افق روشن
www.ofros.com

اخراج کارگران زندانی هفت تپه، بازداشت فرهاد شرفی و کنترل کارگران پاکسان

ایران خبر - هرانا                                                                                        جمعه ١٣ آذر ۱٣٨٨


کارگران زندانی سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه با حکم مدیریت از کار اخراج شدند

کارگران سندیکایی نیشکر هفت تپه که طی حکم بیدادگاه انقلاب اسلامی به شش ماه حبس تعزیری محکوم و برای اجرای حکم روانه زندان شده اند روز سه شنبه ١٠ آذر، طی حکمی که از طرف مدیر عامل شرکت نیشکر هفت تپه صادر شد به دلیل غیبت بیش از ١۵روز از کار خود بیکار شدند .
این کارگران به نامهای آقایان فریدون نیکوفرد ، قربان غلیپور ، جلیل احمدی و محمد حیدری مهر که از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه می باشند، طی این حکم بعد از آزادی از زندان و تحمل کیفر از کار کردن نیز محروم شده اند .

آژانس ایران خبر - ۱۱/۹/۱۳۸۸

___________

فرهاد شرفی، پژوهشگر مسائل زنان بازداشت شد

فرهاد شرفی، دانشجوی کارشناسی ارشد و پژوهشگر مسائل زنان در لرستان، روز چهارشنبه ١١ آذرماه، توسط نیروهای امنیتی در محل کارش بازداشت شد. خبرگزاری هرانا ـ حقوق دانشجویی: روز چهارشنبه ١١ آذر ١٣٨٨ قبل‌از‌ظهر، نیروهای امنیتی به محل کار فرهاد شرفی دانشجوی کارشناسی‌ارشد معماری دانشگاه تربیت‌مدرس تهران وپژوهشگر و فعال حقوق زنان، مراجعه کرده و او را بازداشت کرده‌اند.
به گزارش مدرسه فمینیستی، فرهاد شرفی با همسر و فرزندش در خرم‌آباد سکونت دارد.
وی از فعالین مدنی و پژوهشگر و فعال حقوق زنان در استان لرستان است و تاکنون مقالات پژوهشی متعددی از وی در حوزه زنان منتشر شده است.

خبرگزاری هرانا

___________

دركارخانه پاكسان هرگونه حركت كارگران و دیگر پرسنل را به شدت تحت كنترل دارند

یکی از کارگران کارخانه پاکسان به خبرنگارآژانس ایران خبر گفت : این روزها و بعد از وقایع انتخابات، حراست کارخانه به نسبت قبل كمتر فعال است ، اما نیروی اطلاعات با یگان ویژه بخشی از کارخانه را به تصرف درآورده و فعالیت خود راشروع كرده است ، این مزدوران هر گونه حركتی از كارگران و دیگر پرسنل را زیر نظردارند .

آژانس ایران خبر - ۱۱/۹/۱۳۸۸