افق روشن
www.ofros.com

تجمع كارگران ریسندگی و بافندگی كاشان و اخراج ٢۵ کارگر احیا گستران اسپادان

ایران خبر - هرانا                                                                                                   شنبه ۱ اسفند ۱٣٨٨


تجمع اعتراضی كارگران كارخانه ریسندگی و بافندگی كاشان

خبرنگار آژانس ایران خبر: كارگران كارخانه ریسندگی و بافندگی كاشان از ساعت ١٠٣٠ صبح شنبه اول اسفند ماه در اعتراض به عدم پرداخت حقوق شان به مدت یك سال مقابل فرمانداری تجمع كرده اند.
هفته گذشته نیز این تجمع وجود داشته است , عدم پرداخت حقوق به كارگران یكی از مشكلات جدی این كارگران است وآنها مجبورند فشارهای زیادی را متحمل شوند , این موضوع بقدری جدی است كه در نماز جمعه ٣٠ بهمن كاشان توسط امام جمعه , این موضوع طرح شده است. آژانس ایران خبر - ۱/۱۲/۱۳۸۸

---------------------

بیست و پنج تن از کارگران شرکت احیا گستران اسپادان اخراج شدند

تعدادی از رانندگان شرکت حمل و نقل احیا گستران متعلق به کارخانه ذوب آهن اصفهان به دلیل شرکت در اعتصابات کارگری از کار اخراج شدند.
خبرگزاری هرانا - دست کم ٢۵ تن از رانندگان شرکت احیا گستران تمدید قرارداد نشده و از سوی مسئولین این شرکت اخراج شدند.
به گزارش هرانا، در پی اعتصاب رانندگان شرکت احیا گستران اسپادان وابسته به مجموعه ذوب آهن اصفهان به دلیل شرکت در تجمعات اعتراضی و اعتصاب گسترده ماه گذشته قرارداد کاریشان از سوی شرکت مزبور تمدید نشد و به صورت سیستماتیک از کار برکنار شدند.
لازم به یادآوریست رانندگان شرکت احیاگستران اسپادان که کامیون های متعلق به کارخانه ذوب آهن را در اجاره دارد وتمامی حمل و نقل غیر ریلی کارخانه را انجام می دهند؛ در حرکتی اعتراضی در اواخر دی ماه سالجاری سه روز متوالی دست از کار کشیدند و اعتصاب نمودند.