افق روشن
www.ofros.com

تجمع كارگران فولاد كرج و ویتانا


خبرگزاری کار ایران                                                                                          پنجشنبه ٢٢ دی ماه ١٣٩٠

كارگران كارخانه قطعه سازی فولاد كرج در مقابل مجلس تجمع كردند

جمعی از كارگران كارخانه قطعه‌سازی كرج در مقابل مجلس شورای اسلامی تحصن كردند.
به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، در این تجمع پارچه‌نوشته‌ای خطاب به مسئولین در دست كارگران بود كه بر روی آن نوشته شده بود:
«ما كارگران شركت قطعه سازی فولادی كرج با بیش از ٢٠ سال سابقه كار به مدت ١٠ ماه است كه حقوق نگرفته‌ایم و این درحالی‌ست كه با این سابقه كار اخراج شدیم. گفتنی است این تحصن به صورت مسالمت آمیز در حال برگزاری است.

------------------------

تجمع کارگران ویتانا

عضو سابق شورای اسلامی كار كارخانه ویتانا گفت: ٩٠ کارگر از ٣٠٠ کارگر شاغل در کارخانه ویتانا صبح امروز به علت عدم دریافت چهار ماه حقوق معوقه خود در مقابل درب ورودی این کارخانه تجمع کردند.
برات زارع که از کارگران شاغل در این واحد تولیدی است در گفتگو با خبرنگار ایلنا گفت: کارگران این واحد برای حل مشکلات خود به همه مقامات و ارگان‌های مسئول نامه نوشته‌اند اما متاسفانه هیچ پاسخی شنیده نشده است.
او ادامه داد: هم اکنون ٣٠ نفر از همکاران رسمی ما با سابقه ٢٠ الی ٢٧ سال از سوی مالک جدید این کارخانه، بدون هیچ دلیل موجهی اخراج شده اند.
او گفت: این کارگران اخراج شده با وجود ۴ حکم بازگشت به کار از سوی اداره کار اسلامشهر، هنوز از ورودشان به این واحد تولیدی ممانعت می شود.
او با اشاره به اینکه کارخانه ویتانا از واحدهای تولیدی پر سابقه كشور است، اظهار داشت: این کارخانه دارای فروش و تولید خوبی است وکارگران بصورت شبانه روزی در سه شیفت مشغول بکار هستند.
او عنوان کرد: در یک قسمت مخروبه کارخانه اتاقی ساخته شده است تحت عنوان بازداشتگاه، و كارگران معترض به این اتاقك فرستاده می‌شوند و حق خروج ندارند تا ساعت کارشان تمام شود.
این کارگر متعرض در خاتمه گفت: مسئولین به اعتراض این گروه از کارگران توجه كنند و به فکر احقاق حق کارگران این واحد تولیدی باشند.