افق روشن
www.ofros.com

وضعیت كارگران آریادیزل پارت تعطیلی و

بیکاری نیمی از واحدهای صنعتی گاوداری و مرغداری


آژانس ایران خبـر                                                                                              جمعه ٢٧ خرداد ١٣٩٠

كارگران كارخانه آریادیزل پارت دروضعیت معیشتی فلاكت بار

كارخانه آریادیزل پارت كه درتهران قراردارد و درحال حاضر حدود۵٠ كارگر دارد وتولید كننده قطعات خودروازقبیل پمپهای كلاج وترمز ،میل دلكوو....میباشد بیش از ۴ الی ۵ ماه است كه حقوق كارگران خودراپرداخت نكرده است وكارگران ازاین بابت دروضعیت معیشتی ومالی بسیار نامناسبی بسر میبرند. تارنمای ایران كارگر گزارش داد : یكی ازكارگران دراینرابطه گفت : ما از قبل ازعید حقوق نگرفته ایم بعد از عید هم حقوقی به ماداده نشده است ،همچنین عیدی وپاداش امسال رانیز دریافت نكرده ایم .وضع برای ماطوری است كه زندگی رابرای ما غیرقابل تحمل كرده است ومتاسفانه حتی چك هایی كه به كارگران داده شده نیز بازنشده است ونتوانستیم پولی را دریافت كنیم.

--------------------

نیمی از واحدهای صنعتی گاوداری و مرغداری تعطیل شدند

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، با اعلام خبر تعطیلی ۵۰ درصد از واحدهای صنعتی گاوداری و مرغداری کشور به علت اجرای ناهماهنگ هدفمندی یارانه‌ها، گفت: تعطیلی این واحدها افزون بر وارد آوردن آسیب‌های جدی به تولید بخش کشاورزی و دامداری، زندگی بسیاری از خانواده‌های کارگری را در سال جهاد اقتصادی با دشواری‌های فراوانی مواجه کرده است.
“جلال محمودزاده” در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت افزود: تعطیلی واحدهای پرورش مرغ و گاو در کشور موجب بیکاری جمعیت بزرگی از کارگران شده است.
نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مردم انتظار دارند در سال جهاد اقتصادی سطح کیفی بالاتری در زندگی تجربه کنند، اما متأسفانه اجرای ناهماهنگ و ضعیف قانون هدفمندی یارانه‌ها موجب شده است که بسیاری از خانواده‌های کارگری در کشور شرایط دشوارتری از گذشته را بگذرانند.
وی با بیان این که تعطیلی کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی کشور افزون بر بیکاری جمعیت بزرگی از کارگران، کاهش میزان تولید را به همراه خواهد داشت، ادامه داد: کاهش تولید به معنای افزایش میزان واردات به کشور است و این مسئله‌ای است که پایه‌های توسعه تولید را در کشور از بین می‌برد.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با تأکید بر لزوم اجرای دقیق و بی‌کم و کاست قانون بهره‌وری بخش کشاورزی، یادآور شد: کشاورزی و دامداری بی‌تردید از مهم‌ترین پایه‌های توسعه اقتصادی کشور است و بی اعتنایی به آن به معنی بی اعتنایی به توسعه و رفاه عمومی است.