افق روشن
www.ofros.com

بازهم تجمع كردند ITI كارگران

خبرگزاری کار ایران                                                                                   دوشنبه ٩ آذر ۱٣٨٨

جمعی از كارگران كارخانه صنایع مخابراتی راه دور ایران صبح امروز به منظور پیگیری خواسته‌‌های خود برای چچندمین بار در مقابل استانداری فارس تجمع كردند. ایلنا: جمعی از كارگران كارخانه صنایع مخابراتی راه دور ایران (ITI) صبح امروز به منظور پیگیری خواسته‌‌های خود برای چچندمین بار در مقابل استانداری فارس تجمع كردند.
این كارگران در تماس با گروه كارگری خبرگزاری كارایران، اعلام كردند كه هدف از این تجمع پیگیری ١١ ماه مطالبات معوقه و مشخص شدن وضع كارخانه است.
كارگران می‌گویند در حالی كه به آنها وعده داده شده است تا با اجرای قانون مشاغل سخت و زیان‌آور كارگران دارای ٢٠ سال سابقه بازنشسته شوند؛ ادراه تامین اجتماعی استان فارس با این موضوع مخالفت می‌كند.
به‌گفته كارگران در صورت اجرای این قانون حداقل تكلیف ٣٠٠ نفر از كارگران صنایع مخابراتی راه دور ایران با بازنشسته شدن مشخص خواهد شد. درماه‌های اخیر این چندمین بار است كه كارگران صنایع مخابراتی راه دور ایران در اعتراض به تعطیلی كارخانه و دریافت نكردن مطالبات خود در مقابل استانداری تجمع می‌كنند.
این درحالی است كه پیشتر مسوولان استانی به كارگران صنایع مخابراتی راه دور ایران نسبت به برگزاری تجمع‌های كارگری هشدارهایی داده بودند.