افق روشن
www.ofros.com

تجمع کارگران در پالایشگاه آبادان و افزایش بیکاری در شوش


اینا - هرا                                                                                                      شنبه ۲۷ فروردین ١٣٩٠

تجمع اعتراضی کارگران در پالایشگاه آبادان

آژانس ایران خبـر: دهها نفر از کارگران شاغل در واحد "کت کراکر" در مقابل ساختمان نصب از شرکت های پیمانکاری موجود در پالایشگاه آبادان تجمع اعتراضی برپا کردند.
به گزارش پیام, کارگران معترض خواستار دریافت ٧ ماه دستمزدهای معوقه، سنوات حقوق، عیدی و پاداش خود شدند. کارگران معترض اعلام کردند تا دستیابی به خواست و مطالبات خود به اعتراضاتشان ادامه خواهند داد

----------------------

تعطیلی هشت ساله کارخانه چغندرقند شوش افزایش بیکاری را بدنبال داشته

خبرگزاری هرانا - نماینده مردم شوش دانیال در مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود بیکاری فوق العاده بالا در این شهرستان، کارخانه چغندر قند در این شهر هشت سال در تعطیلی به سر می‌برد.
سید جاسم ساعدی در گفتگو با خبرنگار مهر در شوش راه اندازی دوباره کارخانه چغندر قند این شهر را خواستار شد و اظهار داشت: مشکل بیکاری جوانان این شهرستان با راه اندازی این کارخانه حل می‌شود.
ساعدی با بیان اینکه کار و اشتغال، یکی از اساسی‌ترین مطالبات مردم شهر شوش است، افزود: شهر شوش با مشکل بیکاری جوانان دست و پنجه نرم می‌کند ولی متاسفانه با بسته شدن کارخانه چغندرقند در طی هشت سال اخیر بسیاری از جوانان بیکار شدند.
وی ادامه داد: کارخانه چغندرقند حدود هشت سال است که تعطیل شده به همین دلیل هشت سال است که کشت چغندرقند در این شهرستان‌ها صورت نمی‌گیرد و مشکلات بسیار زیادی برای کارگران و کشاورزان شهر شوش به وجود آورده است.
عضو هیئت رئیسه مجلس بر ضرورت بهره گیری از توانمندی‌های شهر شوش برای راه‌اندازی مجدد این واحد تولیدی کشاورزی تاکید کرد.