افق روشن
www.ofros.com

،تظاهرات کارکنان آونگان، اخراج در لبنیات سازی

تعطیلی تولید دارو و حکیم، وضع کارگران نازنخ و پارس متال


آژانس ایران خبـر                                                                                                سه شنبه ۵ مرداد ١٣٨٩

تظاهرات کارکنان آونگان اراک

بنا به خبر دریافتی کارگران و برخی پرسنل شرکت صنعتی آونگان اراک با دست گرفتن پلاکاردهایی دست به تظاهرات زدند و خواستار حقوق عقب افتاده و معین شدن خواسته های صنفی خود شدند.

-------------

اخراج ٢٠ كارگر كارخانه لبنیات سازی شیراز

یكی از كارگران لبنیات سازی دایتی در شیراز به خبرنگارآژانس ایران خبـــــــرگفت:”در اواخر تیر ماه همه کارگرانی که سطح تحصیلات پایین داشتند و همچنین تخصص ویژه ای نداشتند از کارخانه اخراج گردیدند ، متاسفانه اعتراضات كارگران به جایی نرسید و لبنیات سازی حداقل ٢٠ نفر را از كار اخراج كرد . ”

-------------

تعطیلی كارخانه ”تولیدی تهران"

به گزارش خبرنگار آژانس ایران خبـرکارخانه ”تولیدی تهران ”كه از كارخانه های بزرگ تولید مواد پلاستیكی در تهران میباشد ، مدت دوهفته است که بدلیل قطعی برق تعطیل میباشد. به آنها ابلاغ شده است كه این وضعیت مینیمم یك الی دوهفته دیگر ادامه دارد.

-------------

كارگران كارخانه نازنخ در زیر فشار طاقت فرسای معیشتی مجددا دست به تجمع زدند

بیش از ١٢٠ نفر از كارگران كارخانه نازنخ قزوین امروز مقابل كارخانه تجمع كردند . یكی ازكارگران كه ازشدت فشار گریه میگرد به خبرنگارآژانس ایران خبـر گفت :” بیش از ۵ ماه است كه به ما حقوق نداده اند وضعیت معیشتی مان بسیار بد است، خانواده هایمان از هم پاشیده به هر ارگانی هم كه مراجعه میكنیم كسی به ما جواب نمی دهد. مجددا امروز این جا تجمع كردیم كه حق خودمان را بگیریم.”

-------------

چرا كارگران شهرك صنعتی اكباتان دچار مشكلات پوستی شده اند؟

یكی از كارگران شهرك صنعتی اكباتان به خبرنگارآژانس ایران خبــر گفت :”در شهرك صنعتی اكباتان مجبوریم پس ازاتمام كار بلحاظ رعایت بهداشت فردی استحمام كنیم، اما در یك اقدام كثیف آب معمولی را قطع كرده اند و به جای آن آب چاه را وصل كرده اند كه خیلی كثیف است، هم اكنون تعدادی از كارگران به مشكلات پوستی مبتلا شده اند . نه تنها حقوق ما را به موقع نمیدهند بلكه با این كار خود باعث بیمارشدن برخی از كارگران هم شده اند .”

-------------

گزارشی از كارگران كارخانه پارس متال

حدود ۴۵٠ نفرازكارگران قراردادی كارخانه پارس متال از فروردین ماه امسال تا كنون به مدت ۴ ماه است كه حقوق ومزایای حداقل خودرا دریافت نكرده اند وطی این مدت هم برای رسیدن به خواسته هایشان تجمعات اعتراضی برگزار كرده اند. ولی تا بحال به هیچ نتیجه ای نرسیده اند.
مدیران دولتی كارخانه به جای پاسخ دادن به خواسته های بحق كارگران برای اینكه كارگران را وادار به سكوت بكنند ،تجمعات كارگران را ب عنوان اغتشاش وكارگران را به عنوان اغتشاشگر معرفی كرده اند. ولی كارگران اعتنایی به این تهدیدات نكرده اند وقراراست كه تا رسیدن به خواسته هایشان به تجمعات واعتراضات خود ادامه بدهند .

-------------

تعطیلی كارخانه داروسازی حكیم بدلیل قطعی برق

کارخانه داروسازی حکیم بدلیل مشکلات مربوط به قطعی برق دوهفته است که اساسا هیج تولیدی نداشته است و تعطیل بوده است ، همچنین اساسا اضافه کاری دراین کارخانه برچیده شده است و هیچ جواب مشخصی هم به کارگران دراین زمینه داده نمیشود، این موضوع باعث نگرانی بیش ازپیش کارگران و اعتراضات عمومی آنها شده است.

آژانس ایران خبر - ۴/۵/١٣٨٩