افق روشن
www.ofros.com

کارگران قند اهواز ٧ ماه حقوق

معوقه، کارگران نساجی کاشان ۳۲ ماه بدون دستمزد


خبرگزاری کار ایران                                                                                        پنجشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٠

كارگران قند اهواز ٧ ماه حقوق معوقه دارند

تعطیلی و مشكل‌دار بودن واحدهای قند استان خوزستان در حالی است كه این استان استعداد زیادی در این بخش دارد چون مواد اولیه كه نیشكر است به وفور در این استان موجود است.
ایلنا: دبیراجرایی خانه كارگراستان خوزستان از حقوق معوقه ٧ ماهه كارگران قند اهواز خبر داد.
آقایارحسینی درگفت‌وگو با خبرنگار ایلنا افزود: این كارخانه در حال حاضر تعطیل است و ٢٠٠ كارگر شاغل درآن بلاتكلیف هستند.
وی گفت: بیشتر كارخانه‌های بحران زده یا مشكل مدیریتی دارند و با این كه مشكل فروش دارند.
دبیراجرایی خانه كارگر استان خوزستان با اشاره به تعطیل بودن شركت قند دزفول نیز گفت: تعطیلی و مشكل‌دار بودن واحدهای قند استان خوزستان در حالی است كه این استان استعداد زیادی در این بخش دارد چون مواد اولیه كه نیشكر است به وفور در این استان موجود است. حسینی گفت: از مسوولان دولت به خصوص استاندار خوزستان می‌خواهیم كه به مشكلات كارخانه‌های قند این استان رسیدگی عاجل كنند. تجمع کارگران کفن پوش نساجی در مقابل فرمانداری

-------------------

کارگران نساجی کاشان ۳۲ ماه است حقوق نگرفته‌اندد

به گزارش ایلنا به نقل از خانه ملت،"اصغر گرانمایه‌پور"در تشریح تذکر کتبی خود به رئیس جمهور، گفت: سال ۸۶ در سفر اول هیئت دولت به کاشان رئیس جمهوری در جمع صدهزار نفر از مردم کاشان، با صدای رسا اعلام کرد پس از اتمام سفر و برگشت به تهران به مشکلات کارگران ریسندگی، بافندگی و نساجی کاشان رسیدگی می‌کند.
نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پس از گذشت چهار سال هنوز اقدامی در جهت رفع مشکلات کارگران این کارخانه صورت نگرفته است، اضافه کرد: کارگران این کارخانه ۳۲ ماه است که حقوق نگرفته‌اند.
وی شرایط فعلی کارخانه ریسندگی و بافندگی کاشان را بحرانی توصیف کرد و ادامه داد: برای رسیدن صدای کارگران به گوش مسئولان، اقدامات زیادی صورت گرفته ولی این فریادها به جایی نرسیده است.
گرانمایه‌پور افزود: تا سه ماه پیش کارگران این کارخانه مشغول به کار بودند و به طور هفتگی مبلغ ناچیزی دریافت می‌کردند؛ اکنون سه ماه است که این کارخانه به طور کامل تعطیل شده است.

تجمع کارگران کفن پوش نساجی در مقابل فرمانداری
نماینده دو دوره اخیر مجلس، از تجمع اعتراض آمیز کارگران نساجی کاشان در مقابل فرمانداری خبر داد و اضافه کرد: مردم کفن پوشان در مقابل فرمانداری، خواهان رسیدگی به وضعیت کارگران نساجی کاشان هستند.
وی حل بحران فعلی کارخانه نساجی کاشان را کار پیچیده‌ای ندانست و تاکید کرد: با برگزاری نشست وزارتخانه‌های مسئول در قبال با این کارخانه و تمرکز روی کار، مشکلات قابل حل است.
گرانمایه‌پور کاهش تعداد کارگران کارخانه نساجی از شش هزار نفر به هزار و ۱۰۰ نفر را دلیل دیگری برای راحتی رفع بحران از کارخانه نساجی کاشان برشمرد و تصریح کرد: با اعلام بازنشستگی برخی از کارگران واجد شرایط و بیمه کردن سایر کارگران در حال کار، می‌توان این مسئله را تا حدی رفع کرد.
کارخانه ۷۵ ساله کاشان؛ روزهای سخت‌تر هم دیده است.
وی از قدمت ۷۵ ساله کارخانه نساجی کاشان گفت و اظهار تاسف کرد: حیف است کارخانه‌ای با این سابقه دچار این حال و روز شود و مسئولان باید نگاه ویژه‌ای به این کارخانجات قدیمی داشته باشند.
عضو کمسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، اکثر کارکنان کارخانه ریسندگی و بافندگی کاشان را جانباز و رزمنده برشمرد و ادامه داد: آنان در سال‌های دفاع مقدس در جبهه‌های جنگ حضور فعال داشتند و کارخانه نساجی کاشان هم کمک‌های فراوانی به جبهه‌های جنگ ارزانی داشته بود.
"اصغر گرانمایه‌پور" در جلسه ۳ خرداد درباره اقدام و رسیدگی عاجل به مشکل معوقه ۳۲ماه کارگران ریسندگی، بافندگی و نساجی شهرستان کاشان به رئیس جمهور تذکری کتبی داد که از سوی هیئت رئیسه مجلس قرائت شد.