افق روشن
www.ofros.com

كارگران زیاران با وعده دریافت حقوق به قزوین بازگشتند

خبرگزاری کار ایران                                                                                  یکشنبه ٨ آذر ۱٣٨٨

دبیر اجرایی خانه كارگر قزوین گفت: كارگران گوشت زیاران هفته گذشته با وعده دریافت ٢ ماه حقوق به تجمع چند ساعته خود در مقابل سازمان خصوصی‌سازی پایان دادند و از تهران به خانه‌های خود بازگشتند.
عیدعلی كریمی درگفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، گفت: گروهی از كارگران كشتارگاه صنعتی تعطیل شده زیاران چهارشنبه گذشته به منظور پیگیری مطالبات خود از قزوین به تهران آمدند و در مقابل سازمان خصوصی‌سازی تجمع كردند.
وی گفت: كارگران كه با سه دستگاه اتوبوس به تهران آمده بودند، پس از چند ساعت تجمع در مقابل سازمان خصوصی‌سازی با وعده پرداخت ٢ ماه حقوق معوقه به قزوین بازگشتند.
این فعال كارگری افزود: كارگران در حال حاضر منتظر پرداخت حقوق وعده داده شده و بازگشایی كارخانه هستند.
هرچند دبیر اجرایی خانه كارگر قزوین از وعده مسوولان سازمان خصوصی‌سازی به كارگران تجمع‌كننده مبنی بر بازپس‌گیری كارخانه و بازگشایی دوباره آن خبر می‌دهد، اما برخی اخبار منتشر شده از اعلام بی‌طرفی این سازمان در رابطه با تعطیلی كشتارگاه صنعتی زیاران حكایت دارد.
كشتارگاه صنعتی زیاران قزوین با بیش از ٢۵٠ كارگر در سال ٨۵ به بخش خصوصی واگذار شد كه به دلیل بی‌تجربگی و ناتوانی مدیریت خصوصی، این كشتارگاه از چندی پیش تعطیل شد.
كارگران كشتارگاه از بیش از تعطیل شدن محل كار خود ٩ ماه مطالبات معوقه طلبكار هستند.
به گفته كریمی براساس مصوبه كمیسیون كارگری قزوین، قرار است این كارخانه تعطیل و تمامی كارگران آن به بیمه بیكاری معرفی شوند. نیمی از كارگران كشتارگاه زیاران را كارگران قراردادی تشكیل می‌دهند.
به گفته كریمی، تعطیلی این كشتارگاه حتی بر فعالیت دامپروران كه برای كشتار، دام پرورش می‌دادند را نیز تحت تاثیر قرار داده است.