شدند

کارکنان سابق شرکت سامیکو صنعت (لرد سابق) همدان خواستار مشخص شدن وضعیت کاری خود و دریافت حقوقشان از این شرکت شدند.
به گزارش ایلنا، شرکت سامیکو صنعت در مدت فعالیت خود ١۵٣ کارگر رسمی و ١٢٠ کارگر قراردادی داشته است که از اسفند ماه سال ٨١ به اجبار بیمه بیکاری شدند و تا کنون هیچ گونه حقوق، عیدی، پاداش و سنواتی دریافت نکرده اند.
کارکنان این شرکت از مسئولان ارشد استان انتظار دارند به وضعیت انها رسیدگی شود که در این راستا نامه نگاری هایی با مقامات استان و همچنین تجمعاتی نیز انجام داده اند و خواستار مشخص شدن تکلیف خود تا پایان سالجاری شدند.
یکی از کارکنان این شرکت با اشاره به اینکه در سفرهای استانی رییس جمهور به استان همدان رسیدگی به وضعیت شرکت لرد و کارکنان این شرکت به تصویب رسید خاطر نشان کرد: متاسفانه تا کنون اقدام عملی و نتیجه بخشی در این راستا از طرف مسئولان ارشد استان انجام نشده است.
وی تصریح کرد: به دلیل بلا تکلیفی و وضعیت بد اقتصادی چند تن از کارکنان شرکت سامیکو اقدام به خود کشی کردندو زندگی مشترک چند تن از آنها نیز به طلاق و جدایی منجر شده است