افق روشن
www.ofros.com

تجمع كارگران نازنخ در مقابل مجلس، تعطیلی کارخانه و عدم پرداخت مطالبات


خبرگزاری کار ایران                                                                                               دوشنبه ١۴ تیر ١٣٨٩


درپی تعطلیلی كارخانه و پرداخت نشدن مطالبات:

تجمع كارگران نازنخ در مقابل مجلس

كارخانه نازنخ قزوین از ١٢ اردیبهشت ماه سال جاری تا كنون تعطیل شده‌است/حجم مطالبات معوقه كارگران به ٦ ماه می‌رسد/ ١٢٠ نفر از این كارگران به نشانه اعتراض در مقابل ساختمان مجلس تجمع كردند.
ایلنا: دبیر اجرایی خانه كارگر قزین می‌گوید: در پی تعطیلی و چندین ماه پرداخت نشدن مطالبات كارگران كارخانه نازنخ استان قزوین، جمعی از كارگران این كارخانه امروز در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی واقع در میدان بهراستان تجمع كردند. عیدعلی كریمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: كارخانه فرنخ و از ١٢ اردیبشت ماه سال جاری تعطیل است و كارگران آن از زمان آخرین تعطلیلی تاكنون مطالبات خود را ردیافت نكرده‌اند.
به گفته این فعال كارگری، حجم مطالبات انباشته كارگران نازنخ به شش ماه می‌رسد ودر حال حاضر ١٢٠ نفر از كارگران این كارخانه به منظور پیگیری مطالبات خود از قروین به تهران آمده‌اند تا در اعتراض به وضع موجود در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی تجمع كنند.
كارخانه‌ نساجی فرنخ و مه نخ از واحدهای باسابقه استان قزوین است كه در پی ركود چند سال اخیر صنعت نساجی و خصوصی سازی از چند سال پیش تاكنون دچار بحران‌های كارگری شده است.
كارگران این واحد تولیدی در طی چند سال گذشته بارها به نشانه اعتراض در مقابل دفتر مسوولان دولتی در قزوین و تهران تجمع كرده‌اند و هیات دول نیز در حاشیه سفرهای استانی به قزوین مصوباتی را برای بهبود وضع كارگران و كارخانه به تصویب رسانده است.