افق روشن
www.ofros.com

شش هزار کارگر قزوینی ماه ها بدون دستمزد و اخراج پنجاه کارگر تاژ


خبرگزاری کار ایران                                                                                               جمعه ١ بهمن ١٣٨٩


۶ هزار کارگر قزوینی از یک ماه تا ۳۸ ماه حقوق نگرفته‌اند

هم اکنون حدود شش هزار نفر کارگر در ۵۰ واحد تولیدی استان قزوین از یک ماه تا ۳۸ ماه حقوق نگرفته‌اند که بطور متوسط این شش هزار نفر شش ماه حقوق نگرفته‌اند و ازاین بابت که درآمدشان صفر شده است، دچار مشکلات اساسی در زندگی معیشتی و اقتصادی روز مره خود شده‌اند.
محمد احمدی، عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور و رئیس هیات مدیره کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان قزوین در گفتگو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد: براساس آمار‌ها ۵۰ واحد تولیدی در استان قزوین برای پرداخت حقوق کارگران خود دچار مشکل اساسی هستند.

---------------------

پنجاه کارگر شرکت تاژ قزوین اخراج شدند

۵۰ نفر از کارگران قراردادی شرکت تاژ قزوین، توسط پیمانکار اخراج شدند و برای پیگیری مطالباتشان، دست به تجمع زدند.
علی رضایی، عضو هیات مدیره کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان قزوین در گفتگو با خبرنگار ایلنا ابا اعلام این خبر گفت: اکثر این کارگران دارای سابقه کاری ۱۴ تا ۱۹ سال فعالیت در کارخانجات تاژ قزوین هستند و در حالی که اکثر این کارگران بهترین سال‌های جوانی خود را در این کارخانه گذارنده‌اند و تمام توان و انرژی و شادابی جوانی خود را دراین کارخانه صرف کرده‌اند، اخراج شده اند.
عضو هیات مدیره کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان قزوین اظهار کرد: این اخراج‌ها باعث بدبینی کارگران به مدیران و مسئولان شده است.
این مقام ارشد کارگری استان قزوین در ادامه گفت: در حالی اخراج کارگران کارخانجات تاژ قزوین در ماه‌های منتهی به پایان سال را به کلیه نهادهای نظارتی و دستگاهای قضایی وامنیتی گزارش داده‌ایم، چشم امید داریم که آنان جلوی موج اخراج‌ها را در این شرکت قاطعانه بگیرند.
وی اظهار کرد: کارخانجات تاژ قزوین با ۹۶۰ نفر نیروی انسانی در حال تولید مداوم است و تمامی تولیدات آن خوشبختانه بفروش می‌رسد و اخراج کارگران دراین موقعیت بسیار مطلوب و با این شرایط هیچگونه توجیهی اقتصادی و مدیریتی ندارد.
گفتنی است کارگران اخراجی این شرکت تجمعی آرام را روز چهارشنبه گذشته در جلوی شرکت تاژ قزوین برای پیگیر ی خواسته‌‌هایشان برگزار کردند و قرار است این تجمع در روزهای آتی تا حصول نتیجه قطعی ادامه پیدا کند.